Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

Chrustyn

Tak trochu jiný komiksový film. Čekal jsem spíše trikovou podívanou ale akce je tu (na takový druh filmu) překvapivě málo. Ale rozhodně to není špatný film a Singer zde skvěle zpacoval jednotlivé charaktery, takže hrdinové nejsou žádné laciné figurky. 70% ()

iamek

Skvělá komiksová adaptace s vynikajicími herci, efekty a kostýmy. Singer si s náročnou latkou poradil bez sebemenších problémů a natočil pro mě osobně po dlouhé době nadprůměrný komiksový snímek, který nenudí. ()

SeBig

Tady se mi hodně libili zaporaci ropušak, sabretooth a ta modrá kočka. Z xmenu me nejvic bavi samosebou wolví a ostatní (Hally Berry, Jamke..) mě tak nezaujali. Příběh dobrej. ()

LaciLC

Komiksový žáner nepatrí práve medzi moje obľúbené, ale ako som už mnohokrát poznamenal, dokážem si vychutnať všetko. Bryan Singer ma prekvapil... X-Men sú bezpochyby veľmi kvalitnou a serióznou komiksovou adaptáciou, snáď netreba pripomínať, že jednou z najlepších. Po prvom zhliadnutí som však až taký ohromený nebol a ani neviem prečo som filmu udelil tri hviezdičky. Pri druhom pozeraní som sa už maximálne sústredil a film ma pohltil. Až tak, že som mu chcel okamžite udeliť plné hodnotenie. Po čase, keď vo mne film už doznel som si uvedomil, že to na plných päť hviezdičiek nie je, ale štyri sú už málo. Dlho som sa nevedel rozhodnúť, ale po zhliadnutí druhého dielu som sa bohužiaľ priklonil k štyrom, pretože až tam to Singer dotiahol do absolútnej dokonalosti. V každom prípade sú X-Meni v žánri skutočne výnimočnou záležitosťou. Okrem vynikajúcich digitálnych efektov, ktoré sú samozrejmosťou, sú veľmi zaujímavé aj viac než solídne výkony všetkých hercov... ()

classic

« A to nevyspytateľné dievča z Piána medzitým krásne zmutovalo, že zároveň objavilo Hugha Jackmana » 『 Na začiatku nového Milénia vstúpilo na plátna kín niečo, čo tu bolo aj v menšej podobe predtým, ale síce v konkurečnej stajni, no i napriek tomu, v prvej dekáde ešte nenastal taký b-o-o-m, ako v súčasnosti, keď to nemá konca kraja, pretože “AUDIENCE” nie je dostatočne presýtené... 』Režisér aktuálneho filmového trháku, Bohemian Rhapsody, Bryan Singer opäť spolupracoval s „ANTI-Gandalfom” , a vôbec, celý ansámbel k dispozícii, je skvostný, lebo je málo známy. Vizuálny štýl, t.j. obstojná kamera Thomasa Sigela + strih trojice strihačov je asi ťažko unikátny, ale hlavne je prehľadnejší, čo je oproti dnešnému trendu na nezaplatenie. Výborné sú taktiež jednotlivé masky m-u-t-a-n-t-o-v, ktoré sa vedľa efektov nikdy nestrácajú, a tie samy o sebe nie sú prehnané, čo je presne ten príklad, ako vysvetľujem o pár riadkov vyššie ! _ V centre diania je mutantka Rogue, okolo ktorej sa točí celá dejová línia, že mojou najobľúbenejšou postavou z univerza sa stal legendárny Wolverine, keďže rovnako dobrý bol i extrémne slizký Toad, alebo Mystique bola tou vôbec najlepšou, ktorá dokázala zobrať podobu na hocikoho, ale údajne vedie - Profesor Charles Xavier, a ten mal takú sympatickú schopnosť, ktorá spočívala v tom, že dokázal vsugerovať danému charakteru svoju myšlienku, čiže „prinúti” , aby sa choval tak, ako chce, a tak by som trebás : chodil do kina grátis, publikum by som radšej ani nevyžadoval, a nakoniec premietačovi by som prikázal premietať iba to, čo by som uznal za vhodné... Bohužiaľ, fantazírovať môžem do nekonečna ! ()

Hellblazer

Myslíte si že v comicsovom filme ide len o akciu? OMYL!!!!!! V X-MENoch ide v prvom rade o vývoj postáv a akcia je až na druhom mieste ( nebojte je jej dosť a keď na ňu príde tak stojí za to). ()

heyda

Přemýšlel jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale nakonec u mě převládl pocit spíš z mírně nadprůměrného filmu než výborného filmu. Já moc po pravdě na komiksový filmy nejsem. Pár dobrých se najde (např. Kick Ass nebo Neuvěřitelný Hulk), ale většina takových filmů na mě působí hloupě a velmi obdobně. X-men je však jeden z těch pár výjimek, které nepovažuju ani za blbost, ale ani za nic přelomovýho. 65% ()

Jinny

Výborná atmosféra, Bryan Singer s pevnou rukou a skvělý Hugh Jackman - velice příjemná záležitost. "Does it hurt?"-"Everytime." ()

Roman.Ticka

Chybí mi tady žánr Fantasy, rozdíl mezi ním a Sci-Fi je evidentně vidět i cítit. :-o Režie, scénář a efekty jsou v optimální rovině, fanoušci si zřejmě přijdou na své. Vzhledem k fantazijní podstatě příběhu se zaměřím spíš na formální rámec. Velkohubé žvásty typu: "Amerika měla být zemí tolerance" a jiné důvody, proč nahradit civilizaci mutanty, jsou typicky Americké jako Dvojčata nebo Socha svobody. Přitom právě Amerika je tolerantní až až, vždyť je to země neomezených možností... Takže zbývají filmové postavy. Bossové jako řídící páky bezmezných schopností mutantů jsou tou správnou regulací tempa příběhu mezi akcí a balastem. V otázce personifikace, která mě nejvíc oslovila, mám jasnou volbu - Mystique. ()

honajz

Patřím k těm, komu vadí Singerovy různé vychytávky, kterými podle mne první dva díly zbytečně zdloužil, zpomalil a na komiks přepsychologizoval. Výborné scény tak střídají nudné pasáže, a i když téma se mi líbí, i herecké výkony, celkově mám spíše rozpačitý dojem. ()

Othello

tak abychom si rozumněli, X-men je docela normální hollywoodská břečka, kterou drží nad vodou akorát některé zajímavé triky (i když zajímavé ku strašlivé je tak v poměru 1/1) a pár dobrých soubojů. To co zbývá je nemastný a neslaný výplod, jež typicky znázorňuje iděál "továrny na sny". Ovšem ne na ty moje. ()

GigaPudding

První opravdu dospělá, poutavá a velkou mírou i "realistická" komiksová adaptace. Tak přesně takhle dopadl první díl x-menů od Bryana Singera :). Pan režisér to pojal velmi střízlivě a civilně, ale zároveň velmi stylově a s vynikajícím hereckým obsazením a stejným způsobem vzal i celou výpravu a křiklavé komiksové kostýmy se tu staly jen terčem jednoho z vkusně vložených a chytrých vtípků. Stejně chytře jako humor v jinak poměrně vážné zápletce působí i samotný hlavní děj se všemi detaily jako třeba útok na nádraží nebo nebo v soše svobody. Takhle promyšlený a funkční superhrdinský film do té doby neexistoval :). K tomu se prostě nedá psát nic moc navíc protože je to prostě pecka a dokonalé zvládnutí charakterů z komiksové předlohy včetně i takových "vedlejších" postav jako je Toad, kterého si tu Ray Park očividně užil. S postavami to není nijak přeplácané, je to stylovka, Wolverine super, Sabertooth mohl být lepší ale zas proč to komplikovat když takhle to u něj stačí. Kapitán Picard jako profesor X byla snad jediná možná volba na tuhle roli :) stejně jako Ian McKellen jako Magneto a vůbec celý zbytek obsazení. Co ale bylo na filmu ze všeho nejlepší byla Mystique s úžasnou maskou a stylově zahraná i v tak malém prostoru, který v celém filmu má. :) ()

Deschain

Fíha, už je to 11 rokov? Neuveriteľné. Zhliadnuté po niekoľký raz a stále ma to baví. Jeden z prvých komiksových filmov, ktoré som videla. A teda základy sa položili slušné. Vďaka Singerovi za to, že dal X-Men tento smer. Kladné postavy mám rada všetky, Storm má štýl a Halle tu má najlepšie vlasy, Wolvie bez debaty najviac, škoda len Cyclopsa, ktorý ma nikdy neoslovil. Svetlý moment má keď mu Wolvie ukáže jeden adamantiový "dráp". Škoda, že dvaja zo štyroch záporákov sú také lopaty. Hlavne ten Sabre, ten je tam strašne zbytočný, len otravuje a obťažuje Storm. McKellen ako Magneto so svojím pobaveným hlasom ale zachraňuje česť badguyov a Mystique a jej ladné pohyby mu zdatne sekundujú. Príbeh je priamočiary, veľmi sa nevetví, najlepšie momenty - Eric a Xavier pred policajtami a Rogue a Wolvie na Soche slobody. ()

Thomick

Je super si jedničku po čase pustit jen den po zhlédnutí "First Class" a utvrdit se v tom, že je skutečně dokonalejší než dokonalá čtyřka. :) Nejenže si všechno zesumírujete, hlavně si uvědomíte, že ta komornější atmosféra a ne tak velkolepá akce může mít o něco víc do sebe - i v dnešní době. ()

eraserhead666

Z komiksové předlohy jsem neviděl ani jednu bublinu (ostatně jako u 99% komiksových filmů), ale na X-Menech se mi vždycky líbilo to, že to není ani tak hlavně o hrdinech, zachraňujících tu mrzkou lidskou chásku (i když samozřejmě jo, bez toho by to asi nešlo, ale taky díky tomu mi to ten konec trochu pokazil), ale o komiksových hrdinech, zde mutantech, samotných. To je docela fajn premisa, s níž tvůrci i herci dobře pracují. Ale ten konec to trochu pokazil, byl na mně takový trochu moc bombastický. ()

hansel97

Skvěle odvedená práce, která dojíždí na jednu velkou chybu a tou je neuvěřitelná absence napětí ve filmu, ať se dělo na obrazovce cokoliv, bylo mi to většinou jedno a to byla akce odvedená opravdu dobře. Ono je to jinak řemeslnicky povedené, ale chyběla tomu pro mě šťáva, tak uvidíme, snad v jiných dílech tohle vynahradí, jelikož mi to přišlo bezduché a pomáhali tomu jen občasné vtípky Wolverina a nějaká ta slušná akce + mrška Mystique. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)