Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

Jeoffrey

Jsou tu věci, které docela dobře fungují. Třeba poselství o rodinných hodnotách a generační konflikt dcery s otcem, kdy on je naturalistický boomer a ona je progresivní a kreativní zoomer, byly prostě docela fajn. Dokonce jsem z toho všeho cítil i nějaké ty emoce, takže i tady to bylo v pořádku, ale pak jsou tam další věci, které mě zrovna moc nebavily. Třeba celá robotí apokalypsa působila tak nějak naivně, infantilně a hloupě. V jednu chvíli jsem dokonce i čekal, že mi tam začne zpívat Jarda Uhlíř o tom, že nemám opouštět staré věci pro nové... Ono po pravdě většina humoru, který jsem tu dostával byl pro mě osobně z velké části jen fail. Zvládám hodně ulítlé věci, některými se dokonce i bavím, ale tady mi to přišlo prostě většinou spíš jen pitomé, než vtipné a ani ten pes to nezachraňoval. Možná to bude tím, že na některé věci jsem už vážně moc starý a tak když vidím třeba humor založený na filtrech v chytrém telefonu, tak mám pokaždé chuť místo smíchu mlátit hlavou o stůl a takové dětinské a pro mě nudné vtípky tam jsou tak z 60% což v praxi znamená, že mě to až příliš často nebaví. Takže pro mě film fungoval v těch hlubších tématech, v těch povrchnějších (rádoby humorných) u mě hořel jak papír a říkal jsem si, že bych možná místo tohohle road tripu dal radši další díl o Griswoldových. Na druhou stranu musím ocenit určitou animační kreativitu, líbili se mi třeba ty jakoby přidané různé efekty (raptoři, duha atp.), díky tomu to působilo vizuálně o něco zajímavěji, než jen obyčejný animák. Když si to ale vezmu kolem a kolem, tak tohle nebyl zrovna film pro mě a asi mám úplně jiný smysl pro humor, protože ať dělám co dělám, víc jak 5/10 ode mě tohle dílko nedostane. ()

Spiker01

Lord-Miller je zavedené tvůrčí duo, kterým se daří zejména na poli animáků, nicméně rád bych je taktéž viděl u dalších příležitostí co se týče hraných filmů. Nicméně dle závěrečných titulků je The Mitchells vs. the Machines srdcovým projektem zejména režiséra a je to na tom docela znát. Originálními nápady se to tu jen hemží (vyvažování jednoho velkého klišé příběhu) a rozhodně se jedná o kvalitní animák pro celou rodinu a nejen pro děti, což je ten častější případ. I tak ale ze snímku nejsem nijak zvlášť odvařený, dokoukal jsem ho nadvakrát (částečně kvůli únavě), gagům, kterým jsem se měl smát, jsem se smál jen zřídka a zkrátka mě to nijak zvlášť nestrhlo, ačkoliv to má své velice silné momenty, jež ale mnohdy nejsou dostatečně vytěžené a zas se přeskakuje někam jinam. Film je možná až příliš hektický a hodina padesát je na animák docela dost. Rozhodně oceňuji novátorský styl animace, podobně jako Spider-mana : Paralelní světy (až tak daleko se tentokrát nejde), nicméně kdybych si měl vybrat mezi stylem animace studií Disney nebo illumination, neřknu-li Pixaru, vyberu si rozhodně je. Ale na poměry filmových akvizic Netflixu (koupeno od Sony) se rozhodně jedná o klenot, který se originální tvorbou červených nemůže vůbec měřit...80% ()

D.Moore

Bezvadný animák. Zběsile vtipný, ale zároveň pořád o něčem, nejen o té zběsilosti. 3D animace hravě kombinovaná s 2D vypadá krásně, a pokud si v několika momentech vzpomenete třeba na Úžasňákovy, nebude to ani trochu nařčení tvůrců z kopírování, nýbrž ta nejlepší možná pochvala. A abych nezapomněl, úžasný dabing Dannyho McBrida, Mayi Rudolph, Olivie Colman a dalších. Že to trvalo skoro dvě hodiny (jako dnes téměř všechno), mě vůbec nenapadlo. ()

Spooner

Tak se zdá, že animované kousky z produkce Phila Lorda a Chrise Millera už jsou skoro stejnou zárukou kvality, jako počiny od Pixaru. Tahle sehraná dvojka to totiž zase zvládla a naservírovala nám další neskutečně nabitý a nahláškovaný animák, který totálně překypuje nápady a svými vizuálními hrátkami si mě získal od prvních minut. A až do samotného konce mě nepustil. Tvůrci zde přitom na první pohled nepřichází tentokrát s žádnou inovací a vlastně mixují dohromady to nejlepší z předchozích titulů. Máme tu ulítlost ze Zataženo, občas trakaře, zběsilost LEGO příběhu a originální vizuální stránku po vzoru Spider-Mana. To vše je ale zabaleno do tak neodolatelného a režijně suverénního hávu, že mě tahle disfunkční rodinka semlela ve výsledku více než většina zmíněných pecek. Přidejte si pak k tomu až nečekaně funkční a správně dojemnou linii mezi otcem a dcerou, z níž jsem byl dost naměkko, a máme tu dokonale vybalancovanou a naspeedovanou rodinou zábavu, ke které se budu vracet asi hodně často. ()

Davies182

Myslel jsem, že nejvíc se budu za pár let těšit na to, až si s dcerkou pustím - já nevím - třeba Indiana Jonese, marvelovky, Harryho Pottera, Vetřelce... a ono prdlačky. Ve zdaleka největším očekávání je teď totiž právě ta budoucí událost, kdy za několik let společně usedneme k Rodině na baterky. I s mámou. A králíkem. A pokud možno i s tím mladším bráškou, no. [Netflix] ()

pepo

Lord s Millerom opäť bodujú. Divoká jazda plná výbuchov kreativity tvorcov a nadšenia divákov. Je tam plno akcie, humoru aj dojatia. V podstate je to ideálny rodinný film, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Pixar. Vynikajúco som sa zabavil. 9/10 ()

Kass

To zase byla jednou rodinná podívaná. Mladý si ujížděl na  nejlepším filmu svého života, žena větší krávovinu ještě neviděla, malá nevěděla kdo je kdo a co se děje a já si užíval popkulturní odkazy a skvělou animaci. Tak příště radši zase nějakou klasiku od Disneyho. ()

DJ_bart

[VIDĚNO 4.5.] ____ Ikonické tvůrčí duo Phil Lord & Chris Miller - které nám přineslo takové instantní kultovní žánrovky jako 'Lego Movie', 'Zataženo občas trakaře', anebo revoluční 'Spider-verse' - by mělo na pár let, zejména při psaní scénářů a produkování filmů, vypustit z pracovního harmonogramu šlukování DMT. Tentokrát nám totiž nadělili neskutečně překombinovanej audiovizuální epileptickej záchvat, při jehož sledování mě permanentně provázel dojem, jako bych čuměl na takřka dvouhodinový TikTokový video, až mě z tý experimentální animace, kde převážně dominují křiklavý akvarelový textury, akutně bolely oči.... Netflixovský animák 'Rodina na baterky' - který se okamžitě po svém releasu stal jedním z nejpopulárnějších filmů měsíce na této platformě - tematizuje relativně aktuální motiv civilizační obsese moderními technologiemi a akcentuje jejich negativní dopad na lidské vztahy, a částečně varuje před dominantou AI - tedy umělé inteligence. V animáku záměrně figuruje velmi frenetické až hyperaktivní tempo a zvláště pak infantilní trapnohumor, který akurátně sedí jak na asociace dysfunkčního kvarteta rodiny Mitchellových a jejich šilhajícího psa, tak na obecně bizarní a přitom tak banální příběhové aluze, jimiž je duo Lord/Miller tak notoricky známo - nemluvě o tom, že animák je v podstatě multižánrovým koktejlem akčního sci-fi a rodinného road-movie, který je plný nejrůznějších popkulturních referencí - takže stoják pro geeky je zaručený.... Co si ale budem, 'Rodina na baterky' je taková ta typická patologická metafora o důležitosti rodiny - ovšem byť je 'Rodina na baterky' na můj vkus příliš infantilní a dětinský animák, i přes všecky negace dokazuje, že i nesčetněkrát omletý námět může brilantně fungovat, dostane-li se do rukou progresivních tvůrců, kteří onen příběhový potenciál nevyužijí nazmar - větší šílenost totiž letos nejspíš neuvidíte. Netflix má každopádně bravurně nakročeno stát se legitimním monopolem v produkci svérázných animáků s uměleckými ambicemi - a já mu to, byť s obezřetností sobě vlastní, víceméně přeju.... // VERDIKT: robota do každé rodiny! // 🤖👾 ()

Fiftis

Veľké sklamanie. Asi som od toho čakal veľa. Zápletka je vo svojom základe až príliš banálna a film je málo inovatívny. Rodina okrem otca je neuveriteľne nesympatická. The Mitchells vs. the Machines má v popredí veľmi nesympatické postavičky, ktorých vzájomná chémia a charakteristické rozdiely dokážu stresovať deti a vytvárajú naozaj nezábavný a nepodmanivý dej. Ja sa síce s deťmi na animáky nedívam, ale nechápem ako sa nejakým rodičom môže páčiť, keď v animákoch ukazujú násilie a bitky. Veľmi často sa do príbehu prelína zložitý vzťah medzi otcom a dcérou, taktiež sa poukazuje na závislosť na technológii a jej tienisté stránky všeobecne, ale v prvom rade je to hlavne úplne šialené a nereálne. Animák nedokáže prekvapovať a vhodne mixovať humor s napätím. (5.5.2022) ()

filmfanouch

Spider-Man: Paralelní světy byl zásadní animovaný film. A to nejen díky tomu, že vyhrál Oscara a odstartoval novou franšízu. Především si totiž Sony Pictures Animation nechalo patentovat speciální techniku, která spočívá v použití mixu počítačové animace s ručně kreslenými dodělávkami. Dalo se tak velmi snadno očekávat, že tenhle nový specifický styl animace použije Sony Pictures Animation i ve svých nadcházejících filmech, což dokazuje i novinka studia s názvem The Mitchells vs. the Machines AKA Rodina na baterky. Tu se Spider-Man: Paralelní světy pojí též producentská dvojice Phil Lord/Chris Miller, přičemž o scénář a režii se postarala dvojice Mike Rianda/Jeff Rowe. Otázka je poté na skladě- má ten pár let nazpátek průlomový styl animace ještě co nabídnout? Rozhodně ano! Rodina na baterky dokazuje, že má tenhle přelomový styl animace rozhodně budoucnost. Háček pochopitelně tkví v tom, že není Rodina na baterky takovou revolucí jako právě zmíněné Paralelní světy, neokoukanost a dokonalost animace to ovšem rozhodně neshazuje. Neskutečně živelná animace, neskutečně chytrý humor a především také animák, který má povedený scénář, zajímavé postavy a především v něm fungují emoce, satirická rýpnutí i sofistikované nápady. Člověk by vlastně vůbec nepoznal, že to netočili Lord s Millerem, protože v mnoha ohledech film snadno připomene Zataženo, občas trakaře nebo Lego příběh. Především i proto, že film není vyloženě pro nejmenší děti a mnoho jeho humoru si rozhodně užijí mnohem dospělejší diváci. Rodina na baterky překvapivým způsobem funguje i jako jistý komentář závislosti na moderních technologiích. Právě závislost a posedlost na nich nejen, že způsobí potencionální konec světa, ale především zkomplikuje vztahy jedné americké rodinky. A co víc může stmelit komplikovanou rodinu, než nebezpečné moderní technologie od mobilů po nejmodernější záchody. Vzniká tak neskutečně zábavný a pohodový film, který si může užít celá rodina z různých důvodů a především to pořád neztratí energii ani nápaditost. Především to ale celé skutečně funguje po emocionální stránce. A to především i proto, že má scénář zajímavé a dobře napsané postavy, které jsou navíc skvěle nadabované. A to nemluvím ani tak o Danny McBrideovi nebo Maye Rudolph, ale především o Olivii Colman, která je naprosto skvělá volba na roli zlé umělé inteligence a mohla by si z fleku tykat s H. A. L. em z 2001: Vesmírná odysea. Hlasové obsazení Rodiny na baterky dokazuje, že dabovat skutečně nemůže každý a že správná volba dabingu hraje roli. Důkazem toho je i Doug the Pug jako Monchi, nejroztomilejší mops v historii kinematografie! Film má navíc dle očekávání spousty výtečných odkazů a především má i výtečného skladatele Marka Mothersbaugha, co se opět nebojí využít specifickou hudební dramaturgii. A opravdu je film zdrojem mnoha výborných vizuálních nápadů, které pramení právě z výběru té patentované animace. V mnoha ohledech jde o tak šílené nápady, kterými jsou tak proslulé filmy z dílny dvojice Lord/Miller a přesto ty šílené nápady nadále fungují a dokáží překvapit a pobavit. Pod slupkou toho specifického vizuálního přístupu se možná dá tak trochu říct, že se Rodina na baterky vlastně vydává ve stopách typických rodinných animovaných filmů, kde v mnoha z nich lze též nalézt komplikovaný vztah otce a dcery. Zároveň i přes své hravé tempo je především ve finále lehčí přetažení možná tak trochu znát. A i přes jiný přístup už ta animace pochopitelně nemá takový WOW efekt jako kdysi v případě Paralelních světů. I tyto lehké výtky ovšem nesnižují fakt, že je Rodina na baterky dalším výjimečným animákem, který má mnoho pozitivních aspektů a funguje jednoduše super. Osobně se vůbec nebudu divit tomu, když na konci roku bude Rodina na baterky patřit mezi animáky roku. A to ne kvůli tomu, že bych podceňoval konkurenci, která do konce roku dorazí. Rodina na baterky totiž laťku nastavila dost vysoko a jde o povedený pohodový animák s výtečnou animací, skvělým humorem a zajímavými postavami. A s mopsem! Povedená podívaná, která zaručeně bude fungovat pro menší i větší diváky....... () (menej) (viac)

Shakers

Nebavilo ma to. Nesadol mi príbeh a vlastne ani postavy ma moc nebavili. Vyložená nuda nehrozí, ale na tak vychválený animák som čakal asi viac. 70% - 3* ()

JohnnyD

Hlavne vizuálne je to parádna nálož, ktorá síce využíva počítačovú grafiku ale renderuje ju s citom pre ručnú kresbu (podobne ako SpiderVerse). Čo sa týka obsahu, mám dojem, že bez celej tej sci-fi línie by to fungovalo lepšie. Postavy a ich vzájomná dynamika sú geniálne načrtnuté a sci-fi príbeh im uberá z hmatateľnej ľudskosti. ()

Nin

Road movie o rodince, kterou uprostřed cesty potká robo-apokalypsa. Ulítlý, ale také místy pořádně dojemný animák o sociálních sítích, filmařině, moderních technologiích, ale především o rodině a dospívání. Hodně se mi líbilo, jak jsou všechna tato témata zpracovávna bez předsudků. Například žádné "sociální sítě = zlo", "nekoukat do mobilu = dobro". Film je nejen dobře vymyšlený scenáristicky, ale je i vyšperkovaný vizuálně. Když je ve scéně hlavní hrdinka, co ráda točí krátká videa, tak jsou i její scény najednou plné filtrů a tzv. "stickers". Mitchells vs the Machines má také sympatické a výborně vymyšlené postavy, které slušně unikají různým stereotypům. Celkově film působí svěže, neokoukaně a správně moderně. A celkově je to taky naprostá pecka. (9/10) ()

Pilda17

Parádní animovaný snímek, který má všechno. Je zábavný, nutí vas k zamyšlení a je i emočně založený. Od první minuty zábavný se skvělou hudbou a animací, moc toho vytknout nejde.. 9/10 = 92% ()

Cappuccino

Námet The Mitchells vs. the Machines nie je príliš originálny a tvorcovia sa nevyhli klasickým klišé. Film ma však zaujal svojským humorom, ktorý bol väčšinu času naozaj podarený. Potešila ma aj netradičná vizuálna stránka a pri citlivom závere som mal už slzy na krajíčku. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)