Ztracené dívky

• USA Lost Girls

Zoufalá matka se snaží najít pohřešovanou dceru a odhalit pravdu – a pomáhá tak uzavřít šňůru nevyřešených vražd. Podle skutečné události. (Netflix)

M.i.k.e

není to nejhorší a těch 90 minut se vyloženě netáhne,ale jakkoliv je to podle skutečnosti,tak podobných příběhů tu už bylo tolik a mnohem lépe natočených,že Lost Girls nemají nic čím by extra zaujaly.Není to možná úplně fér,ale bohužel je to tak...50% ()

C0r0ner

Ve druhé polovině to znatelně ztratilo tempo, což je dáno především tím, že bez vaty by ten film měl tak 60 minut, což by samozřejmě neprošlo. Jinak se sice jedná o zajímavý příběh, pěkně natočený a zahraný, ale toho děje tam bohužel opravdu moc nebylo. 50% ()

PROCESOR

Zoufalá matka se snaží zjistit, co se stalo s její dcerou. A i když je to samoživitelka, má také svá práva ,o které se hezky popere s prohnilým systémem. Hodně temný thriller, který mě překvapil. ()

Johnny.ARN

Začne to ako to útrapné, rodinné drama. Potom to nejak tak plynule prejde do vyšetrovacieho thrileru, kedy sa objavujú telú a všetci sú nervózni, aby sa to opäť začalo prelínať s depresívnymi rodinnými dialógmi o tom, kto koho opustil a kto sa ako cíti. je to síce príbeh ktorý sme už videli, ale ten spôsob natočenia je zaujímavý. 2 z 5 ()

viperDavid

Příběh by mohl být zajímavý, kdyby nebyl takhle děsně natočený. Jestli tímhle chtěli dokázat spravedlnost a ukázat na pachatele, tak se to opravdu nepovedlo. Škoda ()

oveckaoa

Nechápu , že to není v červených číslech kdejaký thriller co je sračka má více než tohle na Imdb to má 61 ze 100 to taky není moc, ale pořád lepší než tady (určitě je to lepší než ten thriller s Tedem Bundym minulý rok) . Dále nechápu co je na tom jako mysteriózního teda , když už má film takovou nálepku čekám pod tím nějaké nadpřirozené prvky třeba duchy, mluvení s mrtvými a podobně to tu rozhodně není. Jinak k filmu asi takhle dcera zavolá matce, že ji přijde navštívit a neobjeví se. Matce někdo zavolá a řekne jí, že se o její dceru postaral a ona ji jde hledat. Zjistí, že měla 5 mobilů a účet na craiglistu a živila se jako prostitutka a její poslední hovor byl na policii kde chtěla pomoct, ale policie na ni hodila obří bobek. Celý film se snaží přesvědčovat policii, že její dceru někdo zabil, ale ta ji nevěří pak najde několik těl a začne tomu věřit více. 60 procent za téma (pokud pominu toho Bundyho od té doby jsem thriller podle skutečné události neviděl) a 20 přihodím za film. Z filmu jde vyvodit několik věcí buď to byl ten doktor pak prodal barák a vraždí třeba jinde nebo to byl ten jeho soused a chtěl to hodit na něho případně někdo z těch policistů (ten hlavní inspektor se chová divně od začátku) a chtěl to ututlat. ()

Wbcko

Když vám u detektivky, v prvních pěti minutách řeknou, že se bude příští hodinu a půl řešit případ, který je dodneška nevyřešený, očekávání a napětí malinko opadne. Nejen kvůli tomu film naprosto postrádá napětí a drajv. Místo samotného zmizení se půlku času řeší mezilidské vztahy v disfunkční rodině a konflikt detektiv - matka pohřešované. Pro mě fakt trápení a jedna velká nuda. ()

jefff

Amy Ryan se v roli zdrcené, emočně tvrdé matky snaží, ale nic nezmůže s velice vágní režií a s tempem zraněného hlemýždě. Vleče se to, nic moc se neděje a Byrne působí nesmírně unaveně. Nudná krimi, která nemá moc co nabídnout. ()

JADIM

Svojím spôsobom "one-woman" show, keďže hlavná rola Amy Ryan extrémne prevyšovala ostatných, ktorý mi pripadali, že tam sú iba tak, aby boli a toto bolo dosť vidno na dcérach, ktorých charakter mohli tvorcovia viac rozviesť. Inak je to jednoduchá a bežná pátracia jednohubka, ktorá priláka aj napriek tomu, že neprináša prevratné zvraty alebo dlhú cestu medzi prípadom a jeho vyriešením. Záver bol podľa mňa celkom odfláknutý. Síce to je podľa knihy a skutočného príbehu (ktorý je ktovie aký), ale tvorcovia mohli mať aspoň pri závere voľnú ruku. Prospelo by tomu poriadne zakončenie a zodpovedanie na VŠETKY otázky a tým pádom aj pár minút naviac, ale aj tak beriem Lost Girls ako jednoduchú oddychovku, ktorá pekne ubehla a splnila svoj účel. 6/10 (Videné 14.3.2020, Originálne znenie) ()

sedm.1

Od thrilleru o sériovém vrahovy, říznutým sociálním dramatem, bych čekal cokoliv, jen ne tak šílenou nudu, co přinesla tato silně nekvalitní podívaná, která nedisponuje ale opravdu absolutně ničím, čím by mě alespoň minimálně dokázala oslovit. Především celá ta zápletka je jedno obrovské přešlapování na místě, které se prakticky od začátku až do konce naprosto nikam neposune, a o závěrečném vyústění pak ani nemluvě, za takové finále, respektive pointu, by si zasloužili tvůrci nakopat tak akorát prdel a je úplně jedno, že se drželi skutečných událostí, neboť i tak to šlo završit jakýmkoliv důstojnějším a efektnějším způsobem, než jen oním použitým suchým konstatováním. Po celou dobu tu každopádně není divák svědkem ničeho jiného, než že jedna vážně nedůvěryhodná matka jakože „pátrá“ po osudu své dcery, šlapky, při čemž se setká s ještě nedůvěryhodnějšími dalšími příbuznými dalších šlapek, no prostě společenská hitparáda jako kráva, do toho zde tvůrci ještě naprosto nesoudně znemožnili policejní složky, ze kterých udělali dost nepřiměřeně jen nezaujaté panáky, podezřelí pak vyvolávali pocit záporáků z třísetdílné telenovely, no prostě děs a bída. Film krom toho ale nenabízí ani něco jak napětí, atmosféru, či emoce, vše působí mdle, otravně, nezáživně, tento thriller se zkrátka opravdu vážně ani trochu nepovedl a já fakt nenacházím jediný důvod, proč by ho měl kdokoliv vůbec kdy vidět. ()

666Carnage

Průměrné drama z Netflixu ale týká se pravdivé události. Díky tomu, že se hlavní představitelce ztratí dcera se najdou další 4 mrtvé dívky jen ne ona. Díky matce, která si nedá pokoj a buzeruje polici a každého koho potká se snad dočká buď dcery nebo mrtvoly. Film je krátký ale má docela známé tváře v čele s detektivem Gabrielem Byrnem a matkou Amy Ryan. Jednu z dcer si zahrála Thomasin McKenzie, která nedávno hrála hlavní roli v Králíček Jojo. 50% ()

Michelle75

Říkala jsem si, že si k žehlení pustím něco hloupého a dle hodnocení jsem předpokládala, že to tak bude. NIcméně mi to v daný okamžik sedlo a to pomalé, ponuré tempo mi naprosto vyhovovalo. NIc se mi nezdálo na sílu, jen mi to připomnělo, že ta Amerika a její venkov budou vážně vidlákov, kde bych se nechtěla ocitnout ani náhodou. Když si pak člověk uvědomí, co díky Mari Gilbert při hledání Shannon vyplouvalo na povrch a z jednoho zmizení jich nakonec bylo "nespočet."...no pěkně ta policie pracuje. Upřímně bych dála krásných 65%,ale dávám více, abych trošku zvedla hodnocení. Podle skutečné události.... ()

farfalla

Na Spotify som sa náhodou zamilovala do pesničky "Lost Girl" od Lucindy Williams, a preto som sa pozrela aj na film, ku ktorému patrí. Silný príbeh malých ľudí, ktorí nemajú peniaze, vplyvných priateľov, a teda ani moc niečo ovplyvniť. Unavení každodennou nemohúcnosťou sa aspoň raz pokúsia niečo dotiahnuť do konca. Ale skutočný život nie je iba jeden silný príbeh s jednoznačným koncom. Skutočný život je nepreberné množstvo malých príbehov. Na niektoré z nich sme pyšní do konca života, na iné chceme zabudnúť hneď druhý deň. Raz môže prísť deň, keď nie je inej možnosti, ako "povyťahovať kostlivcov zo skrine" a možno ich aj ukázať na televíznu kameru, len kvôli spravedlnosti pre svojich blízkych. ()

woodsman

kokos masaker skoda ze nenasli toho sériového vraha zmrda mozno to bol ten doktor a citam v zaujímavostiach ze ju ubodala jej najmladsia dcera tak to je uz silna kava ()

BOURQUE

True-based film o nevyriešenom prípade zmiznutých dievčat v produkcii Netflixu sa začína nádejne. Jednotlivé časti príbehu (zahrnujúce aj problémy v rodine M. Gilbertovej) sú pred divákom odhalené postupne, zvolené prostredie pasuje pre príbeh a ani herecké výkony nie sú zlé (ale akoby boli čiastočne brzdené). V druhej polovici sa však stalo niečo. Celý film stagnuje, postupuje sa ešte pomalšie a ani herecké výkony zaostávajú za očakávaním. Záverečné emocionálne vyvrcholenie je na solídnej úrovni a ani objavenie sa skutočnej Mari Gilbert v krátokom videu nepôsobí tak, ako by mal. Z režisérskeho debutu Liz Garbus tak mám zmiešané pocity. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()