Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (98)

Velké stěhování (2020) (S02E26) odpad!

I dnes jsme se zarazili u opakovaných témat, bez humoru, skoro bez děje. Ale zase vím, jak si boháči z Prahy a Arabové objednávají: Na vsi to nejdražší, v klubu to nejstarší. Jak jednoduché. Jinak abyste úspěšně otevřeli sanatorium, je třeba aby investor zachránil dítě. Protože to mohl být klidně mafián. Ale poté už to nevadí. Prostě: "Máte štěstí, že jsem šel kolem." Navíc po dnešku jsme poznali, že existuje muž, kterému nevadí, že jeho láska bývala mírně řečeno společnicí. Na tom se dá stavět určitě pár dílů! Kam zmizeli táta, jeho děti a stíhačka, dítě sestry, bývalý kriminálník, pojízdná prodejna a další? ()

Studna (2020) (S02E27) odpad!

"Díra - tma - samota - smrt!" "Holky, jestli chcete také prsten v ceně auta, musíte klofnout starého spekulanta." Třeba půjde brzy do tepláků bez náhrady škod, nebo ho konečně další infarkt dorazí. Dnes se sešly čarodějnice na statku a krávy v Praze. Zajímalo by mě, co zadala ta zlatokopka do googlu, aby zjistila cenu darovaného šperku. Že by "prsten, kameny, drahý"? Neplodný Džon se těší na dítě (no, trochu), jeho syn čistí studnu s oxidem uhličitým (to ví přece každé dítě!), a manželka starosty čistí vzduch doma, kde ho beztak kazí už nejméně měsíce douho. Ještě, že příště přijede další kriminálník, protože tady se pořád vaří z vody. A pojízdná prodejna, otec s dětmi a stíhačkou a výčepní z bordelu dnes dostali volno. Pobavil mě jen vtip o provizi pupika. Na druhou stranu se mohu těšit, že přijede mimo jiných také ten hydrogay, nebo hydrolog nebo co to je na dovolené s kluky. Jinak je krásné, že kolem stavby už je udržovaný trávník. Zedníci si asi dávají pozor. Ovšem pro vývoj děje je to nepodstatné. ()

Návrat desperáta (2020) (S02E28) odpad!

Fascinuje mě, jak ten statek funguje na komunitní bázi. Kdokoli přijde, hned maká - tu v kuchyni, jiný v hospodě nebo kdekoli venku. Tím pádem je penzion stále plný, ovšem je otázka, jak moc vydělává. Nový kriminálník (bratři jak se patří) nepřinesl nic zajímavého. Snad brzy zmizí v pralese. Panímáma svatá uznala, že je to konec s Pražákem (tedy, teď už také stálým obyvatelem penzionu), tak že by byl konec seriálu? Byť ho nějaké kouzlo (však jsou zde nejméně tři čarodějnice) přivedlo do kouta za křoví pod strom kam nemohl vidět, kde spala jeho Růženka, unavená doznáním na pokoji, že žárlí jako zvíře ze chlívku, jež dává vepřové. Jinak pro tentokrát byly v karanténě kozy, žádné zvíře z farmy v tomto díle nehrálo. Tak uvidíme, jak to bude se žárlivostí na naši těhotnou vdanou boubelku příště, komu se udělá špatně, kdo co uslyší přes dveře, jestli si někdo dá panáka a zda někdo dostane facku. Jinak konečně víme, proč chodí smrdět do kanceláře ten ochotnický pisálek - je to osobní pomsta za smrt otce po převzetí firmy! ()

Nepřítel na telefonu (2020) (S02E29)

Dnes mi bylo líto spousty osadníků z penzionu pro odpadlíky. Třeba ten zloděj rozdával co mohl a dělal radost mnohým lidem ze vsi, ale po propuštění z výkonu trestu mu to nikdo nevrátil, tedy kromě krabice haraburdí a lahve rozbité o hlavu.. Ale co by to bylo za putyku, kdyby se chlapi neporvali. Ovšem tudy cesta do džungle nevede. Také mi bylo líto paní domácí. Je už tak zoufalá, že leze embryologovi do postele. Tam už si ale hraje pan doktor se sestřičkou. Takže popelka už podruhé vidí, jak se to dělá, ale holt bude sama, ač chtěla přejít přes mrtvoly. Také mi bylo líto sestry, protože dostala facku. Ale ona z toho těží. Prostě super manželství. Jinak konečně je na stole půl miliardy, protože zatím se hrálo jen o drobné statisíce nebo miliony. Pobavil mě jen Džon ve vazbě, skoro jako z Kameňáku - teď nejsem doma. Vědma má nejlepší vyjednávací schopnosti, proto už vede firmu. Ale mafiáni to určitě nejsou, vždyť přece nejednali s ministry, nedávali úplatky, nikoho neobrali, nikoho nevydírali atp. ()

Mafiánská konkubína (2020) (S02E30)

Jak tak přemýšlím, tak ten pisálek je sice ochotnický pitomec, ale ve článku, kterým se pokouší zakusit povedené rodince vlastní medicínu, je dost pravdivý. V Praze se běžně uplácelo, kontakty na ministerstva byly zmiňovány (stačil často jeden telefonát), znalost soudců, posílání úplatků (pamatujete kabelku?), vynášení informací od policie a naopak žádost o "vyšťourání" špíny, vydírání porodnice skrze elektřinu - to přece jsou mafiánské praktiky, které rodinka provozovala a úplně je neopustila. Jinak klasika - vyslechnuté cizí hovory, facka (ta jediná vypadala opravdově), kecy o sexu, skoro srdceryvná sbírka na kriminálníka, ten něco napsal, ten něco řekl, ty se pohádaly, prostě idylka jako obvykle. A už se odhlašují hosté, holky ze vsi protestují, chlapi si dali panáka a paní domácí zase neví... Na druhou stranu je fajn, že si pražák konečně zul boty, když lezl do postele a zbavil se fóbie z prozrazení, kvůli které se na penzionu schovával. ()

Mafián ze Slunečné (2020) (S02E31) odpad!

"Nastoupil do letadla?" "To se nedalo zjistit." "A co říkají karty?" "Věž! Zavolejte Jankovi, že je v nebezpečí, ať se schová!" Nestalo se, ale stejně ho sekretářka zachránila. I Policie ji musí poslouchat. Nějak jsem nepochopil tu pomstu, kdy poškozený se válí měsíce na pláži mimo EU. Jinak nuda, ten lezl tam, ten políbil tamtu nebo ona jeho, ten řekl, že to nebude dělat, ta zpívala, ti zase pili, jeden odjel. Klidné vody v hospodě rozvířil jen Michal Hrůza v kůži, celý kožený. ()

Popelka v praxi (2020) (S02E32)

Ježíš, ta štěňátka byla tak roztomilá! Zbytek nuda. Dnes se jen čekalo na jasnou věc, jestli to ta husička vezme. Ale musí mít drahé schválně hnusné šaty, protože boháči to tak mají rádi. Ještě že je holky rychle přepíchly. Mezitím se vědma stala opět i sekretářkou Džona, a stihla zosnovat malý podvod s přípravou na vydírání. Jako obvykle. Holky z Prahy jsou definitivně ku**y, jedna známá přece spala s Brucem a klidně se vyspí i s Dejvem nebo jak se jmenoval ten dnešní. Ta z Irska vlastně taky, leze chlapovi do postele a škemrá o sex. Džon už zase spolupracuje se synem. Protože když neklapnou boháči, nemá sanatorium šanci. Embryolog obstříkl kámošovi hlasivky, ale stejně nic. A já chci na pastvinách tu hnusnou elektrárnu. ()

Mediální hvězda (2020) (S02E33)

Stačil rozhovor (do televize dlouhé prsty pisálka nedosáhly), a už je na statku zase slunečno. Ani exekutorovi tam pšenka nevykvetla.Padají tam pusinky, byť tentokrát bez sexu. Zato okolo to vře: dvě facky a jeden vyhazov! Ani maminka nepomohla. Ta loupež peněz byla opravdu profesionálně připravená, to se bude pojízdná prodejna a lichvářka v jedné osobě divit. Solándž se definitivně spojila s kartářkou, holt nejlepší auditor je lepší než nejlepší právník. Tak a teď se hosté pohrnou. Ale milióny beztak lítají každým dílem. ()

Zrodila se hvězda (2020) (S02E34)

Tak miliardář nakonec spí v garsonce se synem v jedné posteli. Jinak kromě toho napadení, kdy se samozřejmě jako obvykle chlapi s obuškem ukrývají ve křoví a oběť k nim přijela, se nic pořádného neudálo. Zaujalo mě jen v nadsázce, že když na statku rodí žena, volá se veterinář. ()

Nečekaná rána (2021) (S02E35)

Posledně byl pisálek krátký na televizi, dnes už zase nabyl moci. Arab přišel a zase odešel - s monoklem a jako další nepřítel (jak jinak), na špičku nejsou peníze, bez peněz není v Praze láska a chlapi na vsi jsou plaší. Zlatokopka chtěla jet na Maledivy dřív, než tam najedou socky. Starosta a jeho parta budou příště. Taky vesničanů dnes notně ubylo, zato byly hody, jaké svět neviděl. Ani my jsme je neviděli. ()

Princezna (2021) (S02E36)

Prsten dorazil, taky princezna, policie, víme že bacule má krátký děložní čípek, no a že rodina starosty taky žije. Zmizela pojízdná prodejna. Pobavil mě jen vtip o tom, kterak jednonožka unavuje večer tu svou. ()

Zachráněná láska (2021) (S02E37)

Proč se selka pořád chová jako - cituji ji samotnou - kráva. Jo, ne, jo, ne...pořád dokola. Kdypak se zase kvůli nemluvení spolu rozejdou? Ten její zase mlátí lidi zezadu, ale i zepředu. Je to prostě obchodník z Prahy. Sice tedy dnešní díl byl o tom, kterak se opil jeden soused, ale mě nejvíc baví stejně leda pojízdná prodejna, která se dnes konečně taky ukázala. No a příště bude i zlá sestra. ()

Poklad ve studni (2021) (S02E38) odpad!

Co se stane, když strčíte třímetrový žebřík do studny a dva metry koukají ven? Najdete poklad z třicetileté války, starý přes šest set let. Ale největší poklad... Přišel zrovna souložit s dcerou bývalého majitele. Sestry se popraly a jedna druhou zranila. Vesnice je i díky Pražákům plná hlupáků, lhářů, podvodníků. Ale když jde o poklad - velký, pak malý - lezou do děr všichni. Pražští spekulanti opět vyběhli s obchodním partnerem, protože sehnali levnější zboží od princezny. Jediný rozumný je starosta. A konečně se objevil i cizí státní příslušník, protože kvóty na jiné rasy dosud nebyly naplněny. ()

Špion a špionka (2021) (S02E39) odpad!

Falešní archeologové, tajný agent z Vietnamu, maminka rozmlouvá synkovi vydírání fotkami zadku, dva díly o několika mincích, to už je fakt moc. A jak jsem psal minule, největší poklad na statku pígluje jeho majitelku. ()

Tátova kaplička (2021) (S02E40) odpad!

Tak sekretářka mladého je definitivně opět sekretářkou starého. Však dělat firmu sám u stolu doma s kalkulačkou na mobilu úplně nelze. Také se divím, že milionář Džon stále bydlí v garsonce, kterou zdědil i s holkou od syna. Jinak dnes opět nuda a vaření z vody: třikrát vydírání, jedno napadení či domácí násilí, poškození cizí věci, pytláctví, prostě běžný den na dědině. Také mě zaujalo, že si autoři myslí, že při hlášení rozhlasu se vesničané seběhnou pod amplion a hltají s hlavami vzhůru konečně nějaké informace. Protože jinak tam chcípl pes a je s podivem, že se to tam dá přežít. Jinak u kapličky sedával bývalý ducha, pak jí opravila obec, ale selka nechce dát peníze na další opravu, protože by to bylo z jejího. Asi otce zas tak nemusela. Aspoň že příště bude podle ukázky rodit kráva, a možná i ta druhá těhule. ()

Prvorodičky (2021) (S02E41) odpad!

Tak ta kráva konečně porodila. Myslím Markétu. Ale veterinář asistoval i u Julie. I když ta o sobě také už několikrát prohlásila, že je kráva. Na návsi se strhl nevídaný konkurenční boj pojízdných prodejen, ale dlouhé prsty úřednice se stavebního úřadu pomohly. Co nabídnout manželce, kterou biji? Přece podíl otcovy firmy, který nemám. A když to nevyjde, vsadíme na to, že dům starosty nemá okna jinde než v kuchyni. Ani to nevyšlo. Příště bude boj o vodu. ()

Cena vody (2021) (S02E42) odpad!

Tedy, postavit v podstatě celý hodinový díl na tom, že nemají majitelé sanatoria čím zalít trávník, to je tedy kumšt. Navíc v době, kdy celá ves a pak i daleké okolí řeší, že jim na podzim usychají zahrádky. Ještě že zase bylo alespoň nějaké vydírání, sex, korupce a tak, protože jinak by to byla nuda - vždyť se ani nepoprali.Ale upoutávka na příště slibuje další drama, rozvine se dnešní trestná činnost. ()

Komu prší štěstí (2021) (S02E43)

Čarodějnický díl... Na hosty nevoláme Policii, proto jsem zavolala Policii. Na žháře ji ale nikdo nevolá. Proč na podzim někdo napouští bazén? No přece kvůli dětem. Úřednice řádí a páchá jeden trestný čin za druhým jako pominutá. Jedna hvězdička za to, že starosta konečně pořádně zasáhl. ()

Nečekané odmítnutí (2021) (S02E44) odpad!

Hurá, byla to jen sušička. Ale trochu mě zklamalo, že místní mafián nic nedělal. Tak aspoň ten Pražský mafián nebude jen vyhrožovat, když měl pouhých 700 000. Ale proti domobraně místních drben stejně asi nemá šanci. Zato má šanci u blbky z Prahy. Mrzelo mě, že objevitel zázračné metody zabřeznutí, místní veterinář, nebyl na největší slávě, kde šampaňské stálo 3000 za lahev, kvůli prdíkům. Největší boháč chtěl svatbu v Praze, ale tipuji, že jeho zlatokopka by raději venkov. Maledivy jsou už plné socek. Jinak firmu i soukromí mu řeší jedna paní. Takhle se dají naspořit milióny - nemít zaměstnance! Kam zmizel rychlonožka a další chlapi, pojízdná prodejna, syn, děti? To se asi dozvíme příště. A možná zmizí i Džon. ()

Jak se Denisa vdávala (2021) (S02E45)

Džon nedorazil až ke konci, jinak byl. Rodinná pouta čepičáře mě moc nezaujala. Ale zase se objevil rychlonožka. A příště přijede z pralesa bratr. Na klinice se musí pacientky lépe vybírat a sestra zavře pramen, protože je hodná. To víte, u nás se všecko vykecá. Jinak ten hodný Pražák opět předvedl ukázkový případ klientelismu. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý