Dannyho jedenástka

• Slovensko Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka (viac)

Danny Ocean (George Clooney) je „zlodej“ vysokého rangu - elegantný, nadpriemerne inteligentný s kombinatorickými schopnosťami. Rád sa hrá, jeho hry však nie sú obyčajné, Danny hľadá vzrušenie vo víťazstve nad zložitými bezpečnostnými systémami. Krátko po prepustení z väzenia dá dohromady „jedenástku“, čo znamená, že osloví desať chlapíkov „s rovnakou krvnou skupinou“, s ktorými chce naraz prepadnúť tri kasína úlisného Terryho Benedicta (Andy Garcia), skrývajúce vo svojich sejfoch 150 miliónov dolárov - kartové eso a svojho najlepšieho priateľa Rustyho Ryana (Brad Pitt); vreckového zlodeja Linusa Caldwella (Matt Damon), rovnako šikovného ako bol svojho času jeho otec; zdatného pyrotechnika Bashera Tarra (Don Cheadle); Reubena Tishkoffa (Eliott Gould), ktorý o jedno zo svojich kasín prišiel práve kvôli Benedictovi; bratov Virgila (Casey Affleck) a Turka (Scott Caan) Malloyovcov, skvelých šoférov; kartového podvodníka Franka Cattona (Bernie Mac), ktorý sa zamestná v jednom z kasín ako krupiér; Saula Blooma (Carl Reiner), ktorý sa na zaslúženom odpočinku zúfalo nudí, a tak si rád strihne úlohu zámožného obchodníka so zbraňami ubytovaného v jednom z hotelov; Livingstona Della (Eddie Jemison), ktorý „miesta činu“ dokáže dokonale prešpikovať plošticami a tiež „pozerať na prsty“ bezpečnostnej službe kasín; nuž a na záver i mimoriadne ohybného akrobata Yena (Shaobo Qin), ktorého úloha bude vskutku zaujímavá... Terry Benedict mimochodom žije s Dannyho bývalou ženou Tess (Julia Roberts)... Je to len zaujímavá zhoda okolností, náhoda - alebo motív? To vie len on. V každom prípade riskuje nielen svoj život, ale aj možnosť opäť sa zblížiť s Tess. Ak sa mu však jeho takmer neuskutočniteľný plán podarí zrealizovať, potom naopak získa všetko...! (TV Markíza)

Loranna

Jak se Soderberghovi podařilo dát dohromady tak různorodou, a přesto neuvěřitelně sympatickou skupinku herců mi není až tak úplně jasné, ale každopádně tenhle film funguje na jedničku, z velké části právě díky nim. Atraktivní prostředí, žádné přehnané akční scény a hlavně kopa prvotřídní popcornové zábavy... ()

redalert21

Nic extra...ani nemam chut nic psat...asi to bude tím ze mam za sebou vsechny dily podfukáru, toto na to nedosahovalo...moc dlouhé a místy nuda a zbytečné "zápletky" ta Julia fakt neumí hrát, hrůza a des co zase predvedla ()

E.T.Martin

Dannyho parťáci spadají do kategorie filmů, které si nekladou vyšší cíle než dobře pobavit, ale dokáží to udělat na nejvyšší možné úrovni. Diváka uchvátí vizuálním stylem s každým záběrem do detailu propracovaným, divácky příjemný je i přesně načasovaný děj, kdy se příběh nerozvíjí příliš zbrkle, ale taky není čas na nudu. Hereckým výkonům se nedá nic vytknout, herci hrají uměřeně a příliš neexhibují, ostatně takový je i celý styl filmu: utlumený a neexhibující, přesto však dokonalý. Prostě luxusní zboží pro ty, kdo chtějí mít požitek z filmu. ()

freEDelL

Od hvězdného hereckého obsazení jsem čekal opravdu hodně a s klidem můžu napsat, že mě film v žádném ohledu nezklamal. Dokonalá hudba, výborné herecké výkony, skvělá režie. Nejvíce mě fascinovaly detaily. Například kdy Brad Pitt skoro v každé scéně něco jí. A to se netýká jen „jedničky“ , ale i následujících dvou dílů. Celkově má film dějový spád. Od pomalého začátku ke strhujícímu konci, kdy člověk ani pořádně neví, jak film dopadne. Pamatuji si, když jsem viděl tento film poprvé, z počátku mě moc nebavil, ale pak, když film dosahoval svého finále, jsem jen s němým úžasem sledoval, co se na televizi děje. A závěr filmu a jeho rozuzlení mě okouzlil. Je to jeden z mála filmů, na který budu mít kdykoliv chuť. ()

Honzad007

Má to tempo, má to spád, příjemně vás vtáhne, naladí a pohltí svou neotřelostí, originalitou, humorem a zábavou. Naprostá spokojenost a absolutní špička oddechových záležitostí. ()

veverysiak

Skvelé filmy netreba príliš komentovať, funguje tu všetko tak ako má a nad nejakými tými drobnôstkami sa dá veľkodušne mávnuť rukou, má to myšlienku, švih a vtip a pozerá sa to na jeden dych, takže 95%. ()

brasek

Pekná a úsmevná krimi komédia. Dokonca aj Julia Roberts sa mi páči, čo je pozoruhodná udalosť po pár rokoch nenávisti voči tejto herečke. ()

Misterioso

Shoduji se s většinou, že jde o pohodový, nenáročný film, který se dá eventuálně jednou za čas bez problémů znovu zhlédnout, ale rozhodně jej neshledávám nějak extra úžasným, což je při tomhle hereckém obsazení docela průšvih (i když docela očekávatelný). Hollywoodská smetánka a relativně zajímavá bankovní loupež, ale že by mi film nabídl něco (supr hudbu, akci nebo nějakou zvlášť zapamatování hodnou scénu) navíc? To ne... Navíc si jsem docela jistý, že se mi film hodně rychle vykouří z hlavy. Trochu lepší průměr, zdejší hodnocení mi přijde docela dost nadsazené. ()

GzL

Proč tam bylo tolik lidí a co to tam vlastně dělali? Hoďnoťte si jak vysoko chcete. Já si jdu pustit "Podraz"! ()

TheBrain

Film, ktorý je taký ako všetky ostatné filmy, ničím nie je výnimočný. stačí ho pozrieť raz ak vôbec. tak vysoké hodnotenie len preto, že tam bolo pár vtipných scén ()

dank011

Viděno prvně s velkým, velkým odstupem od dob, kdy šlo o horkou filmovou novinku. Netroufám se více rozepisovat, možná je ten desetiletý odstup rozhodující a hodnocení je zkresleno optikou nových filmových postupů, celkového kontextu vnímání filmu, ale pro mě teda veliké zklamání. Prostě veliká nuda. ()

unclejack

Elegantná a zábavná komédia o podfukároch , ktorí síce neľahko , ako rýchlo zbohatnú. Mistrovský plán, štýlové spracovanie, hudba na vysokej úrovni a Terry Benedict , ktorý prichádza naozaj o všetko. Film hodnotím lepšie než dvojku - pardón dvanástku- a aj trinástku. Jednoducho , na Dannyho sa nezabúda. Pre fanúšikov bude zaujímavá scéna , kedy sa nám George Clooney ukazuje neoholený a vo prison style outfite. ()

DansteR

"YOU'RE OUTTA YOUR GODDAMN MINDS! "...Hvězdami nabitá krimi-komedie, která výjmečně napluňuje oba své předpoklady. Jedenáctka zloděju permanentně hlaškujících bohatě naplňuje komediální čast a na druhé straně pěkně propracovaný plán loupeže, který splňuje zase požadavky z kriminálního pohledu. Film na který se dá vážně koukat. Možná ho stačí vidět jen jednou, ale jen tak na něco z něho nezapomene. Ať to jsou dva bratři na zabití, dvojka Clooney, Pitt nebo "záporácký" Andy Garcia. 80% ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (viac)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)