Suburra

• Česko Suburra (viac)

Rím je mesto moci, kde zločin hľadá priamu cestu ako všetkým vnútiť svoj vlastný zákon. Film Suburra je príbehom o veľkých peniazoch roztočených okolo plánovanej výstavby, ktorá má pobrežie v Ostii premeniť na talianske Las Vegas. Tento projekt majú pomôcť presadiť skorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvetím; mafián známy ako Číslo 8, ktorý je hlavou vplyvnej rodiny ovládajúcej územie Ostie, a predovšetkým Samuraj, najobávanejší predstaviteľ rímskeho podsvetia a zástupca mafie z juhu. Mechanizmus dokonalého plánu se ale začína rozpadať kvôli ľuďom, ktorí žijú na okraji týchto mocenských hier. Príbeh o zločine sa odohráva vo veľmi krátkom časovom úseku: 7 dní. Behom tohoto krátkeho časového obdobia sa rozpúta brutálna vojna. Okrem zločincov vtiahne do svojich tvrdých bojov aj chamtivých kardinálov, politikov, a tiež nevinných obyčajných ľudí. Posledný deň nastáva Apokalypsa. (CinemArt SK)

Mitch Conner

Je to příběh špíny z podsvětí Říma, kde mi snad žádná z postav nebyla sympatická, přesto jsem byl zhruba po 30 minutách vtažen do děje a s napětím čekal kdo umře další. To, že mi byly postavy nesympatické neznamená, že by byly špatně zahrané, ba naopak. Jenom představitel Samuraje mi spíš než mafioso ze Sicílie, kterého se všichni bojí, přišel jako zmrzlinář z Bibione. Ale to je maličkost (a pro mafiána asi výhoda). Hudba od M83 je super, ale asi nesedne každému, i já si musel chvíli zvykat. Závěr mohl být lépe dotažen a mohl být trochu víc epic. Sollimu určitě budu sledovat a už delší dobu mám v hledáčku jeho A.C.A.B. ()

robfi

ma to dva problemy. zaprve tam neni zadny kladak a zadruhe tam zenske kosi chlapy a jsou skoro neprustrelne. Reziser by se s nima pro priste nemel tak mazat, koneckoncu, chteji porad tu rovnopravnost. Jinak jeden z nejlepsich filmu roku 2016, coz samno o sobe vypovida o tom, jak malo dobrych filmu bylo v tomto roce natoceno... ()

Ironhead

Masakrozni, po dlouhe dobe vyborny "mafiansky" film, i kdyz s malinko predvidatelnym koncem ;) Ale to mu neubira na kvalitach... kamera, herci, hudba,... btw... a jedna vazne usmevna scena za pomerne dramatickych okolnosti, jedne postavy mocici z balkonu :_) ()

bonovox

Silná dráma o špinavom podsvetí večného mesta. Veľmi dobrá gradácia deja a hlavne výborne a realisticky podaný príbeh o vysokej politike prepojenej s mafiou. Takmer na plný počet. ()

WUTEN

Tak po dlouhé době jsem něco zhlédnul od špageťaků. Milé překvapení, akorát ta délka toho filmu mohla být kratší. Film se spíše rozjede až v druhé půlce, ale drží si surovou atmosféru kde se prolínají dva světy, svět mafie a svět politiky. V průběhu filmu se zabije pár cigošů, což jsem si několikrát radši přetočil abych si to vychutnal, dneska spíš vidíme negry ale vražda cigoše to jsem dlouho neviděl. Byla tam ukázana typicka povaha a temperament cikánů, nikdy nedodrží to co řeknu, všude bordel u nich doma, řev, hádky, samé machry a hajzl mají na chodbě. ()

BarGoldstein

Špagetohltači dlouho nenatočili něco, co by tolik rvalo koule! Film bez kudrlinek a vyfikundací, na který člověk kouká bez dechu start-cíl a nemusí si furt upravovat předkožku podle poslední hipsterské módy! ()

Sevin14

Dobrý film, který na mě ale nepřenesl žádné emoce. Mafiánské filmy nejsou většinou úplně můj šálek kávy, nasevírujte mi radši mysteriózní krimi thriller stylu Zodiac, než mafiánskou vyvražďovačku. ()

aresscorp odpad!

do prdele co to bylo, 82% a já zabil přes dvě hodiny života- Vůbec to nedávalo smysl, herci o ničem, k nikomu si tam nevytvoříte vztah, prostě sračka ()

DJMaroko

Zajímavý počin hudba asi skvělá nicméně u tohoto filmu prostě nepasovala byla jako čínská mast víte kde...Ba dokonce celý film mě tato hudba provokovala a vytáčela. Hudba by se tak hodila do filmu Blade Runner. Konec skvělý všichni mrtví ...a jak už tady někdo psal... a pes se konečně nažral. ()

Kozlowski8

Krvavé předměstí = přímořská periferie Říma, která se má stát italským Las Vegas. Velký společný projekt italské mafie a politických špiček ovlivní událost, která - byť se zpočátku jeví zdánlivě nepodstatná - nabalí na sebe postupně obrovskou nálož, která neodvratně spěje k fatálnímu finále... Neuvěřitelně zručně provázaný sled událostí jednoho týdne v dějově nadupaném příběhu, který vás zcela pohltí a zasáhne a to nejen dějem samotným, ale i vystavěnou atmosférou, charakteristikou postav (i těch vedlejších), skvělými hereckými výkony a neuvěřitelně silným a do děje absolutně úžasně padnoucím soundtrackem. Obrovský zážitek a jasných 5*. 90%. ()

tybro

Film tempem stejně rozvážný, podmanivý jako hudba, jež zde zaznívá (M83). Každá akce se rozléhá a kopíruje dál a dál, následky pokračují a vytvářejí půdu pro novou příběhovou linku. Vskutku čerstvý vítr příběhového pojetí z mafiánského prostředí. ()

JokerBaby

Ako to fičalo v podsvetí RÍMA - ITÁLIE ti prezradí tento film .Dobré akcie, dobré scény, zaujímaví herci . Celý film ťa udrží v napätí. Žiadny happy end. Tvoja oblúbená postava to nepřižije. Čo už - režisér to tak chcel. A chcel ťa dostať. Dojímavá hudba od skupiny M83 skladba QUTRO je počuť jemne v pozadí.. To musíš vidieť, ()

PTuranyi

Celkom dobre natočený film o organizovanom zločine prepletenom s politikou. Témou celého príbehu je vlastne schválenie zákona, ktorý umožní mafii vytvoriť na predmestí priestor pre ich biznis. Reťaz násilie spustí smrť neplnoletej prostitútky na predávkovanie počas orgií s politikom, ktorý má tento zákon na starosti. Problémom tohto príbehu je, že nemá kladného hrdinu, s ktorým by sa divák stotožnil. Všetci sú tu buď násilníci, gangstri, skorumpovaní politici alebo sraľovia. Ani feťáčka, ktorá v závere zabije mafiánskeho bossa nie je ten typ hrdinu čo si získa sympatie a navyše je to vedľajšia postava.. 70% ()

Easykill

Už vím proč jsem tohle, po prvním shlédnutí úplně vymazal z paměti. Protože je to celkem tuctová a od samého začátku dost předvídatelná záležitost. Hlavně když vidíš politika, stětky a drogy, je hned jasný co přijde atd. Pár postav sice stojí za to, ale právě ty, nedostaly takový prostor jaký by zasloužily a naopak. Takže shlédnuto podruhé a opět zbytečně, teď už si snad zapamatuju, že na to už nemám čumět. Lepší průměr, který vyzdvihnul především soundtrack a pár silnějších scén. ()

frenkie

Tento snímek krásně ukazuje tu skutečnost, že mafie, cirkev a vrcholní představitelé státu jsou všichni provázáni a všechny sjednocuje jeden faktor - peníze, hodně peněz. Někdo spolupracuje ochotně, jiného je třeba patřičně motivovat, ale vždycky to nějak jde. Také se mě líbilo, jak jedna malá událost vyvolá řetězovou reakci, která nakonec zhatí(ovšem pouze dočasně) tu událost největší. Také takové ty praktiky mafie oko za oko, zub za zub apod. byly velmi interesantní a koukatelné. Krásná kamera, padnoucí hudba a dobré herecké výkony jsou ozdobou tohoto opravdu zajímavého snímku. Nemám , co bych vytknul, byl jsem spokojen a velmi mě to bavilo. Plný počet *. ()

commit

Už jsem myslel, že letošní rok prohlásím za filmově slabý, ale na poslední chvíli to zachraňují opravdové skvosty. Toto a Everest. Kdo nevěří, ať tam běží. A ta hudba ...... skvělá. ()

TOPmoovie

spickova hudba. atmosfera. originalita spracovania. prepracovane. trochu sa pytate iba preco iste najvacsie zvierata nemaju ochranku..ale inak bez chyby. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz