Chris Cringle (Mel Gibson), známy tiež ako Santa Claus, žije so svojou manželkou a vianočnými škriatkami kdesi v typickom zapadákove a z každoročného vianočného zhonu už je tak trochu unavený a naštvaný. Správanie detí ho totiž sklamáva a sám stráca toho správneho sviatočného ducha. A tak vo voľnom čase popíja, boxuje alebo strieľa. „Biznis“ roznášania darčekov už tiež príliš nevynáša, a preto musí ešte viac spojiť svoje sily s americkou vládou. A aby tých starostí nemal málo, naštve rozmaznaného malého fagana Billyho (Chance Hurstfield), ktorému dá pod stromček iba uhlie. Billy sa preto rozhodne poslať naňho nájomného vraha (Walton Goggins), ktorý má sám so Santom nevybavené účty. (TV Markíza)

p.a.douch

Originálně podaný Santa řádí na Severním pólu i mezi normálními smrtelníky. Mel je zkrátka stále dobrý! Jeho Santa sice není žádný tlusťoučký dobrák, ale má jasno v tom že zlo se má potrestat a dobro odměnit. Co je ale super jsou zloduši. A to jak Huběňour tak Billy. Z Hurstfielda by mohlo něco být! U mě zasloužené 4 hvězdy. ()

nudlis

Nojo, no, nechtějte nasrat Santu, páč je nesmrtelnej (byť ho to občas bolí). A když už si myslíte, že jste ho dostali, mázne vás lopatou po palici. Celkově dobrej nápad, mohlo by to mít větší spád, ale to by to zas asi bylo moc předvídatelný, což by filmu neprospělo. Takže za mě lepší průměr. P.S.: Kdo čekal nějakou akční řežbu, chápu, že je zklamanej. Ale na druhou stranu: proč se nekouknout na "akčního hrdinu" zas v něčem jiným než v do sucha vyždímaný Smrtonosný zbrani? ()

BruceTichac

Proč, proč, proč...?!?! Proč má někdo potřebu natočit pohádku o tom, jak chce někdo zabít Santu Clause?!?! A proč se tak stupidnímu počinu propůjčí Mel Gibson?!?! Nepochopil jsem, zbytečně jsem ztratil čas. Jedna hvězda je moc!!! ()

PeterVonKV

Já ani nevím, co to tak může být za žánr. Nápad vypadal slibně, ale nějak jsem z toho nesvuj. Dávám 2* za Mela, furt má charisma jak blázen. ()

bigmatko

čakal som ako spoja Mela a Santu a musím povedať že sa to celkom aj podarilo a dokonca by som prijal aj oveľa drsnejší rating vzhľadom na pointu príbehu. Drsnejší Santa ešte nebol a zlé deti by miesto uhlia od neho dostali reálne telesné tresty bez vianočnej metafory. Koncept samotného Santu je vo svojej podstate zachovaný ale štýl tomu dodáva nádych smrtonosnej zbrane. ()

charles3

Originální mix pohádky, černé komedie a thrilleru s výbornými Gibsonem a Gogginsem v hlavních rolích. Do konce filmu jsem netušil, který žánr vlastně sleduji a jak to celé skončí, ale bavil jsem se dobře. 65 %. ()

CheeseFigure

Nalákal ma zvláštny námet o Santovi proti profesionálnemu zabijakovi. Hlavné trio (Gibosn, Goggins a ten spratek) bolo fajn. Mel Gibson sa do úlohy vyhoretého Santu hodil, Gogginsov zabijak je prekvapivo sympatický a spratek je na facku, tak ako má byť. Čo sa týka samotného deja, ten bol taký ,,meh". Je to ale krátke a rýchlo to ubehlo. Nemôžem hovoriť, že by sa jednalo o katastrofálny snímok. ()

Little_Sawy

Ty vóóle, tohle bylo ale že sakra nudný, vidno že Mell se jako Santa nehodí, ale zas až tak přehnanĕ nudný to nebylo. Malej fagan, který se stará o svou babču, tetku, nebo kdo to k sakru je .. plus ve sklepĕ šikanuje elektickým drátem holku s kterou má nevyřízené účty ohlĕdnĕ jednoho pokusu. Zavolá si tedy kámoše který mĕl se Santem jedno blbý období a společnĕ se chtějí Santu nadobro zbaviť. Buddhožel, tohle zas až tak pro mrňata není a to se mi líbi. Závĕrečný Fight byl celkem dobrej. Když je na scénĕ Walton apropo šílenej vrah, tak to koukatelný je, ale když tam je Gibbson, tak to mírnĕ upadá do nudy. ()

sadsammy

To je vzorek velmi povedené reklamy filmu a ve výsledku sotva dobrého snímku. Když jsem viděla trailer bylo to docela slibný, ale až se dneska podívala na tohle stvoření, dostala jsem jenom nepříjemný pocit. Velmi chabá práce a nevím čím to je. Mel Gibson zahrál dobře, příběh celkem taky jde, ale něco mě prostě na tom všem vadilo. Nudný od začátku až do samého konce. Jaký má poselství je sice jasně, ale nějak mi to prostě nesedlo, bohužel. ()

The_Casual

Když začali běžet závěrečné titulky, říkám si, tohle by měli dávat na štědrý večer a tento rok by byl kompletní. Mel Gibson prakticky zklamat nemůže, sice námět zvěrstvo, ale pokud by byly postavy v normálních intencích a prostě klasika, někdo si na někoho, někoho najde, tak se z toho mohlo vyklubat i taková odpověď na Fargo, což se nepovedlo, No, a že jsem se dostal až k titulkům, tak za Gibsona, nemůžu jinak. ()