Unesení

všetky plagáty
USA, 2002, 14 h (Minutáž: 84 min)

Tvorcovia:

Leslie Bohem

Scenár:

Leslie Bohem

Hudba:

Laura Karpman

Dakota Fanning, Matt Frewer, Emily Bergl, Heather Donahue, Joel Gretsch, Adam Kaufman, John Hawkes, Ryan Hurst, Camille Sullivan, Eric Close, James McDaniel (viac)

Sú tajomstvá, ktoré si každý nechávame pre seba. Sú však tajomstvá, ktoré před nami niekto tají. Séria z produkcie Stevena Spielberga, ktorá získala najprestížnejšiu televíznu cenu EMMY. Rozpráva generačný príbeh troch rodín, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v histórii únosov mimozemšťanov. Zasadené do kontextu konkrétnych historických udalostí nanovo prepisuje pozemské udalosti a dodáva im mysterióznu príchuť. Šialene silný príbeh o stretnutiach ľudstva s mimozemskými civilizáciami, kde napätie celkom ovládne obývačky a kde budete počuť svoj vlastný dych. (oficiálny text distribútora)

JohnCZ

What is beyond the sky? Čisté čtyři to nebudou, ale už jen fakt, že se seriál zaobírá únosovou tématikou, je pro mě velkým plusem. Řemeslně (kamera, herci, efekty, hudba) jde totiž o skvěle provedený seriál, který však z mého pohledu nejvíc trpí dost plochým scénářem. Nejvíc mě na tomhle seriálu chybělo to typické tajemno okolo emzáků, děj se strašlivě táhnul a zaměřoval se hlavně na lidi a mimozemšťané byli tak trochu mimo hlavní dění, což je prostě škoda a od seriálu z produkce Spielberga bych čekal MNOHEM kreativnější přístup. Na druhou stranu nemůžu této minisérii upřít zábavnost a hlavně parádní poslední epizodu, který přinesla přesně to, co bych od tohoto seriálu čekal. A co víc, objevila se nám nová herecká hvězda v podobě Dakoty Fanning. ()

corpsy

Kvalitná televízna séria, ktorá ale pravdepodobne zaujme len fanúšikov sci-fi. Občas sa film sústreďuje veľmi na dialógy a vysvetlenia, čo mu uberá na tajomnosti a napínavosti. Chválim hlavne hudbu, ktorá síce nieje od Johna Williamsa, ale je rovnako´´ williamsovská´´ , ak nie viac. Ako celok je to nadpriemer s krásnym a dojímavým ´´E.T.ovským´´ koncom. ()

Ajinka126

První díly byly skvostné, plné napětí a nového a toužili jste si pustit další díl, aby jste nasáli, co možná nejvíc informací. Bohužel někde za polovinou se to zlomilo a úroveň napětí a touhy šla velmi nízko. Jakmile jsme se v časové lince zasekli a sledovali jsme "přítomnost", tak to najednou ztratilo svoji sílu a táhlo se to a loudalo.. A jak se blížil konec, tak jsem pořád čekala nějaké rozuzlení, nebo něco velkolepého, ale dočkala jsem se tak akorát slzavého údolí. Jedno však bylo velmi nadprůměrné a sice malá Dakora Fanning! To děvče je neskutečně citlivé a herecky nadané. Jí jsem teda věřila všechno. Ale její seriálová matka mě vytáčela svým hysterickým projevem (uznávám, že to po ní režisér možná chtěl).. ()

verbst

Prej odpad jak oči. Muhehehe, ten člověk (anderson) postrádá soudnost... Tohle je jedna z nejlepších televizních produkcí. Dakota je tu kouzelná... Má to užasnou hudbu a vubec. Spielberg je génius 100% Ani kapka nudy ()

jondzavid

Steven Spielberg sa touto mini sériou vracia k svojim Blízkym stretnutiam. Tentokrát je však séria len slabším odvarom (opačne ako pri Ryanovi a Band of Brothers). Po zhliadnutí všetkých 10 dielov som sa rozhodoval medzi 3 až 3 1/2 *. Prikloním sa k nižšiemu hodnoteniu (posledný diel je naozaj veľmi trápny). K plusom mini série radím casting - niektoré postavy sú obsadené dokonale bradpittovský kapitán Joela Gretscha, cronenbergovský doktor či talentovaná Dakota Fanning (prirodzene roztomilá, ale mínusom boli jej nudné monológové komentáre). Niektoré časti sú nadpriemerné (skôr 1/2 série) - vrcholom bola vynikajúca lesná časť ala Akty-x s fantastickou atmosférou. V závere však dochádza dych a najmä po nástupe Dakoty Fanning sa séria topí v nezáživnom klišé. A ešte jeden zápor - kto preboha navrhoval tie ufá (tie farby sú horšie ako v ID). Celkovo je ale séria slušnou sci-fi, ktorá podľa mňa môže výraznejšie osloviť len sci-fi priaznivcov, ale ako pohodová odpočinovka (u mňa na nedelné večery) padla dobre. ()

Thomassi

Desetidílný sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga o setkání s mimozemskou civilizací. Děj začíná v roce 1944, kdy posádka bombardéru spatří zvláštní světla nad Německem. Od tohoto okamžiku sledujeme generační vývoj až do součastnosti. Paralelně sledujeme generační vývoj jiné rodiny, aby se na konci oba potomci sblížili a zrodili děvčátko, které má neuvěřitelné schopnosti. V popředí vystupuje ještě jeden vývoj, vývoj rodiny, která se tomuto všemu snaží porozumět i za cenu poněkud nelegální. Musím se přiznat, že to nebylo vůbec špatné. Byly místa, kde jsem se poněkud nudil, zejména protože jeden díl trvá necelých devadesát minut, a to je dost. Ale poté se vše otočilo a já jen zíral. Co se mi ale líbilo nejvíce, bylo právě sledování gererací, pozorovat je od počátků a poté jak stárnou a mají svoje ději a ty pak taky stárnou. To byla paráda. Škoda jen, že od pátého nebo šestého dílu sledujeme dění v součastnosti a vývoji není dopřán větší prostor. Palec nahoru musím dát všem hercům, protože byli výborní a proto minimálně 4*. ()

Aiax

Zpočátku mě to fakt chytlo, skvěle napsané, natočené i zahrané, ale pak se to začalo stále víc propadat do přechytřelého žvanění a nudy. Škoda. Ale ten tvrďácký plukovník tajné služby ze začátku stál za shlédnutí. ()

HappySmile

Filmy o ufonech mám ráda, Steven Spielberg je skvělý režisér a to jak jak se tu zezačátku rozjedou příběhy tří různých rodin, které spolu nemají zdánlivě nic společného, postupně se s každou novou generací více "sbližují", až nakonec dojdeme k poslední čtvrté generaci, kde se teprve rozjede pořádný souboj "dobra" a "zla", to prostě nemá chybu. Asi nejvíc mě tady překvapil výkon Dakoty Fanning, jak tahle malá holčička dokázala tak skvěle zahrát tuhle v celé minisérii klíčovou roli, před tím se opravdu klaním. Stejně jako před panem Spielbergem. ()

Martin741

Kvalitka. Serial o mimozemstanoch, ktori praktizuju pokusy na ludoch a cele sa to nesie v atmosfere filmu Blizka Setkani Tretiho Druhu. Slusne.Dakota Fanning je prudko sexovatelna. 82 % ()

Wiikii

Tenhle seriál může opravdu hodně nabídnout, tedy v prvním díle je hroznýaž úsměvný,,,, ve druhém díle začíná být zajímavý,,,, ve třetím objevujete, ale stále je úsměvný,,,, ve čtvrtém už se zarážíte jak je neobvyklý. ..V pátem jsou už téměř všichni z prvního dílu mrtví a je jen špetka přeživších z dílu druhého,,,, se šestým dílem už přichází ta nekompromisní ujeťárna v podobě vybásněných mimozemšťanů a "božího dítěte". .. Sedmí díl, nebo-li "Jak Flash ke schopnostem přišel", tady mě už začíná seriál nudit, příběh generací je pryč a tupost scénáře nezná hranice. .. V osmém díle so moc nestalo, jen že, bezdrázová vesmírná flashka se přiblížila k Eli a přiletěli mimozemšťani, moc nechci spoilerovat. .. Devátý díl byl Copperfieldovský akčňák. .. Nakonec desátý díl a já jsem rád, že je konec, protože od šestého dílu to byl UFO style s Marvelovským mutantem, před kterým by se hanbil i profesor Xavier. ... Ale dám čtyři hvězdy, hlavně za tu první polovinu seriálu co měla u mě zajímavý feel. :) ()

Pajky3

Tohle byla taková zvláštní sci-fi. Nedokázal jsem jí přijít na chuť, i když jsem se snažil. Hlavně ta začátku se tam skákalo časem tak strašně rychle dopředu, že jsem si nestihnul žádnou postavu oblíbit nebo se s ní sžít. A to se mi to mnohem hůř sleduje. V postavách byl strašlivej zmatek. Ale zase se tady aspoň ukázala Dakota Fanning. A trocha emocí na konci to nezachrání ()

WolfR

Bohužel se musím přiznat, že jsem to ani nedokoukal. Ale nějak mě to nemrzí. Není to zrovna nejlepší sci-fi, co jsem kdy viděl. Chybí tomu nápaditost a napětí a není to ani taková zábava jak by měla asi být. Ovšem Dakota Fanning byla skvělá!3 hvězdy. ()

ecceHOMMO

Neuveriteľne pôsobivý seriál, ponúkajúci nový pohľad na veci, ktoré si nedokážeme vysvetliť.....A to už nehovorím o hlbokých myšlienkach, ktoré zaznievajú v podobe Dakoty Fanning od prvej časti a nútia k zamýšlaniu......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................A niekto tu spomenul, že seriálové postavy nedokážu citovo zaujať, pretože čas ktorý počas celej serie ubehne je príliš veľký a postavy ( keďže starnú, nedokážu / nestihnú sa s vaším vedomím stotožniť....). A s týmto tvrdením si dovolím vehementne nesúhlasiť.....Postavy ktoré u diváka majú vyvolať emócie, ich vyvolajú....A časový posun? Áno ubehne veľa rokov...ale som presvedčený, že to bolo nevyhnutné. ()