She-Hulk: Neuveriteľná právnička

• Česko She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (viac)
USA, 2022, 5 h 9 min (Minutáž: 31–38 min)

Tvorcovia:

Jessica Gao

Réžia:

Kat Coiro, Anu Valia

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

Amie Doherty

Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Jameela Jamil, Josh Segarra, Ginger Gonzaga, Renée Elise Goldsberry, Benedict Wong, Charlie Cox (viac)

V seriáli She-Hulk: Neuveriteľná právnička od štúdia Marvel musí Jennifer Waltersová - právnička zaoberajúca sa právnymi prípadmi spojenými so superľuďmi - žiť komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je zhodou náhod tiež zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa. (Disney+)

TheSecond0ne

No, co k tomu dodat než jen: velmi smutné. Začátkem bych chtěl poukázat na trailer lákající na Daredevila, který v tomto snímku má účinkovat. Opravdu tomu tak je, ale tento fakt, i přesto, že to beru jako lehký scam na potenciální diváky a fanoušky seriálu Daredevil, postačí pouze k jedné hvězdičce. Bez něj by to byl a v mých očích nepřehlušitelně a bezkonkurečně je odpad Marvelu, který nezachrání nic. Bourání čtvrté zdi – ok, dá se to přežít, ale není to moc chytré a vlastně to je úplně k ničemu, herecký výkon hlavní postavy – ok, dá se to přežít, i přes hloupé dialogy a reálně nulovou snahou, která sama osobě asi není důležitá, aby někdo byl v něčem trošičku dobrý obzvláště zisk superschopnosti, scénář – no tak ten není dobrý a ani, byť to slovo nemám rád, zajímavý, záporáci – odpad a konec je na šest písmen a otazník OMG WTF? Nechci, ale musím to srovnat se seriálem Daredevil. O poznání lépe napsaný a zpracovaný v oblasti herectví, efektů, posunu v ději a záporných postav. Očekávání z právních machinací a procesů bylo vysoké a absolutně nesrovnatelné. Žena je právnička, ale soud to nevidělo ani z daleka. 1/5, realita 0.75/5 ()

dolor

Úprimne sa omlúvam filmu Thor 4, že som mu dal titul najväčší hnoj MCU. She hulk prekopala dno a ešte si tam postavila dom. Na jednu stranu som rád, neverím, že niekedy uvidíme niečo horšie. ()

ComexCZ

Kam tato show směřuje? V každé epizodě čekáme na něco co děj posune dál. Ale není tam žádný děj, žádný směr, žádný jasný padouch, špatný scénář, špatné CGI. Všechno od ubohých dialogů po twerkovací scénu je směšné. A Daredevila ani nebudu zmiňovat. ()

SpiderBoy

POZOR SPOILER: Myslím, že Deadpool si se 4. stěnou pohrával mnohem lépe. Návštěva studia Marvel mi spíše než originální připadá taková, že seriál sám o sobě ví, že je opravdu špatný a už je jedno jak to skončí. Ale možná to tak Kevin opravdu myslel a celý seriál měl být takové pousmání + nahajpení na jiné věci (Hulkův syn, X-Men, Daredevil). Myslím, že vzhledem k ostatním skvělým seriálům bychom mohli tento jeden Marvelu odpustit a soustředit se na příběhy Hulka a Daredevila. Ale prosím, hlavně ať She-Hulk není v Daredevil: Born again! ()

ReproBoy

Tak jestli tohle je směr Marvelu, tak to radši budu koukat na Sharknado. Tam jsem aspoň místama otvíral hubu jakou debilitu může někdo vypustit do našeho vesmíru. Ale tohle? to už je moc i na mě :( ()

Gamora

Je sice hezký že se tu snaží o něco nového, ale ne, díky. She-hulk krásně reprezentuje vše špatné co se teď v MCU děje. Nudná akce, trapné vtípky, strašné CGI a návrat ikonických postav, které následně úplně pošlapou a jsou tu jen aby udělaly cameo. Když se v She-hulk objevil Daredevil byla jsem šťastná že ho znovu vidím v MCU, ale potom z něho udělali dalšího hláškujícího pitomce, aby si mohla Jennifer Walters dělat srandu že se s ním vyspala, tomu fakt říkám důstojný návrat postavy z asi nejlepšího seriálu od Marvelu. Na to jak moc jsem si užila Ms Marvel, She-hulk mě velmi zklamala, doufám že tohle bylo jen ojedinělý špatný rozhodnutí a další MCU projekty (hlavně seriály) už se vrátí ke standardní kvalitě Marvelu. ()

SimcaJB

Tak to mám za sebou. Devět půl hodinových dílu seriálu setřenice Hulka. Očekával jsem mnohé, několik právnických případů, seznámení s novými postavami, Hulka a pár cameí. A co jsem dostal, naprosto „blbý“ seriál, který ani neví, čím je. První díl byl docela překvapení, Hulkova přítomnost a vznik jeho sestřenice She-Hulk je bohužel tím nejzábavnějším dílem. Postupně jsem se zklamával jednotlivými díly, kde vystupoval Daredevil, Abomination a další Marvel postavy, až jsem došel do posledního dílu. Nevím, kam došli scénáristé tohoto seriálu, ale pro mě to je prostě zklamání. Příběh měl pobavit, seznámit s novými postavami, potkat staré známé a ne být jenom sbírkou pseudo vtipů, kde každý „mutant“ mimozemšťan, případně pouze člověk s nadpřirozenými schopnostmi má pouze vtipnou vložku. Určitě se, když jsem tak viděl poslední díl, dalo více zabavit, prožít další neočekávané camea, ale bohužel považuji tento „právnicko-superhrdinský“ seriál za brak. Jsme prostě zklamán tím, jak  to zpracovali, možná, že se někteří fanoušci budou bavit nad blbými vtipy a nečekanými camei, ale já ne.  Je to prostě blbý seriál, co by neměl mít pokračování a skončí jenom devíti díly. Hodnocení: 20 % ()

MatyRock

Rve mi srdce sledovat vesmír s nímž jsem vyrůstal a mám ho rád, jak utíká směrem, který vede do záhuby. Nefunkční komediální prvky, špatné CGI nebo postavy, které jsou až moc často parodií sebe samých. Akční scény, kterých je (díky bohu) pramálo, jsou přestříhaným gulášem. Tatiana Maslany se snaží, scénář jí však hází klacky pod nohy, a tak se jedná o další nevyužitý herecký potenciál. Prolamování čtvrté stěny zde funguje asi jako ukázka toho, jak by se s tímto konceptem nemělo pracovat. 4/10 ()

Lada1962

Byl to pokus udělat něco odlišného, pokus který v globálu asi moc nefungoval, ale mě velmi zaujal. Za mě je to asi nejlepší, co Marvel za poslední rok vyprodukoval, je to vtipné a originální, což ostatní filmy a seriály ve 4. fázi nebyly. Začátek a konec opravdu stojí za to, prostřední díly tak trochu přešlapují na místě, ale díky krátké stopáži to nevadí. ()

Belphegor

Na She-hulk jsem se docela těšil, nová hrdinka měla slušný potenciál zaujmout a podpořit dnešní rovnoprávnost mezi ženy a muži. Podařilo se jí to? Vůbec. She-hulk je jedno velké zklamání. Největší problém seriálu je, že nemá žádného pořádného záporaka. Máme tu Titaniu, jenž chybí origin a představení, a objeví se vlastně nahodile, a dál spolek Intelligence, který zase není vystavěný. V ruku v ruce s tím jde forma vyprávění, scenáristé by měli dostat pořádně přes prsty. Vůbec by mi nevadila odlehčená forma a méně výrazný námět, i kdyby to bylo na motivy sitcomů, jenže jednotlivé díly jsou o ničem, řeší se zbytečnosti a vsehchno je jedna velká hloupost bez pořádného vyprávění. Scenáristé by měli dostat přes prsty ještě za povahorysy, protože jako by tápali, jak postavy vést. Hlavní hrdinka je na jednu stranu silná, nezávislá žena, ktera se za sebe umí postavit, a zároveň otloukánek, ke kterému se všichni chovají špatně a ona to snaší. Scenáristé totiž zapomínají, že lidé většinou nemají tak proměnlivou osobnost Všechny mužské postavy jsou tady vyloženě hloupé a nebo zlé, zato ženy silné a schopné, to je už klasická známka Marvelu, když natáčí příběh o ženské hrdince. Před koncem předposledního dílů jsem chtěl dát dvě hvězdičky, za, podle mě, pěkně udělanou she-hulk a za camea. Čekal jsem že konec navnadí na budoucí filmy. Jenže ten poslední díl to zkopnul ještě hlouběji, vůbec nechápu, co se tím autoři snažili dokázat. Zřejmě chtěli udělat něco moc neočekávaného, což se jim povedlo, ale je to přesně ta neočekávaná věc, která celou serii shodí na dno, a ne jen sérii, ale celý MCU. She-Hulk je novým dnem Marvelu. ()

Sakul1310

Po posledním díle jsem chvilku uvažoval, o čem ten seriál vlastně byl. O co se tvůrci vlastně pokoušeli? To byla neuvěřitelná slátanina. Marvelovky miluju, ale toto se fakt nepovedlo... ()

PaTa.Freya

Ale jako proč vlastně ne?! Rozhodně lehká oddechovka se spoustama narážek, vtipná camea a parádní stopáží jako mívají anime. Jestli chcete něco temnějšího, pusťte si DC, ale tady si rozhodně odpočinete a nebudete z toho v depce. ()

tomaz1124

Nebylo to to co jsem očekával ale dokoukal jsem se protože mé zajímalo jak to nakonec dopadne. Mohli si sice s tím více pohrát. Smart Hulka ,Daredevila a Blonského bylo fajn vidět. Tímto vítám Emila(Abominationa) a Daredevila opět v Marvel rodině. Doufám že se filmům a seriálům bude dařit o dost lepé než teď. ()

RedNotice

Tohle je doopravdy dno marvelu, ani jsem neměla sílu to dokoukat do zdárného konce, ale musím říct že she-hulk má jeden z těch nejhorších origin příběhů, které jsem kdy viděla. První epizoda se totálně vysmála hulkovi a celé jeho dějové lince napříč marvel filmy a tvůrci tohoto díla ode mě očekávají, že budu hrdince fandit.A to ani nemluvím o vedlejších postavách, které tu máme jako například titanii nebo jeninu nejlepší kamarádku, jejíž jméno si ani nepamatuji a kdo se mi taky může divit, když je to jenom další plochá postava kterou nám tvůrci podstrčili. A pak je tu hrozné cgi na které chudáci zaměstnanci zkrátka nemají čas. No upřímně nevím, jak tohle někdo mohl vůbec schválit nebo jestli si někdo jiný doopravdy přečetl scénář a nemohl se chytat za hlavu. ()

LEFTFLANK

uff, s recenziou som počkal až sa dostanem na koniec a teda toto bolelo. Dokonca aj tá výhoda ani nie pol hodinových epizód nepomohla. Lebo ako jednohubka to šlo dolu krkom špatne ako by som ju zjedol aj so šparatkom. A čo som to vlastne pozeral? amatérsky seriál z prostedia advokátskej kancelárie? alebo šou o superhrdinke? alebo žeby trable tínedžerky hoci má takmer 40? ja by som tipol to posledné s tým že to bolo pomiešané s tým ostatným. Daredevil otras, Tim Roth fajn ale bolo mu to treba? asi naj obstál Wong s Madisyn :D ku Kevinovi a búraniu akejsi steny sa vyjadrovať nejdem, už to urobili ostatní. Je to Marvelu treba? Napadla ma myšlienka s tým získavaním fandov v iných skupinách populácie, aby získaním jednej malej nestratili druhú veľkú. ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

01.08.2022

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)