Americký outsider

• USA American Underdog (viac)

Film inspirovaný skutečnými událostmi zachycuje jedinečný příběh Kurta Warnera (Zachary Levi) a dlouhá léta překážek a neúspěchů, které mohly ohrozit jeho hvězdnou kariéru v NFL. V té době se jeho sny zdály téměř nedosažitelné. S podporou oddané ženy Brendy (Anna Paquinová) a milující rodiny, trenérů a spoluhráčů však Warner našel sílu ukázat světu svou velikost a talent. Povznášející snímek dokazuje, že je možné dosáhnou všeho, když máte víru, rodinu a odhodlání. (Cinemax)

Rathalos

Ak sa tento film vazne drzi skutocnosti,tak musim povedat,ze Kurt Warner nebol len vynikajuci hrac americkeho futbalu,ale aj skvely clovek s dobrym srdcom,lebo to,co som teraz videl,si tento chlapik zasluzi obdiv nad jeho osobou,uzasna zivotopisna drama zo sportoveho prostredia,nielen,ze sa na to krasne pozera,ale aj ma dojal tento pribeh,pochvalu si zasluzi i herec Zachary Levi ci herecka Anna Paquin,dakujem tvorcom tejto zalezitosti,vdaka nim viem,ze este existuju ludia na tomto pochybnom svete,ktori za to stoja...:-) ()

BOURQUE

Dojímavý príbeh so srdcom, predovšetkým pre občanov USA, ale bez potrebných prvkov (napr. Al Pacinov speech), ktoré by ho v danom žánru posunuli do kategórii nadpriemer. Z hereckej stránky zaujímavý duo v podaní Zachary Levi / Anna Paquin  a plus opäť jedna malá ale za to charizmatická rola pre Dennis Quaid. Slušná práca na úrovni TV filmu. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

ER

To je další, až neskutečný příběh člověka-sportovce, který si šel za svým snem přes velmi hrbolatou cestu osudu. A právě ona cesta stojí za zhlédnutí. ()

mira.l

Tahle americká šťouchaná se šišatou merunou je mně úplně u zadele, takže předpokládám, že jsem to stáhnul čistě a jen kvůli A. Paquin. Takže jedna * za ní a hudbu. ()

Aleix

Příběh Kurta Warnera psal sám život a to nejlepší předloha pro film. Bylo to skvělý, žádnej kýč. Klobouk dolů. ()

celticek

Za americkou přeslazenost a citové vydírání dávám hvězdu dolů. Realita byla určitě mnohem tvrdší, ale taky hezčí. Souhlasím - nováčka NFL hraje borec, co vypadá na 45. Nic, co byste už neviděli dříve. ()

papadoce

Na príbehu Amerického podpsa sú dobré dve veci. Svet amerického futbalu a prekvapivo Zachary Levi. Príbeh Kurta Warnera bol natočený so všetkou Disney naivitou a skôr ako rodinné melodrama, než skutočný príbeh z reálneho života. Zo škaredého káčatka Anny Paquin vyrástla naozaj škaredá kačica Anna Paquin, navyše so slabým slabučkým hereckým výkonom. Neveril som jej vôbec nič. Pri 73% hodnotení môžem skutočne hovoriť skôr o sklamaní. Môj obľúbený žáner opäť takmer utrpel nečakanú ranu. Na druhej strane, Zachary ma skutočne prekvapil, keďže od neho som veľké očakávania nemal a išiel dobre. Bol som po väčšinu filmu presvedčený o dvojke, ale keďže som stará rozkysnutá citlivka, tak ma posledných 20 minút rozcítilo natoľko, že dám tri. A neviem či som už spomínal, mám rád športové drámy. ()

PlysovyMacko

Vo veľkej miere klasický športový film from zero to hero, ktorý by som brala menej vážne keby nebol podľa skutočnosti. Úžasné, čo sa dá dosiahnuť aj ked film sa dost venuje Kurtovmu rodinnemu zivotu. Film vo mne zanechal emócie a ma pre mňa pridanú hodnotu z dvoch dôvodov. Po prvé je urastený fešák Zachary, z ktorého som nevedela spustiť oči a po druhé, kebyže žijem v Amerike a som muž a mam meter deväťdesiat, chcela by som aj ja hrať futbal. Pekný zážitok. ()

george82

Sportovní příběhy miluju, protože dokazují, o čem vlastně ten život, dřina, odpírání atd. je. Takové příběhy mohou inspirovat, motivovat a dělat z nás lepší lidi. ()

Alex126

Házím 2 hvězdy, aby to nebyl červený film. Na zabití nudného večera s pivečkem poslouží, ale nic hlubšího nenabídne. Za poslední rok to je už minimálně třetí fotbalová podívaná, ale určitě ne ta lepší. Vztah hlavních hrdinů je mělký a reprezentace Warnera slabocharakterní. Radši bych viděl něco ve stylu Ted Lasso.    Jinak změním hodnocení na tři hvězdy až tady toho bude více. ()

xxmurphyxx

Film je tak obrovské klišé, ako si len človek dokáže predstaviť, ono už len ten názov hovorí úplne za všetko. Ale. Je tu jedno veľké ALE. A to, že celé to je naozaj veľmi sympaticky natočené, zahrané a navyše, aj keď človek môže namietať, že je to až moc klišé, ťažko s tým niečo urobiť, keďže to je podľa skutočnosti. Celkovo má film taký ten feel good feeling s pekným posolstvom, takže v tomto mu ťažko niečo vyčítať. V podstate ani neviem, čo by sa tu dalo vylepšiť. Ak si chce niekto zlepšiť náladu, alebo hľadá kus motivácie do života, smelo do toho. ()

blazma

Nemám nějaký přehled ze světa NFL, ale příběh tohoto muže byl pro mě velmi příjemné sledování. Herecké obsazení se mi taky hodně líbilo Zachary je můj dlouholetý oblíbenec a v každé roli se mi strašně líbí. Rozhodně to stojí za shlédnutí. ()

zodiak217

Nebudeme si klamať americký futbal je pre nás Slovákov španielska dedina a filmy na túto tému nám veľa nehovoria. No skúsme si odmyslieť samotný šport a zamerať sa na silu príbehu a boj s osudom, ktorý prináša. Veľký sen z detstva a životné prekážky, ktoré ho stále vzdaluju od jeho naplnenia až stráca ten malý chlapec v ňom nádej, že sa ešte môže naplniť. Zároveň komplikovanú lásku, ktorá nie je pre nádejného športovca taka ako vidíme mnohokrát, kedy športovci rádia so supermodelkami a influencerkami. Tu vidíme rozvedenú mariňáčku s postihnutým chlapcom, ktorá bojuje so životom ešte viac ako hlavný predstaviteľ. Ich neľahké osudy ich však spoja aby dokázali veľké veci a ukázali svetu, že aj keď sú podceňovaní a nikto im neverí aj oni majú svoje sny a silu bojovať s osudom. Gradacia tohto filmu človeka napĺňa stále väčšími a väčšími emóciami až do záverečnej scény, ktorá vyvrcholí podtitulkovou scénou, kedy som už mal zimomriavky. Neskutočný príbeh, ktorý je tak skutočný až tomu nemôžete uveriť. Myslím, že keby som sa aj rozumel do tohto športu a NFL lomcovalo by to mnou ešte viac. Prospelo by tomuto filmu trosku lepšie spracovanie, réžia, no i v takejto podobe je to film, ktorý sa oplatí vidieť a zanechá vo vás silný dojem. ()

Vajnlich

Čtvrtá hvězda je za to, že je to podle skutečné události. Být to obyčejný film neváhal bych dát tři. Chtělo to malinko víc fotbalu a méně té romantiky, ale i tak se na to hezky koukalo. I když to končí právě v době kdy to mohlo být opravdu zajímavé. ()

rigby

Americký fotbal nesleduji, a tak jméno hlavního hrdiny mi je zcela neznámé. Ani ve filmu mě sportovní části nezaujaly. A zbytek je standartní příběh o scházení a rozcházení. Nic zajímavého, pouze kvalitně odvedená práce. ()