Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

Renfield

Solidní rekonstrukce příběhově plně odpovídající svému názvu, takže scény přípravy a útěku samotného mají samozřejmě ten největší prostor. Což rozhodně není na škodu obzvlášť útěk je výborně natočen, ale i ty přípravy stojí za to třeba takový Frankův rychlokurz svařování. Co se "běžného vězeňského života" týče, jsou v něm jasně patrné v budoucích filmech (a knihách) více rozvedené odkazy, za to zde například na lepší prokreslení postav příliš času není. Ono by to zase nevadilo kdyby... Prostě říkat si u filmu z Alcatrazu, že kdybych měl někdy sedět tak tady by to bylo fajn, je asi trochu zvláštní. Jenže když tu kromě bloku D, několika dozorců a Wolfa zbývá už jen výběr vlastně velmi pohodových chlapů, není to až tak složité. Přesto ten film atmosféru má, on už samotný Alcatraz mluví, kdyby náhodou vhodně temná hudba Jerryho Fieldinga nestačila. Stejně tak povedená je i závěrečná scéna, vše je možné. 75% ()

Ollie235

,,There's always the possibility that some a**hole will be offended. Isn't there?" Pomalé tempo, promyšlený útěk. Ve druhé polovině skvěle graduje napětí, na závěrečnou pasáž jsem se vyloženě těšil - a rozhodně nezklamala. Eastwoodovi role zamračené, málomluvné postavy jako vždy sedí. ()

chalp

Neustály pocit de javue, ale človek sa na Franka Darabonta ani nemôže hnevať, on dokáže z tej väznice beztak vyždimať vždy najviac. ()

Gagner

Mám rád filmy o útěcích a mám rád Clinta Eastwooda. Dávám pět, už jen za to, že jsem se dlouho u filmu tak nebavil. Nehledě na to, že je tento film odrazovým můstkem pro opěvovaný Shawshank a Zelenou Míli.Zjištění, že se jednalo o příběh podle skutečné události byla milou třešničkou na dortu. ()

Rekpet

Na tento film jsem se hodně těšil, ale zklamal... Celkový dojem z filmu je maximálně na 3*.. DO konce sem se skoro až nudil, napětí přišlo až s koncem, který ale nakonec nestál za moc. ()

Pitrsss

Dneska už samozřejmě klasika svého žánru. Pár podobností s Shawshankem tak sice je, ale Siegel, narozdíl od Darabonta, tak trochu vynechal "srdce-rvoucí lidské story" a kostru filmu postavil hlavně na brilantní vězeňské atmosféře (doplněnou o skvělou mrazivou hudbu) a na věčně tvrdém a krásně nasraném výrazu Clinta Eastwooda, který je - ostatně jako vždy - skvělý. V podstatě mi vůbec nevadilo, že se ve filmu skoro nemluví. Atmosféra místy fakt úchvatná. 80% ()

masiko

Takhle slaboduchy pribeh jsem opravdu necekal... Natoceno je to slusne, Clint je borec, ale Utek z Alcatrazu je film o nicem. Vlastne je to ciste jen o tom uteku, zanr dokument by tomu asi slusel vic. ()

Hepy13

Eastwood už netasí kolty, teď utíká z Alcatrazu. Je to vymakaný, promyšlený ale chybí prvky pořádnýho megafilmu (např.hudba, překvapení, akce) jako má Skála nebo Shawshank. ()

Tuzinho

Před dvěma týdny osobně navštívena věznice Alcatraz a po důkladné prohlídce byl tento film v co nejbližší době povinností. Parádně zpracovaný příběh podle skutečnosti se stále otevřeným koncem. Sledovat všechny ty scény v reálných prostorech věznice, kde si to člověk sám procházel a pociťoval atmosféru ostrova naživo, byl parádní filmový zážitek. ()

majec4

Opat som si nasiel cas na klasicku zalezitost s Clintom v hlavnej ulohe. Bolo to super, aj ked zub casu je jasne vidiet. Bavilo ma aky tam boli vsetci v pohode. Ta naivita bola proste super. Pri jednotlivych scenach je evidentne ako bol tento film vykradnuty novsimi snimkami o vazniciach (Shawshank, Zelena Mila). Dalej ma celkom oslovilo, ze vo filme hral cas nepodstatnu rolu a vobec nevieme ako dlho ten utek planovali. Zaver bol presne taky ako som cakal. Podla mna ale asi vsetci vieme ako to dopadlo. ()

Honny2

Skvělý film, který dal předlohu hodně snímkům s vězeňskou tematikou. Těžil z něho např. Kriminál nebo dokonce slavný Shawshank a to mluví samo za sebe - 90%. ()

melloun

Vykoupení z věznice Shawshank se mi po shlédnutí Útěku z Alcatrazu jeví jako jasná vykrádačka. Kromě již zmiňnovaného uvedu jako příklad černocha, který dává hlavnímu hrdinovi rady a takových maličkostí je při bližším prozkoumání více. Přestože se mi útěk líbil, hodnotím za 4*, protože snímek působí poněkud chladně a stroze. ()

sandinista

Kabrňák Clint se ocitá v nejpřísněji střeženém krimu v Americe. Společně s dalšími třemi kumpány plánuje útěk a pilně na něm pracuje. Podařilo se jim to nebo ne? Kdo ví... ()

Flagg

Hodně působivé vězeňské drama, které určitě každému připomene Shawshank (občas je ta podoba až přehnaná, je však otázkou jestli se Útěkem z Alcatrazu inspiroval King, nebo Darabont, možná oba...). Snímek je plný výborně dávkovaného napětí, Clint je jako vždy suverénní a konec filmu je možná trochu překvapivý, každopádně je vážně správný. Je jen otázka, jestli by Útěk z Alcatrazu fungoval i na druhé shlédnutí, obávám se, že by šlo mé hodnocení dolů. Takhle to je spokojenost, a za 4* :) ()

Darth Vader

Opravdu vydatný thriller s mým oblíbeným Clintem! Filmy, které se zaměřují na "útěky" mám hrozně rád. Až nyní jsem zjistil odkud čerpal "náš" nejoblíbenější film portálu. Opravdu podobnost je výrazná. Film má pomalejší spád, ale Eastwood tomu dodává onu vězeňskou atmosféru. Rozhodně stojí za vidění:) ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)