Dannyho jedenástka

• Slovensko Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka (viac)

Danny Ocean (George Clooney) je „zlodej“ vysokého rangu - elegantný, nadpriemerne inteligentný s kombinatorickými schopnosťami. Rád sa hrá, jeho hry však nie sú obyčajné, Danny hľadá vzrušenie vo víťazstve nad zložitými bezpečnostnými systémami. Krátko po prepustení z väzenia dá dohromady „jedenástku“, čo znamená, že osloví desať chlapíkov „s rovnakou krvnou skupinou“, s ktorými chce naraz prepadnúť tri kasína úlisného Terryho Benedicta (Andy Garcia), skrývajúce vo svojich sejfoch 150 miliónov dolárov - kartové eso a svojho najlepšieho priateľa Rustyho Ryana (Brad Pitt); vreckového zlodeja Linusa Caldwella (Matt Damon), rovnako šikovného ako bol svojho času jeho otec; zdatného pyrotechnika Bashera Tarra (Don Cheadle); Reubena Tishkoffa (Eliott Gould), ktorý o jedno zo svojich kasín prišiel práve kvôli Benedictovi; bratov Virgila (Casey Affleck) a Turka (Scott Caan) Malloyovcov, skvelých šoférov; kartového podvodníka Franka Cattona (Bernie Mac), ktorý sa zamestná v jednom z kasín ako krupiér; Saula Blooma (Carl Reiner), ktorý sa na zaslúženom odpočinku zúfalo nudí, a tak si rád strihne úlohu zámožného obchodníka so zbraňami ubytovaného v jednom z hotelov; Livingstona Della (Eddie Jemison), ktorý „miesta činu“ dokáže dokonale prešpikovať plošticami a tiež „pozerať na prsty“ bezpečnostnej službe kasín; nuž a na záver i mimoriadne ohybného akrobata Yena (Shaobo Qin), ktorého úloha bude vskutku zaujímavá... Terry Benedict mimochodom žije s Dannyho bývalou ženou Tess (Julia Roberts)... Je to len zaujímavá zhoda okolností, náhoda - alebo motív? To vie len on. V každom prípade riskuje nielen svoj život, ale aj možnosť opäť sa zblížiť s Tess. Ak sa mu však jeho takmer neuskutočniteľný plán podarí zrealizovať, potom naopak získa všetko...! (TV Markíza)

Johny Cash

Asi jeden ze tří nejlepších filmů co jsem viděl. Skvěle zahrané, napínavé ani chvilku nenudící představení, završené parádní muzikou kterou poslouchám pořád. Naprostá paráda! ()

char_t

Hvězdné obsazení, všechno pěkně odsejpá, tenhle film nemůže zklamat. Ale chvílemi mi přijde, že je vše tak perfektně promyšlené a naplánované, že tomu chybí nějaký nepojmenovatelný kousek chaosu do plných pěti hvězd. ()

Hermi14

Film s tolika hvězdami, že by se pomalu ani na oblohu nevešly, je úžasným zástupcem akčního žánru a místy výborně odlehčen sarkastickými poznámkami a vtipy. Díky skvělé režii a kameře se divák ani chvilku nenudí a film příjemně ubíhá za doprovodu povedené hudby. Stále je se na co dívat a neustále se objevují nové a nové postavy a dějové zvraty. Tomu já říkám chytrá zábava. ()

F.Sucre

Přijde mi, že začínám být závislý na casinech. Nebo možná na penězích, které perou. A když si Dannyho jedenáctka odnese tak pohádkovou sumu, vyvolá to ve Vás (ve mně) pěkně škodolibý pocit radosti. Ale víte jak, přejte a bude Vám přáno. ()

John8

Mám moc rád zlodějské filmy a Dannyho Parťáci patří mezi nejlepší a mé nejoblíbenější, protože když se dostaneme přes shánění a analýzu, je zatraceně uspokojující jen se opřít a sledovat jak přehnaně komplikovaný plán vychází krok po kroku. ()

BeranSon

Co se týče herecké stránky, tak ta je velice seriozně podaná, hlavně od dvojice Clooney + Pitt. Ty jsou naprosto souladní a tím jen zvyšují nadsazení filmu do vyšší úrovně. Styl padne do klína Stevena Soderberghera, jako ulitý. Zkrátka velmi propracovaný loupežný film. -8/10- ()

Fujara777

Dvakrát som zmenil svoje hodnotenie a aj s komentárom som otáľal. Som totiž zmätený. Nejde o zlý film, v podstate neviem, čo by som mu vytkol, ale zrejme to úplne nebude to kakauko, ktoré som zvykol piť. Nijak zvlášť mi nezachutilo a neviem ani, či je to použitými surovina, hrnčekom, čo tomu dodáva formu alebo mnou. ()

Raziel_cz

Zábavný heist movie, který sice nutně nepotrhá bránici, ale boduje classy obsazením, svižnou režií a relativně chytrým scénářem. Clooney s Pittem v jednom záběru nemůžou zklamat. Velká spokojenost. ()

MickeyStuma

Danny Ocean a jedenáct jeho spolupracovníků se rozhodnou vyloupit tři kasina v las Vegas současně. Velmi povedený remake v originále stejnojmenného snímku z roku 1960 pod českým názvem uvedený jako ´Dannyho jedenácka´. Příběh byl jen zasazen do současné doby a tak došlo jen k určité úpravě co jsou pánové vlastně zač. Původní roli Franka Sinatry převzal s vervou sobě vlastní a s patřičnou elegancí George Clooney a dá se říci že té postavě dal vkusný a patřičný šarm. Ostatní nejsou nijak zvlášť daleko. Filmy o loupežích kasin či bank jsou po desetiletí stále divácky přitažlivé a těžko říci, čím to je. Poslední povedený je však z roku 1985 a jedná se o francouzský snímek ´Specialisté´. Od té doby vše mělo nevalnou kvalitu. Až nyní. Pevný zábavný příběh lehce odvyprávěný za pomocí plejády hereckých hvězd a co filmové okénko, to pastva pro oči. Film po celou stopáž skutečně doslova září. Není divu. Natáčelo se přímo v Las Vegas a ve skutečném kasinu, takže pocit autentičnosti a reality je víc než výnosný. Jak bylo zmíněno, jedná se o remake. A je to po velice dlouhé době zářný příklad toho, že remake může být nejen stejně dobrý jako originál, ale dokonce ho může i předčit. Snímek je okázalý, stylizovaný, zábavný a ve svém smyslu velice upřímný. Jedná se o filmovou zábavnou jízdu ve světě zločinu, která nezklame jedinou minutou. ()

hazaba

Ve své době asi skvělý film, s odstupem téměř 20 let se jeví, jako průměr. Jediným plusem tak je příjemné nostalgicky zavzpomínat, jaký fešák byl Brad Pitt za mlada, a konstatovat, že George Cloony je víc sexy s přibývajícím věkem. ()

GOREGASM

Absolutní tvůrčí lehkost a to na všech frontách. Soderbergh všem ukazuje, jak má vypadat hollywoodská zábava a nedělat přitom z lidí blbce. Je to chytré, ne zbytečně překombinované, akurátně to sází na štěstí a všechno to šlape jako dobře namazaný stroj. Ocean´s Eleven působí dojmem přesně v duchu klišé "že si to všichni museli strašně moc užívat" a ono to asi tak i bylo. Tady ale stejný pocit zažívá na druhém konci celuloidového řetězce i divák. Komerční Soderbergh má šťávu :-) 100% ()

Fifipek

Skvela oddychova akce ve ktere ucinkuje plejada hvezd,dokonce i v tech nejokrajovejsich roli jsou hvezdy viz scena z hrani karet - Joshua Jackson (Dawsonuv svet) nebo Holly Marie Combs (Carodejky). Dobra popcornova zabava, ktera se netvari byt nicim jinym nez je. ()

Yomega

Zábavná a chytře natočená oddychovka. Do filmové síně slávy se určitě nezapíše, ale jako velmi příjemné zpestření večera ideální. ()

svobodas

Úžasně vymyšlené, natočené a vtipné, Lupiči paní domácí se můžou jít klouzat, ale ten začátek by mohl být troch míň zdlouhavý ()

Barak

Naprosto hvězdná sestava, které figurují George Clooney a Brad Pitt, jakožto hlavní organizátoři loupeže. Loupeže, při které zmizí sto šedesát milionů z trezoru jednoho kasína. Trezor je nedobytný, Andy Garcia výborný - chladný, tvrdý, má charisma, vzbuzuje respekt, takový kliďas, ale není dobré si s ním zahrávat -, jedenáct pánů odhodlaných. Celé je to vlastně shánění chlapů, plánování a následném vyloupení - nic víc, nic míň. Nesmím opomenout hudbu, která je naprosto pohodová, uvolňuje nějaké napětí.. i když.. ono se o napětí ani tak mluvit nedá. Celé to má spíše komický nádech, což nám dokazují jak dialogy, tak, již výše zmiňovaná, hudba. Taky jsem čekal, že Matt Damon bude mít nějakou výraznější roli, ale ne, tady je to jen zlodějíček, neklidný, hrající spíše vzadu. A jako to celek to působí jako popová muzika.. nebo lépe se hodí, že to působí hollywoodsky. Nicméně je to skvělá podívaná, zábavná, s jednoduchým scénářem a já se výborně bavil.... ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (viac)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)