Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

tejna

Ke konci mě film opravdu vtáhl, měla jsem o hlavní hrdiny strach... až pak mi došlo, že vlastně přeji trestancům, aby uprchli na svobodu, ale nějak jsem si nemohla pomoct! Celkem působivý film, Vykoupení z věznice Shawshank prakticky vychází z tohoto filmu, ale ještě se po mnoha stránkách zdokonalilo. ()

dom1niq

Filmy z prostredia väzníc nikdy neomrzia a hlavne ak sa jedná o Alcatraz, ktorý je legendárny sám o sebe. Zaujímavo natočený útek z väznice, z ktorej sa podľa všetkého nikdy nikomu nepodarilo ujsť. ()

Saxos

Film z dob, kdy se v base ještě opravdu sedělo a nebyl to žádný odpočinkový pionýrský tábor. Až s podivem, jak jsou filmy s touto tématikou v řebříčku nahoře, každý fandí kladnému odsouzenci. Alcatraz - za dobu co byl v provozu celkem 14 pokusů o útěk; z 36 vězňů co se celkem pokusilo bylo při útěku 6 zastřeleno. V tomto případě uprchlíci nebyli dopadeni. ()

brasek

Neohrozený Clint Eastwood a jeho útek z neohrozenej väznice. Príbeh má dej v zmysle že divák sa nenudí, ale nie je to nič veľkolepé čo by divákovi vyrážalo po celý čas dych. Napätie a atmosféra nie sú nejako zvlášť úchvatné a kedže je divákovi jasné, že hlavná postava je vo všetkom neohrozená tak sa skoro všetko stáva dopredu známe až je to fádne. ()

hony23

Koukat na Eastwooda, jak utíká z Alcatrazu, to je jak sledovat Anguse Younga s kytarou, Lionela Messiho s míčem, nebo Pavla Novotného v televizní diskuzi s komunisty. Prostě nářez, který se dá vidět kdykoliv. ()

Franki69

Film už je poznamenaný vývojem, kterým prošlo natačení akčních filmů za poslední desetiletí. A přesto, u tohoto oldschool escape prison movie jsem chvílemi nedýchal, perfektně vedená režie zprostředkovala příběh o asi nejslavnějším útěku z Alcatrazu (podle oficiálních vyšetřování v USA jeho aktéři nepřežili...ale kdo ví..) detailním snímáním zblízka v klaustrofobním vězeňském prostředí. Je to jeden z filmů, kterej jsem kdysi viděl v kině a připomněl jsem si ho po letech. A s chutí. Clint Eastwood v jedné z nejlepších rolí, které předvedl. Dávám 85%. ()

panki9922

Veľmi podarená žánrovka, na ktorej je v mnohých prvkoch vidieť, z čoho si dokonalé snímky Zelená míľa a Shawshank brali príklad a ešte svojím myšlienkovým presahom pozdvihli svoju úroveň. Útek z Alcatrazu sa o to nesnaží. Nepokúša sa priniesť žiadnu ďalšiu/ďalšie vrstvy filmu, ale to nevadí, chcel priniesť príbeh úteku podľa skutočnej udalosti a aj po 40tich rokoch od svojho vzniku, ma dokázal pekne držať v napätí. Občas snímok a postavy pôsobia trochu strnulo a trochu kazí dojem príliš tmavý obraz príliš často. Inak je ale film definíciou slova solídny. ()

BrusVejn

Film má veľmi pomaly rozjazd a miestami pôsobí docela nemotorne (scéna s prstami), ale postupne ako ide do finále začne naberať na atmosfére a zaujímavosti. Väzenské prostredie znázorňuje veľmi dobre a aj keď sa celý čas drží pri zemi a nepokúša sa o nejaké zbytočne dramatické zvraty, sedel som posledných pár desiatok minút prikovaný k obrazovke a čakal či im ten útek vyjde. ()

swenyx

Je super vidět, jak si starý filmy s tím co za možnosti dříve měli, uměli vyhrát, super postavy, napětí by se dalo krájet a líbí se mi, jak to není přeplácaný soundtrackem a když už tam je, tak jen proto, aby to dodalo na napětí. Bavil jsem se celou dobu a zajímal mě každej detail toho, jak se vězňům podaří uniknout. Sice to na novější Shawshank nemá, ale furt je to super vězeňský útěk. Jediný mínus je asi to, že mi vězni přišli až moc milí, reálně si myslím, že to tam asi takhle růžový nebylo. ()

PTuranyi

Výborne natočená dramatizácia úteku z väzenia. Clint Eastwood sa v takýchto roliach cíti prirodzene, takže z jeho strany výborná práca a ostatní herci nezaostávajú. ()

xander

Tento film asi vo väzniciach nepremietajú. útek je vymyslený skutočne dokonale a budete sa na to pozerať s vyvalenými očami. Hlavný hrdina v podaní skvelého Clinta Eastwooda mi zo začiatku pripadal trošku nesympatický, ale postupom času mu začnete fandiť, ako aj väčšine obyvatelov väzenských múrov. A budete sa dobre baviť. ()

xcomex

...pote co jsem nedavno videl Vykoupeni z veznice Shawshank mi tento snimek prisel disti ochuzen. hlavne po obsahove strance, ale ani herecke predvedeni me neokouzlilo...uznavam, ze je to dosti nefer posuzovat s jinym filmem a prijit tak o nadhled a objektivitu, ale tak to na mne pusobilo. ()

ondrej.s

***1/2 Atmosférická podívaná. Dobré budování napětí z dramaturgického hlediska jde ruku v ruce s tísnivou hudbou podkreslující briliantní prostředí-kulisy vězení Alcatraz. Kamera a herecké vyjádření jsou minimalistické, což se náramně do prostředí filmu hodí. Střih je na několika místech také zajímavý a obvzláště u útěku dodává filmu to správné napětí. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)