Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (98)

Stávka (2020) (S01E01) odpad!

V tomto seriálu jsem zatím našel lásku, akci, mystično, úklady, napětí, výzvy. Také slušné herecké obsazení. Nenašel jsem humor. Jinak nejkrásnější, nejrychlejší, nejbohatší, nejhodnější, nejvtipnější, nejsoutěživější, s největší výdrží (zatím v pití alkoholu) atd. princ (který vydírá nemocnici skrz vypnutí elektřiny pro inkubátory s miminky), potkal superwoman, která si sice najala na kácení lesa místní gorilu, ale přitom to zvládne sama, stejně jako že na rozdíl od pražských princezniček unese čtyři piva na tácu. Jen nevím, která černá hadička je těžká neodhalitelná porucha traktoru. Z tohoto guláše je mi špatně. ()

Splašenie koňa (2020) (S01E02) odpad!

Nechci urazit scénáristu, ale tohle vypadá, že to asi psal rychle nějaký jednoduchý člověk. Všechen budoucí vývoj je dlouho avizovaný dopředu, žádné překvapení se nekoná. A to raději nečtu obsahy. Je sebemrskačstvím sledovat tuhle hrůzu. Top trapárny: Svatba a podvod, otec z Karibiku, profesor zamrzlý v 70. letech, dvouhodinový obchod. ()

Ako sa do lesa volá (2020) (S01E03) odpad!

Hahaha, šedesátiletý miliardář sbalil osmnáctiletou dceru ministra, hahaha a je skoro nahý venku, hahaha a vyfotili ho paparazzi. To je legrace! Naštěstí si kluci vzali Estonskou kravatu a obchod byl jejich. V tom blbém lese je zakopaný poklad, což nám sdělil opět duch. A mladý boháč, který zpočátku obral porodnici o peníze, se snaží dostat do kalhotek princezny ze mlejna i s pomocí vrtulníku s termovizí. Vypočítává mrcha dostane za vyučenou, protože se chová jako prostitutka a je zlá. Jinak dnes mi bylo potvrzeno opakované využití Cimrmanova "pozorovatele z povzdálí", v každém díle alespoň jednou někdo vyslechne druhého tajně, náhodou, na dálku. To je peklo! ()

Epidémia (2020) (S01E04)

"Tak jsem vydělal 10 milionů." Vypadá to jako schválnost, že koukám na něco, ce se mi nelíbí. Ale v televizi nic není! Opět děsná trapárna, herci se ani nesnaží a děj zná člověk dlouho dopředu. Však i karty říkají, že je to láska. Snad jen u msty staré Konvice jsem zlehka povytáhl obočí. Každopádně parta pražských floutků by na vsi dostala na hubu, crowdfunding byl k smíchu, lačnost starostové po zázračné vodě je zábavná. Nejvíce jsem ale trpěl u dojemné sbírky farmových povalečů na léky pro kozy. Ostatně, ty jediné byly opravdu přirozené. Pan Decastelo by se měl někdy podívat na venkov, jeho vzpomínky na pojízdnou prodejnu jsou již silně zkreslené. Počet nepozorovaně vyslechnutých cizích hovorů: 2. ()

Zásnuby (2020) (S01E05) odpad!

Tolik falše a neupřímnosti v jednom dílu seriálu se jen tak nevidí. Janek spí s jednou, ale vsadil se, že přefikne druhou. Super láska. Zato jeho kámoš se zamiloval na druhý pohled do blbky. Jinak dnes už vím jistě, že geniální podnikatel je napojen na státní a evropský cecek díky tomu, že vlivní lidé mají dcery - naivní husičky. Protože náš dvacetiletý investor, žijící v garsonce, jedná jen s ministry či alespoň atašé. Zlatá mládež dnes byla obzvláště trapná. Konkurovalo jí úspěšně vystoupení psycholožky, fakt, že majitelka pojízdné prodejny neví co s penězi a hodlá nakupovat nemovitosti a záměny identit. Jinak na to, že penzionu s hospodou říkají všichni statek, chodí úplně čistí. Ale třeba to tam aspoň smrdí, což se přes obrazovku nedá poznat. Obsah nezklamal, je v něm vše. Počet potají vyslechnutých rozhovorů: 1. ()

Pasca na zlodeja (2020) (S01E06) odpad!

Multimilionář dělá vše pro to, aby mu sázka, že sbalí cizí zadanou holku vyšla. Třeba přespí u své současné holky, dá si s ní oběd a jde na procházku. Za romantiku je zde vydáváno chování, kdy tahá každý každého za nos, holky jsou buď hloupé, nebo zlatokopky a vlastně všichni Pražáci jsou v podstatě podvodníci. Ovšem nejtrapnější chování předvádí makléřka z vesnice, následovaná jen těsně majitelkou pojízdné prodejny, které chodí každý do baráku, jak se mu zachce. A kdo safra poradil kostymérům, že mladá holka na vsi nosí pořád omotaný šátek na hlavě a chlapi si nesundávají čepici ani u snídaně? Počet potají vyslechnutých cizích hovorů: 4. ()

Rozprávková babička (2020) (S01E07)

Tak je to potvrzené, je to láska! Končí sázka, jde se na romantiku. Dnes sice bez ducha a tajně vyslechnutého hovoru, zato se zlou babičkou a OSPODem. Tvůrcům se posledně líbilo bloudění na kole, tak si jej dnes zopakovali. Jinak už víceméně erpéčka, s testy DNA a řešením kdo s kým. ()

Biznis storočia (2020) (S01E08) odpad!

Geniální překupník, který netvoří žádné hodnoty a jen šmelí, dnes opět dokázal, že peníze jsou moc. Za peníze vyřešil problém s narozeninami, v nemocnici (nelze si nevzpomenout na "kulichy"), kámošovi koupil pivovar, aby ten z něj vytuneloval dva melouny. Dobrý nápad je také děkovat někomu ve 2 ráno. Zajímalo by mě, co všichni dělají, když vlastně vůbec nic nedělají. Tátův geniální čaj z neskutečně dobré vody ale prý bude propadák. No nevím, stačí přece udělat jezírko, nějaký základní filtr a peníze se sypou samy, ne. Jinak katetrizace je způsob vyšetření, takže když paní vyšetříme, bude za pár dnů zdravá... Totální hovadina! Počet cizích nepozorovaně vyslechnutých hovorů: 1 (+3 částečně). ()

Pomsta je sladká (2020) (S01E09) odpad!

Pomsta je trapná! Tedy něco tak hloupého jsem dlouho neviděl, ale na druhou stranu jsem se upřímně nasmál. John a jeho parta nám ukázali život milionářů. Cestují na vesnici s jednou taškou přes rameno, pít to nejdražší, byznys dělají po telefonu z postele a sedí s nohama na stole. Jinak v tomto seriálu existuje jen vesnice a Praha. Pražáci se vyznačují bohatstvím a zástupem hloupých zlatokopek, ponížených dnes až na maso, ale vesměs jsou naivní. Vesničané také nejsou moc chytří, ale jsou upřímnější. Oba národy spojuje zvyk, že chodí v botech i do ložnice, na druhou stranu je mají všichni perfektně čisté. Jinak dnes se také jeden stařík po 55 letech rozhodl k ukrutné pomstě, ale napodruhé se mu jeho odvážný kousek nepovedl. Ale ten druhý stařec si to sakra zasloužil. Jsem zvědav, co bude dělat ta polopražanda se světelným čajem, když podle našeho geniálního překupníka bude stát reklama mnoho míčů. Prostě sranda k popukání. Počet vyslechnutých cizích hovorů: 2. ()

Kravy (2020) (S01E10) odpad!

Tento díl byl plný krav. Kromě té jedné inseminované, se všechny ostatní chovaly ale opravdu nepřirozeně. Ostatně, pražské krávy stejně nic nedělají, jen nakupují a tak. A kozy se musely kvůli té jedné stračeně vystěhovat ze studia. Vesničani zase jen sedí v hospodě a baví se o manželkách a opíjení. John dnes byl mimořádně trapný i pouze přes telefon. Je vidět, že scénárista je moderní člověk. Napadlo ho, že by bylo fajn platit soukromé školy dětem s ADHD. To už jsem se bavil královsky. Však i byznys geniálního šmelináře Janka je úžasná zábava. A to všem ostatním byznysmenům a ministrům, kteří mu naslouchají jako děti v první třídě, kromě obchodu nabídne ještě řešení životní situace. Zvláštní střídání ročních období byl nejmenší problém. Počet vyslechnutých cizích hovorů: částečně 2. ()

Čarodejnica psov (2020) (S01E11) odpad!

Tento seriál je jako droga. Vím, že mi po něm bude špatně, ale musím si dát další dávku. Dnes jsem se opět královsky bavil. Dokonalý byznysmen Janek dnes na sebe prozradil, že podnikal mafiánskými praktikami, navíc karty nikdy nelžou. Dodnes má tak dlouhé prsty, že se všichni tři konkurenční mafiáni přišli omluvit do kuchyně. Však ona situace, kdy spadne někomu mobil do žumpy, lze řešit opravdu jen přes mafii. Týna se nedokáže umazat ani při práci s motorovkou, zato velí psům. Jinak věci má po celém dni tak čisté, že v nich klidně spí. I tak si ji stále z postele pracující Janek ještě nekoupil, přestože už uplatil téměř všechny. Po průvodu po městě se všech cca 16 lidí z vesnice sešlo v hospodě, kde místní štamgasti ochutnali pět marmelád. Neustále je omíláno, že pražáci jsou bohatí, mají na to, mohou si to dovolit, chtějí jen to nejdražší atp. Vesnická lůza na ně musí makat, naštěstí povětšinou jen řečmi u piva. Místní meteorologická anomálie asi udělá v příběhu ještě pořádné zvraty! Počet cizích vyslechnutých hovorů: 1 dokonce dvěma lidmi, 3 částečně. ()

Ženské zbrane (2020) (S01E12)

V dnešním dílu lhali už nakonec snad všichni všem, nejen ti milionáři buranům. Profesor dokonce roky. Stejně se na vsi ale nakonec všechno rozkecá, jako o těch šmejdech, co připravili dědečka o střechu nad hlavou. I přes oběť ve výši desítek milionů korun - potvrzeno dlouhodobou předpovědí počasí, jsou nakonec byznysmani vyhnáni s puškou v ruce. A to přitom šmelili i s černouhelným dolem. Holt ženské zbraně jsou střelné. Jedna hvězda za dva vtipy. Počet vyslechnutých cizích hovorů: 1. ()

Lásky (2020) (S01E13) odpad!

Chudák milionář Janek se tak trápí láskou, že mu musela sekretářka sehnat miss tělo. Druhou noc zase utrápeně strávil se svou holkou, které koupil prsten, ale nikoli zásnubní! Je to prostě zásadový upřímný byznysman. Za peníze má jakoukoli ženu, jen jedna se nedá koupit od něj. Ovšem jeho tajná láska se zase trápí tak, že kvůli statku se prodá tchýni. To je tak, když jednomu radí karty a druhému duch. Jinak slečna hospodářka dnes zvládla v jednom svetru kozy v chlívku, pomáhat v hospodě, domluvit svatbu, promluvit s duchem i sestrou a válet se se svým nastávajícím v peřinách. Tento seriál začíná lámat rekordy v počtu použití slov milionář, pražák a buran. Na paty jim ale šlape fotovoltaika. Počet vyslechnutých cizích hovorů: 3. ()

Zrodenie nepriateľa (2020) (S01E14) odpad!

Černá kočka, která šla od domu starosty, zahrála svou roli velice přesvědčivě. Stejně jako slepice, byť zavřené toho času v nových přepravkách kvůli bažantům. Holub zase chtěl koupit něco, co ještě neexistuje. Zato kozy zmizely. Krávy ovšem zůstaly minimálně dvě, ještě přibyl jeden býček. Boháč, miliony, ministr, elektrárny, intriky, sex, pojízdná prodejna, záchrana života... Neuvěřitelné. Počet vyslechnutých cizích hovorů: částečně 4. ()

Rytieri hranatého stola (2020) (S01E15) odpad!

Pupikovi ještě nedošlo, že když nemá vlastní kancelář, prostě není partner. Starosta vyhazuje obecní peníze výměnou za ušlý zisk soukromníka. Koza to sežrala, ale operace dobře dopadla. Sekretářka vyhrožuje testem. Rytíři mají kápě a paraván stačí. Šest milionů! Pražák se pozvracel, ale předtím plácal servírku, pak dostal vyhubováno od nepřátelskýcu buranů. To zase byla jízda!!! Počet cizích vyslechnutých hovorů: 1. ()

Miestny hrdina (2020) (S01E16)

Jedna hvězdička za Lucii Polišenskou. Její postava je od začátku normální a dnes dostala i více prostoru. ()

Problémy s mladou aj so starou (2020) (S01E18) odpad!

Sylva zmizela, zato se objevily jiné zlatokopky. Dnešní díl byl především o rodičích a dětech. Jejich dialogy by se snad daly tesat do kamene. Hlavně Džonovy repliky. Zvláště, když přes intervenci přišel o 50 000 000, slovy padesát milionů! Mám adepta na ztrátu svéprávnosti. Třeba... ()

Hrdina a superhrdina (2020) (S01E19) odpad!

Nejhorším trestem za pokus o znásilnění je umytí záchodků a omluva. "My už to nikdy neuděláme!" Holky z Prahy jsou maso a kluci z Prahy jsou zkažení manageři. Až na Janka a Týnu. Už jen asi 60 dílů a budou spolu. Snad. ()

Prsteň pre princeznú (2020) (S01E20)

V jednopokojovém bytě milionáře se dnes událo tolik věcí! Je jasné, že mnozí, co mají máslo na hlavě, budou muset s pravdou ven. Role Lucie Polišenské je fajn, jinak naivita a holky z Prahy jsou stále jen maso. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý