Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Berry

Vraždy jsou sice pořád poutavé a propracované, ale základní problém tohoto pokračovaní je, že příběh, který tu bohužel není zrovna dobře odvykládaný, je prakticky stejný jako v jedničce (s tím rozdílem, že teď je v hlavní roli holka) a bohužel i o něco horší. Ale pokud jste nevidělli jedničku a neradi se bojíte, tak je pro vás tento film ideální. ()

filmator

Správný splatter, líbil se mi o trochu víc než první díl. Samozřejmě že děj je téměř identický, pouze s jinými postavami. Všeho je tu víc: víc černého humoru, zapeklitější plány Smrti, víc hemoglobinu. Na DVD je zajímavý dokument o tvorbě triků - takže, nejedná se o žádné počítačově vytvořené trixy, vše je stará dobrá ruční práce (jen místy poupravená). A hlavně dvojka má oproti prvnímu dílu skvělou sekvenci hromadné dálniční nehody. ()

pend

Tenhle díl jsem viděl jako první, proto mě zaujal, některé smrti mi přišly poněkud nelogické, pár docela nečekaných, k dobru dávám i slušné efekty. ()

Zeek

Ve všech směrech o něco horší než první díl. Mě tohle prostě nesedlo. Ale špatné to není, jen to prostě není lepší než jednička, v což jsem ve skrytu duše doufal. Moje hodnocení: 60% ()

LordBeeDoO

Kvalitní pokračování prvního dílu, které přináší ještě propracovanější "pasti", vysoké tempo a pokračuje v budování mytologie prvního dílu. Díky kvalitnímu střihu i hereckým výkonům si tak divák může užít zajímavý zážitek, jen je třeba to brát s nadhledem :-) ()

jasanka

Dvojku jsem viděla dřív než první díl. Takže různé detaily mi došly, až když jsem se na ten první podívala. O trochu nudnější a předvídatelnější než jednička, ale fajn. ()

Aurus

Nezvratný osud 2 je lepší než jednička. Atmosféra tu sice není ale přibil tu černý humor. Příběh 10/10, Postavy 10/10, Hudba 10/10,Kamera 10/10. Film má  68% nezaslouženě. Zaslouží si 75-78%. Moje hodnocení 88%. ()

Vodny

Solidní pokračování, které nedosahuje kvalit prvního dílu, ale nudit se nebudete. Opět nás čeká partička mladistvích, která přežije tutovou smrt a bude muset uniknout konečnému zúčtování pana Smrtky. Hádejte kolika z nich se to povede? ()

P.J.2

Tím že do pokračování vynikajícího hororu přidáte více vražd a víc krve tak to neznamená že bude tenhle princip stále fungovat, neříkám že je to propadák, některé záběry doslova berou dech (Dálnice, Sklo a holuby) ale atmosféra jedničky mi tam prostě chyběla.... ()

Akana

Byl jsem zvědavý, čím by tvůrci mohli rozvinout dobrý nápad z prvního dílu. No, samozřejmě že ničím. Model se opakuje, znovu je tu například pasáž, kdy se proti nebohé oběti "seznamu smrti" spikne vlastní domácnost. Natočené je to ale na úrovni. Mimochodem, Ali Larter je vzhledově něco mezi Sheryl Lee a Ivou Frühlingovou. ()

Anduril

Dôstojné pokračovanie tejto série. Vynaliezavosť smrti nemá hraníc. Tá hromadná havária na začiatku, bola naozaj majstrovsky zinscenovaná. Pokračovanie nám prináša ďalšie zaujímavé myšlienky. Ale príde mi také bezduchejšia a menej ma vtiahla do deja. Preto trochu slabšie hodnotenie. Odporúčal by som to tej istej vekovej kategórii divákov čo jednotku, určite nie mladším. ()

GOREGASM

Fatální jízda od první do poslední nehody. David R. Ellis přesně pochopil, v čem tkví síla této smrtelným osudem spoutané série. A to v bizarně krvavých exekucí všech osudem stíhaných postav. Hned úvodní předtucha nažhaví opravdu vymazlenou řetězovou havárkou, kde mě vždycky rozněžní průnik monstrklády policejním vozem. A Ellis baví dál, přičemž mu vydatně, a řekl bych, že zcela úmyslně, napomáhá scénář, díky němuž to těm postavám fakt přejete. Technicky opravdu bravůrní, brutální, nápadité a nebýt logiku postrádajícího a úsměvného děje (ale to přijít asi muselo) mohlo jít o komplexně nesmrtelná jatka, ale buďme rádi za tuhle extrémně zábavnou gory trvalku. 80% ()

MickeyStuma

Druhý snímek o nezvratných útocích smrti volně navazuje na předchozí film. Tam měl předtuchy mládenec, zde je má pro změnu dívka. Dokonce se i dozvíme, jak to se všemi zbylými minule dopadlo. Tentokrát to však tvůrci krapet přehnali. Ona dívka spíše vypadá jako nějaké médium, které každou chvíli ví, co se bude za pár minut kde dít. Někdy to i vypadá, jakoby té smrti spíše pomáhala. Události, které mají být útoky smrti, jsou tak časté, že už i zde je to k neuvěření. Jeden kýč střídá druhý a vše se odvíjí jak na běžícím pásu. Zkrátka se tu moc tlačí na pilu. Příběh jako takový tu nemá prostor se rozvinout. Ne, tohle se opravdu už nepovedlo. Tvůrci s tímto snímkem vstoupili do stejných vod a vytvořili pokračování bez sebemenší špetky nových nápadů. Jediná scéna vyrážející dech je hromadná nehoda na dálnici. Kam se hrabou všechny bouračky dohromady v německém TV seriálu 'Kobra 11'. A tak vzniklo zbytečné pokračování jinak dobrého snímku. ()

skeptic

Partička ľudí jak zo Scary movie.... postupne zomiera.... a na konci črtajúci sa happy end! Naruší scéna, hraničiaca s paródiou. 50% ()

Wallis3

Plán Smrti jede dál. Provázanost s prvním dílem super, klidně to mohlo tak i skončit. Sice to sebeobětování za mě trochu mimo, kdyby to bylo tím dítětem, bylo by to hezčí, takhle to tam nacpali satanví proč, ale furt víc než slušný! ()

kkarx

Stejná zápletka jako u první dílu, ale režijně rutina. Tohle je prostě už jen béčková zábava rezignující na umělecké kvality prvního dílu. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)