Píše sa rok 50 pred Kristom. Zradný princ Deng Tsin Ruin práve dal uväzniť čínsku cisárovnú. Jeho jedinou túžbou je ovládnuť ríšu. Princezná Sass-Yi utečie do Galie, kde si vyžiada pomoc udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia a princezná sa vydávajú na dobrodružnú výpravu zachrániť cisárovnú a celú Čínu.... (Magic Box)

Karbos

Jak je možné, tak dobrý námět tolikrát podělat? Vždyť je to super materiál, stačí se podívat na první filmovou jedničku....to byla pecka.... Kleopatra ještě ušla ale už to smrdělo parodií. Všechno další, už je jen něčí osobní pomsta tomuhle jinak skvělému komixu. Nechápu, proč se to pořád točí, ať se na to vys£rou a netočí nic, nebo ať to začnou dělat pořádně. ()

david141474

No musím říct, že tohle nebylo vůbec špatný. Na začátku nám byly představeny skoro všechny postavy kolem kterých se bude točit děj. Začátek filmu byl opravdu povedenej a zazněla slavná hláška ohledně ryb. Takže pro fanouška této ságy jako dělaný. Dabing Jakuba Neumanna byl opravdu povedenej, no vlastně i debut Michala Suchánka v dabingu byl taky povedenej. Děj byl solidní, ale v polovině už to drhlo a konec taky nebyl špatnej. Postavy byly skvělý a nejlepší byl Titanix, kterého právě nadaboval Jakub Neumann, také známý jako Toren. Herci byli skvělí. Humor byl skvělej. Soundtrack taky. Fotbalový narážky a Antivirusem, kterého ztvárnila fotbalová legenda Zlatan Ibrahimovič, byly taky skvělý. No a finální souboj byl solidní. A hlavní linka mezi Fuj, Asterixem a Popcornisem taky nebyla špatná a menší spoiler ani jeden nakonec nevyhraje. No a taková třešnička na dortu, Pierre Richard jako Panoramix, je nutné něco dodávat? 8/10 Správnej komediální film. (Velký Špalíček - 12.2.2023) ()

JesterKruger

Tato série se vznáší na vlně toho, že v ní jsou známé, sympatické, a kultovní postavičky, ale příběh se v té vlně sympatie naprosto vytratil (Podobný případ se mi stal i u Hotel Transylvánie). Když se natočil díl Asterix a Obelix Ve službách jejího veličenstva, tak už tenkrát si šlo všimnout, že autorům pomalu dochází originální nápady. No, a tady to máme. Nic originálního. Celý film je pro mě nudný. Humor byl velice kolísavý. V kinosále jsem slyšel smích u diváků jen málokdy. Pobavila mě scéna parodující We Will rock you, a taky pár scén se zamilovaným Obelixem. Ale to je asi tak všechno. Kromě pár vtipných scén, a dobrých herců tu není nic co bych mohl ocenit. Ocenit bych možná mohl to, že se to jakžtakž dalo přežít. Chybí mi Gérard Depardieu. 2*. ()

Stoctyrec124

Když bych se na to měl podívat z pohledu cílové skupiny pro kterou je to určeno, tak musím konstatovat, že to bylo skvělé. Jenže já cílová skupina nejsem, a proto mi to přišlo jako taková jednoduchá lehká večerní jednohubka s místy přehnanými efekty ale jinak docela vtipnými scénami. Líbilo se mi to. ()

bmx6

Sice to samé jsem psal už u Asterixe a Obelixe ve službách Jejího Veličenstva,ale Říše středu to překonala.Tohle je totiž opravdu nejhorší film o Asterixovi.Ani nevím proč tomu dávám jednu hvězdičku.Možná tak maximálně za Zlatana a pár světlých momentů,kterých bylo strašně málo.Jinak ten dabing je fakt otřesný.Kohák je úplně nejhorší. ()

HrubyLada

Upřímně jedna z nejznámějších Evropských filmových značek, kterou dokonale zničili.  Až nepříjemně zrychlený příběh. Vtípky, které jsou více trapné, než-li vtipné. Ono i jedna z myšlenek jednoho hrdiny, ze kterou se hraje v celém filmu se vlastně ani nedokončí. Celý příběh má neuvěřitelně zbytečný konec, a když se za tím člověk zapřemýšlí tak druhý akt filmu je naprosto zbytečný, protože se všechno vyřešilo na konci třetího aktu. Je mi až do breku, kam tato značka spadla. Skvělé animáky a bohužel podprůměrný hraný film. ()

KolarikKing

Jediné, co bylo na tomhle zajímavé byl Vincent Cassel a Zlatan. Pousmál jsem se akorát některým jménům. Jinak všechno ostatní byl jeden velký omyl. 2/10 ()

Maraboy odpad!

Asterix a Obelix z Wishe, alá ochotnické divadlo. Hrozné herecké výkony, hrozné kostýmy, hrozný scénář a hrozné efekty. Jedním slovem, nuda. Jó a ten CZ dabing je taky hrůza. ()

HanzoBureshi

Asterix a Obelix a cestování do Číny se mi zdál jako hodě dobrý nápad, jenomže proč to vypadá jako nějaká parodie? Efekty tu jsou jednoznačně nejhorší a příběh je totálně padlý na hlavu. Změna postavy Obelixe a opět Asterixe mi nepřišla tak špatná, ale prostě to předchozí obsazení mi dávalo něco více. Jsem proti modernímu audio-vizuálu, takže mi chybí středověká hudba jako v prvním díle, ale třeba We Will Rock You - Antivirus Edition bylo docela vtipný, nebo třeba Kung-fu Fighting též. Finální bitva ale byla asi nejhorší z celé série. Celkově se jedná možná o nejhorší díl, ale nějaká zábavnost v tom určitě je a já se někdy dost pobavil. Mé hodnocení: 4/10 ()

Lenny_cz

Po zkouknutí Říše středu, jsem měl tolik myšlenek v hlavě. Jako proč, co, jak… Ale jednu věc jsem věděl hned, že tohle je nejhorší díl Asterixe a Obelixe. Jak česká filmová scéna postrádá kvalitní herce, tak to dokazuje i francouzská v tomto filmu. Jako nevím, jestli najdou někdy lepšího herce do role Obelixe a Asterixe než Depardieo a Claviera. A taky proto je 1 a 2 díl to nejlepší ze série. Chápu, vznik filmu, když Číňani většinu zaplatili a jeli si film podle sebe, ale ani Zlatan to nezachrání. V hrané verzi je Asterix konečná, ale v animované se jim ho daří držet naživu a taky by se na to měli zaměřit. ()

danio odpad!

No to snad nééé... z Asterixe našeho dětství nezbyly ani doutnající trosky, místo toho je tu metroušovsko-veganská přehlídka infantilních pacošů po lobotomii. Strašně dlouho jsem neodešla z kina, ale tady jsem musela po půlhodině dát na útěk. Je mi dost smutno z toho, jak tenhle kult zmrvili. ()

Nerdik

Po dvou nejstarších dílech od Claude Zidiho a Chabatově Mise Kleopatra rozhodně nejlepší díl. Trochu mi vlastně nesedí změna nastavení Asterixe, protože Clavier byl jak z komiksu, a Cannet, byť je fajn, netrefuje tu mojí představu. Ale jinak dobrý!!! Mise Kleopatra je ale u mě pořád top 🙂✌️ ()

Amazonas odpad!

Trapný, trapný, trapný! Asterix a Obelix jsou postavený na celkem jednoduchým humoru, tohle bylo ale jenom jednoduchý. Jedinej, kdo hrál fakt dobře, byl Idefix. Na Obelixovi oceňuju, jak moc zvládal napodobit Gerarda. Jinak byl výběr herců dost tragickej. Ti lidi se na to vůbec nehodili. Film má jedinou dobrou hlášku, jedinou. A celkem tři úsměvné situace. Za dvě hodiny je to dost málo. Za to jsme se dozvěděli, že máme jíst zeleninu a víc se emancipovat. Díky. Bez tohohle filmu bych byla úplně ztracená. Dabing… Bože, to fakt bolelo! Suchánek je trapnej i když dabuje sám sebe a Kohák dabovat neumí! Proč? Proč tvůrci udělali všechno, aby zničili legendu? Spoiler alert: Falbala se tu jmenuje Halabala a vypadá jak pipina z Instagramu. Po příchodu domů jsem si pustila film z roku 1999, abych nezačala brečet. Fakt nechápu, jak to tady mohlo dostat 60%… ()

Kubasino

Pro mě klasická Asterixovina. Nejvíce jsem se bál absence Depardieua, ale tam nebyl vůbec problém. Canet mi jako Asterix připadal nevýrazný a trochu ničemný, nicméně se na něj dalo zvyknout. Richard pro roli ideální, stejně tak v topu byl Vincent. Toliko ke castingu. Co se týče dabingu, tak bylo úsměvné obsazení torza Partičky, ale Kohák to fakt nedal. A to navzdory podobě dabovaného herce. Suchoš s Novoťákem lepší, ale výběr ani tak moc nechápu. A nyní k filmu samotnému. Vtipů bylo dost a některé vyloženě skvělé. Milé byly narážky i pro dospělé publikum. Ty děti nepoberou, ale taky nezkazí. Příběh trochu klišé, ale na kreativitu si v tomto duchu Asterix většinou nepotrpěl. Šel jsem na to kvůli Zlatanovi, ten tam nebyl dlouho (což se dalo čekat), nicméně potěšil. Obecně se jedná o pohodový film, který má své mouchy, ale rád se na něj podívám znovu. Pokud ale někdo neviděl žádného hraného Asterixe, tak bych jej pustil mezi prvními. Kleopatra nebo Olympijské hry jsou lepší. ()

vaclav.g.kar

Upřímně jsem to čekal mnohem horší. Film jako takový jede na vlně ujeté komedie ve stylu mise Cleopatra. Sice ne tak sofistikovaně, ale já se příjemně bavil. Nový herci mi vůbec nevadí, naopak Obelix je skvělý a Ceasar v podání skvělého Cassela je nejlepší z dosavadních představitelů. Doufám že se v kinech a na streamech zadaří a dostaneme konečně konzistentní vyprávění s jedním castem i do dalších dílů. 6/10 a pro trošku starší děti jen doporučení. Srdcovka jako první dva díly to nebude ale 3. a4. díl to strká do kapsy s přehledem. ()

DIATOR05

Tohle je něco neskutečnýho. Na Asterixe jsem šel (a radil bych vám jít) s tím, že to bude absolutně absurdní, nejvíc unexpected humor a nebude to dávat smysl. A možná jelikož jsem to nebral vážně, tak jsem si to užil dvakrát víc. celkově je ten děj slabý, ale ten humor to tahá až do vesmíru, dělá si to srandu ze všeho, z dnešní techniky, z dnešní doby, dokonce i z Ibrahimoviće, který tam hraje. Jména jsou vtipný a ten typ nečekaného humoru nebo úplně nesmyslných věcí funguje skvěle. Stejně jako u mimoňů, možná jsem to jenom já, ale já jsem se bavil od začátku do konce, 7/10. ()

jimik13

Hláškovaná s mizerným scénářem, chabým dějem a nevýraznými hlavními postavami. Asterix a Obelix tentokrát nemají ten správný feeling a nejde z nich cítit to co dělá Asterixe Asterixem. Vtipné hlášky ve filmu jsou, ale ani Antivirus v podobě Zlatana film nedokázal zachránit ()