Clean

Clean se po smrti svojí dcerky živí poctivě jako popelář a pomáhá své sousedce Diandě. Když ji jednoho dne zachrání před pouličním gangem, nevědomky tím roztočí spirálu násilí, kterou už nedokáže zastavit. Členové gangu a mafiánská rodina, která financuje jejich obchod s drogami, se chtějí pomstít. Nutí ho vrátit se do starého života plného krvavého násilí. Clean jde do všeho naplno a neúprosně vrací úder... (Filmbox)

Radek99

Zpočátku se to tvářilo jako variace na kultovní Scorseseho Počítání mrtvých, pak se to ale bohužel zvrtlo ve schematickou talentovou show Hledáme málomluvného akčního hrdinu...což asi měl být Taxikář... Paul Solet by zřejmě moc chtěl být Martyho nástupce, ale v podstatě je jen marný epigon...takový lepší plagiátor... ()

EvilPhoEniX

Trash man does what he knows the Best!Mám rád Revenge filmy na téma "Muž s minulostí" a tenhle se sice nezařadí mezi mé nejoblíbenější, ale určitě subžánru nedělá ostudu.Adrien Brody je docela v nezvyklé roli, zbavuje se odpadu a ano i lidského. Trochu filmu škodí menší rozpočet, místy film působí levněji a krom Brodyho zde nemá nikdo moc, co hrát. Záporák je obyčejný, tempo je pomalejší a dějově je to vlastně dost předvídatelné, ale určitě potěší příprava na Finále, kde zaujme "Equalizér" kutilské vychytávky a slušná vybíjená v domě, kde bylo na můj vkus až moc tmy, abych si naplno dokázal užít prostřelené hlavy. Potěší šroubovák, hasák i brokovnice, která Brodymu překvapivě sedne.Není to nic extra, ale fanoušky Revenge žánru i Adriena Brodyho film nemá moc čím naštvat.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 1/5, Herci 3/5.  6/10. ()

tron

„Ten smetiar nebol vždy smetiarom.“ Ono sa samozrejme ponúka charakterizovať to ako smetiarskeho Johna Wicka. A teoreticky je to správne. Prakticky to ale typom ústredného antagonistu (oproti ktorému bol Wick vysmiate slniečko na hnoji) pripomína skôr Nikdy si tu nebol s Joaquinom Phoenixom. Ani to by však nebolo správne prirovnanie! Nikdy si tu nebol bol totiž natoľko tvrdohlavý film, že neponúkal skoro žiadnu akciu. Clean ju ponúka. Ale jednak si na ňu musíte počkať až do druhej polovice a jednak aj potom pripomína skôr nočnú moru, v ktorej sa postavy mlátia hevermi a sekerami, než elegantnú akčnú jazdu so špičkovou kaskadérskou choreografiou. S pani manželkou radi pozeráme (okrem iného) akčné filmy. Avšak hoci som si Clean užil (a k štvrtej hviezde nemal ďaleko), miestami to bola taká depresívna ponurá šleha, až som mal obavy, či to bolo fakt múdre rozhodnutie, pozerať spolu. Adrien Brody (nielen ako hlavná hviezda, ale i ako spoluscenárista, hlavný producent a autor hudby) si túto atmosférickú, prevažne nočnú jazdu užíva tak trudnomyseľne, až sa vzpiera jednoduchému zaradeniu: od svojrázne poňatej titulnej postavy, až po ústredného záporáka, ktorý by sa v podaní Glenna Fleshlera (Joker, seriál Hannibal) uchytil aj v 8 MM. Čo mi vadilo? Že na začiatku je monológ a potom skôr nie ako áno. Ďalej retrospektívne pasáže nezrozumiteľne napojené na scény zo súčasnosti (určite sa nájdu diváci, ktorí si budú myslieť, že je to jeho dcéra) a slabo (ba nijako) vybudovaná mytológia okolo hlavnej postavy (resp. jeho zabijackej minulosti, jedna veta a záber na potetovaný chrbát fakt nestačia). Tento rok si budem priať pod stromček tímovku (Odenkirkovho) Nikoho, Wicka a Equalizera. ()

dO_od

// Míň artový, ale stejně tak zaseknutý Nikdys nebyl s Brodym místo Phoenixe. Popelářskej John Wick je to maximálně dvacet minut ke konci, kde to celkem stojí za to, jinak už by těch 90 minut ale pocitově nemohlo být delších. 6/10 ()

choze

V rámci akčňáků o traumatizovaném drsňákovi, který za sebou nechal násilnou minulost, ale záporáci kolem něj ho ještě jednou přinutí pozvednout zbraň, aby ochránil své blízké, nenabízí Clean nic nového. Je to film, který mohl vzniknout už v sedmdesátkách a hrdinovým pracovním objížděním nočního města, při kterém sleduje spodinu, a scénou záchrany mladé holky taky připomene Taxikáře. Jenže zatímco Travise Bicklea zbraně přitahovaly, tady hrdinu odpuzují a ve svých vnitřních monolozích se nezabývá svým zahnívajícím okolím, ale vlastním traumatem a pocitem viny. Popelář, který se jednoho dne rozhodne očišťovat město nejen od odpadu produkovaného lidmi, ale i od odpadu lidského, zní zase jako nějaká taškařice od Tromy. Z poslední doby pak člověka napadne třeba Muž v ohni, Equalizer nebo Nikdys tu nebyl - s často zmiňovaným Wickem to nemá společného skoro nic. Clean nikam nespěchá, dlouho v něm nezavadíte o akci a přesto nenudí. Sází na líčení každodenní rutiny svého osamělého hrdiny (přičemž zachraňování krámů z popelnic, jejich opravování a prodej do zastavárny letos předvádí i rovněž traumatizovaný a osamělý ex-drsňák Sly v Samaritanovi), ponurou melancholickou atmosféru a pěknou kameru, která dobře prodává městské prostředí A o uvěřitelného Brodyho a dobrého záporáka se spolehlivě strašidelným a úchylným ropuším xichtem Glenna Fleshlera (Temný případ). Akce se dočkáme až v druhé polovině a obě bitky a závěrečná přestřelka - třebaže se vedou hasákem, sekerkami a efektně upravenou brokárnou - nejsou nijak pamětihodné. Celkově jde o ucházející, ale zapomenutelnou žánrovku. Pokud by ale takhle vypadaly filmy týdne na páteční večer na Netflixu, tak bych se nezlobil. ()

Gilmour93

Popelář nebyl vždycky popelář. Divák se dovtípí poměrně brzy, rybinou páchnoucí špína z ulic města Utica chvíli před tím, než bude vyčištěna. Vyrýsovaný Brody jako démony posedlý anděl, který ve vlastním Buicku Grand National stráží druhé, aby zachránil sebe. K tomu mu dopomáhej hasák, sekyrka a speciálně upravená brokovnice.. Taxikaření ekvalizérů, co nikdy nebyli. Do děje vtahující velmi pozvolna, aby přes mustr žánrových klišé přesvědčovalo, že se necítí být jen obyčejným béčkem o hodně fyzickém procházení temnotou směrem ke světlu.. ()

castor

Kdysi něco hodně posral, nyní nám svým skleslým, chraplavým hlasem popisuje nekonečný nápor zloby, špíny a násilí ve společnosti. Sám se snaží smýt vlastní stopy minulosti a divák asi půl hodinky čeká, jak popelář a domácí kutil Adrien Brody překvapí. Záměrně nepíšu čím, protože je jasné, že ušpinit si ruce krví v jeho případě nebude problém. Jediný reálný vztah má s dospívající dívkou, která mu připomíná dceru, s tím, že ji snad udrží mimo ulice plné drog a zločinu. Jenže právě kvůli ní se mu pod ruce dostane syn místního zločineckého bosse. Výsledek nedělá nikomu ostudu (s pár miliony navrch by ale působil lépe), ale zároveň rozhodně neplatí za kus, který bych si chtěl v rámci žánru někdy zopakovat. Brody (podílel se i na produkci nebo scénáři) se svýma zarmoucenýma očima zvládá svého válečníka velmi slušně a jeho kutilské nápady potěší. A Glenn Fleshler je slizoun navýsost solidní. V závěru bych ocenil méně tmy. ()

darkrobyk

Sociální drama se v téměř poslední třetině promění na variaci Johna Wicka, Somráka s brokárnou, pana Nikdo a další mstitele bezpráví. To je OK, jen ta cesta k vykydlení hromady chlapů je poněkud delší. Autoři se asi nemohli rozhodnout, co by chtěli natočit - drama o muži sžíraným traumatem, nebo vybíjenou. Obě části tak dělí hranice, co nedovoluje řádně se do filmu ponořit. A to pomíjím absenci kladných postav. Babička činí hloupá rozhodnutí, vnučka se stýká se svoločí, a tak by měla být ztrestána, a pan Čistič má pocit, že asi spasí svět. Na krev dojde, ale žádný velký jatka se nekonají. Na jedno podívání, když zrovna není nic jiného po ruce...a ten rap byl naprosto otřesný. 2,5* ()

HAL

Sestřelit to jen jako akční béčko je dost pomýlené, na to je tu vidět i docela dost přesahů a pronikání do nitra hlavní postavy. A na konci věnování "Našim otcům"? Tvl no vzhledem k ději filmu musel mít Adrien Brody tedy sakra traumatické dětství. Je v tom kus Taxikáře, Ghost Doga i Nobodyho. Johna Wicka moc ne, protože ten je o vymazleně efektní akci s nažehlenou estetikou, a tady je místo ní syrová řezničina která je ošklivá a bolí. Tohle je jak filmy od Zahlera - hnusný svět ve kterém se dějí hnusné věci a nikdo není moc velký sympaťák. Ale na rozdíl od Zahlera o hodinu kratší, což beru jako pozitivum. Brody ohlodal příběh na kost a během hodiny a půl jde bez průtahů a velkého řečnění přímo k jádru, i když na to pomalejší začátek nevypadá. Definitivně mě po tomhle opustila představa Brodyho jako jemného intelektuála - v Predátorech jsem mu nevěřil, ale tady jo. Napsal si to na tělo a je to pro něj hodně zajímavá poloha. 8/10 ()

mzss1

[65%] CLEAN je určitě solidní záležitost, takže toho shlédnutí nelituji. Stopáž je vcelku krátká, jen ta první půle se trochu táhla. Jako nemůžu říci, že jsem se nudil, jen ten příběh poznamenaného veterána je už ohraný. Ale větší problém jsem s tím neměl. Ve finále se Brody utrhne ze řetězu až to připomene variaci filmů viz John Wick. Takže nastane masakr a hezky se na něj dívá. Je to drsné, krvavé … Takže bez dalšího okecávání jako jednohubka mě to docela bavilo. Začátek se trochu vlekl, dramatická linie je taková polovičatá, příběhem nic originálního a nového, ale Brody to sehrál výborně a ta masakrující akce nemá chybu. ()

sochoking

Filmy o outsideroch s temnou minulosťou, ktorá ich nakoniec doženie, milujem. Vo filme padne i jedna výborna hláška o tom, že ked v živote budeš ignorovať maličkosti, zlyháš. 70% ()

Chrustyn

Adrien Brody jako popelářský Equalizer v poněkud melancholickém podání. Víceméně hodinu sledujeme zachmuřelého Brodyho, který pozoruje špínu maloměsta kolem sebe a vypadá to, že brzy ublíží sobě nebo někomu jinému. Poté dojde k záchraně místní holčiny, což spustí nepěkné události, které se musí ukončit brokovnicí. Brody fajn, atmosféra za začátku příjemně temná a špinavá a závěrečná konfrontace působivá, přestože nijak strhující. Ale vše mezi tím je nudná a nezajímavá vata, která slibuje něco velkého, což nepřijde. ()

SeBig

Adrien Brody je smutný a dává to dost najevo jeho obočí zvedlé celý film nahoru, vlastně neudělá jinou grimasu než to smutné obočí do tvaru trojuhelníku. Má smutné obočí a je smutný, má kapucu aby tomu dodal ješte ten deep efekt. Je smutný a nudí mě. PS: JAKEJ DOPÍČI FURT JOHN WICK? PROČ FURT VŠECHNO VŠICHNI POROVNAVAJÍ S JOHNEM WICKEM? BAREVNÝ POSTER A TÝPEK S BOUCHAČKOU = JOHN WICK. Já asi začnu všechno porovnávat s Columbem, jakmile bude mít někdo na posteru obočí ve tvaru trojuhelníku, tak je to něco ve stylu Colomba, nehledě na to že Colombo je detektiv, to je jedno, má vobočí. ()

JASON_X

(Asi je to trochu spoiler, tak to nikdo nečtěte.) Smrťák Adrien je proklatě tajemnej a hustej týpek. Dělá popeláře, jezdí po nocích bezútěšnou městskou periférií a hlavou se mu honí filosofující marlowovský monology. Když u konťáků najde nějakou zajímavou věc, zvědavě si jí prohlíží a často si jí i nechá, přesně jako to dělám já, když v lesích uklízím bordel po bezďácích. Samozřejmě má za sebou krutou a drsnou minulost, jak postupně vyplývá na povrch. Je starostlivej a soucitnej, krmí bezprizorního čokla na vrakáči a dojemně se stará o prdelatou černou týnku, která žije sama se svou šmrncovní babčou a připomíná mu jeho mrtvou černou dceru. A vůbec si nejlíp rozumí s černejma, který maj většinou stejný hovno jako von, a zároveň jsou rovný a přitom i drsný jako von. Nedělá mu ale problém vymlátit hasákem celej barák zfetovanejch gangsta negrů, když chtějí zhulit a potom voklátit jeho schovanku. A aby jí a její babču ochránil před vendetou negrů i vrahounskýho taliánskýho kápa a jeho bandy, vytuní si brokárnu, stylově se vohákne ve stylu městský guerilly, zapálí si cígo letlampou, přepne se do bojovýho módu a vydá se na válečnou stezku. No, takže je jasný, že tenhle biják je jedno velký klišé, který místy přechází až v parodii na klišé. Ale co, bavilo mě to a ten kýčovitě drsňáckej patos jsem si náhodou náramně užíval. ()

Morholt

Tak tohle je kýčovité až běda. Těch ex-gansterů. ex-policajtů a spousty dalších ex-něco tu už bylo víc než Číňanů a Indů dohromady a tenhle se od svých předchůdců nijak neliší. I příběh je převařená z několikrát převařené vody. Ale dívat se na to jakž takž dalo. Je to celé takové špinavé a depresivní, Brodymu se dají ty ublížené pohledy věřit a Fleshler ja fakt hnusná tlustá svině. Navíc uzávěr se povedl. Nicméěn faktem zůstává, že hodinu se nic moc neděje. Není to sice nuda k ukousání, ale že by se mi dařilo soustavně držet pozornost, to se také říct nedá. Solet to umí lépe. 50% ()

Lacike

Nečakane vydarený film, ktorý prekvapil vo viacerých ohľadoch. Je to podstatne viac dráma ako revenge akčniak. Prvé dve tretiny sú štúdiou chlapíka, ktorý bojuje so svojimi extrémne temnými démonmi z minulosti a snaží sa konať dobro. Brody má síce majestátnu postavu, ale nikdy v minulosti som mu neveril drsniaka. Na to nemal výraz. Tentoraz som mu tú temnotu veril každú sekundu. Jednak tomu pomohla jeho vizáž s hustou  briadkou a jednak tú drsnosť hral cez bolesť. Trpitelia mu vždy išli dokonale. Keby nedošlo k zlomu a film sa neprepol do akčniaku, tak by mi to ani nevadilo. Ale v poslednej tretine sa to prepne do béčkovej vyvražďovačky. A úplne plynulý ten prechod nie je. Na rozdiel od takého Komanda som si neužíval jednotlivé mordy. Bolo to nepríjemné. Ani nie tak technickým prevedením, ale skôr vyznením. Ale aj diváci lační po krvi si finále užijú do sýtosti. Je to riadny brutál. Okrem Brodyho si zmienku zaslúži ešte dokonale slizký a zásadový parchant Glenn Fleshler. Ostatní tvoria už len dobre naaranžované krovie. Celkovo som spokojný a kvôli tým prvým dvom tretinám si tu určite ešte niekedy pozriem. 7/10. ()

AffectedFace

Celkem wabane Áčko solidní filmeček po delší době. Parádní Adrien Brody s rolí sedící jak prdel na hrnec, který se ještě ke všemu podílel na scénáři. V jednoduchosti se občas skrývá krása a zde se to nejvíce dokázalo potvrdit. Podobných snímku vzniklo mraky, ale zde musím přidat čtvrtou hvězdu za snahu nebýt ovcí v davu v lgbt umrdnutých kokotků. Gore je celkem povedený a built up na skvělou vyvražďovačku ve stylu Johna působí více než solidně (jen škoda toho temnějšího prostředí, kde si to divák nedokáže plně vychutnat). Highlight je určitě scéna vybití hasákem celej dům fetkohlav. Parádní snímek do sbírky "must watch again after some time". Bohužel se zde nešetří úmornějším začátkem. Character development hlavního hrdiny zde vůbec nefunguje a tím pádem nemůžu jít s hodnocením na více jak čisté čtyři hvězdy. Soundtrack také mohl být o něco lepší. Ale jinak jsem si tuhle jízdu solidně užil. ()

M.i.k.e

filmů o frajerech s temnou minulostí,kteří přijdou o někoho blízkého,následně se snaží chovat slušně a ve finále je minulost dožene a okolnosti je donutí oprášit dávné znalosti, vznikl nespočet.Problémem tohoto subžánru je pak to,že pokud se vyloženě nepokazí,pak prakticky nemůže zklamat, ale zároveň ani překvapit, protože je dopředu jasné kudy se bude děj ubírat a jaký bude výsledek.Clean je přesně ten případ.Chvílemi je na něm vidět nižší rozpočet a určitá lacinost aby vzápětí příjemně potěšil drsnou akcí a brutálním finále.Brody si roli napsal na tělo a sedí mu, zbytek osazenstva je tu plus mínus do počtu a pár hodin po shlédnutí si je divák nebude pamatovat.Nový John Wick se tak nekoná, ale jako jednohubka Clean svůj účel splní...60% ()