Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

liquuid

Velka skoda scenaristickych a rezijnich preslapu. Byl tu potencial, aby to bylo jeste lepsi. Kdybychom dostali komplexnejsi formu, kde bude rozvinutejsi dej, lepe vysvetlene postavy, uveritelnejsi sceny a vice napeti, tak bychom se bavili o trhaku. Slabsi ctyri - vyborny napad, ovsem nedotazenost podrazi celkovy dojem. ()

hrumsrt

Marla je tady jako bezcitná mrcha s dokonalou taktikou a posláním... Užíval jsem si tu lehkost v její práci, jak vlastně jednoduše zbavuje nic nemohoucí, ale třeba naprosto zdravé, starší lidi úplně všeho jakoby nic. První půlka je vynikající, ale jakmile se do toho vloží rusáci, tak to trošičku přejde k takové Richieovské gangsterce, což obecně není na škodu, ale nemá to už ten absurdně jednoduchý a elegantní drive. Samotný závěr je až tak snový, že si Marle totálně spadl do klína... Rosamund Pike v té svojí bezcitnosti dovedla snímek k něčemu zcela pohlcujícímu. 75% ()

Agneszka

Tohle úplně nevím jak hodnotit. Napínavé, zajímavé zvraty, ale pro mojí čistou duši trochu nestravitelné téma, odporné charaktery a málo pocitu zadostiučinění. Takže film asi stojí za shlédnutí, ale rozhodně jsem z něj neměla dobrý pocit, naopak. ()

OJan

Ze začátku jsem se náramně bavil a kdyby se film celou dobu udržel na takové úrovni, neváhal bych ani chvíli a dal bych nejvyšší hodnocení, jenže se bohužel neudržel. Bohužel říkám proto, že je to skvělý námět, který se ale špatně pojal. Postupně se totiž logičnost filmu snižuje a začíná to být klasický Netflix, který si mimo jiné neodpustí všude nacpat lesby. S tím se ovšem lze ještě smířit, protože dále snímek dělá z mafie absolutně neschopné lidi, kteří nejsou schopni zneškodnit dvě neozbrojené ženské. Na konci jsem o tomto počinu ztratil veškeré, ze začátku nabyté iluze, protože když se povede prakticky neznámé postavě udělat v mžiku to, o co se pokoušela mafie celé dvě hodiny, tak je to přinejmenším nelogické. |40%| ()

krumlajs

Nesnáším filmy, kde hrajou jenom samí svině a není možnost nikomu fandit a přesně tohle je ten typ filmu. Všechny postavy jsou neuvěřitelný hajzlove a všem přejete, aby je co nejdřív vykuchali. Předem je jasný jak to asi dopadne a přesně tak jak si myslíte, že to skončí, tak se stane. Jinak je to skvěle natočený, ale scénář je strasnej. 55% ()

IZFNP

Moderný, šik, charizmatický snímok, na ktorý sa dobre pozerá. Pike bola skvelou voľbou, film si kradne pre seba, tento typ chladných, vypočítavých, inteligentných sviní jej sedí. Výborná záplietka so skvelým twistom, čiernym humorom a príjemným tempom. Spokojnosť. ()

a0001

Originálny, nezvyčajný, napínavý, nápaditý. Rosamund som mal chuť zabiť od začiatku do konca takže super. Feminizmus level 999, ale v tomto prípade nevadil. ()

shaacul

Dle traileru jsem očekával černou komedii, nakonec z toho vypadlo spíž drama / thriller s prvky čeré komedie. Opět tu máme film bez jedinné kladné postavy. Hodně by mě zajímal názor Woke lidí, protože to jaké jsou postavy by se dalo pojmout jako hodně pro i proti Woke. Hodně mě to připomělo Uncut Gems, minimálně v hrubé kostře. ()

Facerr

Jsou filmy, ve kterých padá jedno "fuck" za druhým, ale ani ta největší hromada nadávek snímek nezachrání. Tady je to obráceně. Tedy ne, že by se tu nenadávalo, ale počet vašich výkřiků "to je teda ale svině" to prostě nepřebije. Jako v bavlnce prostě umí pořádně vytočit. A právě to je to, co filmaři hledají a o co se pokoušejí. Vyprovokovat diváka k tomu, aby se co nejvíc s dějem sžil ať už přes to hezký - a to se povede fakt málokdy, nebo to ošklivý, hnusný a vytáčející. Tady se to povedlo beze zbytku. ()

xxmurphyxx

Ak by som hodnotil kvalitu filmu tak je to za tri, ak by som hodnotil čisto len myšlienku, alebo určitý signál, ktorý vysiela ľuďom tak zajebem taký odpad, že amen tma. Toto je ten typ filmu, kde sa nedá nikomu fandiť, lebo tak pokrivené charaktery, toľko ľudského odpadu na jednej kope sa len tak nevidí. Mal som s tým kurva problém, donútiť sa to dopozerať do konca. Ale čakal som na koniec, ktorý mi to vynahradí a tie dve kurvy dostanú, čo pre to. Bohužiaľ film sa od polky začne vyvíjať trošku inak, čo by možno až tak nevadilo, keby sa tu zas a znova tak moc netlačilo na klasické netflixovské strong female character. Jednoducho neverím tomu, aby sa tá defka stavala na zadné, ešte aj keď ide tri metre pod zem. Jednoducho neverím. Aj ten najväčší šmejd a sociopat by mal nasrané až pod krkom a súhlasil hoc čím, len aby si zachránil kejhak. Rosamund podala kvalitný výkon, ale miestami to bolo už jednoducho moc tlačené na hranu. A koniec....čakal som niečo iné, neverím ani tomu trpaslíkovi, že by všetko nechal len tak plávať, hlavne pri jeho temperamente a ešte rozbehol biznis s takou kundou. Chvála Bohu aspoň za repete to týpka zo začiatku filmu. No a keďže to je netflix, hlavná postava je ako inak lezba. Nie žeby to nejako vadilo, ale už to prestáva byť zaujímavé aj vtipné. ()

Parabot

Je zajímavé si dát bezprostředně po sobě poslední knihu Timothy Snydera a Jako v bavlnce, což se mě podařilo. Obojí totiž pojednává víceméně o tom samém. Zdravotnictví, lidských právech a svobodě v dnešní trumpovské Americe, (post)kapitalistické společnosti. Emočně je ovšem rozhodně víc vypjatý film s fenomenální Rosamund Pike, která opět hraje absolutní svini, jak vystřiženou ze studií o psychopatech. Při jejím počínání, kdy pro mrzký zisk mávnutím ruky zbavuje lidi svobody, osobních práv a důstojnosti, ve mě opravdu vřela krev. Vlastně nevím, kdy naposled jsem seděl se všemi zatnutými svaly v křeči a přál hlavní postavě a všem jejím sympatizantům to nejhorší, co lidstvo během svých krvavých dějin vynalezlo a realizovalo. Metody jihoamerických kartelů či ISIS najednou přestaly být neobhajitelným barbarstvím a z hlavního protivníka Petera Dinklage, byť mafiána, se stal John Snow na spravedlivém tažení proti white walkerům, Ramsaym a Joffreym dohromady. Naštěstí se upuštění ventilu páry ve finále dostavilo a to také díky mému velmi oblíbenému songu, jehož název byl doslova přetaven do závěrečné scény. DJ Shadow - Blood on the Motorway ()

BobArmstong

I Care a Lot je nadmieru zábavným neo thrillerom s relevantnou obsahovou hodnotou, adekvátnym technickým spracovaním, výbornou Rosamund a aktuálnym sociálnym presahom, za ktorý sa tradične rozdávajú sošky alebo minimálne nominácie (posledné dva filmy J. Peeleho). Nie, nejde o woke social justice warriors propagandu so strong female character v hlavnej úlohe ako sa snažia niektoré zahraničné multimédiá tvrdiť. Scenár je relatívne šikovný, správne nepríjemný, zvrátený a v zásade v ňom nenájdete jedinú postavu, s ktorou by ste sa chceli alebo mohli stotožniť (ak áno, niečo je zle). Je to zámer a verím, že sa nie každému bude páčiť. No minimálne nikomu prioritne nenadržiava, ale to zlo na oboch stranách podáva s tak efektnou gráciou, až sa pristihnete, že mu vlastne nadšene fandíte. Podobne ako pri Vlkovi z Wall Street, ktorý je dôkazom toho, že aj absolútny ľudský úpadok a strata akýchkoľvek hodnôt môžu byť ospevované ako život snov. Nanešťastie, tematika zostáva po (relatívne serióznej, očakávane cynickej a morálne odpudivej) prvej polhodine v úzadí. A hoci sa dostáva do popredia jednoduchšia zábava určená pre širšie masy, zvyšné dve tretiny filmu pripomínajú zručne vedenú báchorku z podsvetia, ktorých je mnoho (aj keď nie v takejto kvalite). Pochopiteľne, ide iba o slabší odvar Ritchieho, ktorý má tie „špinavé“, no v jadre vlastne chytré gangsterky aj po toľkých rokoch neuveriteľným spôsobom v malíčku (viď. The Gentlemen). Tá žánrová výhybka a následné kombinovanie myšlienkovo ambiciózneho filmu s brakovejšou (v pozitívnom zmysle) kriminálkou plnou čierneho humoru a karikaturisticky poňatých charakterov nie je prevedená najlepšie. Ba čo viac, toto riskantné vrstvenie vzájomne nesúrodých žánrových aspektov vychádza navnivoč, pretože všetko vo finále končí relatívne očakávaným spôsobom, ktorý pôsobí tak, že Blakeson proste išiel do Safe Exit dverí a preukázal absolútnu neochotu povedať niečo nové alebo aspoň z ľudského hľadiska odpudivejšie, sebavedomejšie, či temnejšie. Vďaka tomu I Care a Lot nemôže rezonovať tak silným spôsobom ako napríklad už zmienený životopis Jordana Belforta. Nehovoriac o tom, že podobne „šokujúce“ závery tu už boli predtým a, nanešťastie, tu budú ešte dlho po I Care a Lot. ()

Benjamin_L

Pěkně rozjeté, ale poslední třetina to úplně zabila. Asi během natáčení změnili scénáristu, jinak si neumím vysvětlit tu hromadu nelogických nesmyslů co se tam najednou objevila. Hlavní hrdinka moje sympatie neměla a taky jsem chtěl aby zhebla. :-) ()

Bajo.

Ať už je Zmizelá nebo se má Jako v bavlnce, Rosamund Pike prostě umí hrát. A právě tady kdy si krade každou scénu pro sebe je to vidět nejvíc. Slabší momenty co týče scénáře suverénně nahrazuje svým ďábelským úsměvem. Scénář není nejsilnější, hlavně ke konci to začne hodně, až zbytečně zrychlovat, ale poslední scéna je to zachraňuje. Přesně takový konec film potřeboval. Ještě bych vypíchl skvělou muziku, hodně mi připomínala soundtrack ze Social Network nebo Uncunt Gems. Čistá 5ti* to není, ale kvůli Marle ju tam prásknu. ()

DonBraso

Sem tam se najde film z Netflixu,který aspoň mě zaujme a tenhle toho byl jasným důkazem.Náměť a Rosamunda,která prostě dobře vypadá odehrává hru,která zprvu není vůbec sympatická.Ani jsem nevěděl kam vůbec příběh bude směřovat,ale to po nějakým čase vycítil,že to začne slušně houstnout a já se dokážu bavit.Tak nějak poslední měsíce už je tradicí,že Netflix snad platí nějaký hudební společnosti,protože hudby je vždy dostatek.Musím říct,že do vkusu se strefila.Co už méně byly vzpomalovačky.Ale sílu filmu hravě zvládne prostě Rosamunda,kdy si filmovou postavu přímo vychutnává.Pravda,ono je co hrát a jako mrcha,která chce prachy a dělá ze seniorů svůj byznys je parádní.Právě v tomhle si říkáte co vlastně tvůrci zamýšlí.Že by to byl film čistě o těchto nekalých praktikách bez srdce nebo to vlastně bude zas ten film,že i na takovou svini jednou dojde.V tomhle byl film fakt skvělý,protože svým způsobem byl malinko nepředvídatelný.A ano,konec to konečně mělo.Z těch artovek už mám vždycky husinu,kdy se najednou vypne obraz a jdou závěrečný titulky.Příjemná změna,dobrý český dabing. ()

LindaVa

She cares A LOT! Reakce na komentář - zajímavost od uživatele megajalec: elektrický paralyzér působí pouze lokálně a nikdy nezpůsobí zranění dalšímu člověku, co se ho drží nebo cokoliv..... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby