Chris Cringle (Mel Gibson), známy tiež ako Santa Claus, žije so svojou manželkou a vianočnými škriatkami kdesi v typickom zapadákove a z každoročného vianočného zhonu už je tak trochu unavený a naštvaný. Správanie detí ho totiž sklamáva a sám stráca toho správneho sviatočného ducha. A tak vo voľnom čase popíja, boxuje alebo strieľa. „Biznis“ roznášania darčekov už tiež príliš nevynáša, a preto musí ešte viac spojiť svoje sily s americkou vládou. A aby tých starostí nemal málo, naštve rozmaznaného malého fagana Billyho (Chance Hurstfield), ktorému dá pod stromček iba uhlie. Billy sa preto rozhodne poslať naňho nájomného vraha (Walton Goggins), ktorý má sám so Santom nevybavené účty. (TV Markíza)

Wally

A mně se to líbilo! Super nápad - malý hajzlik dostane uhlí a tak si na Santu najme vraha 👍 Škoda toho zbytečně krvavého závěru, ale i tak za mne milé překvapení. Víc než průměrně povedený film. ()

Untentrauer

Překvapivě a netradičně pojatý příběh o Santovi, který podle mě otevře dveře dalším podobně zprcanovaným vánočním titulům. Je to další příklad dnešní zvrhlé doby. Pokud má někdo opravdu dost tradičního a sladkého zobrazování Santy a jeho příběhu, tak bude s tímto počinem spokojený. Já toto ovšem beru, jako špatný dárek od Santy pod stromeček. Přiznám se, že jsem s hrůzou sledoval co ještě přijde. Čekal jsem od začátku něco jiného, něco sice surového, ale ne takto nablble krvavého a akčního. Moje hodnocení ovšem neznamená, že bych nebyl spokojený s výkonem herců. I v blbém příběhu mohou dobří herci zářit. ()

rotel odpad!

Po pár minútach (cca 15) som si pomyslel - pre koho je asi tak toto dielo? Strach a hrôza. Hodnotím ako hodnotím, len ľutujem kam až sa to Mel Gibson prepadol. ()

Dunadan

Santa v 21. storočí, parádny Gibson, kontrakt s armádou, nájomný vrah a jeden malý zbohatlícky hajzlík s uhlím pod stromčekom. Fatman je v mnohých ohľadoch veľmi priemernou blbosťou, no ja som v nej aj napriek tomu objavil ďalšie zábavné guilty pleasure a zároveň najlepší vianočný film tohto roku! 6,5/10 ()

pilarius

Ač to má pramálo společného s Otcem prasátek, to stěžejní sedí a atmosféra z toho dýchá obdobná. Přesně tohle jsem na závěr roku 2020 chtěl. Je čas na čaj. A na perníčky. ()

Hapretor

jedna * za Mela , jedna za Waltona ... ale smysl celého díla mi zcela utekl ... nechápu proč, jak, kvůli čemu ... oni točí už jen že hlavně něco točí ... ach jo ... ()

BOURQUE

Z určitého pohľadu zaujímavá alternatíva sveta Santa Cluasa, ktorú predovšetkým nie je potrebné brať vážne. Celá koncepcia, ako aj príbeh, je postavená na známych základoch a funguje ako solídne akčné B-čko. Ten rozdiel je v tom, že v podaní Mela Gibsona tu máme takého Santu (mimochodom, rola mu svedčí), ktorého deti predstavujú úplne inak. Santa a jeho tým pracujúci pre armádu USA (kvôli finančným problémom – dôvody nie sú až tak prekvapivé); likvidácia Santa Cluasa profesionálnym zabijakom, pretože dieťa nedostal vytúžený darček – hlavne, aby ste nekrútili s hlavou. Všetko je potrebné brať s rezervou ako aj to, že hlavný boss je namyslené dieťa, ktorý by potreboval hlavne rodičov a dostať na zadok pár menších hits. Ten záver a finálne rozuzlenie nie je tak silný, akým by mal byť (viac však by som teraz neprezradil). Dal by som aj „trojku“, už len kvôli celkom solídnym výkonom Marianne Jean-Baptiste a Walton Goggins, ale kvôli menšej sily záveru je to len silnejšia „dvojka“. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

geek.ondra

Mohla to být aspoň zábavná kravina s koukatelnou akcí... Ale je to špatně natočená sračka s pár "fajn" momenty a příšerným Gibsonem. 2/10 ()

dalziel

Pošahanosť ,ale nesmierne pútavá.Myslel som že ma čaká nejaká nudná vianočná skazka  o santovi. Avšak nemohol som sa mýliť viac. Takú skvelú vyvražďovačku som už dlho nevidel. ()

Hellierer

Hrozná škoda nevyužitého potenciálu. Tohle mohl být naprosto skvělý úlet, jenomže by si tvůrci museli ujasnit, co vlastně chtějí točit. Takhle jsme dostali nesourodou směsici žánrů, která nefunguje ani v jednom z nich. Ach jo! ()

ER

Ale to nebylo vůbec špatné a chybělo málo pro vyšší hodnocení. Stačilo k tomu - buď více nadsázky, nebo story o jiné postavě a ne o Santovi. ()

rublik05

To se tak člověk nechá zlákat svým oblíbeným hercem doufajíc v pěkně drsnou akční podívanou, avšak bohužel dostane jen podivnou multižánrovou směsici, u které se po většinu času šíleně nudí a přemýšlí, co to jako má vlastně být. Nesliboval jsem si žádnou prvotřídní podívanou, námět nezněl zas až tak špatně, nicméně zpracování je extrémně divné, absolutně bez atmosféry, hloupé, snad jen ty krvavější scénky se jakž takž povedly. Nejvíc mě zaujal Walton Goggins, tomu jeho role sedla jak ulitá, bavil mě mnohem víc, než Santa Mel Gibson Klaus, patrně jen díky němu jsem byl schopný film dokoukat a trochu si ho i užít. Jinak děs a hrůza. 2/10. ()

Psycho.R

Je tu řada super nápadů, viz. Santova spolupráce s vládou, nájemný zabiják - sběratel apod. a hlavně je to předkládáno s vážnou tváří, nikoliv jako komedie. Jen je mi líto, že na samotnou konfrontaci, kdy si Santa vezme do ruky svoje bouchačky čekáme tak dlouho. Ovšem závěr s vyřízením si účtů je ostrej i bez zbraní. ()

Trixinka

Ale jo, proč by vlastně nemohl být americký symbol vánoc Santa Claus vylíčen jako trochu nerudný stařík s finančními problémy :) Když k tomu přidáte milující a chápavou manželku, partu pomocníků v dílně a malého šmejda, který na Santu pošle nájemného vraha, máte na zhruba hodinku a půl o nenáročnou zábavu postaráno. Jen mi nějak mozek nebral fakt, že i přes utržená zranění se dokázal Santa i jeho žena dostat k tomu malýmu šmejdovi (asi kouzla, fajn, ale proč se mu pak "zázračně" neuzdravilo i to oko). ()

Clark_Kent

Ne nadarmo nadělil Santa tomu zatvrzelýmu, nepoučitelnýmu a rozmazlenýmu frackovi v saku, všechno to uhlí a brambory. Musím se přiznat, že Fatman můj úsměv jěště takhle před Vánocema, krásně protáhnul. Z prošedivělého velikána Mela Gibsona, jsem si odnesl o mnoho víc motivace, než při nedávném Boss Level. Netradičně a svým způsobem originálně zasazenej příběh Santy. Samotné vyprávění poukazuje i na to, že mnohokrát zkrášlované Christmas, mohou být i v duchu drsnějšího rázu. P.S.: Radči sekejte dobrotu, přece nechcete aby vám starej Santa naházel brambory do komína a uhlí pod stromek. Jsem vlastně rád, za tuhle další Vánoční prdu. ()

Sinusiridum

Mě vůbec nevadí zabíjení ve filmech, naopak :) Ale tady se ptám, proč!!!!? Když bude 50 zastřelených v krvi,tak je to zábavnější komedie nebo akčnější  thriller? Nikoho to ani nemůže zajímat, hlavně že je střílečka na max. Jen mě tak napadlo, že bude zas velký divení až nějakej magor vystřílí školu.  Hlavně že máme černou pani Santa Klausovou, na tom nejvíc záleží. Nápad asi fajn, ale je z toho dost rozháraná trapárna, kde nuda vítězí. ()