Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

Ajinka126

Jo, je to senzační. Pokud chcete, aby vás něco přesvědčilo, že už nikdy nechcete vidět nic z české současné produkce, tak tohle je ono. Perfektní ukázka toho, jak nevypadá humor a že já se tomu, co je nechutné nebo zjevné smát nikdy nebudu. Díky, Bravo. Skvělé! A pokud vás opravdu zajímá víc, tak se připravte na několik párů s dětmi. Charaktery jsou vystavené na sterotypech. Stejně tak celý jejich příběh. ()

Korbitch odpad!

No ty krásko. Vydržel jsem do scény v tramvaji. Ale jako za to, že jsem ji dal celou, si rozhodně zasloužím dát tomuto braku odpad. ()

ivishka

Pěkný film ze života. Co mě na něm štvalo ale byla ta šílená všudypřítomná hudba. Chápu, že se asi tvůrci snažili, aby zahráli na zahraniční notu a zaujali tak širší obecenstvo. Ovšem celé to působilo velmi rušivým dojmem. Když si odmyslím tu hudbu, tak je to parádní oddychovka. ()

Tereza_T

Víte co je blbý? Jít do kina a zapomenout si brýle. Na druhou stranu, snímek Matky není zrovna dílo, u kterého by moje zhoršená schopnost zraku nějak uškodila. Pokusů o vtip, tam bylo hodně, já se zasmála všehovšudy 3x a to hlavně proto, že tam obsadili roztomilého pejska. Tváří se to jako filmová komedie ze života... no to potěš, jestli takový život s dětma opravdu je. Během celého filmu jsem přemýšlela spíše o životech lidí v sálu a o tom, jestli se mi změní smysl pro humor, až se stanu mámou a budou mi vtípky o stříkání mléka připadat opravdu ze srdce humorné. Byla jsem v kině s maminou a ta si film užila a tím pádem to byl i pro mě hezký večer. Nejspíše jen nejsem pro tenhle film cílovou skupinou. Příště si snad už brýle nezapomenu a kvalita filmu bude odpovídat kvalitě mého vidění :D ()

blackrain

Obsazení bylo celkem slušné. Vše tu ale jede podle klasické šablony. Ukázka dobře napsaných charakterů postav.  Parkrát jsem se i zasmála. Neurazilo a ani nenadchlo,což bylo pro mě trochu málo. ()

slunicko2

Laciný prvoplánový humor v podání rodinného klanu. 1)  Kdypak si konečně filmoví tvůrci uvědomí, že udělat film bez děje, aby se na něj dalo koukat, je práce pro mimořádně (!) talentované filmaře a ne pro ten profesní mainstream, který svou produkcí zavaluje kina a obrazovky. Chybějící příběh prostě nelze nahradit mikropříběhy, i když si očividně spousta "tvůrců" myslí, že ONI to zvládnou. No, nezvládli dříve, nezvládají teď a vsadím se, že ani v budoucnosti se to nezlepší. Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi. A těch (kmánů) je spousta._____ 2)  Úhledný a podle fotek i přitažlivý 33letý režisér Vojtěch Moravec nepřekročil ve filmovém debutu svou ponurou minulost režiséra dvouhvězdičkových telenovel (Mise, Sestřičky Modrý kód, Slunečná, Einstein - případy nesnesitelného génia, Modrý kód, Ohnivý kuře). Režisérova žena, moje oblíbená herečka (spíš typově než výkonem) 38letá Sandra Nováková se ve svém scenáristickém debutu rovněž nepředvedla a to ani ve spojení s další debutantkou Vandou Zaplatílkovou-Hutařovou._____  3)  Známé herecké tváře a občas i vtipné scénky nesmažou divákovy rozpaky. K poznání a sebereflexi dochází pozdě (po svatbě a ne před ní), přičemž katalyzátory tohoto procesu jsou nebohé děti. Postavám (i hercům) je přes 30 let a v tomto věku objevují život ve dvojici nebo s partnerem (často až po svatbě a s čerstvě vyrobenými dětmi)._____ 4)  Výstižný koment: castor***, Gemini***, Big Bear**, Vančura**. ()

kajas

Jeden z prvních "větších" filmů s premiérou po koronakrizi láká na méně okoukané herecké obsazení hlavních rolí a na oddychovou podívanou s jednoduchou zápletkou - čtyři nejlepší kamarádky řeší vztahové peripetie a péči o své potomky. Scénář není pravda žádný zázrak, přesto ale nabízí několik zábavných momentů a hlavně se může opřít o snaživé herce - v malé, ale vděčné roli mě moc potěšil pan Preiss. Na závěr dám všem potenciálním divačkám dobrou radu: Nechte doma mužský doprovod, vezměte kamarádku nebo maminku a věřte, že se dobře pobavíte :) ()

sofiapetra

Pustila jsem si to k balení dárků jako kulisu a byla jsem příjemne překvapená, že to bylo docela zábavné, což už od nových českých komedií absolutně nečekám. ()

M.i.k.e

u českých "komedií" jsem připraven na leccos,takže Matky mě ničím nepřekvapily.Je to taková ta klasická česká dramedie,kde ale moc nefunguje ani komediální ani dramatická část,děj je průhledný a vše dopadne přesně tak jak kohokoliv napadne v prvních pěti minutách.Postavy jsou z větší části šablonovité,stereotypní a nesympatické a to včetně těch,kterých by nám mělo být líto.Dokonce ani moje žena se nebavila a to je schopná těmto filmům odpustit mnohem víc než já...40% ()

bourec

Filmů s podobnou tématikou se objevuje v našich filmovejch luzích hodně, a  všechny jsou na jedno brdo. Ani tohle nijak nevybočuje, a za dva dny to zapadne do zapomnění. 40%. ()

PROCESOR

Těšil jsem se, že po delší době shlídnu nový český film. Jenomže já těm novým filmům, který mají v žánru komedie, vůbec nerozumím. Ano párkrát jsem se zasmál, ale snímek je rozkročený i do dramatu a za mě, jako by nevěděl čím má být a tak střídá jednotlivý pózy stejně rychle jako tempo vyprávění až z toho vzniká spletenec čehosi. Je to škoda, protože obsazení bylo kvalitní a když se rozhodnu točit komedii, tak bych měl u toho zůstat, není na tom nic složitýho. Pokud chci točit film s dramatickými prvky, nemůžu to prezentovat, jako komedii. Nevím, sem už asi starej, nerozumím tomu, co tím básník chtěl říci. ()

angel74

Jedno se téhle komedii musí nechat, a sice to, že má dobře odpozorované modely partnerských a rodinných vztahů. Scénář však bohužel není úplně dotažený. Ke kladům ještě patří poměrně slušné herecké výkony a také soundtrack, který podtrhuje pohodové vyznění filmu. (55%) ()

HorrFi odpad!

Asi takovej film nedokážu ocenit, protože nejsem matka ani otec, ale ikdybych byl tak bych se styděl něco takovýho pustit do kin nebo už je na tom tahle republika morálně fakt tak špatně? přál bych si to časem vidět v černých číslech.. ()

otík

Tohle byla neskutečná blbost, která díky sympatickým postavám a mile poťouchlému scénáři přeci jen obstojí. Prachař je parádní, Vagnerovou obecně moc nemusím, ale tady jí to sedlo, další postavy taky příjemné a vtipné. Občas úžasný vtípek, místy absolutně nic, ale celkově to určitě šlo. Škoda jen občas zbytečně sprostých slov. Nečekaně spokojen. ()

Mrkvič

95 minut. 70 minut docela slušné komedie. 10 minut rodinná dramata, že jsem se až divil, co jsme si to pustili k uspávání malýho. No a zbylých 5 minut na navrácení všech osudů do správného normálu. To mi přišlo jako největší scénáristický úlet. Ale co jako divák, který na to nebyl zvědavý, jsme ocenil, že jsme nějaké narovnávání nemusel sledovat další půl hodinu. A tak je většina filmu spíš jen to střílení do poblázněných matek, influencerek a podobných nešvarů. ()