Príbeh divadla, ktoré má síce úspech u publika, ale musí čeliť aj ťažkostiam zo strany nadriadených orgánov a sťahovaniu do nových priestorov periférneho kultúrneho domu. Veľký priestor dostávajú ukážky z repertoáru Divadla Járy Cimrmana ako Němý Bobeš, Akt, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Dobytí Severního pólu, Cimrman v říši hudby, či Vizionář. (RTVS)

honzii

Občas si pustím kousek tohoto filmu jen tak v mezičasí a vždycky se divím, že ho nakonec slupnu jako malinu. Teď už ne. Děkuji, pánové, za krásný náhled do zákulisí. Máme Vás strašně rádi. ()

besik

Výborný český film, zobrazující spolek divadelníků, kteří se snaží hrát pro lidi a jít v náznacích "proti proudu", bohužel jim v cestě stojí kulturní výbor KS. Hezký, trochu nahořklý pohled do divadelního souboru. 90% ()

klukluka

Schvalovačky pochopitelně nebyly jen na divadle. Jak se tohle tehdy podařilo protlačit do kin, to je mi záhadou…? Chytrej, vtipnej, upřímnej, otevřenej, originální - takže jedinečnej a přidám ještě užitečnej - takže důležitej film. ()

eagle-eye

No jo, co dodat, prostě cimrmanovská klasika a pohled na těžký život divadelních herců v totalitní společnosti. Docela zajímavé kontrasty. Na druhou stranu mě už ta cimrmanománie trošku unavuje, pravda humor je to geniální, ale každý kdo chce být in, poslouchá cimrmany, proto ten pohled mám trošku zkresnlený... navíc Svěrák je člověk velice despotický... jinak pro mě, nejlepším hercem tohoto snímku nebyl nikdo ze zmiňovaných divadelníků, avšak Pan Herec Petr Čepek. Umíte si v jeho roli představit někoo jiného? Já tedy ne... ()

mutlovka

Divadlo Járy Cimrmana na štaci v době vlády jedné strany. Ukázka toho, co se tenkrát všechno mohlo zakázat a přikázat, ale i tak je to ,,film" v podstatě veselý a zábavný. ()

Paity

Dodnes téměř nerozumím tomu, jak je možné, že tohle dovolil tehdejší režim Smoljakovi se Svěrákem natočit. Je tam totiž řada věcí, které popisují tehdejší věci všedního života od úplatků po naschvály a tlak vládnoucího aparátu na protirežimní snahy. ()

Litvicek

Jak se vůbec něco takového mohlo stát a dít, to mi hlava opravdu nebere. Smoljak, Svěrák a společenství doplnující veškerá představení, předalo divákovi to nejlepší z celého divadelního představení. Výraz:"Geniální" je ještě hodně slabé vyjádření těchto her a v tomto případě i celého filmu. ()

mirkaaa

Vynikající film. Útrapy malého divadla s tehdejší mocností. Film formou satiry zachycuje dobu bývalého režimu. Spojení Svěrák - Smoljak nemůže zklamat. ()

VonoXX

Cimrman by měl být čistě divadelní záležitost. Chápu, že chtěli zachytit dobu, jak se divadlo s ní vypořádávalo, ale mě to nezaujalo. Musím být tentokrát přísný. Zlatý prciny ! [70%] ()

Prochy38

Černá komedie nahlížející do zákulisí Divadla Járy Cimrmana. Slasti, ale bohužel i strasti reřiséra Kydala a herců v čele se Z. Ryníkem. Úžasné. Komedie doslova počerněna režimem. Pro stálé diváky Járy Cimrmana musí jít o pikantnost, náhlédnout takto do zákulisí. Pro mě tedy byla! Povedené!! "Tahkle Vy řvete?" "Ano, takhle my řveme." "Vidíš, vole, mám talent!" ()

kwoky

Milá, trochu sladkobolná komedie. U scén z divadla jsem se bavil velmi dobře, ale ději mimo jeviště podle mě chyběl nějaký silnější náboj či pointa. A samotný závěr byl pak nijaký, prostě najednou titulky. ()

Rozjimatel

"Neměli by jsme se na to jeviště přece jenom trochu líčit? Proč se mají ti diváci koukat na ty naše starý, vyžilý obličeje?" "Ne. Taky se jmenujeme Divadlo starých forem. To teď dostáva další význam, že jo?"     Ja som veľkým priaznivcom dvojice Smoljak–Svěrák (druhého menovaného špeciálne) a v tomto ich diele krásne predviedli, prečo je to tak. Je to dielo v rámci ich tvorby veľmi netypické, a to jeho skoro až dokumentárnym vyznením. Všetko v ňom pôsobí veľmi autenticky, priamo zo života, čomu napomáhajú neherecké prejavy prevažnej väčšiny zúčastnených (fanúšik má výbornú možnosť vidieť aj samotnú dvojicu Smoljak–Svěrák v trochu civilnejšej podobe). Film ponúka krásny náhľad do zákulisia malého divadla, kde sa všetko robí takpovediac na kolene, kde sa každodenne bojuje o holú existenciou a kde sa členovia potykajú s prozaickými problémami (miznúce ramienka, či štandardné problémy so súdruhmi). Veľmi ma potešili niektoré z tých najvtipnejších úryvkov z hier Divadla Járy Cimrmana (úplne najviac skvelé predstavenie so smrtkou v podaní Svěráka).     "Já nevím, já bych se nerad pouštěl do rozboru toho termínu "pozitivní konstruktivní satira". Kdo ví, jestli už v tom spojení těch slov není něco neřešitelného." ()

Ollie235

Příjemný nenucený humor, inteligentní dialogy, zajímavý obraz toho, jak to (asi) tenkrát v divadlech vypadalo. Od dua Svěrák-Smoljak patří Nejistá sezóna mezi nejlepší filmy, ale nějak se nemohu zbavit dojmu, že těch ukázek z Cimrmanovských her tam mělo být méně. Ale bavil jsem se výborně. ()

Garch

U "Nejisté sezóny" jsem si poprvé řekl, že začínají popraskávat ledy. Vynikající ukázka, jak to u "Cimrmanů" chodilo a chodí. Ohromné plus je zachycení cimrmanovských herců, kteří už tu nejsou (RIP Květo) Zajímavost: Možná že první cameo Jana Svěráka v celovečerním filmu ;-) . .. PS "zlatý prciny" ()

Letní filmová škola se blíží

Letní filmová škola se blíží

19.07.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, představí v sekci Ikona méně známou tvorbu i nejzásadnější snímky rakouského režiséra, držitele dvou… (viac)