Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

chicotomas

Proti proudu, za což se omlouvám, ale nemůžu jinak. Film mě opravdu nenadchnul. Z herců jsem vlastně nevěděl, komu fandit. Sympatie u mě v podstatě nevzbudil nikdo z nich (částečně pouze Sigourney), protože se chovají neracionálně, skoro bych až řekl "dementně". Opravdu bych se zajímal o kočku být v jejich situaci? Nemám rád filmy, kde je minutu ticho a pak na vás najednou něco vyskočí - to se přece lekne každý, ale lze tohle považovat za vrchol "umění"? Proč je to natočeno jako by se to odehrávalo na diskotéce? Všudypřítomné stroboskopy, majáky a světýlka blikají jak o závod, leckterá diskoška by mohla závidět. Polovina filmu jen problikala, koukat se na to moc nedá. Tohle že prý dodává filmu skvělou atmosféru? Je to sci-fi, které je trochu promyšlené, za to vlastně půl hvězdička. Druhá půlka za Sigourney. Na svoji dobu hezky udělané efekty. To ale nezachrání chatrný scénář a bohužel i režii. ()

mine.slayer

Jediný důvod proč mám druhý díl raději je ten, že pohyby Vetřelce v tom prvním působí trochu retardovaně. Asi je to hloupost, ale mě to prostě celkový dojem trochu kazí. ()

Otan

Pro mne jeden z nejlepších hororů.Už jen proto,kde se to odehrává,jak se to vyvíjí,jak je to sehrané,jaké tam jsou efekty a jaká je k tomu použitá hudba.98% ()

baroko16857

Vetřelce Jedničku a Dvojku jsem viděl jako malý - a naši dlouho nemohli pochopit, proč jsem se bál dojít do sklepa pro brambory. V jedničce dominují vedecko-fantastický prvek a bytostný strach nad akčním charakterem, který je zase dominantní ve Dvojce a vytváří tak k prvnímu dílu zajímavý protipól. ()

titi74

Film votrelec vystihuje na 79 rok originalitou v smere ktorým začiatok sci-fi žánru určovali filmy ako star wars ,star treek ,blízke stretnutia tretieho druhu ,metropolis ,planéta opíc a podobne ,a podobne ,ale ani jeden nevykresľoval dej filmu strachom ,z neznámeho –atmosférou ,trikmi ,očakávania ,hercov ,či hudby ,z neznáma -vesmírna loď a jej úzke chodby ,temný vesmír a pomoc od nikiaľ ,neznáma planéta z nevedno čím a niekoho- koho celý film ani nie je vidieť , teda po kúskoch a na konci celého a toho druhého vôbec ,kto zariadil pristátie na neznámej planéte , o čo mu vlastne šlo . Ťažko povedať či niekto použil kameru do teraz lepšie ,ale určite autentickosť pri prvom pozretí a dojem čo vlastne bude z preživšími zostane pravdepodobne vo väčšine divákov. ()

2rady

15%Najprehypovanejší film Ridleyho Scotta spoločne s Blade Runnerom. Na pokračovania nedám dopustiť, ale toto je fraška. Škoda, potenciál bol obrovský ako dokázali Cameronova dvojka a Fincherova trojka. Videný Director's cut. ()

Ochechulak

Vetřelec 1 se mi podařilo vidět na československé televizi kdysi dávno kolem desáté večer a byl to zázrak, neb mě rodičové hnali spát brzy a tyto filmy pro mě určeny nebyly. Až po přímluvě staršího bráchy jsem se mohl dívat taky a dodnes si pamatuji, jak jsem si večer svítil baterkou pod postel, jestli tam náhodou něco není. Zážitek z prvního sledování byl velmi silný, to napětí, očekávání kdy se něco, kdy něco odněkud vyskočí, to jsem už nikdy nezažil. První objevení se vetřelce byl šok, potom už byl celý film napěchován momenty, kdy se něco mělo stát a ono nic, ufff.. Viděl jsem vetřelce mnohokrát, ale vždycky se leknu, když Dallas kopne do odpadkového koše nebo do čeho v místnosti, kde přenašeč splnil své poslání a kamsi zalezl umřít. Nádherný film, Sigourney, byla skvělá a krásná, film prošpikován okamžiky napětí, jednoznačně 10/10. ()

Gedik

Skvělé sci-fi, které i po letech dokazuje, jak nadčasovým je dílem. Nenapadá mě jiný film, který má tak hustou a napínavou atmosféru. Tento film je důkazem toho, že dobré sci-fi neznamená jen skvělé efekty a fascinující podívanou, aneb jak říká Sheldon Cooper, nejlepší grafický čip na světě je lidská představivost. ()

Spike86

Velmi originální sci-fi horor s parádní atmosférou, kterou, kromě skvěle vytvořeného prostředí a kvalitních efektů, vytváří velice povedená dramatická hudba. Hold si zaslouží výtvarná stránka H. R. Gigera za vychytaný návrh podoby prostředí a modelů vetřelce. Druhý díl v podání Camerona pak již jen čerpá z práce odvedené ostatními na tomto díle, při čemž v jeho podání je to akčnější, ale v prvním díle je přece jen lepší atmosféra. 85% ()

hanzi_111

Pro mě mírné zklamání. Po typově podobných kultech (Predátor, The Thing) jsem se kouknul i na Vetřelce a nedokázal mě oslovit jako předchozí dva zmíněné snímky. Universum jež bylo vytvořeno tímto filmem uznávám a jako fanda sci-fi se z něj těším, ale snímek jako takový mi přišel hlavně dějově dost čitelný. Napětí a tiché scény jsou ukázkou velmi dobrých Scottových filmařských schopností a dovedností, které substituovaly nic moc efekty. 80% ()

BaseDallas

Ridley Scott natočil film, ktorý sa nemusí hanbiť medzi hocijakými dnešnými vesmírnymi horormi, ba dovolím si tvrdiť, že väčšinu stále prevyšuje. Vytvorenie odpornej príšery, ktorá nepôsobí smiešne, je aj dnes veľmi ťažké a tak sa Alien natrvalo zapísal do histórie. Nevadia ani oldschool kompjutre, staromódne vypisovanie textu dokonca filmu skôr pridáva, ako uberá. Netreba zabúdať ani na hustú atmosféru a výber hercov. Sigourney Weaver bola výborná voľba, čo potvrdzuje aj úspešné pokračovanie tejto delikatesy. Pre mňa okrem klasiky, absolutne nadčasové sci-fi, s efektami vo svojej dobe nevídanými, a dnes stále viac ako postačujúcimi. ()

Filatov

Objektivně je Vetřelec tak na 80% procent, protože se dlouhou dobu filmu nic moc neděje a jde pouze o objevování organismu, která zas až tolik nebaví, ale subjektivně dám Alienovi 100%, protože se postupem času vypracoval na kultovní film, kterej má hutnou atmosféru a nabízí solidní lekačky. Obzvlášť scény ve větracích šachtách mají šťávu. Ta nejistota, jestli TO tam je a jestli už TO jde a CO to vlastně jde je absolutní špička. No a zvuk toho přístroje, co má hlásit na bázi změny hustoty vzduchu, jestli TO před dotyčným už je budu slyšet asi celej život, takže pět hvězd jak vyšitých, ale na druhou stranu je Alien pro mě pořád jenom skvělá otvíračka k dalšímu skvělému pokračovní týhle ságy. ()

Rawenika

Je trochu legrační obdivovat film, který vznikl zatímco já plavala v lůně své matky, ale tohle je prostě KLASIKA. Průkopník hororů s mimozemšťany.....triky, efekty, výtvarná stránka věci byly tenkrát na špičkové úrovni a troufám si říct, že i dneska zaujmou svou kvalitou. Navíc POPRVÉ je hrdinou který upaluje hlavy zrůdám žena! Není to rozhodně žádná křehotinka choulící se za chrabrým válečníkem, je to skutečná moderní amazonka, která udělá co musí a vydrží až do konce. Viděla jsem ten film tak stokrát a pokaždé se někde leknu a pokaždé mě trochu mrazí v zádech, takhle mí vypadat film o mimozemšťanech! ()

ledofredo

Tak TOHLE je filmová klasika číslo jedna, napětí střídá akce, absolutně perfektně provedený efekty na svoji dobu dokonale natočenej film. ()

dragon

Ďaleká budúcnosť... Tím špecialistov objaví na planéte živú formu - vajcia. Na jedného sa prisaje ale po čase je všetko v poriadku. Až dokým sa neprederie cez jeho hrudník a nebude masakrovať členov posádky. Teda až na statočnú Ripleyovu, ktorá mu ukáže kto je tu pánom. Rozhodne doporučujem si pozrieť ďalšie časti ktoré na seba nadväzujú a tvoria tak dejový sled boja ženy a votrelca. ()

shinlove

Tohle je prostě kultovní film. Pamatuji si dodnes místa, kde jsem se jako malý mohl po... strachy :) Úžasný film, který ve své době a dlouho po ní neměl v oblasti sci-fi konkurenci. 5* ()

PanRecenzent

Vetřelec: nejlepší sci-fi co kdy bylo výborná tvorba tzv. vetřelce skvělý příběh úžasná hlavní postava Ripliová takto propracovaný film na datum vydání no co říct tleskám. je výborné že se pote natočili další díli i když 4 díl mě velmi zklamal a i kdybych chtěl pokračování je dobře že už to není po remake Prométheus už nechci aby se pokoušeli vetřelce předělat. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)