Suburra

• Česko Suburra (viac)

Rím je mesto moci, kde zločin hľadá priamu cestu ako všetkým vnútiť svoj vlastný zákon. Film Suburra je príbehom o veľkých peniazoch roztočených okolo plánovanej výstavby, ktorá má pobrežie v Ostii premeniť na talianske Las Vegas. Tento projekt majú pomôcť presadiť skorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvetím; mafián známy ako Číslo 8, ktorý je hlavou vplyvnej rodiny ovládajúcej územie Ostie, a predovšetkým Samuraj, najobávanejší predstaviteľ rímskeho podsvetia a zástupca mafie z juhu. Mechanizmus dokonalého plánu se ale začína rozpadať kvôli ľuďom, ktorí žijú na okraji týchto mocenských hier. Príbeh o zločine sa odohráva vo veľmi krátkom časovom úseku: 7 dní. Behom tohoto krátkeho časového obdobia sa rozpúta brutálna vojna. Okrem zločincov vtiahne do svojich tvrdých bojov aj chamtivých kardinálov, politikov, a tiež nevinných obyčajných ľudí. Posledný deň nastáva Apokalypsa. (CinemArt SK)

Hapretor

Přehlídka lidského odpadového charakteru a děje, kde se sází na násilí, zvrhlost, krutost, debilitu, sobectví ... zkrátka všechny negativní hnusné vlastnosti, které člověk může mít ... jednou za čas takový podobný počin opravdu stačí ... vystačím si z opravdovými kretény a hovady, které potkávám v reálném světě ... ()

Kulda24

Velice dobře natočený snímek mafiánského prostředí moderní doby. Politika, podrazy, korupce, to vše je zde zachyceno a mě to náramně sedlo. Herci jsou přesvědčivý, děj zajímavý a opravdu chytlavý. To, co mě v žánrech tohoto typu vždy potěší je, že i když jsou tam postavy, které jsou malé ryby a nedáváte jim moc šancí, tak se nakonec ukáží jako vítězové dané situace. To člověka dokáže jak příjemně překvapit, tak i filmově pobavit. 85% ()

katmandzoo

Kto dokáže natočiť skvelý mafiánsky snímok ak nie Taliani? Suburre nemám absolútne čo vytknúť, pretože obsahuje všetky prvky charakteristické pre tento žáner. Nechýba tam mafiánske prostredie plné gangstrov, drogových dealerov, vrahov, je tam potrebná dávka násilia s mnohými vypätými situáciami, či dobre obsadení herci, ktorí svoje role zahrali nadpriemerne. Veľmi milo ma tento snímok prekvapil a radím ho k najlepším počinom roku 2015. Suverénnych 5*. ()

Drom

Inu, minulej měsíc byla v kině opět vesměs sběratelská hromádka pro svědomitého pejskaře. A jelikož jsem nechtěl jít na Liščí vílu, neb mě odrazuje kombinace žánrů komedie a romantika a raději si počkám na reference, vyhráli to tydle taliáni. Na rozdíl od libovolný války za posledních 200 let. Ne, nebyla to ztráta času ani peňauzí, ale kvůli poměrně klasickému příběhu bych tu snad tyhle řádky nepsal. Nic třeskutě objevného se totiž nekonalo a pomalu se roztáčející spirála sotva přebije Uzumaki. Ten komix, film jsem ještě neviděl a navíc sem pletu naprosto něco odlišnýho. Sakra. Nebyl to ani spád, co bodovalo - neříkam, že se nekonal, ač poněkud rozvážně. Pro mě osobně totiž udělala výbornou atmosféru (a ty hvězdicky mnou milostivě udělené) především vizuální stránka doplněná intenzivním hudebním podkresem. Na jednu stranu to tak byl skvělý zážitek, na druhou stranu to odsuzuje film do kategorie "vidět jednou". A jak uplynul týden, jasně vnímám, že se pomalu detaily vytrácejí z paměti. Je to dobrej film, stálo to za ho vidět na plátně (s těmi osmi dalšími lidmi), ty tři hvězdičky jsou solidní a skoro se drápou na čtyři, ale nic víc. Takovej minimální mnou očekávanej standard s bonusem. Jo a dneska si odpustím to o tom, jak Adolf dobře věděl co dělá, když recykloval koncentrované cikány. ()

KafuR

Nekompromisní a nekorektní řežba z odvrácené strany města Říma. A ušetřen není vůbec nikdo. Politici, obchodníci, církev, i zdánlivě obyčejní lidé, kteří prostě neměli na výběr, přežívají uprostřed nekonečné války ulice a moci. Zajímavý soundtrack, promyšlený scénář a skvěle zahrané postavy, které se ocitají v pevně strukturovaném a dávno rozjetém příběhu, jehož neústupné odpočítávání dnů nevěstí nic dobrého. A způsob rázného a nekompromisního ukončení této kapitoly z nekonečné knihy mafie nepatří mezi věci, které by člověka nechaly chladným. ()

fortex

ano,jsme v tom velmi podobně,akorát nemáme Svatého otce,ale víc poslanců,senátorů,asistentů,lobystů,neziskovek plných zisků,politologů,všelijakých omdusmanů,poradců,presidentů a předsedů a všichni makají,tedy pro sebe. ()

Ivo

Když po velenudné a lehce nechutné půlhodině člověk pořád neví na co se to vlastně dívá a jaký ty scénky dávají smysl a souvislost, je asi lépe to ukončit. Jedna hvězdička za možnost vypnutí ... ()

Biopler

Nesmierne autentický film, hlavne vďaka skvelým talianskym hercom, z ktorých ani jedného nemožno považovať za hlavného hrdinu, skôr všetkých za antihrdinov. Každý z nich je kolieskom v stroji, ktorý sa snaží udržiavať a mazať chlapík s príznačným názvom Samuraj. Suburra je film o domino efekte natočený nielen efektne. Mnoho postáv, ktoré majú čo hrať, sa opiera o vydarený scenár, čo je základ. I preto divák nemá pocit, že by sa strácal v zdanlivo prekombinovanom deji. Prepletenie politiky a zločinu, vybavovania si účtov je veľmi vierohodne prenesené na plátno. Špatí zahrnutie Vatikánu do deja a po dopozeraní sa pýtam prečo. Jeden názor som si utvoril sám, že vlastne i Vatikán mohol byť vlastníkom pozemkov v Ostii, i keď film vyslovene nenaznačil túto možnosť. Druhý názor som čítal, že keď sa všetko zvrháva a rúca, tak rovno i Vatikán na čele s odstupujúcim pápežom. Vatikánsku linku príbehu by som však komplet škrtol a film by siahal po plnom hodnotení, ale ambície by mu tak-či-tak skolil čudesný koniec politickej línie, ale aj pozliepané finále, kde sa už nedozvieme čo sa stalo s poslancovým synom. Snímka utkvie v hlave aj vďaka naucho nespojiteľnej hudbe skupiny M83 s obrazom. Veľmi som si obľúbil ich skladby Wait či Outro, a keď si pozriem scény, v ktorých figurujú, musím len vychváliť odvážny zámer. ()

Ozzy2

Italové jsou v tomto žánru mistři.Tu syrovost Američané ve svých mafiánských story neumějí.Jinak ta hrobka..nebyla to ta samá, jako v Gomoře? ()

tranquill

"Není ti z toho pajzlu špatně?" Tak bych to neřekl, z filmu mi špatně není, z těch lidí rozhodně ano. Ale to nic nemění na tom, že mne tohle mafiánské drama neoslovilo, už pro mne velice divný a možná nepříjemný hudební doprovod. ()

ozeki

Sympatická hra na tichou poštu, kde to nikdo nezmrší. Heslo zabij nebo budeš zabit, jinak taky podveď nebo budeš podveden, pochči nebo budeš pochcán atd. se bez jediného zádrhelu prožene přes ouška celého více či méně bizarní seskupení postav. A co jde k duhu, tak na to, kolik tam těch postav je, je to i celkem přehledné. Výběr hudby z kategorie epesní. A nemám pochybnosti, že by to bylo nějak extra vzdáleno skutečnosti. ()

phoenixer

Fetky, politicke kecy a dva radoby mafianske spolky na jednom pisecku. V prubehu filmu jsem si hned v nekolika momentech rikal pouze “wtf?!” proc? Hudebne snad jeden z nejhorsich filmu za posledni roky co jsem videl. Casto jsem na konci ztracel pozornost, jelikoz i cumeni do zdi mi pripadalo zajimavejsi. ()

Razzor_82

"Už vidím, jak se tenhle zapadákov změní." Fascinující a surový film o válce mafiánských klanů. Jejich chapadla jsou propleteny do nejvyšších sfér. Politiky a církev mají dokonale omotány. Charizmatické postavy a množství enormního citu ve strhujícím tempu. Do toho fantastická hudba M83 . 9/10 ()

FOCKE_WULF

Asi jen Italové dokážou natočit film o mafii správně, s adrenalinovejma emocema a postupným zahušťováním. Dávám 100%, to vtažení diváka do děje bylo nekompromisní. ()

bono22vox

Italové mile překvapili se svou verzí Kmotra a natočili jeden z nejlepších evropských mafioso filmů... a když si k tomu půjčili skladby od mých milovaných M83 tak tím zážitek jen umocnili, a nejen mě, jak tu čtu ;-) ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=nZy5OEaTS9k&nohtml5=False Toto je odmena za dobré správanie. Za trpezlivosť, s akou musí dnešný divák hľadať hodiny a hodiny. Sommeli s dúfam súdnym príkazom pripravovať stále nové veci. Toto je precíznosť metafyzického charakteru, kde všetko sedí, lebo film bez existencie zla a dobra, len lifetime. Šafrán sadizmu a pominuteľnosti. V artovom balení? Nie tak celkom. Ako možnosť nadýchnúť sa vo vesmíre. Nemožná vec sa tu takpovediac zhmotňuje to filmovej orgastickej veci, kde si niekedy pripadám ako gulička vhodená do "výherného" osudia. Pád impéria v jednoduchosti ľudskej pohnútky. Pád titánov a vzostup filmu. Taliani ako základný kameň, poklepaný diablom niekedy vtedy, kde matka zrevla "Ma fía" a obrázok skropila krv. Neblahoslavení zakladatelia ukazujú nahotu bez prikrášlenia a gýču. Čakáme na Apokalypsu a ona už dávno prišla, obchádza sťa hladný lev a už našla koho zožerie. Nový význam slova a jeden z najlepších filmov dekády. (videné 15.04.2016, BDrip) ()

Dave Lister

Po shlédnutí této mafiánské mozaiky, jsem byl odbourán. Jak dokonalým vizuálem, tak netradičně zasazenou hudbou, která se do filmu, při prvním dojmu vlastně vůbec nehodí. Opak je však pravdou. Ruku v ruce se skvělými hereckými výkony, začne film působit jako celek naprosto dokonale. Je to maximální filmová a zážitková synchronizace, všech přítomných aspektů. Syrový a drsný, ale přesto snový a úžasný. Pro mě osobně sugestivní, filmový zážitek v Refnovském stylu. Je opravdu pramálo filmů, které člověk prožije emočně a to se stalo mně u tohoto snímku. Finální scénu, jsem si pouštěl několikrát. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz