Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Recenzie používateľa Nikolas__ k tomuto seriálu (148)

Královský pudink (2011) (S15E03)

Jedna ze slabších epizod, čtvrtá hvězda za linku pana Mackeyho. 7/10 ()

Season 16 (2012) (S16)

Tuhle sérii naprosto miluju. A vždycky jí budu mít rád. Podle mě jde asi o nejvíce nedoceněnou sérii South Parku. Nějaký ten prostor získal i Kenny, a máme tu plno skvělých epizod. První tři díly jsou úžasné, a ta čtvrtá, Jewpacabra, je strašně ale strašně přehlížená, a pro mě tvoří jednu z nejnádhernějších částí seriálu. Dále následuje výborná epizoda o šikaně, a pak opět brutálně nedoceněná, perfektní epizoda (Ziplining). Pak následují další úžasné epizody, v čele s tou perfektní co paroduje Shinning. Potom ale nastává zlo, s vyloženě slabší epizodou (Pro věci), která je strašně divná. Působilo to na mě jako náhodný sled divných a nudných scén, ale tak, přežít se to dalo. Edit po dalším shlédnutí epizody pro věci musím uznat že je vlastně úplně geniální. Potom už následovala super poslední epizodka. Tahle sezóna má taktéž nejlepší intro (znělku). Takže dohromady téměř dokonalá série. ()

Židopakabra (2012) (S16E04)

Nádherná epizoda... ()

Butters má koule (2012) (S16E05)

Výborná epizoda s legendární, dosti šikanátorsky napsanou písničkou proti šikaně. ()

Noční můra z FaceTimu (2012) (S16E12)

Vidím začátek z hudbou jak Stan, Randy atd. jedou do hor - a poznal jsem. :) ()

Pro věci (2012) (S16E13)

Jeden z nejhorších dílů všech dob. EDIT: Neprávem jsem tento geniální díl odsoudil za jeho neobvyklí styl vyprávění, a po dalším shlédnutí opravdu uznávám že je to naprosto skvělá epizoda. ()

Season 17 (2013) (S17)

Zajímavé. Od této série jsem čekal hodně, a jsem velmi potěšen tím, že sedmnáctou řadu můžu bez problému zařadit mezi nejlepší nové řady seriálu. Všechny epizody se mi vážně líbily, a objevily se v nich i úžasné a originální nápady. Scénáře a vtipy opět zatraceně promyšlené. Bohužel se počet dílů zkrouhnul na 10, a tím pádem jsme přišly o další čtyři super (předpokládám) epizody. Nejlepší mi přišel asi poslední díl (Hobit). Bohužel mi moc nesedí nová znělka, předchozí byla tisíckrát lepší, tahle se mi k seriálu moc nehodí. První epizoda byla sice slušná, nicméně ty perfektní dorazí až ke konci. Hlavně trojdíl o válce Xboxu proti PS byl absolutně geniální záležitost. Tak doufám že v podobným stopách půjde i série následující ()

Ciska (2014) (S18E03)

Nejspíš nejlepší epizoda osmnácté série. Skvělá Randyho linka i ta školní. ()

Season 19 (2015) (S19)

Skvělá série! Hned první díl je naprosto ukázkový, dále exceluje hlavně ten s nindži a poslední díl. Ty ostatní jsou taky super, najde se tu i pár emotivních momentů. Nová postava ředitele, politická korektnost, to vše je super, a bavil mě i veskrze propojený příběh po celou sérii. Líbilo se mi že hodně prostoru dostal i pan Garrison, což je jedna z mých oblíbených postav. Bohužel následující sezóna byla znatelně horší. ()

Season 20 (2016) (S20)

Nejslabší sezóna, ale pořád celkem kvalitní. První čtyři epizody jsou vážně slušné, obzvláště ta druhá, potom ale přišla slabší pátá a šestá. Další epizody byly tak mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A závěr nebyl tak epický jak jsem očekával, což ale neberu jako mínus. Druhá polovina série je prostě už moc roztáhlá, co se týče příběhu, ta první je mnohem lepší. Bavila mě linka s Cartmanovou přítelkyní, moc mě nebavili ty věci kolem Dánska. Přesto má tato série dost dobrých momentů. Víc mi sedí styl epizodních příběhu, než jeden na celou sérii, takže jsem rád že se tento nápad nechytl. ()

Season 21 (2017) (S21)

Výborná série, a po dvacáté je vážně vidět pokrok. Za nejlepší epizody považuji druhou, sedmou a předposlední. Velmi se mi líbila linka Cartmanova vztahu. Bohužel, začíná být trochu znát nedostatek originálních nápadů. Nerad bych aby byl South Park tak brutálně natahován jako Simpsonovi. Nejlepší postavy: Kyle, Kenny, Cartman, Randy. Jo a Kenny v této sérii skoro nebyl, škoda. ()

Bílí lidé renovující domovy (2017) (S21E01)

Tohle je dle mého zas epizoda spíše pro americké publikum. Ale to nevadí jelikož je báječná! ()

Odložte mobily (2017) (S21E02)

Skvělá epizoda. Muzikální části v tomhle seriálu rád nemám ale Erikův rap v této epizodě byl až nečekaně chytlavý. 9/10 ()

Filmová nabídka (2017) (S21E04)

Vůbec jsem nečekal, že se super-tým (Coon a spol.), vrátí, a to ještě do takovéto epizody. Paráda. ()

Hummels a heroin (2017) (S21E05)

Tahle epizoda je zas vážnějšího tématu, a to se mi vážně líbí. Trochu mi to připomnělo Cash for gold. 9/10 ()

Synové čarodějů (2017) (S21E06)

Mohlo to být lepší, ale i tak se mi to líbilo. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)