Smrtiace ticho

• čeština Smrtící ticho (viac)

Osamelý lovec Rayburn Swanson žijúci v ústraní uprostred divočiny sa ocitne v smrtiacej hre na mačku a myš, keď sa spolu so šerifkou Alice Gustafsonovou vydá pátrať po stopách  krutého zabijaka, ktorý v lesoch rozsieva smrť šípmi a oštepmi a unáša mladé nevinné dievčatá. Jednou z nich bola aj Rayburnova dcéra Gwen. ktorá pred piatimi rokmi bez stopy zmizla. Zdá sa, akoby šialenec unášal nevinné dospievajúce dievčatá, aby ich ochránil pred hriechmi sveta skôr, než im podľahnú. A miestni obyvatelia majú svoje tajomstvá, hriechy aj neresti. Rayborn je ťažký alkoholik a šerifka Alice má mimoriadne problematického brata Brooksa, ktorého sama tajne podozrieva, ale zároveň aj chráni. Okruh podozrivých je však veľký a maskovaný lesný zabijak zaútočí znova – tentoraz unesie mladú a nevinnú Molly. Lovec a šerifka musia urobiť všetko pre to, aby sériového vraha zastavili akôr, než dievča zomrie. (TV JOJ)

Strandmon

Pro mě jedno z největších překvapení roku 2020. To napíšu rovnou a narovinu. Očekával sem průměrnou “60 procentní” oddychovku. Dostal jsem skvěle vyváženou, nepředvídatelnou, hravou krimi se skvělou mrazivou atmosférou a příjemnými herci ve stylu Wind River u které nechápu, že procentůálně nesahá MNOHEM výš. Celá stopáž naprosto užitá a koukal bych klidně hned znovu. Pecka. ()

janesX

Aj keď je na tomto filme prakticky všetko v poriadku, niečo ma na ňom až tak nebavilo. Asi to bolo práve to, o čom jeho základná dejová línia je, teda o chytaní vraha, ktorý si v lese robí z mladých dievčat živé terče. Robí to akurát v prírodnej rezervácii, chránenej a sledovanej kamerami, no to mi neprekážalo, nakoniec ten film logiku má a tiež sa pekne vyhýba klišé (čakáte niečo a stane sa niečo iné) a postavy konajú prirodzene. Dokonca aj atmosférou mi trochu pripomenul môj obľúbený Není kam utéct . Ale nedosiahol naňho po žiadnej stránke. ()

Shimargh odpad!

Takhle hloupý a zpackaný scénář, který by vyvolal tolik nezodpovězených otázek jsem snad ještě ve filmu nezažil a přitom všechno ostatní bylo celkem fajn - kanadská příroda, hluboké lesy, sériový vrah, herci, výborná kamera, velmi povedená hudba, no s takovými trumfy natočit takovýhle průjem, je teda fakt umění... ()

petikacka

Přilákal mě a to přiznám bez mučení, Nikolaj Coster a ze začátku i ta nádherná krajina. Ta ovšem posléze zmizela a proměnila se v šedivou hmotu něčeho. Vlastně to nebylo úpa blbé ani stupidní, ale bylo to tak nějak klišoidní a ničím nepřekvapivé. Nicméně se na to dá dívat, ale kdo už má spoustu filmů nakoukáno, tak nebude překvapen. Za mě nepřekvapených 70% ()

Flopik

Miestami skvelé, bohužiaľ miestami kde by to potrebovalo pritvrdiť alebo šokovať tomu dochádza dych. Herci potešili, hlavne ten Nikolaj v hlavnej úlohe. Pozerá sa nato dobre, má to dobrú atmosféru, chýbali mi tam však drsnejšie zábery, nakoľko v tej ponurej atmosfére by sa to hodilo . Akčné veľmi nie, skôr dráma.  Za mňa medzi  3 a 4*, cítil som väčší potenciál. Wind River o dve hviezdy lepšie, keby mám teda porovnávať. ()

warrenur

Slusny, hoci nenapadny temny thriller. Ma to svoju atmosferu a zarasteny Nikolaj hra celkom slusne. Zial, ma to aj neautenticke momenty, ktore su prehliadane, ale zrejme v tamtych koncinach sa na policajnu pracu pozera "inak" a serifovia maju uplne volnu ruku a mozu si robit, co chcu. Aspon tak to z tohoto typu filmov posobi. I tak odporucam, moze vam na vecernu oddychovku sadnut. 60% ()

gonga

Mimořádně hloupý thriller nebo jak to mám nazvat, hlavní hrdina je sice vypita troska, ale v případě potřeby unese nejen zásah ostepem, ale i střelnou ránu, aby sám v pohodě ulovil vraha. ()

Rathalos

The Silencing prekvapil,zaujimavy krimi thriller,ktory sice nie je nic nove na svete,no ma svoje kvality,sympaticky hlavny hrdina pride o svoju dceru a postupne prichadza na to,ze co a ako,mne sa to pacilo a bavil som sa...:-) ()

Rockerman

Jistě, nic světoborného jsem neviděl, ale moc mě to bavilo. Navíc Nikolaje mám už delší dobu rád z různých filmů a jednoho zásadního seriálu. Životů měl sice více, než pověstná kočka, ale nevadí. Ne vždy se také povede takové rozuzlení, kdy celou pravdu nakonec znají jen dva lidé a ti z pochopitelných důvodů o ní pomlčí. ()

strikeman

Takový lepší televizní thriller pro všední pobavení, jehož logiku nesmíte rozebírat do detailu. Inspirace mnohými preciznějšími snímky tohoto žánru a snaha těžit z jejich komerčního úspěchu je viditelná... 70% ()

mala_kea

Přesně typ filmu, u kterého krucifukejete už během úvodních scén. Ve finále se z toho však rozmotá nenucená akčně-psychologická hra, která není tak prvoplánová, jak se hned může zdát. Půvabná Annabelle je sice kost, ale pár facek by si prostě zasloužila. Příjemný a průměrný odpočinek. ()

Axident

Nic pamětihodného, ale dost poctivě realizované! Líbilo, bavilo. Občas logika zaskřípala a pointa dost béčková, ale díky ponurému soundtracku, krasným přírodním exteriérům, sympaticky zkrachovalému Waldauovi a slušně napnuté druhé polovině odpustím i ne zrovna uvěřitelnou šerifku... ()

Charlie84 odpad!

Dokonalý filmový brak. Trochu to maskuje kanadská příroda a Waldau, který překvapivě není vůbec špatný. Silencing je nicméně debilní nehorázně agresivním způsobem. V kanadském lese jsem nebyl, leč představa zabijáka, který se v něm umě skrývá tak, že jej při každém kroku, někdy i online(!) zachycuje asi pět fotopastí rozmístěných jedním strážcem lesa, je více než úsměvná. Že si tentýž strážce lesa v náhodném březovém háji na začátku filmu označkuje náhodně zaparkovanou káru, aby po hodině a půl pátrání s nulovým výsledkem toto auto náhodně spatřil, načež ho dovede k vrahovi...inu, to je nejen debilní, ale činí to zbytečným CELÝ předešlý děj. A že by byl zhusta zbytečný i tak! Je to zlo, je to zlo, je to zlo, a díky slušným produkčním kvalitám o to nebezpečnější. Do záporných čísel lít nelze, takže lehce nadhodnocuji a dávám milosrdný odpad! ()

misbos

Past na Zvěř jak Vrata vod Stodoly (ta je tam taky) - aneb - Žena s unavenýma očima přece jen umí hrát... trochu. Začátek byl tutovej, ten by mohli ukazovat jako příklad účelnýho představení hlavních postav. Pak - to šlo "na Větrnou Řeku", tzn. pachatele a jeho motivaci ukážeme až nakonec, aby nám to nikdo nemohl uhádnout dopředu. Což je na prd. Ale i tak, AB shotcaller to zvedá na tři. ()

Kingjiri

Vcelku fajn podivaná s pár postavama, která vedle nepříliš okoukanýho (ale schopnýho) castingu zaujme hlavně atmosférou. Ta si nezadá se severskýma bijákama a pěkně jí dotvářej barevný filtry společně s výpravou. Příběh sympatickej průměr, jen závěrečná pointa, resp. motivace lesního vraha, mi přišla poněkud zvláštní (neměl se spíš teda zaměřit na ty dospěláky?). Ale co už, napětí bylo i přes menší porci akce dostatek, stopáž tak akorát a nuda fakt nehrozila. Solidní žánrová jednohubka a prostě takovej ten ideální film na volnej večer, kterej nikoho neurazí. A v neposlední řadě tohle dílo řadim mezi důkazy, že k sympatickýmu zážitku a výsledku fakt neni potřeba velkej rozpočet. ()