Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

Katarine

Nestárnoucí klasika, kterou můžu vidět dnes a denně ....a neomrzí. Naprosto skvělé herecké obsazení (ani bych nevěřila, že Joaquin Phoenix dokáže takhle hrát). Vůbec mě nenapadá, co bych mohla filmu vytknout. Spousta lidí jej shazuje, že získal všechny ty oscary jen proto, že byl slabý rok na dobré filmy. Podle mě bylo vše zasloužené, neumím si tak dobře sestavený příběh představit bez Russella Crowea. A ten konec...vždycky ho obrečím, i když film vidím po sto padesáté. A ještě, když jej doprovází tak úžasná hudba Hanse Zimmera (soundtrack patří k mým Top 5), prostě nelze dát nic jiného než 5*. ()

mahler

Hodnotím rozšířenou verzi, které oproti té z kina přináší pár dokonalých scén, které bůh ví proč byly vystřiženy. Kdyby tak každý film měl takového hrdinu jako Russel a takového grázla jako Joaquin ... ()

lioncel

..Jejich odpověď je ne.. .. -Lidi by měli poznat, kdy jsou poraženi.- .. ..Ty bys to věděl, Quinte? A já? .. .. -Sílu a čest.- .. ..Sílu a čest.. .. ... Roma Victor! … Roma Victor! ... ... ... hudba : Hans Zimmer + Lisa Gerrard .. (skvělý soundtrack) ... ... ... ()

Fíla

Jednoduché. Režie Ridleyho Scotta na mě udělala velký dojem. O Russellovi mluvit nikdo nemusí, protože byl jasně nejlepší. Příběh vás nenudí a ke konci snad i některé dojme. Ocenění je zasloužené a myslím si, že by v budoucnu ještě taková spolupráce mohla zafungovat. Absolutně jedinečný a špičkový soundtrack to vše podtrhl. ()

BoredSeal

Dementní pokus o velkolepý historický velkofilm - vyšinutá délka vycpaná pseudoušlechtilým blábolením, historické úlety typu křesťanství v Římě a návrat k modelu republiky, příběh je skutečně banální (po přečtení historie vzniku to dává smysl), ale občas se sténající mozek nechá uchlácholit romantickými záběry na oživený starověký Řím a souboji v Koloseu. Russell je tady sice kvůli roli schopný vrhnout se do nekro foot fetish scény, ale jinak působí dojmem léky utlumeného pohodáře. Oscar pro něj za herectví a pro tohle jako nejlepší film byl skutečně dobrý vtip. Překvapilo mě, že repríza po skoro 20 letech byla pořád tak otřesný zážitek jako v době vzniku a měl jsem chuť u toho kvílet jako ta falešná kýčovitá Enya z Zimmerova soundtracku. ()

MartinNDL

Dovoluji si Vás upozornit, aby jste nepodlehli audiovizuální dokonalosti, ktrou nám Scott servíruje jako vždy. Pokuste se zamyslet nad scénářem a dostane se Vám poznání, že v tomto směru je film nedostačující, ba co víc - trapný. Nedostatek takového formátu nemůže vykompenzovat ani famózní výkon Joaquina Phoenixe, který Crowea přehrává na celé čáře. Tady se nám naši akademici při přeávání Oscarů opět sekli. ()

Meridius

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, Russell Crowe je dokonalý a pokaždé prožívám jeho příběh s ním. Joaquin Phoenix je perfektně slizký. Hans Zimmer a jeho hudba je grandiózní. "Maximus! Maximus! Maximus!" ()

(mOnkey)

Velkofilm se vším všudy. Ridley Scott dokázal, že se velkých výzev nebojí. Do hlavních rolí obsazení Russell Crowe a Joaquin Phoenix se mu odvděčují nadstandardně věrohodnými a uvěřitelnými výkony. Výprava je strhující, film prakticky postrádá hluchá místa, takže budete většinu času zírat na obrazovku s otevřenou pusou a ani nedýchat. Akční scény mají náboj a jsou velmi, velmi působivé. Příběh se veze ve svižném tempu s rychlým spádem, k tomu hraje neméně strhující hudební doprovod, jenž umí být jak něžný, tak ve správných chvílích i patřičně surový. Jednoduše z toho vychází sakra dobrá podívaná. 85% ()

Giggo

Gladiátor mě nadchnul již když sem jej viděl po prvý. Do tej doby dlouho nevídaná efektivní, krvavá, velkolepá bitva provázená velmi příjemným hrdinou ve stilu "filozofujícího" Barbara Conana. Vše je doplněno naprosto skvělou hudbou z které vám běhá mráz po zádech. Když sem jej viděl po prvý film se mi velice líbil. Nikdy bych netušil, že mě bude bavit i po 10 letech a xyzž zhlídnutí. I dnes mi má film stále co nabídnout a rád jej zhlídnu znova a znova. To co mi při první produkci vadilo, byl trošku uloudanější děj. Chtěl sem akci jako na začátku a najednou se z filmu stalo putování v zajetí někam. Poměrně rozvláčné dialogy a představování tehdejšího mocenskýho zřízení nudilo. Dnes se na to dívám jinak a sem rád za tyto scény, které filmem příjemně provedou a dovolí divákovi si odpočinout. Díky nim film baví mnohem více a déle než, kdyby byl pouhopouhou akční sekanicí. Moje nejoblíbenější scény sou, když Maximus sundává helmu a konfrotuje císaře tím kdo je ... My name is Maximus ... . Není co vylepšit, skvělé scény, geniální hudba a úžasné herecké výkony + velmi sympatický Crow v plné zbroji. Roma Victor !! ()

Hees

Úžasné!!!. Tento film chcem vidieť znova (ako keby som ho nevidel veľa krát). Gladiátor sa dá pozerať viac krát a aj v jeden deň dva krát a stále bude baviť je to nesmierne inteligentný film s množstvom zaujímavých pasáží, skvelou hudbou a extra úžasným Russelom Crowom, ktorý v roli generála Maxima predvádza herecký koncert. ()

Martin741

Nadherny velkofilm z dob Starovekeho Rima so vsetkou vizualnou nadherou, ktora k tomu patri. Film zacina velkolepou bitkou medzi Rimanmi a Germanmi, za ktoru by sa nemusel hanbit ani Gibson so svojim Statecnym Srdcom. Potom scenar trochu sklzne do klise /Maximovi zabiju zenu a deti ....a nasleduje pomsta ...../ ale podane je to s takou vizualnou nadherou a s takou laskou k filmarine, ze sa mi chce skakat 2 metre do vysky od radosti. Herecke obsadenie je vyborne, Crowe hra svojho Maxima na plno, a to iste Phoenix ako cisar Commodus, plus sa tu zjavil aj isty David Hemmings {Blow - Up Michelangela Antonioniho}.. A Phoenix opat /uz vo filme 8 mm / dokazal, ze je skvely herec. Proste film roku a jeden z najlepsich historickych filmov. 100 % ()

Marqta

Film mi přišel trošku moc vyhnaný do extrému po všech stránkách (aby z toho byl ten "správný trhák" se vším všudy- jak z učebnice...) a občasné prostříhání by mi nevadilo. Ne že by byl snad příběh primitivní, nebo scénář nepovedený, to si nemyslím, ale stejně mi ta stopáž přes dvě a půl hodiny přišla zbytečně velkorysá. No a kdyby bylo ve filmu nějaké to překvapení, tak bych se nezlobila, ale celková atmosféra je povedená, herci jsou super a hudba taky, takže se mi vše ve výsledku líbilo, ale zas ne tolik abych se ztotožňovala s tím množstvím "oslavných ód" co tady jsou... ()

shyster

Tak tohle bylo zklamání. Tak dlouho jsem tento film odkládal až ucho prasklo. Nejenže je tam tolik patetických scén, ale je to tak nudný a předvídatelný, že jsem poslední hodinu trpěl. Pochvalu zaslouží jen výtvarná stránka filmu. ()

dezorz

Predtym, nez vizualne zdatni cinski reziseri 5. generacie zacali natacat cinske historicke velkofilmy, natocil R. Scott, vizualne a umelecky zdatny anglicky reziser, svoj prvy skutocny velko velko historicky film, v casoch ked sa historicke filmy nenosili. Opat cinania len kopiruju. :) ()

Petoss1

Ďalší z radov filmov, ktoré dokazujú prečo by mal Ridley Scott dostať Oscara. Veľkolepé historické divadlo. ROMA VICTOR ! 88% ()

MrPierc

Pokud bude Hollywood točit takovéto filmy, tak budu spokojený. Joaquin Phoenix tu předvádí správnou duševní zrůdu, která byla vychována k tomu, aby vládla. Je to jakoby naznačení vždy novější generace, která má ještě méně slušného chování a svědomí. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)