Deti zo susediacich mestečiek Shadyside a Sunnyvale trávia každoročne leto v tábore Nightwing. Tento rok sa ale namiesto klasickej zábavy budú musieť postaviť vrahovi so sekerou, ktorý sa v okolitých lesoch začne pohybovať. (Marceloo)

Modular

A víte vy co? Druhý díl této série byl docela dobrý. Samozřejmě je to typický slasher a Netflix horror (zajímavé, že je z toho skoro už i žánr), ale prostředí a postavy jsou skvělé zpracované. Sadie Sink, jak už ostatně předvedla ve Stranger Things, umí hrát velmi dobře, což se tady dost projevuje. Ale musím ještě jednou zmínit prostředí, které je velmi dobře provedené a celkové nastínění tábora se vyvedlo. Je bohužel ale také pravdou, že je zde spousta klišé a prostě pitomostí, které vás odtrhnout od děje svou kompletní stupiditou (finální dialog mezi sestrami? Kdo viděl, pochopí). Scénář je ale překvapivě dost dobrý (krom typického "podivného městečka na severozápadě Spojených států" plotu, což je ale spíš úsměvné než přímo negativum), až na neustálé omýlání plotu prvního dílu této trilogie, což bohužel ničí celkovou atmosféru "tábor" horroru. Jednoduše řečeno, když osekáte všechno spojené s prvním dílem, tak vám zůstane lehce nadprůměrný atmosférický horror (spíš thriller, ale co už), který stojí za shlédnutí, oproti zbytku série. ()

janinka123

Jak napovídají i procenta, tento díl je rozhodně lepší než ten první, přesto je ale spousta věcí, které mě na něm štvou. Zaprvé si člověk musí přes hodinu počkat, než to získá tu pravou hororovou atmosféru, ale to, co předtím musí vytrpět je dost zoufalství. Většina postav je nesympatických, nevraživost mezi Shadysidem a Sunnyvalem mi přijde přihlouplá a ty neustálé pauzy na sex, které byly v jedničce ještě víc, mě taky otravují. Poslední asi půlhodinka je ale dost solidní slasher, který to mé hodnocení trochu zvyšuje. ()

Ace.A.T.L.

Stejně jako u jedničky: Já na tenhle styl "hororů" moc nejsem a tak to ani nechci hanit nebo nějak shazovat. Spád to má, myšlenku taky, ale... Za mě střed 3* a DOPORUČUJU ()

Lilith03

Hodnocení celé filmové série má za mě 4 hvězdičky, první díl 4,5 a další dva díly po 3. Je to za mě něco, co není nějak originální, místy jsem měla dojem, že je zde malá inspirace vřískotu. Herci byli fajn, dabing ušel, režie by mohla být určitě lepší a postavy by mohli být sympatičtější. Další dva díly šli dolů, ale konec byl fajn, ten příběh dává smysl a celkem mě to bavilo. ()

Dombzila

Po celkem průměrné jedničce příjemné překvapení. Není to nic revolučního, ale je to super zábava na večer. Vzhledem k tomu, že jsem přímo úchyl na táborový vyvražďovačky, tak mi zasazení přijde nejlepší z celé trilogie. Atmosféra letního tábora fungovala skvěle a postavy taky. Takový lehce šokující, ale i fajnový zpestření bylo, když vrah napadal i malý děcka. To se jen tak v takových filmech nevidí (obzvlášť když je to netflixárna pro teenagery). V neposlední řadě musím pochválit super soundtrack a i pár narážek. Osobně bych ale přidal buď na humoru nebo na děsu. Celkově je to fajn film na večer, který sice nevyvolá pocit euforie z perfektního filmu, ale ani si člověk po zhlédnutí neřekne, že to byla pouhá ztráta času. 70% ()

MiniRecenze

O něco lepší, než první díl. Hodně velký držák je Sadie Zink. A přes docela základní napětí se zde najdou hloupé a nelogické dialogy s chováním některých postav. Je to blbina u které se bát rozhodně nebudete, ale udrží vás to do konce... ÚNOSNÉ!!! 5,5/10 ()

vaclav.g.kar

2/3 Po týdnu se vracíme do městečka Shadyside jen v trochu jiné době. Do léta roku 1978. Paradoxně do roku kdy do kin vlítnul Michael Myers a začal dělat podobně zvrácené věci, ale naštěstí mnohem lépe natočené. Dvojka na rozdíl od jedničky postrádá atmosféru 90.tých let kdy jsme měli malou skupinku 4 lidí a napětí se dalo krájet a dává nám kemp plný puberťáků a jejich nadržených vychovatelů kteří jsou tak o maximálně 5 let starší a fungují jen jako maso do mlýnku. No a následně se opakuje proces z předchozího dílu.. Opět musím povznést hudbu a tentokrát je soundtrack ještě povedenější než minule. Oceňuji narážky na mého milovaného Davida Bowieho (Ziggy, Major Tom atd.). Co se týče gore tak tu není nic moc zajímavého a překvapivého jako posledně, ale to vůbec nevadí. Efekty jsou občas dost odfláklé a raději bych šetřil jinde. Když to tedy shrnu: 1978 je o chlup lepší než 1994. Postavy nejsou tak otravné a víceméně sympatické, Sadie Sink je docela šikovná a celé to stojí na ní, rozhodně je tu zajímavější lokace a mám i lepší celkový pocit z filmu. Dám 65% + 5% za Bowieho. Jsem zvědavý jak se to celé dohraje v dalším díle který zatím teda z ukázek vypadá jako totální psycho.. Opatrně doporučuji ()

Slack

O hviezdu viac ako prvá časť. Netvrdím, že to je lepšie. Ale zlomilo ma len raz niekedy v polovici. Na druhý deň dopozerané. Posledná, tretia časť sa ukáže buď ako maximálny blud alebo to celé krásne prepojí a zakončí. Ak sa tvorcovia hecnú, možno z toho bude kultová séria. ()

Sopholojong

Herecky (charakterovo) lepsie ako prvy diel, hororovo (slasherovo) takisto -  vsetky mordy boli vizualne atraktivnejsie (sekera v palici, bodanie nozmi). Vsetky sme ich ale videli uz davno predtym v inych hororovych klasikach. Prist do flaku s nazvom Fear Street s prvou hororovou (intenzivnou) gore scenou po vyse styridsiatich minutach je neodpustitelny fail. Rovnako aj takmer dvojhodinova dlzka filmu divaka odradza. Na slabsie styri hviezdy to ale vysvihuje Netflixom opatreny prijemny feeling sedemdesiatok, zaverecny intenzivny gorefest podmazany epicky buracajucou hudbou akoby z vysokorozpoctoveho hollywoodskeho thrilleru alebo nejakeho pokracovania Predatora (Beltrami!) a najma talentovana, herecky sebavedoma "zrzka" Sadie Sink, ktora ak nepolavi, caka ju velmi hviezdna buducnost. Tesim sa na Part 3 1666 vdaka vymakanemu traileru na konci. PS: Na teenagersky horor sa tu pekne tvrdo suka. 7/10 ()

mdf

Asi první hodinu se skoro nic neděje,pak se to teprve rozjede,možná trošku lepší než jednička, nelogičnost,stále nějaké vysvětlování......tak ještě jeden díl a pak,to spadne do zapomenutí. ()

Jarv

Abych se pokusil o trochu objektivity, nemohu říci, že tento díl je nejslabší, ale spíše tak nějak zbytečný. Ne, že by se nenalezlo několik klíčových scén, ale prakticky vše by se dalo říci v pár větách v díle prvním nebo posledním. Není nutné mít celý film. Většina z něho stejně slouží pouze k uplatnění klasických hororových stereotypů, s tím rozdílem oproti předchůdcům, na které odkazuje, že zde téměř nic z toho neděsí a chybí jakýkoliv zajímavější nápad. Nejslabší složkou je však dlouhý rozjezd. Děj celé série se navíc posouvá kupředu pouze v několika málo částech, což mohlo být rovněž vyřešeno jednoduchým dovysvětlením v pokračování, případně krátkým flashbackem. 60% ()

LordMalak

Lepší než 1994, ale i tak spíše průměr. Cílové publikum je zřejmě kolem 16 let, protože ačkoliv je tady už více krve, kamera často uhne pohledem jinam. ()

Milo384

Jo dobré, bavil jsem se, ale už to připomíná knižní sérii Stopy hrůzy zkombinovanou s Pátkem třináctého. Prostě taková nenáročná zábava. ()

pavlicek1 odpad!

Totální sračka part 1 je Top super,part 2 hrozná slátanina nedokukal sem to vzdal sem to cca po 50 min.!!!!! Nechápu to nadhodnocování takové sračky !!! ()

majorzeman13

O něco  málo lepší jako první díl.   Tábor Nightwing + vraždící monstrum Tommy+sex,drogy+posedlá čarodějnice Sára Fírová.... Co přinese třetí díl? ()

Nedos.

To je tak, když jste ošklivá, nepříjemná černá lesbička, jejíž jedinou šancí na vrz, je vyhnat démona z jiný posednutý holky. Děj až moc připomíná hraní Assassin's Creed, kdy při sledování historické linky je vše tak nějak v pořádku, ale jakmile děj skočí do přítomnosti, cítíte tu zatuchlinu, co tam prostě nemá být. Pár plusových bodů za slušný mordy, kdy se s tím hlavní antihrdina opravdu nemazlí. Po shlédnutí upoutávky na třetí díl se bojím pustit Netflix, neboť to vypadá že s časovou linkou si někdo nechutně vytřel zadek. ()

artlover

Dvojka sa mi páčila o dosť viac ako jednotka, ale niečo mi bráni dať viac ako 3*. Sadie Sink je netuctová a celkom šikovná. Prostredie mi lahodilo, kempy a chatky mám rada. Štvali mi tie zabíjajúce kreatúry. Lebo teda buď som neohroziteľný oceľový frajer, ktorému môžeš celý film skúšať odtrhnúť ruky a vôbec ma to nezaujíma, idem proste po tebe a basta alebo som chalanko s vrecom na hlave, ktorého zloží puberťáčka. Ale nie, ja som niečo medzi. Takže ma zloží puberťáčka a ja si trošičku oddýchnem, nech si baby pokecajú, ale vzápätí si to rozmyslím a ešte tou sekerkou im tu ešte predsalen zamávam. Prečo vždy takto? Postavy sestry a krátkovlasej rebelky (tej jedine by som verila lesbenie btw) boli fajn, typické pre malé nešťastné mesto. Dospelú Ziggy by som si predstavovala trochu inak, škoda, že z nej nechali vyprchať iskru, ale chápem to. ()