S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

ella

Až na princeznu Adélku a tu její blonďatou ofinu. Já vždycky fandila Angelíně, a i když je Petr Máchal pěkný hoch, kníže pekel nebyl k zahození. Peklo je skvěle ztvárněno, jeho podobu jsem přejala za svou. A Dorota Máchalová a kaprál a Preissův rádce a král a Anna Máchalová a čerti!!! To jsou jedinečný postavy, neskutečně dobře zahraný. ()

ravalah

Tahle nadherna pohadka se mi proste neokouka. Pekny serm, vyborne dialogy, paradni herecky pohadkove vykony. Dnes se vsichni snazi hrat v pohadkach bud realne a nebo prehnane debilne. Tady je to zdrave, trochu divadelni a tak to mam rad. ()

sheldonka.

„Je to rebel! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!“ Tuhle pohádku řadím mezi nekrásnější a nejlepší co jsem kdy viděla. A navíc se u ní i dobře pobavím. ()

Angelic-77

,,Angelíno, líbí se ti některý?" ,,Ale který z nich je nejbohatší?". Vtipné, nápadité a pravdivé. S čerty nejsou žerty lze brát z určitého pohledu ani ne tolik jako pohádku, ale spíše coby nadčasový film, nastavující zrcadlo společnosti, ukázka na začátku mluví za vše a to je jen jeden z mnoha povedených dialogů, které zde zazněly. V rámci žánru jasná jednička :). ()

hroubek

Možná to není nejlepší pohádka, ale rozhodně je v ní nejvíce památných hlášek a postav. Snad každému se vybaví několik hlášek a scén, jen při zaslechnutí jména hlavního hrdiny. Začátek malinko slabší a pak velká jízda. ()

Sany33

Musím sa priznať a dúfam že mi to nikto nebude mať za zlé, ale ja som túto kultovnú rozprávku videl až v mojich 22och rokoch. Ale aj napriek tomu sa mi veľmi páčila. Klasické hranie sa na čertov a princezné je už v českých a slovenských rozprávkach rutinné. Musím však pochváliť zvláštne efekty, ktoré sú na dobu vzniku a na naše pomery na dosť vysokej úrovni (prepracované efekty ohňa alebo premeny ľudí na zvieratá). Jednoducho som sa bavil a to je pri rozprávkach podstatné. Pre deti má rozprávka navyše aj mravné ponaučenie čo hodnotím tiež kladne. jediná vec čo strháva percentá môjho hodnotenia je tá spomínaná prehustenosť scény podobnými čertovinami ale inak 81% je adekvátne. ()

Castrator

Od roku nevímkolik (po nakouknutí do análu zjišťuji, že to bylo v roce 1986), kdy byl film v televizi vysílán jako vánoční pohádka (a dost možná šlo o televizní premiéru) je pro mě právě tato pohádka tou pravou vánoční pohádkou, kam se hrabe pořád dokola omílaná Popelka, které chybí vtip i nadhled Bočanova majstrštyku. Je to právě vtip a cílení i na dospělejšího diváka, co dělá tuto pohádku koukatelnou a zábavnou pro mě jakožto ne zrovna velkého fandu pohádkového žánru. Heřmánek by skoro zasloužil Oskara a pozadu nezůstává ani Preiss, Nárožný a Vydra. Vetchý se dá snést, klaďáckost Dlouhého a té hodné princezny leze na nervy, ale naštěstí jí není tolik. Lepší v žánru je jen geniální Machovo dílo Hrátky s čertem. ()

lykan9

S čerty nejsou žerty je nejen nejlepší českoslovanská pohádka, ale nejlepší pohádky, kterou jsem kdy viděl na světě. Lucifer v podání Karla Heřmánka je doslova bezchybný. Petr Nárožný svou postavu kaprála ztvárnil doslova dokonale, až místy opravdu věřím, že byl sám herec opilý, aby byl věrohodný a i všichni ostatní herci a postavy byly skvělí. Hlášky z této pohádky jsou dodnes nesmrtelné a prostory, kde se pohádka odehrává, ať již ve skalách nebo na zámku jsou nádherné. Toto je opravdu TOP film. ()

fabecc1222

V česku všichni žerou Popelku, ale je třeba si přiznat, že z těch starších pohádek je právě tato ta nejlepší. S čety nejsou žerty překračuje hranice žánru klasické pohádky, a nebojí se jít i směrem ke komedii, či až parodii. Řekl bych, že neni jiného českého filmu, který by dosáhl takového meme statusu ("Je to rebel!"). Heřmánek je suveréně nejlepší čert, který se v našich filmech objevil, a poprvé tu také ve větší míře objevujeme výborné herectví Vladimíra Dlouhého. Tenhle film je prostě po čertech dobrý. ()

cross

Česká pohádka dosáhla tímto filmem na vrchol svých sil. Úžasné peklo, klasický příběh a dokonalá hudba dělají z tohoto filmu modlu i pro několik dalších pohádkových generací. ()

Právnička

Tak tohle se opravdu panu režisérovi povedlo na plné čáře !!! Skvělý humor, žádné zbytečné pochmurnosti, skvělý příběh, výprava, hudba - to všechno smíchejte dohromady a okořeňte báječným výkonem Heřmánka a ostaních a po 95ti minutách budete mít upečenou nejlepší čertovskou pohádku všech dob ! ()

davidek

No tak tohle je peklo jak má být. Jedna z nejhezčích pohádek (českých) co znám. Co na tom, že triky jsou, mírně řečeno, trochu slabé, avšak herecké výkony jsou perfektní. Až na ty princezny :-). ()

Jacob23

Nejlepsi ceska pohadka se skvelou vypravou,hudbou a paradnimi hereckymi vykony(zivotni role P.Narozneho a J.Kretschmerove)skvele hlasky ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček