Děj se odehrává na ostrově v tropech. Nezdařený pokus o odcizení nebezpečné chemikálie skončí nezdarem. Vojáci střílejí po muži nesoucím schránku s chemikálií. Kulky zasáhnou svůj cíl a neplánovaně i onu schránku. Postřelený, infikovaný muž se odpotácí do bezpečí, kde brzy zjistí začínající infekci. Vojáci pročesávají kraj a najdou infikovaného muže již mrtvého a jeho tělo spálí. Při kremaci se však kromě dýmu do ovzduší uvolnila i nebezpečná látka. Tento fakt způsobí masivní úbytek živých jedinců, ze kterých se stávají zombies. Člověk v boji proti tomuto nepříznivému stavu začíná vítězit. Je však v té chvíli ještě živý, nebo nemrtvý? (folklorman)

MM_Ramone

Zombie je asi mojim najobľúbenejším horrorovým subžánrom. Najradšej mám americkú produkciu, najmä tituly z dielne neprekonateľného George Romera. Ale z času na čas mi príde vhod aj béčkové gore spestrenie z Talianska. Spracovanie tejto témy európskymi režisérmi je povrchnejšie, často krát nelogické, ale podstatne krvavejšie a nechutnejšie. "Zombi 3" tieto kritéria spĺňa. Klišé príbeh o úniku nebezpečného, armádou vyrobeného, vírusu (Death1), ktorý mení ľudí v oživlé mŕtvoly. To celé v exotických, tropických lokáciach. Za najoriginálnejší nápad, použitý v tomto horrore, považujem útok zombie-vtákov. ** ()

Gorehound

Takže...Upravený komentár. Samozrejme, tento film nemôže konkurovať legendárnej Fulciho pecke Zombi 2, ale ako sám o sebe funguje čobi taká odľahčenejšia pozdná 80s style italo zábava. Najlepšie funguje keď je v pohybe a neustále sa niečo deje, aj keď opäť, gore nie je na nesmrteľnej úrovni Fulciho klasiky, masky taktiež nie. Ale vnímané samostatným objektívom sú pomerne solídne a bavia. Pomalšia atmosféra tvorcom taktiež veľmi nejde, Zombi 2 bol aj v tomto ohľade oveľa lepší film. Suma sumárum, ak človek zabudne, že by to malo byť pokračovanie Zombi 2, pokochá sa parádnymi lokáciami Filipín a zoberie to ako často pomerne cheesy late 80s italo zombie film(mimochodom, aj gore by mohlo byť kľudne viac), bude sa dobre baviť. ()

Kusko.t2

Zdajú sa vám Fulciho zombie filmy až moc brakové? Zombi 3 zachádza v tomto smere ešte ďalej! Keďže majster Fulci sa na režijnej stoličke ohrial iba niekoľko týždňov z dôvodu choroby, muselo byť jeho miesto urýchlene nahradené. Do rany padol veľký trasher Bruno Mattei, ktorého zábery v konečnom zostrihu tvoria údajne až 60% z celkového filmového koláča. Mix rôznych, navzájom sa dopĺňajúcich štýlov, je zdrojom bohatej zombie zábavy s množstvom akcie, kreácii toxikovaných nemŕtvych, nevkusu a jednoduchého nadšenia pre pravý zombie trash. Dvojka Mattei/Fulci ukazuje svoje silné stránky! ()

darkrobyk

S odstupem času mě tahle klasická italská zombiárna bavila ještě více. Příjemná kamera, mlha, dodávající obrazu zvláštní plastičnost a současně tajemnost (výborná je scéna v mlžné řece, kde voda vře, dívenka přijde o nohy a zombie se nezadržitelně blíží) a žánrová hudba (Stefano Mainetti). Kromě typických šourajících se zombií se zde objevuje skupina neobvykle rychlých a mrštných nemrtvých (že by předzvěst zrychlených zombií v budoucích filmech?) Hlavní hrdinové přicházejí o život jedna radost a jeden z posledních připomene svou smrtí konec Romerovy klasiky. Zahoďte mozky a nechte se bavit. ()

kaylin odpad!

„Zombi 3“ je jeden z těch filmů, na které se prostě špatně kouká. Mám rád filmy v podstatě jakéhokoli žánru, ale když je to jen takové plácání se na místě bez toho, aby ve filmu bylo cokoli, co člověka zaujme, tak v tom případě jsem nespokojený i s těmi filmy, u kterých většinou vím, co očekávat. Tady nemá smysl očekávat nic, protože nic nedostanete. Otázkou zůstává, jestli by to dopadlo lépe, kdyby Fulci setrval u kormidla. ()

• Film bol zakázaný v Nemecku. (Paldiny)