Nočná mora v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• Česko Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (viac)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiálny text distribútora)

Jino

Oproti jedničce je tento díl hrozným zklamáním. Tvůrci se snažili vymyslet něco nového, ale dopadlo to hrozně. Freddy není moc vidět a tím samozřejmě film ztrácí na vraždách. Aspoň, že ke konci to začíná být aspoň trochu dobré, kdyby ne toho trapného finiše v továrně uvažoval možná o třech hvězdách. ()

Petoss1

Príbeh je skutočne blbý, scény, možno až na jednu sú tiež blbé a Freddy je tu predstavený ako najväčší šmejd, ktorý len pomätene beha a nevie koho má skôr zapíchnuť. Ach jaj ... 45% ()

Mefistofelle

Zatímco první díl byl perfektní, dvojka se pohybuje v mezích podprůměrnosti. Ze zcela neznámého důvodu se tvůrci odklonili od původního nápadu a Freddy už nevraždí ve snech. Místo toho pronásleduje pubertálního hocha a snaží se ho přesvědčit, aby pro něj vraždil, přičemž není vůbec vysvětleno, co ho vede k takové změně svého modu operandi. Děj se ubírá kupředu na můj vkus až moc pomalým tempem, občas postrádá logiku a ani hlavní postavy už vám taky nebudou tak sympatické, jako tomu bylo v prvním díle. Ačkoliv Freddy neztrácí své ujeté charisma a některé scény jsou docela zábavné, jedná se o hodně slabé pokračování geniální jedničky. ()

DruidKarel

6.hodnocený film: Naprosto dokonalý návod na to, jam má takový skutečný horor vypadat. Freddy je prostě klasik mezi hororovými postavičkami... 5* ()

Pajky3

Mě tady více než dobře pobavil Freddy. Hned dvakrát to bylo tak neodolatelné. Vynikající smrt trenéra, ta byla fakt dobrá. A hlavně pak na konci, když Freddy přišel na scénu u bazénu. Vynikající vstup. ()

campix

Kdybych řekl, že Sholder vyloženě zprasil druhý díl slibně se rozjíždějící kultovní hororové série, kterou začal legendární Wes Crawen, tak bych nebyl zas tak daleko od pravdy. Ale musím uznat, že i přes mé počáteční znechucení se našli i pozitivní momenty a sledování druhého dílu Noční můry v Elm Street s podtitulem Freddyho pomsta nebylo utrpení celých 87 minut. Co musím říci, že se Sholderovi povedlo. Jsou masky a efekty. Na tomto poli navázal na práci Crawena, která byla ve své době jedinečná. I když to Sholderovi párkrát ulétlo do naprosto absurdních a nesmyslných výšin. Některé scény byly celkem efektní a ani herecké obsazení mi nelezlo ani tak krkem. Posledním menším pozitivem je, že film navazuje na předchozí díl a je vždy hezké vidět ty souvislosti a také Roberta Englunda, který je prostě synonymem postavy Freddyho Krugera. ()

Juto

To, čo tento film znižuje moje hodnotenie je jeho slabý koniec. Freddy a jeho kotolňa náhle vzplanuli, pretože Jesseho priateľka mu povedala, že ho miluje. Úplne slabé. Scenáristi mohli určite prísť s lepším koncom, ako je tento. 4/10 ()

pankreminek

No teda, ještě, že tam byla ta legendární hláška: "You are all my children now" a vyvražďovačka na pařbě. Kdyby to tam nebylo, tak dám minimálně o dvě hvězdy míň. Jinak teda naprosto chápu, že se lidem nelíbilo to, že v tomhle filmu uplně eliminovali svět snů. ()

WolfR

Freddyho šílenosti se v druhém díle ještě znásobily, ale to je asi tak vše, tidle teenageři byli fakt otravní a ani atmosféra nebyla tentokrát kdovíjaká. Celkově je druhá Noční můra celkem uspěchaná a nedotažená, není to, to pravé ořechové, průměrný horor, 2 hvězdy. ()

animaxis

Tento díl je sice pořád jaksi hororový,ale do celé ságy jaksi nezapadá.Příběh je tu jako v každém klasické slasheru a ničím vás neohromí,přesto ale doporučuji fanouškům. ()

Flyer

Smutný příklad totálně nepovedeného druhého pokračování. Špatný děj, špatní herci a dost nudné zpracování. Od nižšího hodnocení tento díl zachraňuje několik vyvedených výstupů Freddyho Kruegera. ()

SeanLSD

Omnoho viac príbeh o náhle sa zjavujúcej rukavici legendárneho zabijaka a zmätku v rozlišovaní toho, či spím alebo bdiem, než rozvíjanie ďalších osudov cynického mordára zo snov a jeho obetí. Vadí, keď už druhé pokračovanie totálne ruší a ignoruje základný princíp hlavnej postavy a Freddy Krueger pobehuje ako nafetovaný pomätenec medzi zjavne dokonale bdelými ľuďmi. Skôr prekvapuje, že FREDDYHO POMSTA funguje ako výborný popis toho, ako sa človeka zmocňuje šialenstvo, ako si je stále menej istý sám sebou, realitou a vlastne všetkým – a výkon mladého hereckého predstaviteľa aj zaujme o hodný kus viac, než vreštiaci pobehujúci tínedžeri, nepresvedčivé efekty 80. rokov a dokonca aj spálený vrah v úlohe zvodcu. Nie je tu totiž sám sebou, je Jackom, v ktorom sa prebúdza s mnohonásobne väčšou desivosťou, bojujúc s jeho vnútrom, než aj v tých svojich najpekelnejších performáciách. ()