Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. (Netflix)

KidCZ

Moje hodnocení je z pohledu kluka, který měl tohoto člověka na piedestalu jako největší idlol, který mi dával motivaci tam, kde by jinak nebyla. První hodinu a něco jsem tak měl záchvat nostalgie, kdy hodnotím dokument na 5 hvězd bez debaty. Zbytek už pokulhával, chybělo trochu vykreslení kariéry po roce 2004 a comebacku, ačkoli i to shrnutí bylo celkem dostačující. Popis současného stavu od rodiny je jasně vzkazem a vysvětlením všem, kteří chtějí pořád vědět, co se děje, že mají smůlu. Kdo čekal možná i nějaký náznak informací (jako já), bude zklamán. Celkově Netflix odvedl dobrou práci, zvláště se zkušenostmi s F1 z posledních let. Za první hodinu 5*, za druhou 3*, zprůměrováno na 4*. ()

quido_zidle

Ona se F1 díky genialitě a dokonalosti Schumachera stala nudnou. No a přesně takový byl i dokument o něm, profesionálně mu nelze nic vytknout, jen byl zoufale nudný... Škoda. ()

bonovox

Ďalší dokument z prostredia F1. Michael bol veľkou osobnosťou tohto športu a takýto medailón si iste zaslúži ale celkové spracovanie je dosť vlažné bez výraznejších emócií. Na rozdiel od geniálneho spracovania portrétu Sennu. 70% ()

Naghavi

Poměrně plytký dokument, který sice mapuje celou kariéru skvělého závodníka, díky umně sestříhaným dobových záběrů, ale nepřináší emoce, gradaci, ani dojemný závěr. ()

BloomGeorge

Velice emotivní záležitost. Ten kdo má rád Schumachera tak jednoznačně doporučuji 👍 Ale mě osobně více líbil dokument o Ayrton Sennovi. Ale je to spíše o vkusu. Ovšem nečekejte že Schumachera v tomto dokumentu uvidíte. Rodina naznačí jak na tom je, ale rozhodli se chránit jeho soukromí jako on chránil vždy je. Je smutné že taková legenda měla tak tragickou nehodu 😔, ale takový je život holt život a nikdo nezná které cesty nám přichystá. Tak jako tak je to vynikající počin, který by měl vidět každý kdo se zajímá nebo kdy zajímal o formuli 1 😉👍 ()

Tomas_PO

Že ani samotné uvedenie dokumentu nesprevádzal výraznejší ruch, niečo naznačuje. Na dokument s menom Schumacher z dielne Netflixu by sa totiž istotne tešili nielen fanúšikovia F1, ale aj širšia verejnosť, ktorú zaujíma jeho aktuálny osud. Netflix navyše 'formulových' fanúšikov presvedčil sériou Formula 1: Drive to Survive, takže očakávania boli veľké. Tvorcom sa takisto pred kamery podarilo dostať množstvo kľúčových aktérov Schumacherovho života, od rodiny, cez spolupracovníkov, až po najväčších rivalov. No celé to pôsobí príliš diétne, až nemecky chladne, bez vyvolania väčších emócii. Aj keď autori sa emóciu do deja snažili vložiť, respektíve Schumiho príbehy F1, ako aj životné, sú sami o sebe emotívne. No na plátno sa ju preniesť nepodarilo. No (zrejme) sa Schumiho podarilo zobraziť takého, ako bol. Aspoň u mňa, subjektívne, boli klúčové otázky zodpovedané. Či už vyjadreniami Rossa Browna, Jeana Todta, či Davida Coultharda a Miku Häkkinena, ktoré vyznievajú veľmi autenticky. Z pohľadu deja sledujeme Schumachera od jeho motoristického detstva, vstup do F1, prvé úspechy, sériu kontroverzných športových momentov, až po kraľovanie vo Ferrari a odchod z F1. Posledná časť je venovaná tragickému osudu, o ktorom rozpráva najmä jeho manželka, no žiaľ nepovie, ani nenaznačí nič nové. Holt, bol to jeden z najväčších jazdcov histórie F1, aj keď som ho nikdy nemal rád a stále držal prsty jeho rivalom. Long live Damon Hill! :) Hodnotením niekde medzi 3 a 4, za profi spracovanie napokon 4. ()

ZetDaElO

Schumacher a Jordan majú toho až príliš veľa spoločného. Okrem toho je to nostalgická spomienka, na nedele strávené pri F1 a na večné hádky, či sú lepšie strieborné šípy alebo červení žrebci. Dokument však zjavne prešiel veľkou cenzúrou, čo mu uberá na najvyššej kvalite. ()

haack

Éru Schumachera pamatuji a musím říct, že to byla doba, kdy byla F1 plná napínavých soubojů a rozuzlení, kdy se rozhodovalo v posledních závodech a na posledních metrech. V takové konkurenci se prosadit vyžadovalo obrovskou touhu vítězit a v tom byl Schumacher jednoznačně nejlepší, což ukazuje i tento dokument. 8/10 ()

chozze008

Samozřejmě na dokument Senna to vůbec nemá, o tom žádná. Nejvíc zajímavá část je ta kdy dovede Ferrari opět k vítězství. Jinak nejsem úplně x-tra fanda F1, ale vím, že jako kluk, jsem to už úplně přestal sledovat právě díky této hvězdě, to bylo jen, jo jasně Schumacher zase vyhraje, na co koukat. Možná to bavilo zavilé fanoušky Schumachra, ale fanoušky F1 už moc ne. Co mi přijde zvláštní, že Senna vs Schumacher, se vůbec neprotínají, ok, každý je dokument pro jinou hvězdu. Ale nevěděl jsem z dokumentu Senna, že za ním v té zatáčce byl Schumacher. V dokumentu Schumacher se zase "neví" proč se Senna naboural. Naboural se, protože dostal super káru s ABS a TC a kdoví čim ještě, jenže pak to komise zakázala, takže jezdil se šunkou. A teď si vypůjčím slova uživatele 3DD!3  " a hazardování se životem". A na to dle mého skromného názoru dojel. Dobře taky jsem jel párkrát freeride ale ne po čtyřicítce a s tim, že nejsem PRO. To mě celou dobu právě vrtalo hlavou, všichni jen "lyžařská nehoda" i v dokumentu to tak nazývaj. Jenže jsem se musel dopátrat, že v tu chvíli jel samozřejmě freeride. Takže ok, je to tragické, ale pokud jste zhlédli dost SNB dokumentů, víte, že stejně jako je možnost že se zabijete v F1, tak je možnost, že se zabijete při freeridu. A ještě, když se kouknete na ty dvě nalinkované nudné recenze pochopíte, proč tvrdim, že by CSFD nám měla za recenze platit - mnoho recenzi zde uvedených je prostě mnohem lepších a zasvěcenějsích. Kdyžto ty dva pisálkové jen prostě MUSELI napsat nějakou recenzi, na něco, co je pravděpodobně ani nezajímá. ()

oskiii

Výtečně zpracovaný dokument s velice emotivním závěrem. Víc netřeba dodávat. Zbožňoval jsem Schumiho, byl jsem a navždy budu jeho skalním fanouškem. Díky Netflixu za tento parádní dokument.. ()

mocakardiak

Jako jeho fanouškovi (F1 jsem sledoval za jeho éry) se mi to nesmírně líbilo. Bomba. Skvěle natočené, perfektní archivní matroš kolikrát, rozhovory... Konečně jsme se dočkali. ()

Sopholojong

Elvis, Marilyn, Jackson, Ledger, Dean, Houston, Walker, Sena, Schumacher... Co meno to ikona, legenda, idol... platiaci dan za svoju nesmrtelnost prilis "skorou" smrtou. V scene smrti Senu, kedy bol Schumi rovno za nim, akoby si zubata s kosou povedala, teba som nestihla odtat, urobim to neskorsie (stale zije, ale je z neho prakticky "zelenina"). Silne momenty typu argumentovanie Schumachera so Senom alebo idem si po teba Coulthardt ("Do you want to kill me?") vyrazne potesia, ale inak je to vlastne priamociara biografia dalsej tragickej dohry slavneho mena. ()

Oldass_

Rodina by nikdy nesouhlasila s natáčením, pokud by výsledek nebyl oslavou MS. Takže místo dokumentu sledujeme nepravdivý příběh muže, který byl dokonalý jen ne sportovec. Mnoho černých okamžiků jeho kariéry zůstalo utajeno. MS byl povahově špatný člověk a toto je špatný dokument. ()

Kubakomi

Vůbec si netrhám vlasy z toho, že nebylo pořádně vysvětleno, jak na tom nyní zdravotně je. O tom totiž dokument není. Je o jeho životě a kariéře, jak stoupal z malého, cílevědomého kluka k jednomu z nejúspěšnějších a nejlepších závodníků F1. Jak si plnil svůj sen. Dokument dále potvrzuje to, co většina lidí už ví. A to, že Schumi byl úžasný. Nejen závodník, ale hlavně i člověk, což je opravdu vzácné a je to i důvod, proč ho tolik lidí miluje. Dokument byl zpracovaný skvěle, dvě hodiny utekly jako voda. Možná konec byl malinko uspěchaný, ale co.. 4/5 ()

Martinko991

Zrod legendy a jeho cesta na vrchol, aj takto by sa dal nazvať dokument z Netflixu. Pre mňa mnoho nostalgických záberov najmä z čias súperenia z Hakkinenom keď som len začínal sledovať formulu 1 ako malé dieťa, ale spomínam si nato ako by to bolo včera. Vytknúť rodine právo na súkromie nemôžem, preto ma v podstate ani nesklamalo, že sa zasa toľko o jeho súčasnom stave nedozvieme ako by sme všetci chceli. Buďme radi, že niekto o tomto fenomenálnom jazdcovi konečne natočil dokument, ktorý rozhodne stojí za pozretie ak vás zaujímajú najmä jeho začiatky a cesta na vrchol. ()

Kusbi

Rozhodně to není zlé. Na druhou stranu to mohlo být lepší, možná i o hodně lepší. Fajn je, že se film nesnaží za každou cenu Schumachera vykreslovat jako dokonalého, a že poměrně dost poukazuje na to, co Schumacher při závodech dělal (a že to nebylo nic hezkého). Nicméně z většiny je dokument takovou menší oslavou Schumacherova života a závodní kariéry a vlastně tak nějak zapadá do škatulky většiny životopisných dokumentů. Na úplném závěru je to pak již trochu patetické (byť je to samozřejmě vcelku pochopitelné), což už mi lehce vadilo. A mínusem je rozhodně to, že dokument nedokázal přinést nic nového o Schumacherově stavu, navíc když celý dokument v podstatě posvětila jeho rodina. Kdo ví, jestli se někdy dozvíme, jak na tom ve skutečnosti je. Dávám čtyři hvězdy, víceméně jen za to, že v mých dětských letech byl Schumacher mým největším oblíbencem. ()

toos

Nostalgie. Návrat do 90. let, kdy jsem F1 sledoval a těšil se na závodní neděle. Je to vlastně trnitá cesta MS k prvnímu titulu s Ferrari. Nic novýho ty skoro dvě hodiny nepřinesly. Ale to mi nijak nevadí. Že se za chladnou a navenek občas i arogantní tváří skrýval plachej táta od rodiny, kterej si chránil to nejcennější, tedy soukromí, se vědělo už během jeho aktivní kariéry. Nehoda na lyžích obrátila život jeho i jeho blízkých naruby a je to smutný. Ovšem nedovolil bych si od klávesnice s téměř nulovou znalostí věcí psát příkrý soudy, jak se má jeho manželka a dospělý děti zachovat. ()