Lisu stále pronásleduje armáda a Mary Crawford (Heather Donahue) navazuje kontakt se svým strýcem Tomem (Ryan Hurst), který navrhuje, aby šli do domu její matky v Texasu a nakonec do Mexika a Jižní Ameriky. Skutečnost, že je možné sledovat Allie (Dakota Fanning) představuje velký problém. Mary Crawford a Dr. Chet Wakeman (Matt Frewer) mají vážný rozdíl v názorech na to, co dělat s Allie, což Mary vede k drastickému jednání. Jak se vojsko přibližuje, Allie má osudovou volbu. (sator)

honajz2

Finále je, no... divné. Vlastně se zde střetly úplně všechny klady i zápory, které jsem po celý seriál prožíval a výsledek byl vskutku zvláštní. Silné momenty se tu neustále střídají se zajímavými, napínavými, patetickými, vyloženě pitomými (kde postavy mění charakter z vteřiny na vteřinu), pseudofilozofickými a nahodilými. A celé to nakonec dospěje k očekávanému - jen teda takoví Intruders mají poselství celkem podobné a závěr se nejen že obešel bez patosu, ale taky mi sedl značně víc. Ale nechci to moc shazovat - někam to dospělo, smysl to vysvětlení dávalo, uzavřelo se v podstatě všechno... Jen škoda, že je to celé tak strašně proměnlivé. Silné 3* ()

sator

Byli tak dlouho v jednotě, že ztratili schopnost rozlišovat mezi dobrem zlem... Spojením se s pozemšťany chtějí pochopit a podstoupit víš, tedy evoluce smíšením...*** Lidé často mluví tak, jako by nejdůležitější v životě bylo vždycky vidět věci takové jaké doopravdy jsou, jenže všechno co děláme, všechno co plánujeme je vlastně lež. Zavíráme oči a předstíráme že nikdy nepřijde den kdy už nebudeme muset dělat žádné další plány. Naděje je ta největší a taky nejlepší lež. Musíme pořád dělat, jako by na tom všem záleželo, protože jinak bychom nemohli dělat vůbec nic.*** Jak nechat někoho odejít, jak pochopit že na tom není nic špatného, že se všechno mění. Jak dosáhnout aby to posílilo naši radost ze života a nezlomilo srdce. To nejtěžší čemu se kdy musíme naučit je dávat sbohem.*** Nevím co bude dál, nevím co bude se mnou, co se naučím jedno ale vím že život jeho základ je kladení otázek a ne poznávání odpovědí. Touha vědět co je za dalším kopcem je to co nás všechny drží při životě. Musíme se pořád ptát, chtít rozumět i když víme že odpovědi nikdy nenajdeme, přesto se musíme dál ptát. ()