Suburra

• Česko Suburra (viac)

Rím je mesto moci, kde zločin hľadá priamu cestu ako všetkým vnútiť svoj vlastný zákon. Film Suburra je príbehom o veľkých peniazoch roztočených okolo plánovanej výstavby, ktorá má pobrežie v Ostii premeniť na talianske Las Vegas. Tento projekt majú pomôcť presadiť skorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvetím; mafián známy ako Číslo 8, ktorý je hlavou vplyvnej rodiny ovládajúcej územie Ostie, a predovšetkým Samuraj, najobávanejší predstaviteľ rímskeho podsvetia a zástupca mafie z juhu. Mechanizmus dokonalého plánu se ale začína rozpadať kvôli ľuďom, ktorí žijú na okraji týchto mocenských hier. Príbeh o zločine sa odohráva vo veľmi krátkom časovom úseku: 7 dní. Behom tohoto krátkeho časového obdobia sa rozpúta brutálna vojna. Okrem zločincov vtiahne do svojich tvrdých bojov aj chamtivých kardinálov, politikov, a tiež nevinných obyčajných ľudí. Posledný deň nastáva Apokalypsa. (CinemArt SK)

Insomnia.k

Tento snímek mě svojí atmosférou a vlastními příběhy postav doslova vtáhl do děje a já ho zkoukl na jeden nádech. Je to svěží záležitost proti omšelým americkým gangsterkám, originálně propracovaná zvláště prolínání osudů hlavních hrdinů. K tomu skvělý psychadelický, hudební podkres M83 který dodává tu správnou tajemnou atmosféru. Pro mě tento rok asi největší nehollywoodské překvapení. ()

Dixie_Cara

Perfektně zpracovaná ukázka propojenosti byznysu na politiku a obráceně. Děj po celou dobu filmu graduje až k velkému a očekávanému finále, které sice potěší, ale po propracovaném postupu jednotlivých zainteresovaných stran malinko vyšumí. Celkově u mně film boduje především neznámými "syrovými" tvářemi italských herců, tomu odpovídajícími hereckými výkony, přímočarým dějem či dobře použitou hudbou. ()

olgab

Naprosto poctivá Itálie. Připadala jsem si, jakobych se dívala na filmy Damiana Damianiho ze sedmdesátých a osmdesátých let. Skoro bych řekla, že je to jeden z nejlepších evropských (možná i světových) mafiánských filmů, jaký byl v posledních letech natočen. Bohužel od reality nemá vůbec daleko. Co my víme o praktikách politiků a mafiánů. Myslím, že nemáme ani ponětí co všechno se ve skutečnosti děje. Výborný film, rozhodně doporučuji! ()

zipS

Skvela vec. Najhorsii je ten pocit ked idete z kina kedy viete, ze takto nejak sa to vazne aj deje a nie je to len z pera poblazneneho scenaristu ()

thorax65

Tak tohle fakt ne. Téma sice hodně silný, ale přišlo mi to jako slepenec klipů. No a jak to bylo s kočičkou a pejskem to všichni známe, dort nebyl úplně poživatelný. a když to ještě doladím tou "muzikou", tak to je na zvednutí kufříku. Za mě promarněná šance, kterou nezachránila ani 8. 30/100 ()

Dr.dogous

Scénář 5 režie 5 herci 4 výprava 3 celkem 17 hodnocení 85%. Díky přehmatu- vraždě cikána „Kudly“v Římě - dojde k eskalaci násilí a vzájemného vraždění gangů a mafiánů, cikánů. Do zločinu jsou zapojeni i „ctihodní“ poslanci, takže vraždění nemá konce. ()

M.Pazzina

Ne každý to kousne, vyprávění v tomhle případě je rozbité na několik části, jak dny ubíhají, tak se jednotlivé nitky spojují a vše spěje k tragickém konci. Syrová mozaika, ve stylu italské mafie, servírovaná Italy. Žádná hollywoodská limonáda. ()

66JIRINA

Film je dobrej, profesionální. Smutné a horší na tom je, že realita v životě není lepší a jestli máte iluze, po tom vás asi přejdou. ()

Signore

Audiovizuálně brilantní (v prvé řadě skvělá kamera - viz fotografie v galerii, z nichž drtivá většina obstojí i jako velmi zajímavé fotky samy o sobě) cvičení na téma vzájemné provázanosti organizovaného zločinu a politické (resp. i církevní)sféry. Od páté hvězdičky mě nakonec neodradil ani tak poněkud nepřehledný úvod, jako spíš skutečnost, že mě to vlastně emocionálně až tak nezasáhlo (jak by správně mělo). ()

Pichi9

Zážitek a atmosféra z filmu za moooc. Italské gangy tak to je uplně někde než nějaký "gang" v americe. Jedna malá blbinka a vyvolá to opravdovou APOKALYPSU... a nevedou si žádné servítky a zabijí kdo se jim postaví do cesty. A ještě navíc bez cenzury... Paráda. Bohužel realita. ()

Naby

Zajimavy filmecek. Prvni tretina byla dost narocna, aby clovek pochopil o co a o koho jde. Postupem casu se to ale pekne rozbalovalo. Rozhodne se tomu neda uprit originalita. Celkem 3,7* ()

Xmarc

Na začátku nemá takový spád a motá se tam v relativní rychlosti povícero dějových linek, takže se někdo může lehce ztrácet, nicméně ve výsledném dojmu super a na 5* to převážil stylový hudební doprovod. ()

draxxi

Drsnej film, plnej odpornejch lidi... Desi me jak blizko realite to je... Vyborna filmarina, skvele obsazeno, paradni hudba... Uz se tesim na serial... 16/1/2021 90% ()

pekarekoto

Je to presne na spôsob o 15 rokov staršieho filmu Traffic. Mafia, korupcia, vysoká politika, drogy, vraždy. Ide z toho identická atmosféra. Opäť nič nové. Možno je to taká transformácia alebo pokračovanie všetkých tých starších filmov o mafií ktoré sa kedysi vo velkom točili, akurát pre súčasnú dobu. Je to o prekračovaní morálky ľudí, keď na nich niekto tlačí a nie je úniku. Kam až je človek schopný zájsť či už pod vplyvom hnevu, strachu, túžbe po majetku. Šikmá plocha nadol. O tom ako sa veci môžu skomplikovať a ako katastrofálne to končí. Z konca keď vraždenie prebieha intenzívnejšie prichádza mierne povznášajúca hudba kombinovaná s peknými zlahka umeleckými zábermi. Stekanie krvy, prestrelená lebka... Inak je to celé akosi "steriné" a jediné čo mi z filmu zostalo je blbý pocit a nič hlbšie. Neviem sa rozhodnúť medzi 3 a 4. Možno to časom ešte zmením. To že je film drsný nie je nutne dôvod k tomu dať mu vysoké hodnotenie. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz