S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

ndee

Sakra ryby pytel raky...Máchale, tebe čeká šibenice! ...prostě hláška za hláškou. Co herec, to super výkon (hlavně Nárožný - řekl bych jeho životní role). Naprosto jednoznačně nejlepší česká pohádka, která podle mě už nemůže být ničím překonána. Paradox je, že v současné době mají filmaři k dispozici lepší techniku, než byla v době pohádek typu Dařbuján a Pandrhola, Hrátky s čertem, atd., ale výsledek je na blití. To co leze za paskvily v poslední době...na to se nedá opravdu dívat. ()

Ereniss

Dnešní páni režiséři by měli navštívit peklo a vzít si od čertů ponaučení, aby věděli, jak se má točit pořádná, zábavná, chytrá česká pohádka, kterou "S čerty nejsou žerty" rozhodně je na sto procent. Vše zde funguje naprosto dokonale. Výborně napsaný scénář, nezapomenutelné dialogy a skvělě zahrané snad všechny postavy, a to se vidí v málokterém filmu. Karla Heřmánka vážně nikdo nepřekoná, to je prostě ďáblů král. ()

honzic

Skvělá pohádka, která hodně vlézá do citů a všeho a dá se na ní koukat opakovaně, je zábavná, ale i pohádková, jak má být. U mne jedna z nejlepších pohádek, které kdy byly natočeny. Krásná písnička je ještě bonus navíc. Hodnocení: 90 % ()

Rediik

Legendární hlášky "Je to rebel!", " Asi vítr Máchale", "Spadlo ti to, seber to!". S čerty hold nejsou žerty a Dorota Máchalová si to pěkně odnese. Skvělá česká pohádka, na kterou se ráda podívám, i když nejsou zrovna svátky:) ()

swinevenca

Nejlepší pohádka z českých luhů a hájů. Elitní obsazení, výborný Uhlířovy písničky a spousta vtipů, který nejvíc sázej Nárožný, Preiss a snad nevědomky Kemr. U týhle "pohádky" se směju skoro pořád, ale scéna nad zlatym jablkem je stejně nejlepší. Takže pozor na peří a žádnej alkohol! ()

1strejda

Tato vynikající pohádka má vše, co má pohádka mít. Výborní herci - Vladimír Dlouhý a Ondřej Vetchý se spolu skvěle doplňují a pozadu nezůstává ani Petr Nárožný, který vše umocňuje (určitě nebudu daleko od pravdy, když napíši, že to byla jeho životní role). Pohádka má skvěle napsaný scénář s výbornými dialogy, kde je v každé větě notná dávka vtipu. Nemůžu opomenout ani nezapomenutelnou hudbu. Vizuální efekty jsou na velmi dobré úrovni (většina dnešních pohádek by se mohla učit). Musíme doufat, že se někomu do budoucna podaří napsat a natočit pohádku, která bude alespoň z poloviny tak propracovaná jako S čerty nejsou žerty. ()

megajalec

Nie je to zlé, to vôbec nie, ale že by to bolo také úžasné, ako to každý ospevuje, to si tiež nemyslím. Čo by som ocenil, je množstvo dobrých hercov, len tak z brucha, Dlouhý, Vetchý, Preiss je skvelý, ale môj osobný favorit je Heřmánek, vládca pekiel ako sa patrí! Ľahký nadpriemer, kult ale pre mňa určite nie. ()

eastrock

Moje nejoblíbenější česká pohádka se skvělými herci (zejména duo Preiss- Nárožný) a nejlepším peklem v historii. Jé, já si zlomil šavli :-D ()

BisiJoker

Nejlepší pohádka co kdy v Česku vznikla 91 min. skvělých hlášek se rovná pohádkám z celého věta a mnoho jich i předčívá.Skvělá podívaná :) ()

Gig

Plejáda dobrých herců, film má šarm Francie ala Fanfán Tulipán, nesmrtelné hlášky jako "A teď jdem do hospody! Do hospody, ne, prosím! Tak já se jdu obětovat do hospody a ty jdi.... Jé děkuji, ty jsi hodný." nebo "Zase ti to spado, asi vítr, ne?" A opět ukázka, že není malých rolí v podání Václava Vydry "Já to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku!" Pro mě nej pohádka. Apropos čím to, že nejkouzelnější pohádky jsou ty, v kterých zas tak moc čar a kouzel není ala Pyšná princezna a a spol. Jo a málem bych zapomněl na pekelnou hudbu.... ()

Elyurias

Po Třech oříškách je to můj favorit mezi českými pohádkami. Šmrnc dávájí filmu samozřejmě propracovanější postavy čertů a Lucifer je prostě dokonalý :-) ()

wandall

Hell yeah;) Asi (určitě;) sem si nemohl vybrat lepší film (pohádku;) na pětisté hodnocení,tož ba ^^ Ve zkratce : "Absolutně NEJlepší pohádka a z vysoka na*rat na ty new rádoby pohádky!"Mrknu a vidím;)))" ()

Facerr

JE TO REBEL - tenhle film je prostě jinej, je to ta neeejhezčí pohádka. Pohádka, co se stala folklorem naší švejkovský republiky a taky hereckej koncert, kterej by nedokázal kvalitně okopčit žádnej hollywoodskej remaker. ()

carl.oesch

Kdybych chtěl podle mně nejlepší české filmové pohádce všech dob přece jenom něco vytknout (aniž by jí to připravilo o víc, jak půl procenta), byla by to princezna Adélka, charisma i sexappeal zcela postrádající telátko a zcela nedůstojná protihráčka naopak skvělé Dany Bartůňkové (asi v životní roli). JInak ale zcela dokonalé a hluboce pravdivé. Naposled mně z téhle pohádky zaujala Luďkem Munzarem čtený komentář k úvodním válečným scénkám, kde se praví, že "v jednom knížectví se měli líp a ti v tom druhém měli pocit, že to je důvod, proč se oni mají hůř.....". A podobných obecně platných jinotajů je tady spousta, včetně oné závěrečné o existenci a potřebě pekla....Jinak lze konstatovat, že je zajímavé, jak v řadě českých pohádek vlastně peklo a čerti představují spravedlnost, resp. její vykonavatele. Podobně je tomu třeba v Bulgakovově Mistrovi a Markétce, kde dáběl Wolland se svými "čerty" pomůže těm "dobrým" a naopak aspoň trochu vytrestá sovětský režim. A tady je to v pohádkové podobě taky tak. Ale ne všechny vlastnosti těch hodných jsou zas tak pozitivní - rozdělování peněz na mlýn a na sanaci státního rozpočtu mně rozesměje pokaždé. Takže by se slušelo asi poděkovat všem, za výběr herců (pouze tu Adélku by snad i ta Vejmělková vysekla líp....), za jejich vedení, jim samotným za jejich výkony, za muziku, za scénář, prostě za všechno....bože můj, copak se ten Troška ani trochu nestydí a neuvědomí si, jaká je nula, když vidí tuhle nádheru ve všech směrech? ()

Bumerang

Geniální záležitost. Děti to baví a dospělí u toho řvou smíchy. Pač tohle bych nenazýval pohádkou, ale spíš komedií s pohádkovým motivem, To co předvedla sestava Preiss, Nárožný, Kemr, Dlouhý, Heřmánek, Kretschmerová..., to prostě nemá chybu :-) Jediným kazem je postava Adélky, ale to se dá přehlédnout. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček