Americký outsider

• USA American Underdog (viac)

Film inspirovaný skutečnými událostmi zachycuje jedinečný příběh Kurta Warnera (Zachary Levi) a dlouhá léta překážek a neúspěchů, které mohly ohrozit jeho hvězdnou kariéru v NFL. V té době se jeho sny zdály téměř nedosažitelné. S podporou oddané ženy Brendy (Anna Paquinová) a milující rodiny, trenérů a spoluhráčů však Warner našel sílu ukázat světu svou velikost a talent. Povznášející snímek dokazuje, že je možné dosáhnou všeho, když máte víru, rodinu a odhodlání. (Cinemax)

BOURQUE

Dojímavý príbeh so srdcom, predovšetkým pre občanov USA, ale bez potrebných prvkov (napr. Al Pacinov speech), ktoré by ho v danom žánru posunuli do kategórii nadpriemer. Z hereckej stránky zaujímavý duo v podaní Zachary Levi / Anna Paquin  a plus opäť jedna malá ale za to charizmatická rola pre Dennis Quaid. Slušná práca na úrovni TV filmu. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

misterz

Tak na toto sa veľmi dobre pozeralo. Jediné, čo tomu chýbalo, bolo trocha dynamiky. Inak veľká spokojnosť, hoci o americkom futbale viem veľké prd. Pripadalo mi to, ako keby tí hráči na ihrisku len tak splašene pobehovali a prihrávali si loptu. Tie ich značky a povely... ani ťuk. Možno aj kvôli tomu som si tie športové scény neužil tak, akoby som mal. To je ale môj problém. Nadpriemer. 75/100 ()

Arsenal83

Zas jeden veľký americký splnený sen v štýle "From zero to hero". Toto presne majú obtlstlí popcornoví diváci v amerických kinách radi. Snívajú, že raz sa to prihodí aj im. Neprihodí. ()

Jirka_Šč

Manželka mi tento sportovní film doporučila jako velmi dobrý. Dávám jí za pravdu - a to o americkém fotbalu nic nevím a ani mě nezajímá! ■ Výrazně starší herec mi nevadil - zdůrazňovalo to jeho outsiderství a omlácenost životem. ()

malylada

Ano, sportovních dramátek o outsiderovi je spousty, takže se nevyhýbá typickým klišé a nevyhne se divák jisté dávky pocitu, že už to někde viděl. Na druhou stranu je Zach Levy ve své roli obrovský sympaťák a American Underdog splňuje všechny propriety, které by mě podobný typ filmu splňovat. Obrovskou dávku emocí a já si to náramně užil......80% ()

FilmFan24

Když něco opravdu chceš tak to dokážeš! Další z neuvěřitelných příběhů, který - jak jinak - napsal sám život. Věř, běž a je to tvoje! ()

M.i.k.e

já má pro tyhle sportovní dramata slabost a i když je American Underdog natočen dost tuctově, Warnerův příběh postupem času zaleze pod nehty a prostě mu nejde nefandit.A to i přesto, že sám hlavní hrdina tu není nijak extra dobře vykreslen a prakticky se o něm nedozvíme nic víc než je na stránkách wikipedie (což platí i o všech dalších postavách).Jeho příběh je přitom dost silný a inspirativní na to aby se točilo vyloženě na jistotu s volnoběhem.Zklamání to každopádně není,čiré nadšení ovšem taky ne.Silné tři...nebo možná slabší čtyři...těžko říct...68% ()

Aljak

Príbeh Kurta Warnera je určite inšpiráciou pre všetkých, ktorým sa nedarí plniť si svoje sny podľa predstáv. Je to taká "Popoluška z NFL". Keď už to vyzeralo, že jeho profesionálna kariéra v NFL zostane len snom, tak trochu zaúradoval osud a Kurt sa dočkal svojej vysnívanej šance niečo dokázať - a veruže aj dokázal! Filmové spracovanie tohto príbehu bolo celkom fajn, hoci by som ocenil oveľa viac z toho športového pohľadu a menej z toho rodinného, lebo tu bol dosť výrazný nepomer. A škoda, že film končí práve tam, kde sa Kurtovi začal plniť sen. Zvyšok sa dočítame už len v "review" tesne pred titulkami. Ale napriek tomu som si film užil a som rád, že takéto príbehy sa dočkajú svojho sfilmovania. ()

bourec

Filmy o outsiderech jsou vděčným tématem. A pokud autoři maj dobrý schopnosti nesklouznout k trapnosti, povrchnosti, tak se na takový filmy dobře kouká. Mě to bavilo moc. Herci perfektní, kamera při zápasech výborná, a i o rodinu ve filmu jde. Pochvala. 80%. ()

campix

American Underdog je ve finále pouhým kvalitně odvedeným a průměrně poutavým sportovním životopisným dramatem jedné strašně zajímavé postavy ligy amerického fotbalu NFL. Dle mého se z toho dalo vytěžit daleko více. Bohužel je výsledný produkt pouze takovým tím rychlým motivačním sumářem celé kariéry Kurta Warnera s nezbytným patosem. Zábava to sice je a film běží poměrně svižně. Na druhou stranu je z toho cítit taková unylost a šedost v hereckém obsazení. Zachary Levi mi nesedí skoro nikde a to samé (možná dvojnásob) platí i pro Annu Paquin. Vtipné je, že je tu opět Dennis Quaid, protože ten už je takovým povinným inventářem sportovních dramat. ()

Juto

,,Americký outsider" je solídna a bezpečná zábava pre celú rodinu. Ale upozorňujem, že film sa nemusí páčiť väčšine športovým fanúšikom kvôli nedostatku hernej akcie. 6/10 ()

Pajky3

Sportovní filmy založené na skutečné události mám rád. Sice jde většinou přesně o tenhle koncept, kdy underdog navzdory všemu a všem dokáže prorazit a zvítězit, ale to mi nevadí. Vlastně naopak, ty pozitivní emoce dokážou zvednout náladu. Takových filmů je dost a příběh Kurta Warnera z nich nijak nevybočuje, i když přidává dojemnou rodinnou linku, ale svůj účel plní přesně. Nevadí mi Zachary Levi, ale je fakt, že jako zhruba dvacetiletej týpek, co končí univezitu, vážně nevypadá. ()

UhLee

(8/10). Mám hrozně rád filmy podle skutečné události. American Underdog skvěle balancuje a servíruje divákovi autentické záběry, které se prolínají společně s filmem. Zachary Levi je jako legenda amerického fotbalu Kurt Warner neskutečný sympaťák a jde vidět, že do toho dal srdíčko. Nevím proč, ale chemie mezi ním a Annou Paquin na mě prostě nefungovala. To je asi ale jediné negativum, které vidím na tomto filmu. Je to natočené tak, aby to diváka zahřálo u srdce a on se po konci filmu jenom usmíval. Těchto filmů je nepřeberné množství, ale pokud se člověk dívá spíš na psychologické dramata, tak tento vesměs pozitivní film na něj funguje. Nejsilnější na celém byl samozřejmě příběh, který psal sám život. Mě osobně se však nejvíce dotýkal vztah Zacharyho s jeho nevlastním synem. Americký fotbal pro mě nepředstavuje nějak extra atraktivní sport, ale záběry ze zápasu byly fakt parádně natočené a slowmotion byl použit přesně tam, kde to bylo potřeba. Věřím, že Američani budou tento film milovat. U nás si moc pozornosti nezískal mému hledáčku rozhodně neuniknul. ()

blackJag

"NĚKDY MUSÍŠ DĚLAT, CO JE TŘEBA, NEŽ MŮŽEŠ DĚLAT, CO CHCEŠ." Kurt Warner může být nejinspirativnější sportovní osobností dekády, ale film o něm to vůbec nenaplňuje. Úroveň se mi zdála poměrně žalostná, od nápadu nechat hlavního hrdinu hrát 40letým Levim (považte, že hrál vysokoškoláka a působil, jako by každý ročník opakoval minimálně 3x), přes okatě slzopudný scénář (neskutečně otravný způsob, jak vyprávět příběh podle skutečných událostí), až po provinční produkční zázemí (takový ten ošizený Hallmark style). Jediné (opravdu jediné!), co mě na filmu bavilo, byl Dennis Quaid v roli trenéra Dicka Vermeila - má sice málo prostoru, za to ho ale královsky využívá. Je opravdu zajímavé, že toto nebyla jediná 'Cinderella' historka, do které byl známý kouč "zapleten", ostatně i ta byla ztvárněna a dlužno dodat, že mnohem lépe (NEPŘEMOŽITELNÝ s Wahlbergem). 40% ()

earl hickey

Miluju tyhle americké pohádky podle skutečné události (tohle je možné jenom v Americe). Hlavní hrdina je sympoš, super záběry ze hry, pro fanouška NFL povinnost. ()

iXtr3m3

Veľmi silné štyri hviezdy, na počudovanie aj casting vyšiel a Zachary Levi tu podal lepší výkon, ako v komediálnom Shazamovi. Film má svoje srdiečko, šport je tu síce trochu v úzadí, ale ako príbeh v klasickej šablóne "From Zero To Hero", je to fakt veľmi milé prekvapenie, pretože práve kvôli Levimu každý vrátane mňa od toho veľa nečakal, maximálne slušný priemer. Takto to fakt dosť prekvapilo a ak by bola pravda čo i len polovica z tej životnej cesty Kurta Warnera, tak to musel byť naozaj hlavne skvelý človek a až potom fantastický hráč. Nedávam zatiaľ plný počet, lebo ten mám samozrejme vysadený na iné legendy typu Remember Titans alebo The Express prípadne We Are Masrshall, ale musím priznať, že to zostáva tesne za ich pätami len kvôli tomu, že tu je to primárne o jednotlivcovi, zatiaľ čo ostatné menované snímky mali v podstate viacero hlavných postáv od hráčov cez trénerov. Za čo majú tvorcovia moje ďalšie veľké ďakujem, tak za výborný casting na trénerov. Tak ako bol sympaťák Adam Baldwin, tak samozrejme aj Bruce McGill, Chance Kelly bol správny tvrďák a krásne sa "poddal" Leviho snahe no a nakoniec čerešnička na torte, ktorá už v tých najlepších športových drámach začína byť pomaly pravidlom a to účasť Dennisa Quida, ktorý sa pre tieto motivačné snímky v posledných desaťročiach doslova vykresal. Film môžem len a len odporučiť, už aj po prvom zhliadnutí vidím, že mi časom prirastie k srdcu viac, ako by som možno chcel a to pre svoj fakt výborný, silný, ľudský a pritom nie ľahký životný príbeh. ()