Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Zemi11

Jasně daná struktura. Napínavé, přitom jednoduše stravitelné. Mám pocit, že kdykoli pustím po půlnoci Nova Cinema, je tam nějaký díl Nezvratného osudu. A já se vždy rád podívám, rád si to zopakuju. Je to jednoduchá zábava na vyčištění hlavy. Nevadí mi, že to je to samé a pořád dokola až do posrání :) ()

PALINO

Ani prvý NEZVRATNÝ OSUD nebol bohvieaké veľdielo, ale ponúkol námet, ktorý po prvýkrát celkom zaujal a ten istý námet je aj stredobodom druhého dielu, ale v tomto prípade (možno i prispením slabšieho scenára) už nedokáže vytiahnuť film z podpriemeru. Staré známe pravidlo "nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky" sa vo filmovom priemysle porušuje dosť často, no v tomto prípade sa už radšej porušiť nemalo. Úvodná ďialničná búračka i vyvražďovacie scény sú ale natočené vcelku zručne a hlavne neberú seba úplne vážne, takže aj keď považujem NEZVRATNÝ OSUD 2 skôr za slabší film, aspoň som sa pri ňom nenudil. ()

darwin

Tvůrci pochopili, že kopírovat první film je zbytečné a vsadili na trochu víc černého humoru. Po vynikající atmosféře jedničky tu není ani stopy, o herecké sestavě nemluvě. Jinak je to celkem typická dvojka. Postavy jsou různorodnější a víc ztřeštěné, samotné smrti víc propracované a příběh víc zamotaný a nelogický. Kultovní jednička to sice není, ale i tak je to slušné dílko. - 70% ()

uzzi

Rozhodně bych to nenazval hororem, je to spíše horová komedie. Super vychytaná úvodní kládoscéna, už jen ta sama o sobě stojí za to. Pak se kráčí dál přeš jednotlivé prima vraždy a je tu i náznak děje a atmosféry. Tenhle film si na nic nehraje a chce hlavně bavit, to mu jde opravdu dobře a někdy i pěkně krvavě. Nepamatuju si film, kde bych se zasmál při rozčtvrcení člověka drátem. ()

NICOX

Já nevim, mě tam prostě chybí nějaká hororová atmosféra. Jinak nápad dobrej (ale pořád stejný jako jednička). Většině pozůstalých bych nedoporučila pohřeb s otevřenou rakví. :) 65 % ()

rozbris

Znovu je tady boj proti osudu party lidí, co unikli smrti. Tentokrát parta "přeživších" unikla hrozné hromadné nehodě na dálnici. Znovu mě tento námět bavil a nenudil jsem se. Rozhodných 80%. ()

jondoe

Keby nebolo toho perfetne zostrihaneho akcneho zaciatku hodil by som tento film nekopromisne do odpadu ale zaciatok sa mi fakt pacil a ppribil ma do sedacky. Potom sa uz ani nebolo na co pozerat okrem neskocne prepracovanych a nedoveryhodnych umrti hlavnych hrdinov.Nuda. ()

Wally

Kromě uvodní bouračky...nic moc :-( Trošku zklamání, ale zase to vynahrazuje ta rafinovanost s jakou si Smrtka pro jednotlivé lidi chodí. ()

iXtr3m3

Totálne nehororové, ale zato extrémne zaujímavé a krvavé. Po tomto filme si setsakra dávam pozor, keď sa zaradzujem na ceste za kamión s naloženým drevom a nie som ani zďaleka sám, túto scénu pozná každy motorista... :) ()

Loki_Six

"Tomorrow marks the one-year anniversary since Velez Air Flight 180 exploded and crashed shortly after takeoff from JFK airport. It's a disaster that's affected many. None more so than Mt. Abraham High School, which lost 40 students and 4 faculty members in the crash. But it was the events after the crash that has turned this tragic story into something even stranger. The survivors that managed to get off the plane before it crashed died soon thereafter in a series of mysterious and bizarre accidents. Now to some, these deaths are just tragic coincidences, but to others, they're an indication that there are more sinister events taking place. That's the contention of tonight's guest. Thank you for joining us this evening." ()

Fanex

Vše co se děláme, má nějaký smysl? Dějí se věci ve světě za nějakým účelem? Existuje snad osud? Brání nám osud ve štěstí? Jsou všechy nehody a neštěstí ve světě osudem "dáné". Je osud, že jednou budu vrah, zloděj nebo snad gay :-D. Podívejte se na pokračování Nezvratného osudu. Moc to na první film nenavazuje. Je to jen další příběh osudů jiné skupinky lidí. Nepřežijí sice havárii letadla díky svému spolužákovi nebo neznámému chlapci, ale přežijí hromadnou dopravní havárii. Vše, díky jedné dívce se schopnosti vycítit nebezpečí. Ovšem osudy těchto lidí jsou spojeny touto havárií, dokonce i s osudy žáků z havárie letadla a s jejich podezřelými úmrtími. Je to snad náhoda, že skoro každý byl u smrti některého ze žáků, co přežil havárii letadla, nebo byl snad jeho příbuzný nebo s ním jinak "spjatý?" Z minulého filmu to opravdu moc lidí nepřežilo, uvidíte sami. Kdo přežíl? Kdo přežije? Viďte tento film a čekejte na Nezvratný osud 3 :-) ()

Hopper

Tentoraz musím z hodnotenia ubrať. Jednotka bola celkom podarený hororík, ktorý sa príjemne vymykal z žánru "teen vyvražďovačiek". V dvojke nájdeme tupé dialógy, ešte tupšie správanie sa zainteresovaných, neuveriteľnú prekombinovanosť a jediné čo stojí za to je úvodná sekvencia s nadštandardnou reťazovou autohaváriou. Herci sú všetko no-name a aj tak hrajú. Suma sumárum, pozrite si úvod a potom hajde. ()

wosho

Povedenější než jednička, kdy děj není důležitý a závěr je o hubu. Za to krásně morbitní, humorně pojaté smrti hlavních hrdinů člověka pobaví. Naštěstí film trvá půldruhé hodiny a postav na smrt je dost, nenudil jsem se do trapáckého konce ani minutu. ()

provitamin

na tomto filme sa mi páčilo, že do deja zasahuje okrem novej skupinky ľudí, ktorí unikli hromadnej havárii na ceste aj jediná preživšia z prvého dielu a takto sú vlastne tieto filmy prepojené. zároveň najviac som fandil práve Clear Riversovej :) ()

Paity

Není to jednička, ale stále se na to dá dívat. Jako takové zabití nudného období. Problém je ale hlavní hrdinka, která sympatičností zrovna neoplývá. A pak se do toho vciťte. ()

AdamesWWE

[7/10] Na podobnej úrovne kvality ako jednotka. Hororové scény veľmi dobré, herci slušní, príbeh dobre vygradovaný, nemám problém. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)