S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Jacccob

Tady se nedá o ničem diskutovat, tohle je jasně nejlepší pohádka všech dob. Sympatické jsou tam všechny postavy, když je někdo zlej, je to poznat, a hláška je na každém kroku. Silně doporučuju a vnucuju všem, kdo to ještě neviděli. ()

popos

Úžasná česká pohádková komedie. Mnoho výborných vtipných hlášek, výborné obsazení herců, hlavně asi nejlepší obsazení v podobě Petra Nárožného. Hezké ztvárnění pekla a čertů,kteří jsou trochu hloupí,ale vtipní a sympatyčtí. Celkově však úžasná pohádka,která stojí na hereckých výkonech. ()

karlosss18

Když se na tuhle pohádku za čas podívám,nevím jestli je to skutečně pohádka nebo spíš komedie,tolik hlášek po hromadě jsem viděl jenom v pár filmech...Abych to shrnul: Úžasná atmosféra,krásný příběh o lásce a o chamtivých lidech,kteří se bohatství nikdy do syta nenabaží.Kteří si skutečně zaslouží peklo a taky se ho dočkají a samozřejmě o knížeti kterému ze stropu v zámku už zase padá omítka na hlavu...100% (Prosím tě,co bys na tý vojně chtěl dělat ?? Tam jsou samí parádičky,vycházky,přehlídky a hlavně...PEENÍZE !! :DDD ) P.S. : Ten Nárožný je fakt týpek !! :D:D ()

Nikol10

Naprosto unikátní pohádka,tak skvěle vybrané herce v pohádce snad ani nepamatuji. Pohádka celou dobu nenudí a nemá snad jediné hluché místo. Kostýmy jsou výtečné. Kdysi byla moje nej, a proto musím jedině dát pět hvězdiček! ()

Mufuck

Pohádky sleduju jednou ročně na Vánoce, jsou příjemné k dokreslení té správné atmosféry. A tím to pro mne pro zbytek roku vlastně končí. Ale jedna výjimka se přece najde. A nejen proto že to nejlépe v Čechách zfilmované peklo se nachází u nás na Českolipsku. Výborní herci totiž házejí jednu lepší hlášku za druhou a hlavně jsou perfektně vykreslené charaktery hodných, a těch zlých ještě lépe (za všechny třebas podlá macecha Kretschmerka nebo Pan Správce). A hlavně spravedlivý konec pro všechny, tak jak to ve správné pohádce vždy má přece být ... Jeee to rrrebel !!! ()

AndrewT

Nestárnoucí a stále nejlepší pohádka. Vždy se na ní rád podívám. Má to vše co pořádná pohádka má mít, včetně krásného humoru, hlášek a hereckých výkonů. ()

darthhokro

Tuhle pohádku mám nejvíc radši. Výborní herci, hromada vtipů, kultovní hlášky, co víc si přát? Snad jen, aby se zase u nás takové pěkné pohádky opět začali točit. ()

ANTYCHRYST

Legendární certovska pohádka. Peklo a vůdce Heřmánek to je prostě klasika. Ondra Vetchý jako vždy exceluje. Nedovedu si představit vánoce bez doroty Machalove :) Spadlo ti to..asi vítr..seber to..:) :) 100% ()

ratchet

JE TO REBEL! Nejlepší česká pohádka vůbec. Vynikající herecké obsazení vcětně Karla Heřmánka jako lucipera, který bude pro mě nejlepší luciper vůbec. Nemám co dodat k tomu to skvělému filmu. ()

Haller

Na této pohádce mě nejvíc ze všeho přitahuje fakt, že je opravdu vtipná. Až za tím následuje skvělý scénář a Bočanova šťastná volba herců v čele s Karlem Heřmánkem, charismatickým luciferem. Oceňuju obsazení neprávem opomíjeného Vladimíra Hrubého do role Drápala. ()

RAFT

Když už nějakou pohádku ,tak raději ty starší než ty nové české ,které jsou všechny poměrně stejné a na jedno brdo.To se ještě v česku nebo v československu uměli točit filmy.Nejlepší pohádka ,která neomrzí.Hlášky v pohádce tak, ty jsou nejlepší .Tri vojáky težce zranil ,dva zhoždil a jednoho zesměšnil.Já si zlomil šavli .Herecké obsazení ,tak to je jasná topka ,Nárožný,Kemr,Dlouhý,Vetchý,Preiss a další.Tatínek vám vyhlásí válku!!!! Za mě 90% ()

Jan.Cada1

Po nedávném opětovném zhlédnutí musím zvýšit hodnocení na 5*. Je to fakt krásná pohádka, která je promyšlená a má svoje kouzlo. ()

Clark_Kent

Chválou, bych určitě nešetřil. V. Dlouhý bejval dobrej herec. Best of hlášky: Kaprále, tomu říkáte silná a neohrožená armáda? Spadlo ti to, seber to. Zas ti to spadlo. Asi vítr, nebo co. ()

Ex_Machina

„S čerty že nejsou žerty?" Ale sú, a aké. Partia čertov okolo najlepšie zahraného lucifera v dejinách českého filmu, ohnivého Karla Heřmánka má plné ruky práce s miestnym šľachtickým podsvetím. Na to aby ich postavili na váhu hriechov musí spojiť čert Ondřej Vetchý sily s hlavným hrdinom Vladimírom Dlouhým. Peklo je tu vykreslené naozaj tak, že by ste v ňom skončiť nechceli. Nízke stropy rozľahlej jaskyne s horiacimi ohňami plnej čertov ako vás vlečú niekam dozadu odkiaľ niet návratu zažiť na vlastnej koži naozaj nechcete. I keď princezná Adélka sa tu moc nepodarila, záporáci rozhodne áno. Na dukáty zaťažený správca Viktor Preiss, alkoholom večne pripitý a hulvátsky kaprál Petr Nárožný a prefíkaná macocha Jaroslava Kretschmerová predstavujú naozaj súperov za všetky drobné. Moja najobľúbenejšia rozprávka. Keď vyrastiem, chcem byť rozhodne čert. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček