Zombi Holocaust

• Česko Zombi Holocaust (viac)

Zombie! Kanibalové! Šílený vědec! Tento film má vše, co správný fanda hororu potřebuje štěstí. Malý, zdánlivě idylický ostrov kdesi ve východní Indonésii se stává dějištěm strašlivých událostí. Šílený doktor O´Brien zde ve svých laboratořích provádí nelidské pokusy s nevinnými domorodci i jejich mrtvými těly. Situace se vyhrotí po příjezdu čtyřčlenné expedice, pátrající po tajemném božstvu zvaném Kito. Vše směřuje k nevyhnutelnému střetnutí zombie s kanibaly! (oficiálny text distribútora)

Kangax

Rovnaký herci, rovnaké exteriéri a rovnaké typy postáv v ako Zombi2 od Fulciho. Ale na rozdiel od Zombi2 je tu všetko oveľa horšie... Tí istý slabí herci, ktorých Fulci dokázal ako tak ukočírovať, tu predvádzajú vrchol ne herectva. Rozhovory medzi nimi my pripomínali ranných ospalcov čakajúcich na autobusovej zastávke, s maskami si nikto starosti nerobil a scenár je presne podľa manuálu ako nakrútiť horor v Taliansku na prelome 70-80 rokov. ALE... Práve tento amaterizmus, synťáková hudba , gore na gumových rekvizitách, drzé vykrádanie nápadov ostatných znamenalo, že som sa fakt skvele bavil. Aj keď možno inak než tvorcovia zamýšlali... Tak či onak, nadpriemerná zábava pre mňa, si zaslúži nadpriemerné hodnotenie pre nich.... ()

Necrotongue

Kdybych měl film vystihnout jedním slovem, asi bych se rozhodl pro výraz nejapný. Bylo to opravdu příšerné, ne že by šlo o takový horor, hrůza spočívala pouze ve zpracování. Scénář, režie, střih, dialogy i herecké výkony byly naprosto zoufalé, přesto jsem snímek nemohl zodpadovat, protože na mě fungoval jako nechtěná bizarní komedie. Některé záběry mi fakt málem natrhly bránici. Když se například zoufalec vrhne z okna a po dopadu upadne té figuríně ruka, je to naprostý brutal. Když k tomu ještě připočítám evidentně nalepené "tetování", masky nemrtváčů a skalpelem rozříznutý hrudník k vyjmutí srdce, nedalo se nesmát. Alexandra Delli Colli měla po celou dobu výraz někoho, kdo podstupuje bolestivou kolonoskopii, ale zase byla ochotná vystoupit v typických odhalených scénách těchto italských škvárů. Výborně na sebe navazovala scéna s otevíráním lebky a s bodypaintingem, fakt síla... ()

Cervenak

Zombíci a kanibali v jednom filme! Nápad hodný génia! ;-) Rozkošný trash. Ešte stupídnejšie ako väčšina týchto talianskych zombi/kanibal sračiek, s haldami samoúčelnej nahoty a mizerných (ale nadšených) gore efektov. Svojím spôsobom sa mi to páčilo snáď ešte viac ako Fulciho Zombi 2. Fulci je síce omnoho lepší režisér, ale toto akosi lepšie odsýpalo a zdalo sa mi to dejovo bohatšie. To, že ten dej je neopísateľná volovina, je teraz vedľajšie. Bavil som sa. ()

monolog

Talošský kanibalský krváky z osmdesátých let. Viděli jste jeden, viděli jste všecky. Tento je ještě ozvláštněn šíleným doktorem a jeho prapodivnými výtvory, jenže oproti třeba Cannibal Holocaustu (kterej nepovažuju za horror, ale spíš "nastavení zrcadla společnosti") je to slabota. Špatně natočený, špatně zahraný, špatně namaskovaný, špatně napsaný, špatný. Nejvíc jsem měl asi dost, když na začátku v nemocnici najdou rozsekanýho chlápka na místě, kde měl být jen uzdravující se pacient a veškerá reakce pomalu přišedšího doktora je, kdyže se to stalo (ostatně už předtím před studenty odpitval mrtvolu, které nějaký znuděný manikér uřízl ruku). Žádnej úlek, žádnej vztek, nic. Prostě pijánko, jako by to byla běžná událost :) Pak se mi taky líbily dialogy, který tedy stojí opravdu za to. To jsou humorný perly, aniž by to někdo zamýšlel jako hlášky. Bomba prča, ale jenom poprvý. ()

EdaS

Oproti filmu Cannibal Holocaust, který jsem viděl krátce před tímhle snímkem, Zombi H. je neškodná krvavá trashová zábava, která není nějak dobře natočená, herci jsou hodně špatní, ale díky tomu, že si na nic nehraje a má slušné tempo, potěší. A hlavní (pohledná) hrdinka je skoro pořád nahá, což se taky cení. :o) ()

• Ve scéně, kdy asistent Toran (Roberto Resta) vyskočí z okna, se při dopadu oddělí ruka z figuríny imitující jeho tělo. V následujícím záběru, kdy Toran umírá, má ovšem obě ruce v pořádku. (masekjc)
  • Film obsahuje minimálně dvě scény z legendárního zombie hororu Zombi 2. Objeví se zde i stejné exteriéry a herci ze jmenovaného filmu. (folklorman)
  • Film bol zakázaný v Nemecku. (Paldiny)