Zombi 2

• Česko Zombi 2 (viac)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

swamp

I takové filmy se dají točit s větší grácií. A daly se točit s větší grácií i na konci sedmdesátých let. Fulci mě tedy dosti zklamal. Příšerné dialogy i výstavba děje, chování postav na úrovni paviána (vidím zombie = koukám na ni, dokud mě nezakousne).. na druhou stranu zábavné okamžiky, jako například scéna se žralokem. :) Mno, něco byl možná záběr, ale celková lacinost z toho dělá brak.. brak, který nudí. ()

LIVINGDEAD

Nechal jsem se nachytat a koupil jsem si DVD originál! Já naivní blázen, jsem si myslel, že to bude extra film, jelikož všichni popisovali zážitek - boj zombii se žralokem. Bohužel, mne se ta scéna vůbec nelíbila a spíše to na mne působilo jako pořad z ANIMAL PLANET. Jediné, co se mi na tom filmu líbilo, bylo pomalé vrážení klacku do oka! To bylo suprový! Mám rád filmy se zombii, ale tohle mi spíše připadalo jako pohádka pro děti. ()

liquido26

Když si tvůrci dovolili vydávat to za sequel k Romerovu Dawn of the Dead, tak jsem od začátku čekal klasickou městskou zombie apokalypsu. Ale tento film se rozjíždí hodně pozvolna, hodí nám sem tam nějakého toho zombíka a spíše sleduje hlavní postavy pátrající po zmizelém otci jedné z nich. S časem, ale zombie count narůstá. Docela originální (např. podmořský boj: zombie vs. žralok), docela dobrá atmosféra tropického ostrova dává vzpomenout na staré černobílí snímky, které zasazovaly první voodoo zombíky do stejných lokací, a hlavně ty masky a efekty se povedly a vytváří často dost nepříjemný zážitek (myšleno samozřejmě jako pochvala :-)) ()

Bloody13

Když hororovému fanouškovi nadhodíte slova jako tříska nebo žralok, téměř jistě bude doma. Fulciho největší trhák v kariéře odstartoval pravou zombie-mánii, kdy nejen ve slunné Itálii, ale po celém světě začaly vznikat levné horory s touto tematikou. Málo z nich byly ale takhle zatuchle béčkové a zábavné, přestože o vtip tu stěží zavadíte. Herci jsou tu prkenatí, s velkou oblibou se dobrovolně nechávají sežrat, ale na to divák hází bobek. Díky Frizziho jednotvárné syntetizátorové hudbě tvoří slušnou atmosféru, hýří zajímavými nápady, a hlavně ty mňamózní gore efekty s maskami. Ohnilé zombies, ve vysokém stupni rozkladu a s červy v očních důlkách, zkrátka neměly v té době žádnou konkurenci. ()

sniper18

Je to veľmi podpriemerný film, ktorý patrí medzi najhoršie zombie horory, aké som kedy videl. Má slabý príbeh, ktorý je nudne spracovaný, pretože dlho trvá, kým sa začne niečo diať a ked´ sa už konečne niečo začne diať, tak je to aj tak trápne. Hlavní hrdinovia sú katastrofálny, pretože tak extrémne nelogické správanie postáv som ešte asi v žiadnom filme nevidel ako napríklad žena sa pozerá ako zombia pomaly vychádza z hrobu a miesto toho, aby bežala, tak čaká, kým jej odhryzne z krku. Všetky zombie sú pomalé a nemotorné, zaujímavé, že akurát zombia, ktorá súperí so žralokom je šikovná a obratná. Ale je tu celkom dobrá scéna s napichovaním oka na drevo a dobrý koniec s celosvetovou katastrofou. Jediný horší zombie horor, aký som videl je už iba Zombie prichádza. Objektívna kvalita filmu- 30%, film sa páči mne na 25%. ()

• Herci, který měl hrát zombie bojující pod mořem se žralokem, se několik minut před natáčením udělalo tak špatně, že ho v samotné scéně musel nahradit profesionální žraločí trenér. (Divočák)
  • Film bol zakázaný v Nemecku, Nórsku a Anglicku (1984-1992). (Paldiny)
  • Natáčení započalo 11. června 1979 a skončilo 6. července téhož roku. Točilo se v Dominikánské republice (město Santo Domingo), newyorském Brooklynu (USA) nebo na mexickém ostrově Isla de Mujeres. Dále se natáčelo v ateliérech Mafera a Elios Studios, které se nacházejí v italském Římě. (fiLLthe3DD)