Píše sa rok 50 pred Kristom. Zradný princ Deng Tsin Ruin práve dal uväzniť čínsku cisárovnú. Jeho jedinou túžbou je ovládnuť ríšu. Princezná Sass-Yi utečie do Galie, kde si vyžiada pomoc udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia a princezná sa vydávajú na dobrodružnú výpravu zachrániť cisárovnú a celú Čínu.... (Magic Box)

rakovnik

Filmy s Asterixem cíleně nevyhledávám. Rodinné kino je ale nutnost. Zpočátku jsem se nebavil a dabing mi přišel nepovedený. S dalším dějem ale přibylo humoru a vtipných hlášek a narážek. Potěšilo mě vidět Pierre Richarda a Zlatanův Antivir byl vynikající, povedl se i Caesar. Příjemné překvapení, jež jsem nečekal. ()

M.i.k.e

jestli něčím hraná Asterixova dobrodružství vynikají, pak jo to schopnosti s každým novým filmem přijít s horším obsazením i vizuálem. Říše středu tak vypadá, jako kdyby v ní nikdo nechtěl hrát a tvůrcům nezbylo nic jiného, než oslovit fanoušky, kteří pak na natáčení dorazili ve vlastních kostýmech. Samotné hlavní duo je pak smutná kapitola, kdy Lellouche jako Obelix ještě celkem ujde a dá se na něj zvyknout (i když Depardieu to prostě není), ovšem Canetův Asterix je absolutní krok vedle. Jediný kdo tu jakž takž obstojí je dvojice Cassel, Cotillard (přičemž Marionin čas na plátně je s bídou pár minut) a vyloženě potěší přítomnost Pierra Richarda, kterého sem původně vůbec nepoznal. Zbytek je jedna velká bída, ze které sice tu a tam vykoukne funkční vtípek, který ale působí že se tam nejspíš dostal omylem. Do úplně jiné dimenze pak tuhle Asterixovu smrt v přímém přenosu posouvá český dabing, který je celý jeden velký bizár. Michal Suchánek by byl možná dobrá volba do role Asterixe a v reálu by nejspíš obstál i Michal Novotný jako Obelix, nicméně poslouchat to bylo většinu času docela utrpení. Největší v případě Jakuba Koháka, kde je dost slyšet že s dabingem nemá moc zkušeností (a evidentně to má důvod) a když si to navíc divák spojí s obrazem, kde se repliky netrefují jeho postavě do pusy a ona tak chvílemi působí jako břichomluvec, je to zážitek, který bych si pro příště raději odpustil. Ideální bude vrátit se k animovaným kouskům jako bylo třeba Město bohů, které Asterixovi extrémně slušelo....20% ()

cariada

Nijak výjimečné to není, ale to nebyl žádný díl. Nová hlavní dvojice bez problémů zapadla. Spousta narážek na současnost. Pobavit se u toho nechá. ()

Nach

Ať si každý říká co chce, já byl touto francouzskou komedií mile potěšen. Ano, Gérard Depardieu je prostě lepším Obelixem, ale to nic nemění na tom, že jsem se často fakticky nasmál jednotlivým vtipům. Není to žádná áčková klasika, která by udělala díru do filmového nebe. Je to ale pohodová komedie, kterou si v budoucnu rád připomenu u víkendového oběda. 65% ()

otík

Hraný Asterix 5. Asterix i Obelix jsou zcela jiní herci než v minulém díle, poprvé chybí Gérard Depardieu. A je to poznat. Oba hrdinové už nejsou tolik sympatičtí, navíc i chemie mezi jejich postavami je přímo tragická. Vincent Cassel je slabý Ceasar a do Delona má vskutku daleko, Cotillard má do zase neskutečně daleko do krásy a vznešenosti Monici Bellucci. Příběh je naprosto marný, Zlatan je snad to jediné, co je originální. Pobaví aspoň pár bojů a líbili se mi čínské postavy. Ale kromě podařených jmen a opravdu jen pár vtípků, vše působí neskutečně vynuceně, nudně a místy i trapně. Nečekal jsem, že to řeknu, ale zlatý minulý díl ...ve službách Jejího veličenstva. Byla to marnost. ()

filmmovier

No, já vám nevím... Mě se to prostě blbě hodnotí. Přidaná hodnota filmu je určitě v dabingu. Suchánek na Asterixe sedí jak Filipovský na Funése, také ostatní hlasy byly opravdu fajn. Kdo naopak na Asterixe nesedí, je sám Canet, naopak Lellouche je vynikající náhradou za Gérarda, potěší také Vincent Cassel (nejlepší Caesar po Delonovi) a Marion Cotillard, škoda, že mají celkem málo prostoru, což platí i o Pierru Richardovi, jehož Panoramix je tady absolutně zbytečný. Stejně tak jako debilní vedlejší zápletka o tom, že Asterix chce být vegetarián. Jinak je to ale docela fajn. Hlavní zápletka není vůbec špatná, některé vtipy ale fungují hůře, některé lépe (povedené Zlatanovo cameo a Hříšný tanec, který mě naprosto rozsekal). Jasně, je to blbost, stejně jako výborná dvojka, skvělá trojka a průměrná čtyřka, zároveň jsem ale čekal mnohem horší průšvih a alespoň čtyřku to hravě strká do kapsy. Jako velký fanoušek předlohy se necítím vůbec nijak pohoršen a vlastně jsem s výsledkem spokojen. Žádné veledílo, ale výsledek sympatický a nebere se to vůbec vážně. A tak to v tomhle případě má být. 70 %. Ale tentokrát opravdu jenom ZA MĚ. ()

Johnny.ARN

Posledný diel bol tak skvelý, že si ho absolútne nepamatám. O to viac ma prekvapilo, že táto séria pokračuje. Čo však priniesla? Opäť narážky na modernú dobu, čo bolo fajn, dobré herecké obsadenie, ale neviem, asi som z tohto formátu a humoru už vyrástol. Verím, že v telke to bude mať úspech, možno. 1 z 5 ()

Mrkvič

Dobře jsem se bavil. Sice jsem měl ze začátku problém zkousnout jiné herce, ale i ti si mě nakonec získali. Neduhy, kterými začaly trpět pozdější hrané verze má Říše středu také. Typickou ukázkou je Zlatan. Jenže musím říct, že zde mě celé to přirovnání k fotbalu docela bavilo. Mile mě překvapilo několik fórků pro dospělé, kdy to "dospělé" je opravdu na místě. Jako pyramidka Kleopatry. A ne ta, do které byly vyskládány její kufry, ale ta sexuální v závěru. Takže ano, pro dospělého diváka je humoru dost a děti baví všechno to taškaření se. Asterix tak opět nezklamal. Díky Frantíci. ()

Ryuuhei

Na filmu oceňuju, s jakou vervou a bezostyšně si bere do úst rasismus, feminismus a další témata, kterých se zejména společnost straní a bojí si z nich přinejmenším vystřelit. Plus mě bavila řada odkazů na popkulturu, párkrát jsem se dobře uchechtl. Zbytek byl nevkusný, místy divně perverzní a neskutečně trapný. Příběh stál za vyližvěnec, to samé ztvárnění postav a chemií, co mezi nimi měla panovat. Jsem na jednu stranu rád za dalšího hraného Asterixe a Obelixe, kteří vizuálně ostudu nedělali, na druhou se podle mě žádné zázraky nekonaly a film mi přijde jako zvláštní hybrid, který bych doporučil ke zhlédnutí maximálně tak na nějaké párty, když už bude valná většina diváků pod parou. Mít sám popito, věřím, že se bavím na 5/5. ()

fabecc1222

Je to lepší než čtyřka, ale jen o trochu. Čtyřka byla vážně k uzoufání nudná, a v podstatě všechno v ní bylo trapas. Pětce se aspoň občas něco povede, a jestli se něco vyloženě povedlo, tak je to obsazení nového Obelixe. Film si v úbodu odnude povinné komiksové forky (smradlavé ryby, trubadůr...) aby navázal pár odkazy na původní filmy a přešel do originální tvorby, která se sice snaží držet v mezích atmosféry komiksů, ale zpravidla je to všechno prostě nuda a až moc na první dobrou. Obsazení Asterixe je opět tragédie, a vůbec nechápu, kde sám režišér nabyl dojmu, že se na tuto roli hodí. Z cameo rolí z toho nejlépe vychází Zlatan, ale Richard i Cottilard jsou úplně zbyteční, a ještě stejně ani nejsou k poznání. Nevím, proč mají tvůrci furt nutkání vytvářet něco nového, když mají k dispozici tolik kvalitních komiksů, které by se dali zfilmovat. ()

Sany33

Príbeh: Asterix a Obelix sa ponúknu, že pomôžu Japonskej princeznej znova nastoliť mier v jej krajine. To by asi ani neboli Galovia keby sa im do cesty nepostavili Rimania na čele so samotným Cesarom. Herecké obsadenie: Asi až na Zlatana mi z toho bolo na blvanie. Hlavne Asterix na vyložene iritovať svojou prítomnosťou na obrazovke. Prevedenie: Až prílišná snaha o humor a priblíženie Galského univerza dnešnej generácií, malo za následok absolútne fiasko. Najvtipnejšie scény s pirátmi tak vyšumelo v nostalgickom pátose. Ani si neviete predstaviť ako dlho som rozmýšľal nad príbehom, teda ako ho opísať lebo to bol jednoducho guláš v ktorého polovici som sa jednoducho stratil. Pocity: Aby som našiel aj nijaké pozitíva. Spojenie kultúr hodnotím kladne. Teplého Cesara už trocha menej. Ibra bol najlepší. A najviac ma pobavila scénka s bezďákom. Teda to bolo asi to jediné čo ma pobavilo. Pridaná hodnota: Oživenie francúzskej klasiky ale bez nápadu a humoru. 21% ()

JohnSmith

Sice jsem to nedokoukal, protože hlasy Suchánka a Koháka mi rvaly uši a zvyšovali můj tlak. Jak může někdo obsadit dabing někým, kdo neumí mluvit? No, každopádně to, co jsem viděl, byla nuda, a to fakt hrozná. Možná se to pak rozjelo, ale kdo ví. Jediné co mi utkvělo v paměti byl Lellouche, který se až nápadně podobal Obelixovi v podání Depardieu. A to byl plus. Druhé, co si budu pamatovat, je Pierre Richard, kterého jsem málem nepoznal. ()

ondraondra

Lepší, než jsem čekal. Generický scénář vynahrazuje jedna vtipná hláška za druhou a povedený soundtrack. Pořád to není na úrovni Mise Kleopatry, ale rozhodně nejde o nejhorší Asterixovo dobrodružství. Nesmím opomenout famózní dabing Jakuba Neumanna. ()

Fox85

Poslední hraný film s těmito (troufám si tvrdit) legendárními postavami jsem viděl Misi Kleopatra. A pokud budu porovnávat čistě s tímto snímkem, tak zábavnost, sympatické postavy a logika (chápu, je to film podle komiksu, ale i tak...) jasně vede Kleopatra. Tohle se vážně nepovedlo, nebavilo ()

blackkocour

nevím co bylo horší. Slyšet dabing Koháka se Suchošem, nebo vidět nejhubenějšího Obelixe a nejvyššího Asterixe jakého jsem z dosavadních adaptací viděl. ()

DavidS.

Tak už i Galům se korektně kecá do života v římském obležení - moc divočáků na jídelníčku a málo zeleniny, řeči o alfa samcích...Tragický casting hlavních rolí... ()

Fary

Do puntíku souhlasím s tím, co už tu napsal Tom Hardy. To je fakt špatný a co hůř, nevtipně špatný. Povedlo se jim tam nacpat všechna době poplatná klišé jako vegetariánství, práva žen, apod. ale celé je to jak špatně natočené Bčko s velkým rozpočtem. ()

Litvicek

Už jdeme hodně dolů. Doby, kdy Asterix s Obelixem bavili jak dospělé, tak i děti, jsou pryč - Tohle by chtělo původní účel plnit také ale nefunguje to. Příběhově už nevíme kam jít, tak jdeme do Číny. Vegani jsou taky lidi, tak je tam taky zkusíme vesrat. A to celé má spojit nalezení nových přátelství a lásky, což se taky moc povedeně nekoná, takže ve výsledku zůstává věrná Bro-mance mezi Asterixem a Obelixem. Velký, velký průměr. Ale Ibra a jeho rolička nezklamala - Je dobře, že si umí udělat srandu i ze sebe. Každopádně sjedeš to až do konce, to není problém ale výsledné dojmy jsou tu tam. ()

cepice

Naprosto dokonalý pubertální humor. Skvělá akce, často se za břicho popadáte. Jedna hvězda dolů za čínskou propagandu. ()