Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

Mikino00

Na začátku to byla příjemná vtipná podívaná s vtipy, které byly tak trapné až byly vtipné, pak se z toho stane už jen boj o přežití a to mě moc nebavilo. ()

kebom

Slušná crazy komédia (vďaka hercom), v žiadnom prípade nie horor (vďaka hercom). Asi najviac sa mi páčil analógovo syntetický soundtrack. ()

E´Tonno

Jeden z prvých - ak nie vôbec - úplne prvý zombie film, čo som videl na VHS, ešte kým som chodil na základnú školu. Vtedy mi už ten pes na zemi dal dosť zabrať, no keď vyliezol zo suda aj rozožratý zombík, tak to mi stačilo. Po rokoch som hrdým majiteľom DVD a bohužiaľ film už na mňa tak nepôsobí, ale čo som vtedy prehliadal, t.j. komediálne prvky, teraz pri opakovanej projekcii vyšli do popredia a teda som si ho plne vychutnal. P.S. videl som aj verziu s jednohlasým dabingom, no podľa mňa stojí za prd - tak je to asi fakt lepšie, že to dali na DVD iba s titulkami. Objektívne je to dnes možno ledva na tie 4*, ale pri spomienke na prvé zhliadnutie spred rokov...musím ísť do plného. ()

rsimonyi

Skvělý zombie film. Oživlé mrtvoly, části zvířat, vstávající hřbitov a všude přítomné slovíčko MOZEK, MOZKY !!!! A hlavně zvláštní konec. Na tenhle filmeček jen tak nezapomenete ! ()

icedalaman

Tak jde vidět, že tvůrci mají z natáčení tohoto filmu prdel,ale nemyslím že se jim to povedlo přenést do filmu tak jak chtěli. Nicméně občas se nějaký ten vtípek objeví a díky krátké stopáži se stává Návrat oživlých mrtvol pohodovým a oddychovým večerníčkem. ()

davena27

Psal se přelom 80 a 90 let,a v jednom panelákovém bytě,seděla u videa z Tuzexu parta mladých nadšenců hororu.Z repráků televize se linul řev rozkládajících se zombíků kteří se dožadovali své porce mozků.Tu a tam zapraskala jak suchá větev spodina lebeční.Skvělou zábavu nám nekazil ani bezemoční,jednohlasý dabing.Ani za milión premiér v nových kinosálech bych nevyměnil atmosféru a nevšední zážitek v ten den v tom bytě.Pro mě je tento snímek jasnou klasikou žánru, a od těch dob se stal pro mě horor mou součástí.Dávám tudíž plný počet a to zcela oprávněně. ()

zdeny99

Skvělá parodie na Romerovu klasiku NOC OŽIVLÝCH MRTVOL. Do hororu to má daleko. Zombíci neděsí, spíš vyvolávají ironický úsměv. Jejich masky jsou zajímavé, některé propracované, jiné dost úsměvné, prostě klasické osmdesátkové. Především zaujme ten zhnilej černej, kterej vylezl z toho barelu a běhá po skladišti. Dalším je ten rozpůlený na pitevně. A všichni jen řvou: "Mozek! Mozek!: Stylové je také jejich vylízání z hrobu. A ten konec je přímo nečekaný. Nejvíc mě dostal ten závěrečný telefonát hlavního představitele armády USA s jakým klidným tónem telefonoval, že došlo k takové apokalypse. A co mě také zaujalo, že v jeho domě se pouští stejná hudba, kterou hrál Osvald z Lucie, postrach ulice. [2899. hodnocení, 222. komentář, 77%] ()

Aurus

7/10. Za mě se jedná o velmi dobrou hororovou komedii kterou se každý užije. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

molcan2

Film Návrat živých mŕtvych sleduje dvoch zamestnancov skladu liekov, ktorí v pivnici na parkovisku nájdu niekoľko vojenských sudov, z ktorých sa do ovzdušia náhodne uvoľní smrtiaci plyn. Tento plyn nakoniec oživí mŕtvych na neďalekom cintoríne, ktorí budú chcieť len jedno: váš mozog. Tento film je ďalšou z povinných klasík, ktorá bez problémov vyniká ako jedna z najlepších zombie komédií všetkých čias (podľa môjho názoru). Aj keď je to film z 80. rokov, funguje dobre aj dnes, má úderné scény, zábavné postavy a skvelý soundtrack, punkrock, ktorý robí scény neuveriteľnými. ()

kkarx

Jedná se o satiru převážně na zombie filmy (a na Američany :) s hororovým nádechem. To z toho dělá vcelku zajímavý a pro mě i zábavný počin. Rozhodně to není parodie. ()

GOREGASM

Výborná hororová komedie, která za podpory old-school synťáků dobře mixuje humor, gore efekty a patřičně prkenné herecké výkony hlavně dívčí části osazenstva. A to finále... jak jednoduché... 80% ()

helloween93

Výborná hororová komedie, která dokáže parodovat jiné "zombie" filmy. Líbil se mi scénář, soundtrack a to, jakým způsobem film obsahuje téměř vše, co by takovýto film měl obsahovat - strach, atmosféru, gore a vtip. ()

zuzanocka

A tak som dostala chuť na sériu zombie komédií.. Tým to všetko začalo .. =) Návrat oživlých mŕtvol spĺňal to, čo som od podobného žánru očakávala.. Všadeprítomné barely s odpadmi, zombie (vtipný - a pritom snaha o vydesenie bola, čo oceňujem), na tie roky celkom prepracované.. Po pozretí prvého dielu samozrejme nasledovalo zhliadnutie ďalších.. ale musím povedať, že jednotka bola najlepšia (ako to už býva zvykom...=)).. Odporúčam všetkým fanúšikom zombie (ale s tými ďalšími časťami si to fakt premyslite.. =)) .. ,,Braaaaains!!" =D ()

Raziel_cz

Z tohohle filmu mám hodně rozporuplné pocity. Zase taková zábava to není, hlavně teda proto, že prvních čtyřicet minut se moc neděje, a když, tak do toho zajímavého neustále skáčou scény s vysoce otravnými pankáči. A nijak to nevylepší ani full-frontal Linney Quigley. Když dojde na zombie a rozjede se akce a hudba, je to fajn. Ačkoliv tedy O'Bannon dělal co mohl, aby mi to znechutil svým fetišem v podobě otravně sekaných zpomalovaček. Na druhou stranu se mi ale zase líbí ta totálně braková forma a redefinování oživlých mrtvol. Ovšem "karnevalově rozjařené gore efekty" jsem fakt nedostal a "situační humor" se vyčerpal v deseti minutách. Takže opravdu nevím. Třeba někdy s dalším zhlédnutím. Zatím bezpečný průměr. ()