Náramok odhaľuje Kamale tajomstvá o pôvode jej rodiny, ako aj pravdu za Clonou. (Disney+)

66pepo66

Toto je prvý Marvel projekt od roku 2008, ktorý vytvoril Feige a jeho Marvel, a ktorý sa mi nepáči. Strašne priamočiare. Niekedy strašne osekané. Detinské. Nezmyselné. Lacné. Pôsobí to naozaj ako keby to napísalo 12 ročne dieťa a dalo to do réžie začínajúcemu režisérovi. Veľmi slabé. A to som so hovoril po prvej a druhej časti, že snáď sa to ešte rozbehne. Lenže tu okrem hlavnej hrdinky a jej rodičov nie je asi sympatický nikto. Snažia sa predostrieť 10 vecí, ktoré však reálne nedostávajú priestor. Vlastne celá táto séria je ani neviem o čom. Ešte aj tie postavy tam konajú a správajú sa veľmi nelogicky a neprirodzene. Až mi je smutno z tohto. ()

filmfanouch

Předposlední pátá epizoda seriálu Ms. Marvel se výrazně odvíjela od zvratu z finále čtvrté epizody. Došlo tak na cestu do historie, přičemž si s ní stylovým způsobem vyhrálo už úvodní logo Marvel Studios a následně došlo i na průlet historii, konkrétně Indického boje za svobodu a tehdejší rozdělení Indie a Pakistánu na konci 40. let 20. století. Vyobrazení celých události přitom dokázalo působit i správně nepříjemně a režisérka páté epizody Sharmenn Obaid-Chinoy (která již režírovala i čtvrtou epizodu) při zobrazování těchto událostí dokázala projevit své dokumentární kořeny. V celém kontextu je poté fajn, jak se v Marvel Studios pořád svou tvorbu snaží zasadit do kontextu reálné lidské historie a přidat přitom do toho všeho prvky, které by učitele dějepisu nejspíš dvakrát neuspokojili.   V rámci svého charakterního archu se Kamala Khan očividně nadále formuje do té pravé hrdinky, která si příští rok touto dobou obhájí kooperaci s Captain Marvel v The Marvels, výkon Iman Vellani je poté opět skvělý a jen dokazuje, že v Marvel Studios u jejího castingu chybu neudělali.   Nadále platí, že seriál Ms. Marvel má dost možná nejhorší záporáky v rámci MCU, po solidním příslibu se Najma v podání Nimre Buchi a celý Klan Destine vyprofilovali poměrně nezajímavě a všichni ti džinové tak na konci své poutě dokázali v součtu celkem zklamat. Ve finále nefungují jako kdovíjak velké hrozby, nedaří se jim Kamalu dostat na hranu fyzických sil. Alfred Hitchcock jednou prohlásil, že audiovizuální dílo je zhruba tak dobré jako jeho záporák. Kdyby toto známé heslo platilo a definovalo výslednou kvalitu audiovizuálního díla, o Ms. Marvel by se nejspíš toho moc hezkého říct nedalo.   Potěší jeden milý moment, který slouží jako sladká třešnička na dortu v rámci vyobrazení vztahu Kamaly a její matky Muneeby v podání Zenobie Shroff. V součtu jen možná zarazí to, že se toho do páté epizody vešlo poměrně dost, poměrně dost se toho uzavřelo a krom jednoho solidního náznaku to vypadá, že finále dost možná zas tak velkolepé nebude. A s jednou klíčovou událostí seriál možná přichází až příliš pozdě, kdy bude velmi těžké to celé zpracovat v rámci jedné epizody. Pokud se ovšem potencionálně nejedná o záležitost, která bude stěžejní do budoucna. Tak či onak je otevřít novou dějovou linku na konci předposlední epizody velmi zvláštní tah.... ()

Chen

Obvykle nejsem fanda flashbackových epizod, ale v tomto případě musím hodnotit kladně. Příběh se neposunul extrémně dopředu, ale pozornost se zaměřil na historii rodiny Kamaly a bylo zajímavé to sledovat na pozadí známých historických událostí. Nejsem si ale jist, proč byla tato epizoda tak krátká, část odehrávající se v současnosti byla uspěchaná a useknuta v nejméně vhodnou chvíli. ()

Lenka.Vilka

Vážně skvělý skvělý díl!!! Jak kvůli minulosti, tak kvůli přítomnosti. Jenom škoda, že si ty poslední minuty nenechali do posledního dílu. Nebo to neskončilo jenom u rande u popelnice. Dost to nesedělo do nálady dílu :( ()

oveckaoa

Dobře tak, že si dáme islámskou teroristickou propagandu o tom jak jsou všichni muslimové hodní a Indové a Angličané jim ubližovaly může být akorát, že není vše tak černobílé jak to zde ukazují tady si dáme odkaz kde se píše  , že muslimové tehdy zabili 14 evropských jeptišek a zabíjeli ve velkém i hinduisty   https://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_v%C3%A1lka_v_Ka%C5%A1m%C3%ADru . U některého z dílů jsem psal, že se ten seriál nikam neposunuje záporáci nejsou zajímaví (tohle by se dalo zachránit nějakou omáčkou kolem jejich vzniku, ale to Marvel ani to nezvládá o závoji  se dozvíme zajímavého jen to, že nějakým způsobem zabíjí své členy a, že pokud se nechá otevřený  zničí svět nabízí se otázka proč to neřeší třeba Doktor Strange , když od prvního dílu eviduje hrozby pro Zemi , ale tvůrci by to vyřešily nejspíše tak, že to je tím, že není muslim to jen dokazuje jak si Marvel na to svoje univerzum nechá kálet ) . Jinak ty kostry vypadají příšerně já vím, že ty seriály mají menší rozpočet než filmy , ale tady ty triky kdy se změní živý člověk na kostru vypadají snad ještě hůře než v Spidermanovi od Raimiho z roku 2002 a přitom tohle je z roku 2022.  Moje přání do posledního dílu , i když s ničím s tím nepočítám ať se tam objeví Cpt Marvel a ať to nějakým způsobem naváže na Marvels co mají premiéru příští rok kde má Kamala taky hrát.  40 procent ()

kenkaku

Zlá, ZLÁ Anglie! Ještě že víme, že muslimové jsou tolerantní náboženství a hinduisté by v jednom státu v pohodě tolerovali ;). Ale vážně. Seriál se posunul z roviny “dělá si legraci z Pákistánců” přesunul do role “hrdinný to národ co vybojoval Indii svobodu”. Přiznám se ale, že tahle póza seriálu sedí víc. Nepůsobí tak debilně (jen nechtěně komicky). A alespoň jsme viděli tu v minulé epizodě ohlašovanou “cestu z hvězd” ;). ()

tomik99

Já teda nevím, mně tohle sedlo než minulé díly. Aischa je mnohem sympatičtější (a hezčí) postava než Kamala. Naopak děj z minulosti mě bavil a měl nějaký emocionální dopad na naše postavy. Kdybychom se dočkali pouze scén z minulosti, dám plný počet. Ta zápletka z naší současnosti je ale naprosto debilní a je vidět, že i těm super talentovaným tvůrcům dochází nápady... ()

johnsnow

Príjemná cesto do minulosti, teda do čias delenia britskej koloniálnej Indie.  Síce najkratší part ale dosť veľa liniek uzavrie a úprimne nejak netuším čo budú riešiť vo finále ale uvidíme. ()

Dukekuky

Tady už to bylo lepší, bylo zde hodně emočních scén některé byly fakt dobré ! Ale bohužel 3 hvězdy kdyby epizoda skončila dřív u emoční scény tak by byly 4 hvězdy. Ale historická událost rozdělení Indie a Pákistánu se povedla a jak už je známo u tohoto seriálu vždy se to pokazí. 5. epizoda je už lepší a uvidíme jaké bude finále ! 5,5/10 ()

Karlosik_4

Tak tohle jsem asi úplně nečekal, mám rád dějepis aji Marvel ale tohle bylo moc. Nejdříve vidíme pulhodinovou sekvenci která přidá tak 5minut skutečného děje důležitého pro seriál a nakonec se vlastně díváme a nějaký Back to the future verze alpha. Rozhodně nejslabší epizoda, snad to ta poslední napraví. ()

jirikzaboj

Ač je epizoda zbytečně ze začátku natahována, tak konečně měla zase aspekt důležitosti a dílky závěrečném odhalení měla i rodinnou atmosféru, která tomuto seriálu sluší nejvíce. Najednou zas více věci dává smysl a kdo ví, třeba se to finále nakonec i povede. Bohužel ale zatím nevidím byť náznak, že se to chýlí ke konci. Tak absolutně nevím, co od toho čekat. ()

Tom10000

5. a předposlední díl 1.série, poslední ze seriálu. Kamala se v minulosti snaží najít Aishu, svoji prababičku, aby se s ní poradila o vlastním osudu. Je nám nastíněna její minulost. V roce 1942 utekla po nalezení náramku od svých dočasných spojenců, z nichž se stali její nepřátelé, a to do malé vesničky. Zde potkala milého mladého muže, jehož si brzy vzala. Následně porodila holčičku, (budoucí babičku Kamaly) a žila si se svým mužem jakž takž šťastný život. Kolem nich totiž nezuřila pouze 2. světová válka, ta spíše patřila k vedlejším konfliktům. Sváry Indů a Pákistánců (tedy Muslimů) totiž neustále nabíraly na síle, a Britský Ráj se rozpadal. Musela nadejít chvíle, kdy se stane Indie nezávislou a všichni Muslimové budou muset odejít do Pákistánu, kde mohli žít mnohem více v klidu. Vlaků směrem do nové domoviny však mnoho nevyjíždělo. Aisha se svojí dcerou a maželem nechtěli odjet, matku však dohnala minulost a vůdkyně nepřátel z cizího světa. Situace se změnila. Její muž chtěl vědět, proč, a ona mu vše narychlo vysvětlila. Tváří v tvář bývalému spojenci skončila s nožem v břiše. V danou chvíli se udála zvláštní situace, přišla totiž Kamala. To ona nakonec zachránila svoji babičku před davem (...). Když se vrátila zpět domů, spolu s ostatními uviděla trhlinu v prostoru. Jenže jako jediná (se svým novým kamarádem) přežila, ostatní se nechali zlákat vidinou domova. Trhlina je však, včetně hlavní záporné postavy, zabila. Zdálky to napůl viděla i Kamalina matka a babička. Uznaly její nové schopnosti, a vydaly se s ní domů. Karman mezitím z trhliny dostal nové schopnosti, a rozhodl se skrýt u Bruna. I přesto, drony mnohem horších nepřátel je dostihly (...). 75 procent. Více akce, ano, ale přesto se děj trošku táhl. ()