Autobus plný vězňů se na opuštěné silnici stane terčem útoku a řidič (Javier Gutiérrez) musí bojovat o život s pasažéry i útočníky. (Netflix)

Sayge

Je rok 2021 a s ním přicházejí nové filmové možnosti, tak se mrknem co dávaj. Netflix se rozehřívá tak akorát dlouhým, rychle a příjemně ubíhajícím Thrillerem, Pod bodem mrazu. Už od začátku film dokáže být poutavý s vcelku zajímavými postavami, které občas dropnou nějakou lehce zábavnou hlášku. Akce je za mne celkem Meh, ale pozitivum bylo slušný a neočekávaný gore. Příběh nebyl sice nijak strhující, ale vcelku určitě stojí za to si film pustit, protože jakmile spadnou sračky do větráku, začíná zábava. ()

sedm.1

A já se po sakra delší době s hodnocením plácnu pořádně přes kapsu a Španělům nadělím plnou palbu, jelikož tahle jízda na Pyrenejském poloostrově má koule jako už dlouho žádný jiný film. Zápletka je tedy poměrně jednoduchá, v podstatě se jedná o převoz vězňů z bodu A do bodu B, jenže samozřejmě to nebude až tak jednoduché, a hned první, co musím opravdu pochválit, je docela slušná dějová nepředvídatelnost, kdy dojde k několika zajímavým zvratům, dále je tu k nabídce zatraceně silná sestava opravdu nadupaných postav, které mě vesměs bavili, to byla jako fakt banda hustých týpků, kteří si mě získali ale i díky výraznému castingu, film také disponuje i notnou dávkou zábavného násilí, bavili mě ale i vychytané dialogy, a opomenout nemohu ani spoustu opravdu vyhrocených, působivých scén a samozřejmě odpovídající gradaci, jejíž závěr mě vážně uspokojil. Celé se to pak odehrává ve vyloženě strhujícím tempu, fajn je ale i atmosféra, ze které chvílemi skutečně až mrazilo, fungující napětí je tu též dávkováno v pravidelných intervalech, já si zkrátka u této jízdy nemám prakticky opravdu na co stěžovat, od prvních minut film nabere spád a až do té poslední nedá divákovi vydechnout, pořád se něco intenzivního děje, a i když někdo může asi i oprávněně oponovat, že jde pořád jen o žánrové, nenáročné béčko, tak musím reagovat, že u podívaný s takovýma koulema je to argument o hovně, jelikož takovýto parádní nářez se nepovede jen tak každý den, měsíc, vlastně ani rok. ()

Kienast

První půlka je skvělá, až do doby než útočník řekne kdo je jeho cílem, klidně si to mohli tvůrci nechat až do závěru. A to přehlížím některé nelogické věci v chování postav. Každopádně průměrné 3* aka 6/10 ()

borec999

Nemastné, neslané. Od spojenia Španielsko a Triler čakám oveľa viac, keďže viem aké kvalitné trilery a horory v tejto krajine vznikajú. Film herecky ťahá Javier Gutierrez v hlavnej úlohe, brzdí ho však najmä pomerne nevýrazná prvá polovica. V druhej, po tom ako sa dej presunie mimo autobusu, dostane film väčší náboj a spád, ale zase ho potopí záverečné odhalenie motivácie hlavného záporáka, ktoré síce možno niekoho prekvapí a uspokojí, no celkovo vzhľadom na predchádzajúce správanie nedáva zmysel. Nakoniec teda len priemer na jedno pozretie. 55% ()

Litvicek

Třetí hvězdu dávám jenom pro hutný a zadostiučiněný konec, který mi spoustu věcí vynahradil! Když si odmyslím konec, jde o vcelku nelogický survival movie, který ničím nevybočí, nijak zvlášť nezaujme a slyšet neustále "Puta madre, pendejo el puto", to fakt taky nemusím. Eéééj Rodriguéééz, tady máš ty tři hvězdy ať nežeru. ()

qxkamo

Pravdupovediac, vytáčalo ma časté nelogické správanie sa postáv, ale napriek tomu to bol vcelku celkom dobrý filmový zážitok kvôli neustálemu napätiu. ()

Zombi

Místy slušně atmosferický thriler, který by se klidně dal natočit i v našich končinách. Napínák převážně ze stísněného prostoru obrněného autobusu na přepravu vězňů. Bohužel motiv a logika některých činů i chování postav je občas silně přitažená za vlasy a dost to kazí výsledek. Za mě slabší 3 hvězdy. ()

mira007

Dokud to bylo to klaustrofobické španělské drama v obrněném transportéru bachař vs kupa vězňů a venku psychopat, co je chce zabít tak to šlo, ale venku už to zahynulo na logiku a finále to zabilo definitivně. ()

Thomas_xxxxx

Prvá polovica nadupaná a drží v napätí, ale akonáhle príde na kvázi vysvetľovanie, tak sa začnete strácať a na konci už ani nevidíte spojitosť medzi prvou a druhou polovicou. Keby sa to celé nieslo v duchu prvej polovice, tak je to na jasných 5*, ale takto bohužiaľ nie. ()

petikacka

Já jsem spokojená. Zajímavá zápletka, dostatečně akční i napínavé. Až na ten proklatý konec jak zde už tolikrát zaznělo. No jo, no NOBODY IS NOT PERFECT. Svou práci dobře odvedl v rámci žánru a i když se z něj zřejmě žádná kultovka nestane, tak podívaná je to dobrá. Za mě 85% ()

kowalski

Docela dobrý thriller po jejímž shlédnutí zjistíte, že ve Španělsku mají mrazy jako za polárním kruhem a policajti nemají mobily nýbrž jen vysílačky. Taky obrněný tracky pro vězně nejsou sledovaný přes GPS a tak dále.... Jako jo jsou tam nějaký dobrý pasáže nebo nápady. A hudba taky nebyla špatná ale výše zmíněné věci prostě kazí celkový dojem. A konečný titulky byly docela originální a mohly být klidně delší. ()

warrenur

Prva pol-hodinka pomerne slusna. Zial, len po prvy vystrel, kedy pan policajt sa ani nenamalhal kryt, co je jedna z prvych veci, ktore sa na akademii, ci inej zlozke sil, uci. S pribudajucimi minutami je to vsak ten najmenej vybocujuci problem. O psychologii zucastnenych v aute tiez radsej pomlcim. Koruu tomu nasadi dlhy "vysvetlujuci" pokec v zavere s pachatelom, ktory predtym nerobil "caviky". Cele to strati vaznost. Slabota. 40% ()

Rathalos

Spanielsko opat zabilo a trefa do cierneho,skvely akcny thriller,vyborni herci,mraziva atmosfera a ten zaver sa mi pacil najviac,no jednoducho velmi dobre odvedena praca...:-) ()

Hapretor

docela drsné ... hlavně závěr ... jinak nuda ... herci nic moc ... nevýrazní ... místy i vtipné ... např. berany berany duc na velký trčící šroub ... kdo uvidí, pochopí ... ()

rublik05

Po dlouhé době povedený jednoduchý akčňák, řádně drsný a napínavý, s výbornou atmosférou, dobrou kamerou a hudbou. Herecké obsazení perfektní, bavil mě jak Javier Gutiérrez, tak i vězni, kteří působili až neuvěřitelně autenticky. Příběh je vcelku jednoduchý, přesto nabízí hned několik zvratů a nečekaných situací, dále několik vyloženě brutálních scén. Jedinou vadou na kráse je poněkud přehnaný závěr, který do veškeré logiky tak nějak hází vidle. Plus samozřejmě kupa menších nelogičností, které ale k tomuto žánru asi tak nějak patří. 6/10. ()

Acrobat

Pod bodom mrazu je vo svojom závere funkčným, civilným zakončením a potvrdením dobrého hesla „že aj ovce ostali celé“. Nikto sa neobjíma, nikto ale nie je ani mŕtvi. Ako to je možné ? Nalieham, priznávam, uvoľňujem. Cesta k tomuto vyvrcholeniu v stredovekej rozpadnutej a už nefunkčnej dedinke vedie hmlou obrastenou pahorkatinou, kde prežívame v miniatúrnom autobuse solídnu európsku drámu pútavých rozmerov. Film ma takmer len klady, jedinou technickou a do oči bijúcou slabinou je absencia dispečingu (ktorá nemôže nebyť). Ale o tom inokedy, bod mrazu je skvelým napätým thrillerom, ktorý na minime priestoru robí dobré rozhodnutia. (videné 09.02.2021, BDrip) ()