Zombi Holocaust

• Česko Zombi Holocaust (viac)

Zombie! Kanibalové! Šílený vědec! Tento film má vše, co správný fanda hororu potřebuje štěstí. Malý, zdánlivě idylický ostrov kdesi ve východní Indonésii se stává dějištěm strašlivých událostí. Šílený doktor O´Brien zde ve svých laboratořích provádí nelidské pokusy s nevinnými domorodci i jejich mrtvými těly. Situace se vyhrotí po příjezdu čtyřčlenné expedice, pátrající po tajemném božstvu zvaném Kito. Vše směřuje k nevyhnutelnému střetnutí zombie s kanibaly! (oficiálny text distribútora)

PetrPan

Filmový trash spojující dva tehdy populární italské hororové motivy, zombie a kanibaly. Co do filmového řemesla je to naprosto příšerná záležitost, kterou v našich končinách  příznačně podtrhuje prasácký dabing od Řitka Video.   Po  úvodu v New Yorku jsme vrženi spolu se čtyřmi hlavními hrdiny na malý ostrov plný kanibalů a tak nás čeká několikero hutnějších gore scének s pochutnáváním na syrových vnitřnostech, včetně střev. Já měl za to, že kanibalové měli raději tepelně opracované masné výrobky... Tyto pasáže jsou pak asi tou nejlepší lehce zvrácenou zábavou, kterou Zombi Holocaust může předvést. Na scéně se pak brzy objeví i zombie stvořené šíleným experimentátorem a vládcem ostrova, ale strach díky opravdu nepovedeným maskám moc nenaženou, a to i přes zvukomalebné vzdechy, jenž vyluzují. Blbinka, kterou bych kdysi štítivě vyodpadoval, dnes jsem se u ní dokázal pobavit. Přehánět s hodnocením to ale nehodlám. Dvě, zábavy mohlo být i více. ()

SeBig

Italské zombi filmy nesnáším, jelikož jsou to sračky, ale tenhle se celkem povedl. Zpracování celkem dost nízkonákladové, ale ten konec se mi libil hodně. Masky ušli. ()

Chrustyn

Kombinace Ostrova dr. Moreaua a kanibalského se zombie horororem. Ne tak dobré jako filmy od Fulciho ale snesitelné a příjemně brutální. ()

eraserhead666

Něco, co se z počátku tváří jako klasická italská kanibalská gore řezničina, se v půlce změní v „lékařskou“ gore řeznickou variaci na Ostrov Dr. Moreaua. Zombíci tu sice nějací jsou (mají perfektní masky, fakt z nich jde hrůza), ale v celém filmu tak nějak nehrajou žádnou závažnější roli. Děj se rozjíždí docela dobře, konečné zjištění, že nejde o čistej kanibalskej horor je dost potěšující, ale výsledný efekt trošku kazí ten konec, kterej je svým způsobem trošku nelogický (v tom, že není vůbec nijak nastíněno, proč k němu došlo) a hlavně šitý hodně horkou jehlou. Ale jinak je to docela povedený snímek (asi nejlepší kanibalismem načáchlý film, co jsem viděl), dobrý masky, dobrý gore, nějaká nahota... Dostal jsem víc, než jsem čekal. Spokojenost. ()

SOLOM.

Když jsem viděl, jak spousta lidí tenhle kousek vychvaluje pomalu do nebes: musel jsem ho prostě mít, přestože zombie žánr je můj asi nejméně oblíbený. Po jeho shlédnutí si však říkám 'sakra tohle mělo být ono'. Ruku na srdce, já myslel že jde celou dobu o nějakou komedii - či parodii na Fulciho. Nelogické chování postav, gumovitost veškerých efektů, do očí bijící kopírování známějších filmů atd... Kdybych tady vyčetl všechny blbosti, tak to bude jeden dlouhý spoiler!!! Na druhou stranu je ovšem pravda, že jsem se nachlámal jako prase + hrála tam pěkná ženská (mimochodem nechápu jak se jí podařilo dostat ze spárů kanibalů, asi jí chtěl někdo přefiknout později). Za tu srandu kolem dám alespoň průměr. 5/10 ()

Necrotongue

Kdybych měl film vystihnout jedním slovem, asi bych se rozhodl pro výraz nejapný. Bylo to opravdu příšerné, ne že by šlo o takový horor, hrůza spočívala pouze ve zpracování. Scénář, režie, střih, dialogy i herecké výkony byly naprosto zoufalé, přesto jsem snímek nemohl zodpadovat, protože na mě fungoval jako nechtěná bizarní komedie. Některé záběry mi fakt málem natrhly bránici. Když se například zoufalec vrhne z okna a po dopadu upadne té figuríně ruka, je to naprostý brutal. Když k tomu ještě připočítám evidentně nalepené "tetování", masky nemrtváčů a skalpelem rozříznutý hrudník k vyjmutí srdce, nedalo se nesmát. Alexandra Delli Colli měla po celou dobu výraz někoho, kdo podstupuje bolestivou kolonoskopii, ale zase byla ochotná vystoupit v typických odhalených scénách těchto italských škvárů. Výborně na sebe navazovala scéna s otevíráním lebky a s bodypaintingem, fakt síla... ()

Richie666

V první polovině jsem se ještě docela nasmál (i když to tak úplně fungovat asi nemělo), postupně se na to však už moc dívat nešlo... Všechno je tady prostě na hovno :) Jednu hvězdičku dávám za zombie a jejich "ááááááááááá" - inferno jak prase :))) ()

Terva odpad!

Scénář : Fabrizio De Angelis a Romano Scandariato. Kamera : Fausto Zuccoli. Hudba : Nico Fidenco a Walter E. Sear. Tak nevím, co je horší, zombie nebo kanibal ? Hlavně je to staré, bez kouska vtipu a docela i nudné. ()

Seabeast

Italské (nejen) hororové braky jsou kapitolou sami o sobě. Zombi Holocaust mi přišel svojí špatností velmi zábavný a kupodivu nebyl ani roztahaný, jak jsem před shlédnutím nabyl předsudku. A navíc sexy kombinace prvků jakou jsou zombie, ostrov plný kanibalů, bizarních věděckých pokusů a lechtivých převlíkacích scének Alexandry Delli Colli, která se svou hruškovitou postavičkou dokázala patřičně rozpálit. Bohužel snímek musím oháknout spíš trojhvězdou, ač jsem do tři čtvrtiny filmu stále uvažoval o čtyřce, ale konečný dojezd a gradace prostě působili velmi odflákle. I když v rámci "trash" žánru je tento verdikt možná zavádějící, ale i ty brakovky se prostě dají lépe zakončit. Gore scény jsou rozhodně miloučké! ()

prsvl

Jednu hvězdičku chtěl bych ti lásko dát, ať ti každej den připomíná... Blbost! Spousta nechutnejch scén, tupý a nelogický dialogy, tupej a nelogickej příběh. Herci jsou přirození asi jako penis u ženský. To že jsem nedal odpad zachránila krátká stopáž filmu a několikrát ukázaný kozy. ()

Andersis odpad!

Další dementní Italský horror. Masky Zombie stojí za hovno!!!!! Herecké výkony taky. Geore efekty totální slabota. A nejvíc mě srala hudba. ()

schizmo

I přes veškeré svoje neduhy pramenící z roku výroby, film celem odsejpá a nenudí. Pokud se odprostíte od předpotopních maskérských dovedností, nebál bych se říct, že tohle patří mezi klasická ranná béčka v oblasti zombie škatule. ()

K.I.N.G.

Ano, rozumy takových chytráků, jako je POMO opravdu u zombie hororů velmi potřebujeme, ale k filmu. Ten jako by si vzal to nejlepší ze všech tradičních italských kanibal hororů a zacpal nám hubu neuvěřitelnou náloží vnitřností, vražd a krve. Zároveň si snímek značně pohrává s již zmiňovanou zombie tématikou, avšak velmi neefektním způsobem, na jaký u italské produkce rozhodně zvyklý nejsem, a tím jsou až hanebně špatné masky a nepřirozené a proměnlivé pohybování zombies. Navíc, opravdu velice slušně rozjetý a napínavý příběh, zhruba po hodině dění začíná upadat místo očekávaného grandiózního finále. Také hudba je tu o něco slabší, než bývá u tohoto druhu italského filmu zvykem, ale i tak je dost dobrá, dost možná, že je jen nevhodně laděná. Nebýt nešt'astně průměrné poslední čtvrthodiny, dal bych 4 hvězdy. ()

Gorehound

Nostalgická jazda džungľou, ktorá každou minútou evokuje všetky nechvalne známe talianske gorefesty z kraja 80s. Masky sú horšie ako povedzme v Zombi 2, nemá to presah ani atmosféru, alebo sociálny podtext kanibalských flákov. Ani natočenie nie je tak parádne ako u Fulciho. Ale ... Hudba je skvelá, gore fantastické, Alexandra Delli Colli úchvatne sexy a vôbec, každý fanda early 80s talianskych splatterov a rýchlodabingových VHS peciek tu bude drvivo nostalgicky ihneď doma. ()

Kangax

Rovnaký herci, rovnaké exteriéri a rovnaké typy postáv v ako Zombi2 od Fulciho. Ale na rozdiel od Zombi2 je tu všetko oveľa horšie... Tí istý slabí herci, ktorých Fulci dokázal ako tak ukočírovať, tu predvádzajú vrchol ne herectva. Rozhovory medzi nimi my pripomínali ranných ospalcov čakajúcich na autobusovej zastávke, s maskami si nikto starosti nerobil a scenár je presne podľa manuálu ako nakrútiť horor v Taliansku na prelome 70-80 rokov. ALE... Práve tento amaterizmus, synťáková hudba , gore na gumových rekvizitách, drzé vykrádanie nápadov ostatných znamenalo, že som sa fakt skvele bavil. Aj keď možno inak než tvorcovia zamýšlali... Tak či onak, nadpriemerná zábava pre mňa, si zaslúži nadpriemerné hodnotenie pre nich.... ()

kagemush odpad!

Trochu jsem váhal který film,jestli tenhle, nebo Cabin Fever,je ten zatím úplně nejzbytečnější jaký jsem kdy viděl. Asi tento. Ono snažit se napodobit a alespoň trochu se přiblížit Fulcimu,může být dost těžké. A v tomto případě hodně nepovedený pokus. ()

Jino

S postupem času a hlavně v této době, jsou už takovéto snímky směšné. A já jsem se vcelku bavil. I když nejsem nějaký fanoušek Fulciho či jiných italských tvůrců, ani italských hororů (výjimku tvoří snad jen Lamberto Bava se svými Démony), tak musím říct, že tady jen zapálení pro věc, gore scény a nahá blondýnka nestačí. ()