Chris Cringle (Mel Gibson), známy tiež ako Santa Claus, žije so svojou manželkou a vianočnými škriatkami kdesi v typickom zapadákove a z každoročného vianočného zhonu už je tak trochu unavený a naštvaný. Správanie detí ho totiž sklamáva a sám stráca toho správneho sviatočného ducha. A tak vo voľnom čase popíja, boxuje alebo strieľa. „Biznis“ roznášania darčekov už tiež príliš nevynáša, a preto musí ešte viac spojiť svoje sily s americkou vládou. A aby tých starostí nemal málo, naštve rozmaznaného malého fagana Billyho (Chance Hurstfield), ktorému dá pod stromček iba uhlie. Billy sa preto rozhodne poslať naňho nájomného vraha (Walton Goggins), ktorý má sám so Santom nevybavené účty. (TV Markíza)

Pavlis.xxx

Zajímavý nápad, ale něco tomu chybělo. Humoru málo, napínavost chyběla a akce vesměs v rukách skvělého badaase Gogginse, kterej si tuhle roli očividně užil a byla ho plná obrazovka. Věřím, že si podobnou postavu vraha ještě zopakuje. Gibson jako Santa morous taky dobrý i když bych uvítal víc omáčky kolem jeho osoby a Vánoc a přidal víc komedie, protože už tak je námět haluz. Další možnost by byla přidat víc brutality a napětí a udělat z toho ještě větší masakr. Každopádně jako jednohubka před svátky celkem dobré. ()

patient333

Uf tak toto bolo zlé. Nečakal som, že sa dá spraviť takýto nezmyslený, nelogický mix žánrov. Hlavným problémom celého filmu je, že neviem povedať či to bola komédia, akčný film, triller alebo dráma. V podstate sa mixovalo všetko dokopy, ale takým štýlom, že keď som aj mal pocit, že toto malo byť vtipné, tak som sa radšej nepousmial, lebo vzápätí prišla nejaká akože dramatická scéna a ja by som si pripadal ako psychopat. Pritom pôvodná premisa je celkom zaujímavá. Len keby si teda vybrali žáner aspoň akčnej komédie/paródie alebo teda nejakého krimi/thriller/drama. Za mňa strata času. ()

APLSMLS

On je rozdíl multižánr a krize identity. Mel toho Santu svým charismatem skvěle táhne a tři čtvrte filmu jsem chtěl dat tři hvězdy, bohužel grand finále tomu podkopne nohy a vykope hrob. Super pokus s potenciálem, ale po skončení je divák v rozpacích. ()

kareluh

...tož to byl konečně ten pravý Vánoční úlet z opačné strany. Tři roky zpět toto téma otevřel film Vánoční kronika, který se podíval na příběh o Santovi z jiného pohledu. :) A to co předvedli zde bylo úžasné. Jakoby ještě hlubší absurdita, neboli opak romanťárny pro děti. Postavy jako Litl Šit a ten Nájemný vrah jsou skvělé. A Gibson jako Santa je parádní. A ten elf jak rozebral tu "hračku" :D  Ano, není to film pro děti do 18 let či více, ale o to více toho suchého humoru. Za mě 90%. :D ()

jethrotull odpad!

Totalne dementne psycho a kravina. Nechapem ako moze niekto natocit takuto totalnu picovinu a odpad.100 minut strateneho casu zo zivota. Ist na to do kina,tak asi podpalim kino,ved je to take cool. ()

Ohybac

Mel Gibson jako drsný vyhořelý Santa Claus bylo lákadlo, kterému jsem podlehl okamžitě, film se ale kromě obsazení moc nepovedl. Hlavní herecké duo opravdu zvládá svoje úlohy skvěle, ale zbytek je bohužel takový nedotažený, nízkorozpočtový a žánrově nevyhraněný. Jsou tam i světlé chvilky, pár vtipných scének, trocha napětí a akce. Neurazí, ale ani nezanechá silnější dojem, prostě takový obyčejný televizní film. ()

Johny203

Depresívny, chľastajúci Santa s búchačkou, potýkajúci sa s finančnými problémami, vyšinutý Walton Goggins a jeden malý sráč. Originálne pojatá nová Vianočná klasika a tá atmosféra zimy a Vianoc funguje oveľa lepšie ako v ktoromkoľvek z tej záplavy Hallmarkových Vianočných filmov. ()