S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Vrzalik

Pohádka nejpohádkovatější, co dodat. Malý jsem tento film bral jako vynikající pohádku, což také stále je. Jako velký oceňuji její nadstavbu! Autorům se podařilo do klasické pohádky vměstnat neskutečné množství humoru podávaného nenásilným způsobem a těmi snad nejlepšími herci, které jsem v pohádkách dosud viděl. Nikdy nezapomenu např. na pana Nárožného, Heřmánka či Preisse. Má také nejlépe zpracované peklo:-). Dle mě nejlepší česká pohádka! Maximální hodnocení! ()

Daryl.Dixon

Skvěle zpracovaná pohádka s řadou excelentních herců, kteří svým postavám dodali charakteristické a nezapomenutelné rysy. Kdo by si například nevybavil Jaroslavu Kretschmerovou v roli vypočítavé Doroty Máchalové, nebo Petra Nárožného jako nepříliš chytrého kaprála. Také zpracování pekla je jedinečné a jednoznačné nejlepší, jaké je možné v pohádkách vidět. Rovněž se mi líbí, že i přes to, že se jedná o pohádku, je zde mnoho pravd, které se dají přenést i do běžného života. Jen asi v tom reálném světě by nad nudnou Adélkou u chlapů na celé čáře zvítězila Angelina. Každopádně je tato pohádka u mě na prvním místě, daleko před jinou, údajně nejoblíbenější českou pohádkou. ()

MartinTerran

Jedna z top českých pohádek, které dnes již patří ke klasice. O tomto filmu se nemá smysl více rozepisovat, jelikož kdo viděl ví o co jde a kdo neviděl ať to kouká co nejrychleji napravit, což vůbec není těžké, protože se vysílá minimálně 1x do roka v období Vánoc. Herecké výkony jsou zde výborné. Hodnocení: 100/100. ()

Unka

Vedle Tří oříšků, Byl jednou jeden král a Pyšné princezny moje naprosto nejoblíbenější pohádka. Chytrá, vtipná, se skvělými hláškami ("Spadlo ti to, seber to" u nás zdomácnělo), skvělým Luciferem, padouchy, jak mají být... Prostě kdykoli a kdekoli na ni mohu koukat... <3 ()

bohhous22

Pohádka všech pohádek.Nestárnoucí.Pro publikum napříč generacemi,inteligentní,vtipné,přesto si pohádka drží kmene žánru.Nic čistokrevnějšího v naší pohádkové pokladnici snad ani nemáme.A že jsme skutečně jedineční díky ohromnému množství literátů.Na toto ,,Češtví" jsem vážně neskromně hrdý. ()

AgnesDee

Nejlepší pohádka všech dob, kterou už dneska nikdo nenatočí. Ale ať se o to raději nikdo nesnaží, protože by mu z toho vyšla jen blbost. ()

Samarol

Nádherná vánoční klasika, kterou už, pro mě, žádná jiná pohádka nepřekoná. Můžu vidět zas a znova a stejně se budu vždycky těšit na Dorotu Máchalovou, nebohou nevlastní matku, Janka, čerta s hodností vraníka, vlastně vlka, Petra Máchala, zlobivého synáčka, kterého čeká šibenice, laskavého, avšak hloupého pana knížete, a v neposlední řadě správce ze zámku a kaprála, kterých je pro jedno malé hloupé knížectví velká škoda. Závěrem už jen mohu napsat, že ať už peklo bylo či nebylo vymyšleno bylo fakt dobře a já dávám pět hvězd. ()

Houdas18

Opravdu krásná česká pohádka. Zlá Macecha alias. Zlatokopka chce vydědit svého nevlastního syna, za pomoci správce alias. Zlatokopa, , Petra pošlou do vězení i na vojnu, krále chtějí připravit o hrad a žerou si jak prasata,Královy dcery jsou úplné protiklady, a na jednu z nic už také vaří voda. ALE PEKLO VŠECHNO VIDÍ,i admirála, který příkladem rozhodně nejde. Sympatický, vtipní čerti si v této pohádce přijdou pro Každého, kdo zlobí :) To je hlavní motto. Admirál Nárožný se svými legendárními hlášky je přímo boží. Povinná pohádka. Výborná zábava pro všechny generace. Dále Vydra jako totální trouba s kovovou koulí na svém střevíčku, další z mnoha skvělých momentů této české KLASIKY Všem doporučuji ! ()

DassemUltor

Krásná česká pohádka u které mi intošství typu: nechápu kde se bere to nekritické zbožňování, přijde docela trapné. Finální scéna jak si bere Lucifer tu přepýčenou princeznu to je prostě sen :) ()

JosefTomas

Televizně vypadající pohádka, která svůj slabší vizuál nahrazuje věcným příběhem, vynikajícím tempem (třetí akt je přímo po čertech rychlý) a hlavně fantastickým castingem, kde krom perfektních hereckých výkonů zůstane v hlavě i tuna hlášek, které do teď cituje snad každý. (Kdo neřekl aspoň jednou v životě "Je to rebel!", jako by nebyl). A pokud by to někomu nestačilo, tak hudba Jaroslava Uhlíře je svými leitmotivy přímo na světové úrovni. ()

knihovna

Nádherná pohádka a pro mě nejvíce kvůli panu Nárožnému. To je nejen užasný herec, ale hlavně muž nesmrtelných hlášek. Nedá se totiž napodobit. Od každého jiného by to vyznělo blbě, on tomu dá drajf. ()

CRYPT

Pro mne jedna z nejlepsich a nebo mozna bych si dovolil tvrdit ze i NEJLEPSI filmova pohadka, co kdy byla natocena. Nadherny hudebni doprovod, nadherne princezny, fnatasticke zlo i dobro. Vse co ma spravna pohadka mit. ()

johnny01

Nejlepší česká pohádka! Vynikají především pekelné scény (zejména úvodní), mj. i hudebním doprovodem, skvělé je i chytání hříšníků, hospoda nebo armáda. Legendární jsou mnohé hlášky! Herecky vyniká Luciper a kaprál, ale především ženich, kterého naprosto dokonale ztvárnil Václav Vydra. Povedený je i správce se svým polohlasným mluvením. Skvělá je dále ústřední plesová melodie. Jediná výtka tak míří k zamilování do Angeliny, které je nevěrohodné. ()

Gamekeeper77

Nejhezčí česká pohádka vůbec, což jsem paradoxně zjistil až v dospělosti. Už tak výborného Dlouhého, Nárožného a Kemra strčí do kapsy démon Heřmánek coby vládce toho nejvizuálnějšího pekla jaký jsem kdy viděl. K tomu pomalu v každý scéně minimálně jedna výborná hláška, prostě perla za perlou. A výsledek? Těžko se ještě kdy podaří natočit něco podobně dokonalýho. 100%. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček