V lese nedaleko Drahovic je objevena mrtvola mladé ženy. Na místo přijíždí zkušení kriminalisté, rozbíhá se obvyklý kolotoč namáhavého vyšetřování. Podezřelých je mnoho a slepých cest ještě více. V okamžiku, kdy se zdá, že pátrání definitivně uvízne na mrtvém bodě, je objevena další mrtvá dívka. Kriminalisté se odhodlávají k riskantnímu kroku, který je však jedinou šancí objevit vraha unikajícího spravedlnosti... (oficiálny text distribútora)

Sifaka

Výborná krimi se skvělou, ponurou a tajemnou atmosférou. Hrušinský v roli Kalaše je znamenitý, krimi, která i po čase je stále vynikající a patří k vrcholům naší tvorby v tomto žánru!!! ()

Tommassi3

"A co ten Brych ??" - "Je z toho venku !! Našli v Praze toho řidiče, co ho vez.. Brychovou bezpečně poznal na fotce !!" - "No, tak to má celkem kliku.." - "Spíš paměť !! Já si z čísel pamatuju jen 097.." - "A co to je ??" - "Jo, to už jsem zapomněl !!" ;) ()

BoPo

Major Kalaš (Hrušínský) má obrovské charizma. Prirovnal by som ho k medveďovi. Neplýtva mimickým prejavom, gestami, nezvyšuje hlas, nikoho nezastrašuje a aj tak ho každý okamžite rešpektuje. Jednoducho prirodzená autorita. Hrušínský sa na Brzobohatého len pozrie a ten už presne vie, čo a ako treba. K tomu si prirátajte skvele padnúcu atmosféru, kvalitnú zápletku, nemenej kvalitné vedľajšie postavy a zrazu tu máte jednu z najlepšie pôsobiacich detektívok made in Československo. ()

liquido26

Stejně kvalitní film jako Po stopách krve, takže lepší čtyři hvězdičky. Opět vynikající herci, příběh, který je napínavý a nepředvídavý až do konce a zase skvělá temná atmosféra podpořená geniální hudbou. Ještě nikdy mi nepřišel strašidelnej pohled na obyčejnou chatu na kraji lesa za bílýho dne. btw. Hrušínský docela solidně hlásí :-) ()

corpsy

Pomaly plynúci, ale náležite gradujúci snímok, pri ktorom je jedna vec istá. ČB formát a tajomný príbeh, doplnený geniálnou hudbou, je jednoznačne skvelý mix, viacerých dobových superlatív kriminálok. A som rád, že nejde len o tie slávne walaceovky zo západného Nemecka. ()

Pierre

Kalašovská série postupuje dál a ještě lépe. Tajemná černobillá kamera a rozvíjení jednoho zločinu o další sérii tragédií, která se stává prakticky nevyřešitelnou a má plno případných vínků. Tohle všechno mě bavilo už minule.Ale tentokrát se to obejde bez za vlasy přetaženého konce a motivy znásilňování dívek a atmosféra venkova jsou  ještě takové intenzivější a  osobnější. Všechno o to dohromady vytváří takové napětí, že už jsem si netrpivě přál, aby vrah odkryl tvář.A ta závěrečná rekonskrukce ve sněhu se zaměřením na to klapaní bot. Taky skvělé. Celkově velmi dobrá práce. ()

rykardo

Vynikající, skvěle obsazená a natočená, česká kriminálka..., navíc v tomto případě dokonalá souhra black&white coloru se zvukovou stopou filmu jenom celkově podtrhávaj už tak dost stísněnou ( a nebál bych se použít výrazu makabrózní :-)) atmosféru..., hodně dobrejch 80% ()

topi

Syrová kriminálka ze 60. let, absolutní vrchol československé detektivky. Zastoupení všech filmových profesí na tomto snímku je precizní a dokonalá práce. Černobílá barva jen dodává onu pochmurnou a depresivní tvář. Major Kalaš v podání Rudli Hrušínského je nezapomenutelný, stejně jako jeho kumpán kapitán Varga v podání Radka Brzobohatého. Tady nemá cenu více psát, Vrah skrývá tvář je mistrovsky zpracovaná kriminální zápletka s výbornou dramaturgií Vladimíra Kornera a s beznadějně pošmournou hudbou Pavla Blatného. A ty mordy a výrazy mrtvol ve tváři! Ufff!! KULT!!! Spolu s dalším filmem Po stopách krve jde o nejlepší kriminální psychologické filmy natočené v tehdejším Československu. ()

Maq

Dobrá detektivka. Zdobí ji mimo jiné skvělá hudba Pavla Blatného. Kde jsou ty časy, kdy filmovou hudbu dělali skuteční umělci?! --- Poukázal bych ještě na jeden zajímavý detail: chování dvojice detektivů k civilistům. Nejsou agresivní, ale naprosto se neobtěžují nějakou zdvořilostí. Jednají s lidmi jako entomolog s hmyzem; studují ho, ale cítí se nad něj nekonečně povýšeni. Byl to dramaturgický záměr, anebo bezděký odraz reality ve vztahu mezi vrchností a plebejci za časů rovnosti a sociální spravedlnosti? ()

radektejkal

Ano, na tyhle detektivky jmse se rádi dívali. V oné době to byla určitá protiváha angažovaným filmům - jak z jedné, tak z druhé strany. S úsměvem jsem si připomněl činnost Miroslava Plzáka, i mistrovské herectví českého Gabina, Rudolfa Hrušínského. A také už pomalu zapomínám, jak vypadala česká vesnice (a město samozřejmě také) před padesáti lety. ()

Chrysopras

Výborná hutná atmosféra podpořená zajímavou hudební složkou a Mistr Hrušínský v roli, kterou mám hodně rád. K tomu ještě poctivá detektivní práce na kterou se klidně kouknu poněkolikáté, ikdyž už toho vraha znám dlouho dopředu :-) ()

lekr

Nemůžu si pomoct...už jenom přežít 94 minut dlouhý patos s neobyčejně nudným Rudolfem Hrušínským a nevárazným Radkem Brzobohatým byl pro mě životní výkon.....nudná kriminálka s i na tehdejší ohraným námětem a suchými hereckými výkony.....jak tohle můžete obdivovat.... ()

Martin741

Ze sa v 60. rokoch tocili najlepsie diela ceskoslovenskej kinematografie je zalezitost uz dlhodobo znama, no a tato genialna detektivka je toho krasnym dokazom. Hrusinsky Exceluje, Lola Skrbkova /"Sucha Sardel" - neskor aj kultove Kladivo na Carodejnice/ tiez skvela, dialogy su perfektne : 94 % ()

rakovnik

Atmosférická detektivka, kde černobílý materiál způsobuje ještě intenzivnější dojmy. Dvojice detektivů je vybraná geniálně, klid a rozvahu Rudolfa Hrušínského pěkně doplňuje mládí a zdatnost Radoslava Brzobohatého. Děj je příjemně komplikovaný a vrah skutečně skrývá tvář až do konce. V menších rolích potěší moji herečtí oblíbenci. ()