Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. (Netflix)

Annaroz

Tři hvězdy jen proto, že ač skoro dvouhodinový, tak udržel mou pozornost. Ale jinak dost špatně udělaný dokument. Jako závodník vyznívá Schumacher bezohledně, bez schopnosti sebereflexe. O Schumacherovi - jako člověku jsme se dozvěděli žalostně málo. Resp. téměř nic. Kdo jeho příběh nezná, tak z dokumentu ani nepochopil, co se mu vlastně stalo. V tomto případě až zoufalá snaha o zachování soukromí se negativně podepsala na kvalitě filmu. ()

vladi3

Niekolko veci: 1) Kozorozci sa neospravedlnuju a nepoznaju chyby??? Co to ma kurva znamenat?? Kozorozci sa dokazu ospravedlnit a aj uznat chybu, viem to, som kozorozec... 2) Jeho emocionalny vystup, ked vyrovnal Sennov rekord: To je nieco take falosne, to clovek len tak nevidi. 3) Tim bola rodina??? Vazil si kazdeho kolegu? No, treba sa spytat jeho timovych jazdcov, ked ho museli pustat, ked ich nedokazal predbehnut. 4) Bol skvely pilot a v sukromnom zivote to mohol byt skvely chlap, ale na trati to bol neskutocny srac, ktory isiel casto cez mrtvoly (a niekedy, ked je o nom rec, tak si pomyslim, ze to co sa mu stalo, bola karma). 5) Co so to jeho zena spravila s ksichtom???? Keby nenapisali, ze je to ona, tak by som ju ani nespoznala... To nie je starnutie, ale riadne na picu plasticky chirurg. 6) Davat do suvisu Sennovu nehodu s tym, ze ho Michael prenasledoval a "tlacil" na neho, je absolutny vrchol nevkusu a sebaklamu... S dokumentom o Sennovi, sa toto neda porovnavat... Aj ked sa snazili vyvolat v divakovi emocie, prosto to nefungovalo... Dokonca ani cez emocionalnu hudbu, ktora mna vzdy dostane na kolena... Tu prosto nic... Jedine zimomriavky som mala, ked som pocula stare dobre monoposty z 90tych rokov... To co sa mu stalo je asi najhorsie, co sa cloveku moze stat... Uzavrety v tele, sice bachorky o uzdraveni, ale kazdy trosku realisticky uvazujuci clovek musi chapat, ze len trpi, mozno ani nevie o sebe a je neskutocnou zatazou pre rodinu... Snazili sa u divakov hrat na city, ale pri Michaelovej povahe u mna tato hra absolutne nezafungovala... Nikdy som ho ako jazdca nemala rada, bol skvely pilot, ale fairplay nepoznal.. Sennov dokument som prerevala, toto prezivala... Jedna hviezda iba kvoli nostalgii... Niekto predomnou tu pisal, ze Michael dopadol ako Kobe Bryant, len o nieco lepsie... Ja si myslim presny opak... Kobe to mal rychlo za sebou, zatial co Michael zivori bohvieako... ()

Raziel811

Závody čehokoli, tím pádem i Formule 1 mě nikdy nezajímaly a to jsem dobu, kdy byl  Schumi aktivní, zažil již ve věku, kdy jsem věci kolem F1 vnímal a věděl, co je to za osobnost a jaký má vliv. Tím chci říci, že tento dokument je zajímavý i pro člověka, kterému je jinak tento "sport" ukradený. Neřešil jsem strukturu vyprávění, ani technickou kvalitu a dostalo se mi velmi poutavého příběhu, který se asi hned tak nebude opakovat. ()

KuceraJohny

Upřímně tři hvězdy dávám pouze k úctě k Schumimu, za vše co dokázal. Dokument sám o sobě se však vůbec nepovedl. Když se objevil na Netflixu několik dní jsem se na něj těšil, až přišel volný večer a já ho mohl shlédnout. Se smutkem musím konstatovat, že bych radši dvě hodiny mého života strávil jinak. Stopáž nenabízí žádný náboj, na který jsem u dokumentů od Netflixu zvyklý. Není tu nic co by diváka nějak inspirovalo nebo nakoplo, zkrátka to je jako by vám přišel ten nejnudnější učitel vyprávět o životě někoho skvělého. Samozřejmě dozvěděl jsem se několik nových informací o tom žádná. Schumacher, který byl hvězdou, když jsem byl malý, byl právě kvůli tomuto statusu pro mě neporazitelný. Avšak moc jsem Formuly nesledoval, takže jsem doufal, že zjistím informace o tom jaká byla jeho kariéra, když jsem ji jako dítě nebyl schopný pořádně sledovat. A ano toho se mi dostalo. Co je však smutné, je fakt, že po dokumentu na mě šampion působí horším dojmem něž předtím. Nevím čím to je, jestli stylem vyprávěním nebo že jsem se o něm dozvěděl víc. Po nudných hodinách jsem aspoň doufal, že zjistím jak je na tom Michael dnes a ani to se nakonec člověk nedozví. Za mě tedy velmi nepovedený dokument, který ve mně zanechal nepříjemný pocit. ()

mrmartinrohr

Když máte k dispozici tenhle materiál a tyhle lidi a dopadne to takhle, tak je něco špatně… Pokud se chcete o Shumim dozvědět alespoň něco a máte nervy na nekonečné opěvování, koukněte na to. Jinak naprosto špatně poskládaný dokument od A do Z. ()

Zix.

Kdo má rád motorsport, tak ho určitě zajímá tahle cesta výjimečného pilota, který je bez debat silnou ikonou formulí. Dokument nám ukazuje jeho kariéru a život doslova od Michaelovo začátků a se vším všudy, ať už se jedná o kontroverze nebo úspěchy. Navíc se i trochu dozvíme jaký je člověk mimo dráhu. Jediný co mi trochu chybělo, tak větší pasáž poté co vyhrál první titul u Ferrari a další část kariéry poté. Určitě je škoda že nevíme víc o jeho aktuálním stavu, ale jasný náznak od rodiny a vysvětlení proč tomu tak je máme. ()

PoprockCZ

Poměrně dlouhá stopáž a nezáživné pojetí. Takové historické momenty z F1, ale nic moc víc. O postavě Schumachera se toho vlastně moc nedovíme, leda to, že byl cílevědomý a velmi uzavřený. Úraz z roku 2013 je jen lehce nastíněn, nic víc se o stavu Michaela nedozvídáme. Celé je to poměrně emocionálně povrchní, pro lidi, kteří nejsou zarytými fanoušky F1, nic moc podívaná. ()

Ondak

Z hlediska dokumentu je vše zvládnuté skvěle. Ale pro fanoušky formule se nejedná o nic nového a vlastně je shrnutá kariéra a téměř nic nového nepřináší. Dost mě také vadilo, že dokument hrál až moc na city a jedná se vlastně jen o oslavu osoby Schumachera. Dost věcí z dokumentu mi vlastně přišlo, že udělal vše správně i když to tak rozhodně není. Bohužel jsem čekal o něco víc. ()

Elanornegra

Michael Schumacher bol v mojom detstve veľký pojem, môj veľký vzor Veľká cenu som s ním pozeral dosť často v nedeľu, a odkedy odišiel aj som s tým prestal. Veľký, silný pribeh, prekvapivé momenty, aj so Senna napr. Veľmi dobre prerozprávane, ako sa stal Schumy tým čím bol do 2013. Pripomínalo mi to last dance, aj keď to mohlo byt taktiež oveľa dlhšie. Veľká pocta…… 100% ()

JLo

Nie, viac ako 3* dat nemozem. Obavy sa po dopozerani potvrdili - necele dve hodiny jednoducho nie su na tak dlhu, ale hlavne bohatu karieru, v spojeni so sukromnym zivotom dost. Ci uz F1 sledujete dlhe roky alebo vobec, posobi to uponahlane, polovicato a nedokoncene. Schumi by si zasluzil samostatny serial. ()

benji66

Hluboké zklamání. Nestál jsem o to, vidět MS upoutaného na lůžko s hromadou hadiček, ale po těch velkohubých prohlášeních, které uvedení dokumentu provázely, jsem nečekal až takovou bezobsažnou nudu. Nic, co by se nedalo dohledat do minuty Googlem. Ty dvě hvězdy jenom ze slušnosti a obdivu k MS. ()

Safira2003

Už jako malý jsem sledoval formuli 1 a Michael byl můj první vzor. Pro spoustu starších fanoušků to musí být krásné, když vidí ty závody, na které se před více jak dvaceti lety dívaly a vzpomínají na staré časy formule 1. Snímek mi přišel chvílemi trochu zdlouhavý a občas i trochu nudný, ale přesto jsem si ho užil. Hodně se mi líbilo to, že nám snímek neukazoval pouze to dobré, ale i Michaelovy chyby a nedostatky. Věřím, že velká část lidí se na dokument podívala jen z důvodu, že jsme se v něm měli dozvědět, podle zveřejněných informacích, Michaelův zdravotní stav a tady přichází velké zklamání, protože jsme se o něm dozvěděli jenom tohle:,,Je tu s námi, ale je jiný." ()

Martyrium

V podstate sa musím zhodnúť s viacerými komentármi, ktoré tu už boli prítomné. (hlavne s užívateľom "monológ") Počas mojich teenagerskych čias som F1 sledoval pravidelne (ca od roku 96/97). "Bol som v tíme Häkkinen". Takže Schumacher v tom čase nebol zrovna môj obľúbenec. Nezmenilo sa to ani teraz, ale pribúdajúcim vekom som zistil, že je nemožné ho nerešpektovať ako športovca, jazdca, profesionála. Sledoval som v tom čase F1 dosť pravideľne a so záujmom a vždy sme viedli s kamarátmi a rodinou ostré debaty pri a po každom preteku. Súhlasím s komentárom užívateľa "lacike", ktorý kritizoval "glorifikovanie" Schumachera. Práve Schumachera ej "temnej" stránke by som sa možno venoval trochu viac. Ale to by sme museli byť objektívne že. Takže informačnú hodnotu tento dokument pre mňa nemá. 1* dávam iba za pár info z ohľadom detstva a začiatkov Schumachera, ale možno som len veľmi mierny. Výpovede rodiny a kolegov sú veľmi strohé, obecné a nevyužité. Emocionálna stránka je tiež veľmi vlažná a nefunguje tak ako má. Záver by som už radšej ani nehodnotil. Ak niekto čakal, že sa dozvie nejaké info o súčasnom stave zrejme už len prežívajúceho tela, tak sa musel veľmi sklamať. Tých pár spomenutých info, kolovalo v nemeckých periodikách už mesiace pred zverejnením dokumentu, takže nič nové. Škoda. Schumacher by si zaslúžil za svoj prínos F1 inú poctu. V tomto smere by som skôr odporúčal dokument o Ayrtonovi, po ktorom som ešte dlho rozmýšľal nad jeho spracovaním, presahom a osobnosťou o ktorej bol. Tam je však level dokumentarismu niekde úplne inde. ()

notinkansas

Komentáře, které tvrdí, že dokument Michaela příliš glorifikuje, jsou celkem vtipné. Faktem totiž je, že Schumiho největším škraloupům, tedy incidentům z roku 1994 (Hill) a 1997 (Villeneuve), věnovali tvůrci poměrně velkou pozornost, sama jsem byla až překvapená, jak velkou. Dokonce se ho ani nesnaží omlouvat, pouze nám dávají možnost vidět tyto situace v kontextu s Michaelovou povahou. Navíc v dokumentu chyběly ty vítězné roky ve Ferrari, na kterých jsem jako dítě vyrostla, a které (nejen) v mých očích vynesly Michaela do nebeských výšin naprosté nedotknutelnosti. Takže jaká pak glorifikace? Za mě solidní čtyři hvězdy, pátou nedám právě kvůli absenci těch let totální dominance ve Ferrari, na které jsem se těšila. ()

hdraf

Můj největší sportovní idol mládí. Do poslední chvíle dokumentu jsem věřil, že se objeví alespoň zezadu. A nic:-( Co je na tom, když by se objevil třeba na vozíku? Prostě se to stalo, je to jen člověk. Nebyl první, ani poslední. Lidé by to tak vzali. To chce být po zbytek života zavřený? Pokud ale ani nezajede na Velkou cenu za svým synem, tak to nebude dobré...:-((((((( ()