Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

MATADOR

X-Men. Žijí mezi námi, jsou naší součástí, ovšem pouze v tomto filmu, nikoliv ve skutečnosti, mutanti. Politická a akční rozehrávačka o mutantech a lidech, kteří je zkrátka nemusí, protože každý mutant má nějakou schopnost, kterou člověk nikdy mít nebude. Pravděpodobně by všechny státy ve skutečnosti jednaly stejně, ale mě se nějak politické soupření s mutanty ve filmu nelíbilo. Nijak jsem nevěřil ničemu z toho, co se ve filmu odehrálo, ať už to vypadalo sebe líp, nebylo to ono. Jejich svět je zvláštní a takových filmů se mi zdá, že je tu kvanta, ať se jedná o sebeznámější komiksovou značku, X-Meni nejsou nic ůžasného, kromě několiká málo scén, které přesto dech nevyrazí. Zábava na večer, která vyšumí tak rychle, že se ani nenadějete. ()

katuska138

Přiznám se, že filmy na motivy komiksů zrovna nepatří k mým oblíbeným. Proto jsem od tohoto filmu moc nečekala. Ale příjemně mě překvapil. Skvělé triky, skvělý záporný hrdina. Ale to, co mě dostalo do kolen, byl především Wolverine. ()

Murrro

Ako samostatnému filmu tomu k dokonalosti mnoho chýba, ale ako úvod k vynikajúcej X2 funguje bezchybne, do mytológie vtiahne, zvedavosť vzbudí, atmosférou navnadí na pokračovanie, čo bol zrejme aj zámer, veď ako tvrdí podtitul: Evolúcia ZAČÍNA! ()

FilmFan24

Propracované charaktery postav a dostatek komiksové akce mě docela překvapily. Herečtí představitelé jsou výborní. Můj nejoblíbenější mutant je Wolverine. Jeho herecký představitel Hugh Jackman má charisma na rozdávání. Jedinou vadou na kráse jsou na DVD/ BD české titulky, které překládají jména postav. ()

Starletka

Co se téhle partičky týče, mám přesně 3 oblíbené postavy: Beasta, Gambita a Rogue. Tady není ani jeden (ne, ta naivní husička, která by nezvládla si ani zavázat tkaničky fakt Rogue není). Tak mi řekněte, jak se mám k tomuto veledílu stavět. Příběh slabý jak čaj, všechno prakticky táhne Wolverine. Prostě Singerovi X-Meni jsou nuda a těžké zklamání, které hořce polykám ještě dnes. ()

Skip

Až na pár docela dobrých zvláštních efektů to zas takovej vodvaz nebyl. Aspoň že to ale mělo slušný tempo a nenudil jsem se u toho. Ale že by to byla bůhví jaká zábava, to ne. ()

Dexter1

Film, ktorý vrátil po počine Batman a Robin komiksovým filmom vážnosť. A nie hocakú. X-MEN je obstojne zvládnutou komiksovou adaptáciou, ktorá tlačí na pílu presne tam kde má a povoľuje a necháva voľne plynúť tempo tiež, tam kde má. Bryan Singer dokázal, že ak má víziu, do ktorej mu moc nekafrú producenti, vie ju smelo a bez hanby zhmotniť. ()

kajas

Tak už konečně znám Hugha Jackmana v jeho nejslavnější roli. A že se mu ten Wolverine sakra povedl! Skvělé obsazení mutantů, výborné triky a doprovodná hudba (proč všem tak vadí?). Jen bych tedy vytknula nutnost překládat Wolverina jako Rosomáka, to je vážně hrozné ;). ()

Dont

První třída se mi líbila, hlavně Fassbenderův Magneto a vývoj jeho vtahu s profesorem, ale úvodní díl série mi nesedl, nebavil a doufám, že v dalších dílech najdu více pozitivního, byť se obávám, že se setkám se stejnými hrdiny. Mě děsně irituje ta modrá ženská, to její převtělování je fajn schopnost, ale ona samotná je příšerně nesympatická (to mi vadilo už u První třídy). Vlastně všichni Magnetovi mutanti ve mně budili cokoliv jiného než hrůzu nebo aspoň respekt, žabák i šavlozubák byli neschopní břídilové. Hugh Jackman jako Wolverine ušel, ale že bych se z něj posadil na zadek, to tedy ne. Jeho obsazení bylo určitě dobrým tahem, což si ovšem nemyslím o Patricku Stewartovi. K němu hledám cestu obtížně, a ani tady mě nepřesvědčil. ()

Aleee89

Na tento film jsem se hodně dlouho těšila a chtěla se na to dívat. V noci bych u toho asi usla (to usínám skoro u každého filmu), ale odpoledne to bylo fajn. Film podle mě není tak úžasný, jak někdo tvrdí, ale je rozhodně dobrý a mezi komiksy předělanými na plátno patří k těm nejlepším. To, že to pro mě není žádná bomba možná dělá i ten fakt, že ve filmu nehraje žádný u mě velmi oblíbený herec, i když smekám před Patrickem Stewartem a Ianem Mckellenem, ti jsou ve filmu dobří. Ne, že by ostatní nebyli, ale moc je (krom Halle Berry) neznám, a tak mě ani neoslovily jejich výkony. Efekty měl film taky dobré a propracované a jen doufám, že příběh se bude dále zajímavě rozvíjet, protože dvojku ani trojku si rozhodně nechci nechat ujít. ()

Fanucci

Tak tento film neni žádnej zázrak a určitě osloví především Američany, kteří vyrostli na komiksech. Na druhou stranu jsem čekal, že příběh a zápletka bude o moc debilnější a že celkově film se bude spíš než na dějovou linii a vykreslení postav soustředit na spec. efekty. A to se překvapivě nestalo! Určitě nejlepší film vycházející z komiksové předlohy, který jsem za poslední dobu viděl. Dobře jsem se bavil. ()

Laurent

Tohle stojí za vidění pro zábavu, odreagování či pousmání. Škoda, že tvůrci vsadili hlavně na efekt akčních scén, čemuž podřídili snad všechno. Hugh Jackman je doopravdy velmi dobrý actor, nakonec i díky jemu lze tento snímek se zaujetím sledovat. V rámci komiksového žánru je to rozhodně nadprůměr. Mohu jen doporučit. ()

GILLWANDER

...a tak vznikol X - Men. Singer je vizionár. Jeho mutanti sú štýlový, presvedčivý a za krátky čas vedia protivníkovi poriadne strpčiť život. Po vizuálnej stránke je to veľmi vydarená práca, už len kvôli faktu, že sa píše rok 2000. S novým tisícročím nenechal Bryan Singer nič na náhode. Úplne prvý X - Men na veľkom plátne a zožal obrovský úspech. S odstupom času na tento komiksový skvost pozerám inak. Po Prvej triede a Minulej budúcnosti mi prídu začiatky, kde mutanti začínali celkom "vlažne" a neisté. Je to síce nový pohľad na komiksový svet to určite, ale za ten minimálne krátky čas vám všetko unikne spomedzi prstov. Nestačíte vstrebávať scény, akcie a ani hudba vám nejde do vášho podvedomého "hardisku". Nie je to predsa o tom, že film musíte prežívať a cítiť celým svojím telom a všetkými zmyslami? Ak zlyhá cit, zlyháva celková objektívnosť a perspektívny pohľad na film. Preto filmu dáme buď najnižšie, stredne alebo najvyššie hodnotenie. Ak to urobíme iba s rozmaru a uponáhľaným podľahnutím sme len vatou spoločnosti, ktorá žerie priemyselne na páse vyrobené "popcorn záležitosti". Takých je strašne veľa. V kine uvidia úplne nového vyblískaného Transformersa 4 a zrazu sa z nich stanú kritici. "Ten nový Transformers bol nadmieru po pi*i, efekty boli bombastické, proste film roka!" Takým treba pustiť večernicek, dať notes s perom pred seba a nech začnú písať kritiku na Macka Uška. Ale aby som zas neodbiehal od témy tak len objektívne zhrniem čo si myslím o úplne prvom X- Men-e. Všetko beží od začiatku pekne plynule no ani nie s dvomi hodinami to všetko skončí. Pamätám si len úlomky, najcool scény (nebolo ich zas tak veľa) z hercov určite Jackmam a Stewart spolu s McKellen podali slušný herecky "apetít". Mladučká Oscarová Paquin bola miestami neistá no dokázala zažiariť. Vizionársky mág Singer udáva slušne réžijne tempo, nie zas také ako u mojich zvlášť obľúbených PODOZRIVÝch, no chválitebne. Ja beriem osobne útly počin tejto filmovej ságy za vcelku viac než vydarený, po rokoch sa celkový smer tejto komiksovej "rozprávky" rozrástol do úplne iných rozmerov a môžem povedať, že najnovší X-Men diel aj vďaka návratu režiséra Singera pritlačil poriadne na pílu. Na záver len dodám, že už netrpezlivo očakávam nový diel s podbradníkom okolo krku, s tanierom pred sebou a s príborom v oboch rukách. "Naložte mi, prosím!" 80% ()

OG_Swifty

Tak jsem konecne videl film, kterej rozpoutal manii kolem superhrdinskej filmu! Dneska uz ty efekty nejsou evidentne top, ale v roce 2000 by se mi z toho asi postavil. Z toho a z Halle Berry. ()

Fíla

Vynijakící film, který má velice chytlavé nebo působící prosředí. Chytne vás a nepustí, od začátku až do konce. Halle Berry v roli Bouře, Hugh Jackman jako Wolverine, Ian McKellen známý jako Gandalf ze trilogie Pána Prstenů jako záporňák Magneto, Patrik Stewart jako profesor Xavier a další vám přichystají krásný prožitek. 85% ()

berusche

Hmm, já to věděla. Zkusila jsem tedy přejít k těm starším dílům, abych doplnila svou znalost mutantské problematiky. A upřímně, nijak zvlášť nadšená jsem z toho nebyla, skoro bych řekla, že jsem se malinko nudila. Zachránil to jedině Jackman, ten slaďouš tomu totiž dává alespoň něco. Možná tím, že nejsem fanda komiksů, z toho vypadne, že pro mě je to všechno na jedno brdo: banda hodných odlišných bojuje proti zloduchovi, co chce zničit svět, lidstvo apod. Takže ty ostatní asi už vynechám. I přesto se tomu nedá upřít o něco více akce než v tom posledním díle, stejně jako to, že trikově je to slušně zvládnuté. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)