Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Recenzie používateľa Nikolas__ k tomuto seriálu (148)

Já a mé budoucí já (2002) (S06E16)

Zase legendární díl. Scéna kdy si Stan "usekne ruku" geniální. ()

Season 7 (2003) (S07)

Od doby co se objevila epizoda Scott Tenorman must die, z paté série, se nejlepší období seriálu ještě umocnilo - právě v sérii sedmé. První epizoda byla parádní, potom přišla o kapánek slabší druhá, ale potom následovalo plno naprosto skvělých a ukázkových epizod, v čele s perfektním dílem jménem Casa Bonita, který je po právu legendární. Ke konci se epizody povedly taktéž. Super tempo, super postavy, opravdu výborná série. ()

Pořad byl zrušen (2003) (S07E01)

Cancelled je naprosto nářezová epizoda s odkazy na díl první. ()

Všechno o mormonech (2003) (S07E12)

Trošku mi vadily ty krátké hudební části ale jinak super epizoda. ()

Season 8 (2004) (S08)

Jízda plná nápadů a skvělých zápletek vesele pokračuje, protože v osmé sérii se tvůrci opravdu vyřádily. Epizody fungují, vypadají skvěle, postavy se ždímou a kvalita se drží plus mínus na stejné úrovni jako v sérii předchozí. Začneme úžasnou nevšední epizodou, potom si užijeme další legendární nebo jen skvělé epizody, následuje perfektní epizoda Jeffersonovi, potom trojice epizod solidních, dvě geniální epizody, následně další dvě super záležitosti a potom pořádný gore nářez v závěru. Nejlepší na tom je že to celé ještě umocní následující série. ()

Robo-kamarád (2004) (S08E05)

Epizoda byla skvěle rozběhnutá, pár vážně dobrých vtipů, a tak do poloviny to bylo perfektní a zábavné. Potom to ale začalo být až příliš globální, já mám v South Parku radši normální zápletky (škola, kamarádi), a ne vláda a nebo války s mimozemšťani, což druhá polovina byla až moc velkolepá. 9/10 ()

Season 9 (2005) (S09)

Nejlepší série South Parku. Všechny epizody jsou téměř dokonalé, vtipné, zábavné záležitosti, které si prostě nelze neužít. Už od první epizody jedeme naplno, potom nás čeká další výborná epizoda o hipících, super epizoda o zpěvu, legendární epizoda o Kennym, geniální sportovní epizoda, naprosto odzbrojující nálož super scén s Buttersem a Ericem, potom další super epizoda, a následně pět dalších pětihvězdových dílů, celé to potom dovršuje zajímavá a výtečná předposlední epizoda o záchraně velryby, a emotivní závěrečná epizoda. Na druhou stranu v této sérii ode mě dostaly pět hvězd úplně všechny epizody. Tohle je tedy konec tohoto skvělého období, i když i následující řada stála za to. ()

Marjorine (2005) (S09E09)

Skvělý odkaz na Pet Sematary. Úžasná epizoda. ()

Season 10 (2006) (S10)

Krok dolů ale i tak je tato sezóna nadmíru povedená. Hned na začátku se rozloučíme s jednou oblíbenou postavou, což je vážně škoda, ale zpracováno to bylo dobře. Pak následují další solidní epizody, až potom přijdou dvě legendární a perfektní epizody, ta o výchově Cartmana, a crossover s videohrou Warcraft. Poslední dvě epizody série jsou taktéž boží. Povedly se oba dvojdílné díly. Takže celkově jsem byl vážně spokojen, i když předchozí tři série byly na trošku větší úrovni. ()

Stanleyho pohár (2006) (S10E14)

Neprávem přehlížená epizoda. Naprosto nekompromisní závěr. ()

Season 11 (2007) (S11)

Tahle série je často pokládána za jednu z nejlepších. A je pravda že si na ní tvůrci daly vážně záležet. Minimálně tři legendární epizody, skvělé nápady, zápletky a práce s postavami a emocemi. Navíc hned první epizoda je prvotřídní. Většina ostatních epizod jsou absolutně skvělé, ty další jsou taky super. Trojdíl se taky velmi povedl. V předposledním dílu si navíc užijeme parádní dávku emocí co se týče přátelství Stana a Kylea, a poslední epizoda je doslova přesně to proč tento seriál sleduji. ()

Cartman kouří (2007) (S11E02)

Jedná z mých nejoblíbenějších epizod. ()

Seznam (2007) (S11E14)

Jedna z nejlepších epizod vůbec. ()

Season 12 (2008) (S12)

Dvanáctá série už nešlape tak perfektně jako těch pár předchozích. Skvělé epizody tu jsou, a klasicky převažují těch pár slabších, problém je v tom že nápady jsou na mnohem horší úrovni než předtím. Docela mě zklamala epizoda o Kanadě, a hlavně druhá část dvojdílu Pandemie. Na druhou stranu tu bylo i pár důležitých událostí. V úžasném úvodním dílu Cartman dostane AIDS, pár dílů dál se pan Garrison se opět změní na muže, a u závěru sezóny dostaneme pěkný muzikální díl. Naštěstí 5 hvězd dosáhlo dostatek dílů, takže na na takových slabších devět z deseti tahle řada stačí. Většina dílů pořád solidních. ()

Season 13 (2009) (S13)

Oproti předchozí sérii zlepšení téměř po všech stránkách. Úžasné epizody, dobré nápady, jako vždy kvalitní zpracování. Hned na začátku sezóny se dočkáme, KONEČNĚ zase epizody o Kennym, potom následuje další nakopnutí seriálu, v podobě skvělého dílu s Cartmanem jako superhrdinou. Ostatní epizody jsou taktéž super, jen čtvrtá byla trošku slabší, ale tak absurdní že se mi pořád celkem líbila. Každopádně je zajímavé že doslova legendární je tu snad jediná epizoda. A závěrečná v aquaparku stojí za to. ()

Season 14 (2010) (S14)

Jedna z nejrevolučnějších sérií, ve které se doopravdy dozvíme konečnou pravdu o Kennyho kletbě, o tom kdo je otec Cartmana, uvidíme kluky jako superhrdiny, vrátí se Scott Tenorman a opustí nás postava jednoho studenta. Máme tu parádní díly jako ten o "Buttersově" knize, nebo epizoda o snech školního poradce. Trošičku mi přijde, že z trojdílu o superhrdinech se dalo vykřesat ještě o trošku více, ale i tak se to povedlo. Všchny díly jsou zábavné a výborné. Epizody o letním táboře, nebo závodech byly vážně super, takže já jsem sice spokojen, ale nejlepší řada to není, i když je to jedna z nejlepších. Pravda o Cartmanovém otci je neskutečně zvrácená. ()

Season 15 (2011) (S15)

Pořád zábava, plus mínus na úrovni sezóny předchozí. Patnáctá série má přísady k tomu, aby se stala jednou z nejlepších, ale kazí to pár věcí. Trošinku zklamávající díly (Ta o mexiku, nebo často nenáviděný, ale dle mě stále nadprůměrný FunnyBot), a vyloženě slabší díl (Epizoda o Kanadě, což byl nejslabší díl za hodně dlouhou dobu). Každopádně žádná z epizod není vyloženě špatná, a ty ostatní jsou úžasné. Nejvíce si mě asi získal poslední díl, o Kennym, což je dobře protože jinak se Kenny v této sezóně skoro nevyskytoval, potom taky epizoda o dětech závislých na cracku, a ještě jeden díl, myslím ten o Ericovy a jeho plyšácích. Ty další epizody taktéž stály za to a objevilo se pár dobrých nápadů, stejně jako pěkná epizoda o Buttersovi. Už se těším na další sérii. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)